Loading...

Lazerle cilt gençleştirme yüz, göğüs, boyun ve ellerde yaş ilerlemesine bağlı olarak oluşan kırışıklıkları gidermek amacı ile kullanılan bir tedavi yöntemidir. Lazerle cilt gençleştirme cerrahi olan bir işlem türü değildir.  Lazerle cilt gençleştirmede amaç cilt altındaki kolajen doku oluşumunu artırmaktır.

Lazer Yoluyla Cilt Gençleştirme İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

Lazer yoluyla cilt gençleştirme işleminde hasta fizik muayeneden geçirilmekte ve bazı tetkikler yapılmaktadır. Yapılan muayene ve tetkik sonrası hastaya uygun olan lazer uygulaması seçilmektedir. Hastaya uygun olan lazer uygulaması seçildikten sonra ciltte uygulama yapılacak olan bölgeler kontrol edilmektedir. Seçilen uygulamaya göre lokal anestezi ya da genel anestezi kullanılmaktadır.

Lazer Yoluyla Cilt Gençleştirme Süreci Ne Kadar Zaman Alır?

Lazer yoluyla cilt gençleştirme uygulamaları bölgedeki soruna ve hastanın beklentisine göre olduğundan dolayı seans sayıları değişiklik göstermektedir. Lazerle cilt gençleştirme uygulamaları minimum ve genel olarak iki veya üç seans halinde yapılmaktadır. Bu süreç çok kapsamlı bir şekilde yapılacak ise seans sayısı yedi seansa kadar çıkabilmektedir. Her bir seans sayısı yaklaşık olarak otuz-kırk dakika sürebilmektedir.

Lazer Yoluyla Cilt Gençleştirme Operasyonu Ağrıya Neden Olur Mu?

Lazerle cilt gençleştirme uygulamaları esnasında tercih edilen cihaz ciltte belirlenen bölgeye belirli seviyede frekanslar göndermektedir. Gönderilen bu çeşitli frekanslar gönderildiği bölgede bir tahribata sebep olur. Oluşan bu tahribatlar da belirli bir acı hissi verebilir. Oluşan bu acı hissini gidermek için lokal anestezi kullanılmaktadır. İşlem bittiğinde ve anestezinin etkisi geçmeye başladığında ufak çaplı ağrılar baş gösterebilmektedir. Bu acı hissini azaltmak için doktor tavsiyesinde ağrı kesici ilaçlar kullanılabilmektedir.

Cilt Gençleştirme İşleminden Sonra İyileşme Süreci Ne Kadar Sürmektedir?

Lazer yoluyla cilt gençleştirme uygulamalarında iyileşme süreci hastaya uygulanan tedavi yöntemine, hastanın tedaviye verdiği yanıta gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir.Tüm bu değişikliklere göre ortalama bir iyileşme süreci oluşmaktadır.

Hastaya yapılan lazerle cilt gençleştirme uygulaması çoğunlukla lokal anestezi ile gerçekleştirildiğinden dolayı uygulama yapıldıktan sonra hastanın herhangi bir bekleme süresi yoktur. Hasta uygulama yapıldıktan hemen sonra taburcu edilebilir. Hasta taburcu edildikten sonra kendi isteğine bağlı olarak iş ve sosyal hayatına devam edebilir.

Lazerle cilt gençleştirme uygulamaları tamamlandıktan sonra oluşan kızarıklıklar yapılan uygulamaya ve hastaya bağlı olarak iki hafta ve üzeri olabilecek bir zaman diliminde ortadan kaybolmaktadır. Uygulamanın etkileri iki veya dört hafta içinde kendini gösterir.