Lazerle Genital Bölge Estetiği, Kaş Kaldırma Ameliyatı Nedir? Kaş kaldırma ameliyatı yaşlanmaya bağlı olarak kaşlarımızda oluşan sarkmaları yok ederek eski görünümüne kavuşmasını sağlayan yöntemdir. Günlük hayatta yaşadığımız stres, yorucu koşturmalar, üzüntü ve çeşitli duygu değişimlerinin etkileri belirli bir yaştan sonra yüzümüzde de görünmeye başlar. Bu etkilerin en çok görüldüğü kısımlardan biri de kaşlarımızdır.

  Yaş almayla beraber yer çekiminin de etkisiyle kaşlarımızda göz kapaklarımıza doğru sarkmalar oluşur. Kaşlarımızda oluşan sarkmalar bize daha yorgun, mutsuz ve olduğumuzdan daha yaşlı bir görünüm kazandırır. Kaşların orta kısmında oluşan kırışıklıklar ise size kızgın bir görünüm kazandırır. Günümüz teknolojisiyle beraber gerçekleştirilen birçok yöntemle bu sarkmalardan kurtulmak mümkündür. Kaş kaldırma ameliyatı kişiyi sarkmalara bağlı olumsuz görünümünden kurtarır.

  Kaş Kaldırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Kaş kaldırma ameliyatında uygulanan en popüler yöntem endoskopik kaş kaldırma ameliyatı yöntemidir. Endoskopik kaş kaldırma yönteminde alnımızın saç olan kısımlarında ufak delikler açılır ve minik bir kamera yardımıyla bu deliklerden kaş kaldırma işlemi gerçekleştirilir. Kaşların kaldırma işlemi içeriden yapıldığından ve ameliyat kesiği açılmadığı için hiç iz kalmaz ve işlem sonrasında çok kısa bir süre içerisinde günlük hayatınıza dönüş yapabilirsiniz. Endoskopik kaş kaldırma yönteminde oluşabilecek sorunlardan biri kaşların hafifçe asimetrik duruşu olabilir. Böyle bir sorun oluşursa ve ameliyat sırasında fark edilirse doktorunuz hemen müdahale edecektir.

  Eğer edilmezse, kaş kaldırma ameliyatı sonrasında birkaç hafta içerisinde yapılacak müdahaleler ile asimetri duruş ortadan kaldırılabilir. Kaş kaldırma cerrahisi uzmanlık gerektiren bir alandır. Bu sebeple ameliyatı yaptırmaya karar verdiğinizde güvenilir bir referans kullanarak uzman bir doktora ulaşıp ondan fikir almanız ve ameliyat öncesi nasıl bir yol izleneceğine dair görüşmeniz faydalı olacaktır.

  Kaş Kaldırma Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

  Kaş kaldırma ameliyatı uygulanacak yönteme göre süre değişikliği gösterir. Endoskopik kaş kaldırma ameliyatı 5 ila 7 saat aralığında sürer ve genel anestezi ile uygulanır. Ameliyat bittikten sonra hasta bir gün hastanede kalır ve ertesi gün taburcu olur. 1 hafta sonra ise normal yaşantısına geri dönebilir.

  Kaş Kaldırma Ameliyatı Fiyatları Nasıldır?

  Yüze uygulanan cerrahi operasyonlar kişiden kişiye farklılık gösterdiği için kaş kaldırma ameliyatı fiyatı da kişiye göre değişiklik gösterir. Kaş kaldırma ameliyatının fiyatını belirlemek için öncelikle uzman doktorunuza muayene olmalısınız. Sahip olduğunuz cilt tipinin özellikleri, ameliyatta hangi medikal aletlerin kullanılacağı, nasıl bir yol izleneceği ve kaş kaldırma ameliyatı haricinde ek bir yöntemin daha gerekli olup olmadığına göre fiyat belirlenir.

  Fiyat bilgisini ancak doktorunuzdan alabilirsiniz. Doktorunuz haricinde üçüncü kişilerin kaş kaldırma ameliyatı için fiyat bilgisi vermesi ve internet sayfalarında yayınlanması bakanlık tarafından yasaklanmıştır. Çok büyük maliyetler altına girmeden kaşlarınızdaki sarkmalardan kurtularak istediğiniz daha genç bir görünüme kavuşabilirsiniz.

  Kaş Kaldırma Estetiği Yöntemleri

  Kaş kaldırma ameliyatı haricinde ameliyatsız olan kaş kaldırma yöntemleri de vardır. En çok tercih edileni iple kaş kaldırma yöntemidir. İple kaş kaldırma yönteminde sorunlu bulunan bölgelere minik medikal iğneler yerleştirilir. Sonra bu iğnelerin yardımıyla medikal iplikler kaş bölgenize yerleştirilip sarkan bölgenin gerilmesi ve yeniden yapılanma özelliğinin tetiklenmesi sağlanır. Medikal iplikler yerleştirildikten sonra minik iğneler çıkarılır. İple kaş kaldırma işleminden sonra medikal iğnelerin yerleştirildiği kısımlarda hafif şişlik ve morluklar oluşabilir fakat soğuk pres yöntemiyle bu şişlik ve morluklardan kısa sürede kurtulabilirsiniz.

  Kaş kaldırma ameliyatındaki gibi iple kaldırma yönteminde de asimetrik duruş problemi oluşabilir. Böyle bir asimetrik sorun oluştuğunda ise kaş kaldırma ameliyatı sonrası yapılan müdahalenin aynısı yapılarak asimetrik görünüm ortadan kaldırılabilir. Kaş kaldırma estetiği size asla olduğunuzdan değişik bir görüntü vermez, aksine kaşlarınızın eski yerine dönmesini sağlayarak doğal görünümünüze kavuşmanıza sebep olur.

  Erkeklerde Kaş Kaldırma Ameliyatı Nasıl Olur?

  Yaş aldıkça kadınlar gibi erkekler de estetik operasyonlara ihtiyaç duyabilirler ve günümüzde erkekler de kadınlar kadar estetik cerrahi operasyonları tercih ediyorlar. Yüzümüz insanlarla iletişimimizde odak noktamız olduğu için iş hayatında da, özel hayatımızda da görünüşümüz hem ruh halimizi hem de yaşam kalitemizi belirler. Sarkmış kaşlar bizi olduğumuzdan daha yorgun ve mutsuz gösterebilir ve bu insanlarla iletişimimizde özgüven problemine de yol açabilir. Kaş kaldırma ameliyatı hızlı ve acısız operasyonlarla hem erkek hem de kadınların tercih ettiği bir yöntemdir. Kaş kaldırma ameliyatı erkek bireyler için özellikle iş hayatında da daha kendine güvenli olmalarını sağlayarak daha verimli hale getirmelerine de yardımcı olur.

Kaş Kaldırma Ameliyatı Sonrası Nasıldır?

  Klasik kaş kaldırma ameliyatı sonrası bir süre sargıları yüzünüzde taşımanız gerekir ve dikişler alındıktan sonra da pansuman yaparak ve temiz tutarak bir süre dikkatli olmanızda fayda vardır. Kaş kaldırma ameliyatı sonrası sertçe kaşımamaya, kaş bölgenizi ovmamaya ve yüz üstü uyumamaya dikkat etmelisiniz. Kaş kaldırma ameliyatı olanlar kısa bir süre geçtikten sonra günlük hayattaki rutinlerine geri dönebilirler.

  Kaş Kaldırma Ameliyatı Bize Nasıl Avantajlar Sağlar?

  Kaş kaldırma ameliyatı olanların en büyük avantajı, sarkmış kaşlarınızın eski yerlerine dönmesi sağlandığından daha genç bir görünüme kavuşmaları ve insan ilişkilerinde mimiklerini daha rahat kullanabilmeleridir. Çünkü kaş bölgesindeki sarkmalar doğal mimikleriniz üzerinde olumsuz etkiye sahiptirler.

  Kaşlarınızdaki sarkmalar sizi olduğunuzdan daha yorgun ve mutsuz göstereceğinden sizi duygusal anlamda da olumsuz etkiler. Kaş kaldırma ameliyatı yorumları okuyacak olursanız eğer bu acısız ve hızlı yöntemin kişinin hayatına olumlu anlamda neler kattığını görmüş olursunuz. Yeni bir ışıltı kazanmak ve aynada gördüğünüz kişiden daha çok memnun kalmak istiyorsanız kaş kaldırma operasyonları sizin için gerekli olan tek yöntemdir.