Loading...

Lazerle tüy sarartma işlemi son dönemlerde epilasyonun yerine tercih edilen bir yöntem olarak dikkat çekmektedir.

Lazer epilasyon kadınlar ve erkekler için sık tercih edilen bir uygulama olarak öne çıkmaktadır. Ancak lazer epilasyon her uygulanan kişide etkili olmayabiliyor. Bu nedenle lazerle tüy sarartma işlemi de bir seçenek olarak değerlendirilmektedir.

Tüy Sarartma Yöntemi Nedir ve Ne İşe Yarar?

Lazerle tüy sarartma yöntemi, epilasyonun işe yaramadığı durumlarda yapılmaktadır.  Bu işlem çok açık renk ve ince kıllara sahip kişilere yapılabilmektedir. Bu durumun nedeni ise ince ve çok açık renk kılların epilasyona uygun olmamasıdır.

Kişiler kılları ince veya açık renk de olsa bunlardan rahatsız olabilmektedir. Bu işleme Q- switch lazer kullanımıyla tüylerin sarartılması adı verilmektedir. Bu sayede tüylerin rahatsız etmesinin önüne geçilmektedir. Bu teknoloji son dönemlerin en popüler uygulamalarından bir tanesi haline gelmiştir. Bu sayede ince ve açık renkli tüyler kalıcı olarak giderilebilmektedir.

Bu teknoloji kadın ve erkekler için uygun olmasıyla dikkat çekmektedir. Bunun yanı sıra bu teknoloji düzenli seanslar sayesinde kalıcı tüy inceltmeyi de sağlamaktadır.

Lazerle Tüy Sarartma Kaç Seans Sonra Belli Olur?

Tüy sarartma yöntemi, tüyleri çok ince ve sarı olan kişilerin epilasyona uygun olmaması nedeniyle tercih ettikleri bu yöntem istenmeyen tüyleri görünmez hale getirmek için uygulanmaktadır.

İlk seanstan itibaren değişim gözle görülebilmektedir. Lazerle tüy sarartma yaptıranlar verdikleri geri bildirimlerde bu operasyondan memnuniyetlerini dile getirmektedirler. Lazerle istenmeyen tüylerini sarartmak isteyenler için yorum ve geri bildirimler de önem teşkil etmektedir.

Sağlıkla ilgili yapılacak olan herhangi bir cerrahi işlemlerde kullanıcı yorumları öne çıkmaktadır. Bunun nedeni ise bu operasyonu yaptırmak isteyen kişilerin öncelikli olarak internet aramalarında ne gibi sonuçlar yarattığını araştırmasıdır.

Lazerle Tüy Sarartma Kalıcı mı?

Lazerle tüy sarartma yöntemi sayesinde istenmeyen tüyle ilerleyen seanslarda kalın incelmesi ve sararması hedeflenmektedir. Tüy sarartma işlemi kalıcı mı sorusu da en çok mera edilenler arasında yer almaktadır. Ancak bu yöntem kalıcı değildir. Bu operasyonu yapmak isteyen kişilerin öncelikli olarak bu durumu dikkate almaları gerekmektedir.

Kalıcı olmayan bu tüy sarartma yönteminin etkisi yaklaşık olarak 4 ile 6 hafta arasında sürmektedir. Bu süreden sonra istenmeyen tüyler eski halini almaya başlamaktadır. Ancak bu tüy sarartma yöntemine ilişkin önemli bir husus daha bulunmaktadır. Bu yöntem tüyleri inceltme de kalıcı bir etki yaratmaktadır. Kalıcı bir tüy incelmesi sağlamak için düzenli seans almak birinci koşuldur.

Tüy Sarartma Operasyonu Nasıl Yapılır?

Lazerle tüy sarartma işlemi son teknoloji bir seçenek olmasıyla dikkat çekmektedir. Bu nedenle bu tüy sarartma işlemi kolay olmasıyla öne çıkmaktadır. Bu yöntem, ağrılı ve yorucu süreçlerden kurtarmaktadır.

Tüm bu nedenlerden dolayı tüy sarartma yöntemi diğer yöntemlere kıyasla daha kolaydır. Bu işlem yapılırken hafif düzeyde bir batma hissi vermektedir. Bu sayede can acıtmayan bir yöntem olarak kategorize edilmiştir. Bu uygulama sonrası ciltte hafif derecede bir kızarıklık meydana gelmektedir. Bunun yanı sıra bu kızarıklık birkaç saat içerisinde geçmektedir. Aynı zamanda leke bırakmayan bir yöntemdir. Tüy sarartma işlemi sonrası ciltte herhangi bir leke kalma riski yoktur.

Lazerle Tüy Sarartma Fiyatları

Lazerle tüy sarartma fiyat konusu da en çok merak edilenler arasında yer almaktadır. Bu yöntem kolay ve teknolojik olduğu için diğer seçeneklerden biraz daha farklı bir fiyat değerlemesine sahiptir.

Tüy sarartma fiyatları seçilen kliniğe göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu yöntemde de kliniğin kullandığı aletler ve işlemi yapacak olan uzmanın yetisi de önem teşkil etmektedir. Tüy sarartma yöntemi ekonomik açıdan diğer yöntemlerle kıyaslandığında daha ekonomik bir seçenek olarak yaptıracak kişilere sunulmaktadır.

Tüy Sarartma Operasyonunu Kimler Yaptırabilir?

Lazerle tüy sarartma yöntemi öncelikli olarak ince ve açık renk tüylere sahip olan kişiler için sunulan bir seçenek olmasına rağmen her cilt tipine uygun bir işlem olmasıyla dikkat çekmektedir.

Bu işlem her cilt tipi için kolay ve güvenli olmasıyla öne çıkmaktadır. Tüy sarartma işlemi yaptırmak isteyen hastaların cilt tipi ya da rengi ne olursa olsun bu işlemi uygulamak mümkündür. Herhangi bir sorunla karşılaşılmamaktadır.

Lazerle Tüy Sarartma İşlemi Hangi Ayda Yapılır?

Lazerle tüy sarartma işlemi kolay ve güvenli bir uygulama olması nedeniyle birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Yılın dört mevsiminde uygulanmasında herhangi bir sorun olmamaktadır. Bu yöntem yaz aylarında da güvenle tercih edilebilmektedir. Ancak bütün cilt uygulamalarında olduğu gibi Tüy sarartma yönteminde de işlem sonrası güneş koruması önemlidir. Yeni işlem uygulanmış bölgenin direkt olarak güneş ışığına maruz kalmaması gerekmektedir.

Q Switch Lazerle Tüy Sarartma İşlemi

Genellikle epilasyon tedavileri bacak, koltuk altı, üst dudak, çene ve bikini çizgisi etrafındaki saçı hedeflemek ve azaltmak için kullanmaktadır. Melamin pigmenti tipik olarak saç foliküllerinin rengini vermektedir.

Q switch lazer tüy sarartma yöntemi bu nedenle, kıl foliküllerini kontrol altına almak için kullanılan bir yöntemdir. Bunun yanı sıra melamin maddesi saç foliküllerini çevreleyen epidermiste de bulunur. Hasarı en aza indirmek için tedavi edilen bölge etrafındaki cilt buz, jel veya soğuk hava akışı ile soğutulmaktadır.

Tüy Sarartma İşlemi Hangi Bölgelere Uygulanır?

Tüy sarartma işleminin en sık kullanıldığı alan yüz bölgesi olarak belirlenmiştir. Bazen yüzdeki tüyler küçük ve belirgin olmasa da kadın ve erkekleri rahatsız edebilmektedir. Tüy sarartma yöntemi sayesinde kişiler bu rahatsız edici görüntüden kurtulabilmektedir.

Aynı zamanda bu işlem bıyık, favori, çene gibi alanlar da başarıyla uygulanabilmektedir. Bunun yanı sıra bu işlem aynı anda ya da farklı zamanlarda da yapılabilmektedir.