Lazer işlemi yararları olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Aşağıda, lazer epilasyondan elde edebileceğiniz en önemli faydalardan bazılarının bir listesi bulunmaktadır:

Bu liste sadece lazer hakkındaki yararları anlatır. Lazer işleminden sonra duş alınır mı gibi teknik soruları uzmanınıza danışmanız önerilir.

Lazer Epilasyon Çok Hızlıdır

Düşük hazırlık süresi ve tutarlı etkinliği nedeniyle (yani aynı alanda birden fazla ağda uygulaması yapılmaması) santimetrekare başına lazer epilasyon, bazı seanslar 20 dakika kadar kısa süren çok hızlı bir işlemdir. Alacağı zaman, büyük ölçüde hedeflenen alan boyutuna bağlıdır. Örneğin, sırtınız gibi bir bölgeden tüyleri almak, üst dudaktan veya kaşlarınızdan tüy almaktan çok daha uzun zaman alacaktır. Lazer işlemi yararları arasından en önemlilerinden birisi budur.

Sonuçlar Uzun Sürelidir

Ağda veya tıraş gibi tüyleri almanın diğer geleneksel yöntemlerinden farklı olarak, tüyler günler veya haftalar içinde tekrar uzaması yerine lazer epilasyon işlemi kullanılarak etkili bir şekilde alınan tüyler genellikle birkaç ay ve hatta bazen yıllarca ortaya çıkmayacaktır.

Prosedür Kesin Sonuç Verir

Tüylerinizi deneyimli ve eğitimli bir teknisyen tarafından aldırmanız şartıyla, ışık huzmeleri istenmeyen tüylerinizi hedef almaya geldiğinde tam bir hassasiyetle çalışır. Profesyonel bir tedavi aynı zamanda tüy folikülünü çevreleyen cildin sağlam ve hasarsız kaldığı anlamına da gelecektir. Lazer işlemi yararları arasında kesin sonuç vermesi bu işlemi çok öne çıkartır.

Ağda ile Bağlantılı Rahatsızlık veya Acının Hiçbiri Yoktur

Cildinizin üzerinden geçen lazer işlemi yeni bir alana hareket etmeden önce hızlı ve sıcak bir çarpma hissi verir. Bu tür bir tedavi, tüylerin köklerinden koparılmasına kıyasla kesinlikle çok daha az ağrılıdır; bu, bikini bölgeniz gibi özellikle hassas bölgeleri ağda yaparken özellikle fark edilir.

Ağrısız Olmasının Nedeni

Lazer epilasyon nedir sorusunun cevabı yıllar geçtikçe lazerlerin teknolojik gelişmeleriyle değişmeye devam ediyor. Örneğin güzellik salonlarında kullanılan 3D Trilogy Ice lazer kendi benzersiz soğutma sistemine sahip, bu da tedavi süresince en üst düzeyde rahatlık sağlıyor. Aslında, en yeni lazerlerle, tedavinin sonunda herhangi bir ağrı veya rahatsızlık yaşamazsınız, bu da ağrısız ve memnun hissedebileceğiniz anlamına gelir. Lazer işlemi yararları kadar acısız olması da tercih için önemli bir sebeptir.

İstediğinizi Giyme Özgürlüğü

Yaklaşan önemli bir olay olduğunda artık bu son dakika tıraş için endişelenmenize gerek kalmayacak. Örneğin, kollarınızın altında aşırı tüy uzaması konusunda endişelenmenize gerek kalmadan favori askılı veya kolsuz üstlerinizi giyebilirsiniz. Aynı durum en sevdiğiniz etekler ve tabii ki bikinili plaj gezileri için de geçerli. Lazer işlemi yararları arasından bu madde genellikle insanların bu işlemi seçmelerindeki ilk durumdur.

Tüylerinizi Her Zaman Almak Zorunda Olmamak Sizin İçin Çok Daha Fazla Zaman Kazandırır

Konu istenmeyen tüylerden kurtulmak olduğunda bu konuda birçok kadın ve erkeğin fazla zaman geçirdiğini bilmek sizi şaşırtmaz. Lazer işlemi sonrası artık vücudunuzdaki istenmeyen tüyleri düzenli olarak almanız gerekmediğinde, günlük rutininizde fazladan zaman bulabilirsiniz. Bu, en sevdiğiniz romanları okumak, saçınıza ve makyajınıza daha fazla zaman ayırmak ve hatta dışarı çıkmadan önce hızlı bir şekerleme yapmayı bile içerebilir.

Güveninizi Artırın

Kusursuz ve pürüzsüz bir ten, doğal olarak herkesin nasıl göründüğü ve hissettiği konusunda daha iyi hissetmesini sağlar. Göze hoş görünmeyen yeni çıkan tüyler hakkında artık endişelenmenize gerek kalmadığında, görünüşünüz hakkında otomatik olarak daha güvenli hissedeceksiniz. Lazer işlemi yararları özgüveninizi fazlasıyla artıracak olmasıdır.

Tüysüz Tatiller

Lazer işleminde tüylerinizden kurtulmak yaz aylarında bu tatiller için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir. Artık bu istenmeyen tüyler için endişelenmenize gerek kalmadığını bildiğinizde rahatlamanız ve dışarıda geçirdiğiniz zamanın tadını çıkarmanız için bir yol sağlar. Bununla birlikte, bir sonraki tatilinizden önce bir lazer epilasyon tedavisi planlıyorsanız, bu tedavilerden birinin ardından güneşe maruz kalma tavsiye edilmediğinden, birkaç ay önce yaptırdığınızdan emin olun. Bunun gibi lazer epilasyon işleminden sonra nelere dikkat edilmeli diye düşündüğünüz her soruyu güzellik uzmanınıza danışabilirsiniz.

Tonlu ve Pürüzsüz Bir Cilt

Lazer işlemi yararları arasından diğeri de cildinizde daha yumuşak ve ipeksi bir his bırakmasıdır. Bu prosedür aynı zamanda kas tonunuzu güçlendirirken cildinizin görünümünü iyileştirmek için de işe yarar.

Azaltılmış Vücut Kokusu

Pek çok müşteri, bakterilerin yapışmayı sevdiği kökteki folikülleri yok ettiği için bakterilerin saklanabileceği bir kıl kökü kalmaması nedeniyle vücut kokusunda bir azalma olduğunu bildirmektedir.

Fazla Tüyleri Almak İçin Güvenilir Bir Teknik

Lazer işlemi yararları arasında genellikle utandıkları büyük miktarda tüyü olan kişiler için bir rahatlamadır. Bu, polikistik yumurtalık sorunları olan kadınları veya hormonal dengesizlikleri olan kişileri ve istediklerinden çok daha fazla sırt kılı olan erkekleri içerir. Kronik olarak kabul edilen sorunları olan kişiler için, tutarlı tedaviler pahalı ve yorucu olabilir. Lazer epilasyon ise etkili ve uzun ömürlü sonuçlar sunar.

Minimal Yan Etkiler

Lazer işlemleri kullanılarak tüylerin alınması söz konusu olduğunda çoğu durumda minimum düzeyde olan çok az yan etki vardır. Ortaya çıkan yan etkiler genellikle sadece birkaç gün sürer.

Maliyet Etkili

Lazer işleminden sonra tüy dökücü kremler, jiletler, pahalı ağda tedavileri veya daha önce tüylerinizi almak için kullandığınız diğer yöntemler gibi ürünlere para harcama konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak. Peşin maliyet daha fazla olabilir, ancak bir seferde aylarca hatta yıllarca tüysüz kalmayı karşılaştırdığınızda, bir zamanlar paranızı harcadığınız düzenli prosedürler için ödeme yapmadığınızda önemli miktarda para biriktirebilirsiniz. Ağda yaparken veya tıraş olurken harcadığınız değerli zamanınızın çoğundan da tasarruf edebilirsiniz.

Düşük Bakım

Lazer işlemi ne kadar sürer tamamen sizin tüy durumunuza bağlıdır ancak genellikle her 4 ila 6 haftada bir 6 ila 10 arasında olan tedavilerinizi tamamladığınızda, çoğu insan “rötuş” olarak bilinen aşamaya girer. Bu genellikle bir yıl boyunca 2 ila 3 kez bakım tedavisine ihtiyacınız olduğu anlamına gelir.

Artık Batık Kıl Yok

Lazer işlemi yararları sayesinde ağdalamadan farklı olarak artık çirkin ve genellikle ağrılı batık tüyler için de endişelenmenize gerek kalmayacak. Ayrıca tıraş bıçağı tahrişi veya yanıklarla başa çıkmak zorunda da değilsiniz. Lazer epilasyonun, batık tüylerin ağrılı durumunu iyileştirdiğine bile inanılıyor.

Tüy Uzamasını Beklemek Yok

Lazer işlemi nasıl yapılır kadar ne kadar sıklıkla yapılır sorusu da merak edilmektedir. Lazer tedavisi için tüylerinizin yüzeye çıkmasına gerek yoktur. Aslında, çoğu kaplıca ve klinik, yüzeydeki tüylerinizin yanmasını önlemek için seanstan bir veya iki gün önce tıraş olmanızı isteyecektir. Sonuçta bunun anlamı, bu yöntemin işe yaraması için her seans arasında beklerken, tüylerin doğru uzunluğa gelmesini beklemeniz gereken ağda gibi bir prosedürün aksine, tüysüz kalmanızdır.

Yüksek Güvenlik Profili

Buz lazer işlemi nasıl yapılır diye araştırdığınızda cildinizin üzerinde lazer kullanmak tehlikeli bir işlem gibi görünebilir, ancak bu epilasyon şekli aslında eğitimli ve deneyimli bir teknisyen tarafından yapıldığında son derece güvenlidir. Bu yöntem aynı zamanda cildinizi kesme, çizme veya kötü bir kimyasala tepki alma olasılığını da ortadan kaldırır. Lazer epilasyon zararlı mı diye düşünenler ise bu durumu iyi araştırmalıdır.

İnvaziv Olmaması

Lazer işlemi yararları arasından birisi de istenmeyen kıl köklerini hedef almak söz konusu olduğunda bu tedavi oldukça etkili olsa da, aynı zamanda non-invazivdir. Aynı zamanda daha hızlı iyileşme süresi ve daha az tehlike anlamına gelir.

Lazer Kullanılarak Yapılan Diğer İşlemler

  • Fraksiyonel lazer işlemi
  • Göz lazer işlemi
  • Lazer lipoliz işlemi

Ücretlendirme

Lazer epilasyon fiyatları 2020 yılında yaşamış olduğumuz pandemi süreci nedeniyle fazlasıyla dalgalı durumda. Ayrıca fiyatlandırma durumunuzda bağlantılıdır. Bu yüzden sizlere net bir fiyat paylaşmamız imkansızdır. Fakat seçim yaparken fiyattan daha önce kliniğin deneyimi, kalitesi ve lazer epilasyon aleti yorumları incelemeniz ve seçiminizi buna göre yapmanızı öneririz.