Lazer epilasyon yorum gerektiren bir süreçtir. Diğer insanların tecrübelerinden bilgi alabilsekte, epilasyonun herkese olan etkisi farklı olacaktır.

Tüm dünyada istenmeyen tüylerden kurtulma çabaları sürekli artmaktadır. Milyonlarca insan epilatörler, ağda ve tıraş cihazları gibi yöntemler kullanıyor.

Uzmanlara göre bu sorunun en yaygın nedenleri genetik nedenler, ergenlik, hamilelik, menopoz ve uygun olmayan saç dökülmesi yöntemleridir. Bu durum kişilerin psikolojisini olumsuz etkilemektedir.

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer Epilasyon; Kişiye, uygulanacak bölgeye ve saç tipine doğru enerjiyi vererek saçı yok etmenin bir yoludur. Saçta bulunan melanin pigmentlerine duyarlı olan bu ışık, cilde zarar vermeden köklerde ısıya dönüşür, saçları zayıflatır ve söndürür.

Alexandrite Lazer

Siyah saçlarda etkilidir. Alexandrite lazer köklere ulaşarak kalıcı ve etkili sonuçlar sağlar. Dinamik soğutma sistemi sayesinde neredeyse hiç acı hissetmezsiniz.

Uzun darbe tipi, tip IV cilde kadar kolaylıkla kullanılabilir. Lazer epilasyon aleti Deri ile temas etmediği için hijyen sorunu yoktur. Merkez, FDA ve CE onaylı uzun darbeli alexandrite elit lazer sistemleri kullanmaktadır.

Nd: YAG lazer


İlginizi Çekebilecek ÜrünlerimizHer ten rengine güvenle uygulanabilir ve ince saçlar için etkilidir. Lazer epilasyon yorumları çoğu platformda bu makinanın en iyisi olduğunu söylemektedir. Afrikalı Amerikalıların en koyu cilt tipleri dahil cilt lekelerine neden olmadan uygulanabilir.

Bu lazer sisteminin melanine duyarlılığı çok düşüktür. Cilde lazer enerjisi verirken en dış katmanı koruyan özel bir soğutma ünitesi bulunmaktadır. Uygulama esnasında cilt teması olmadığı için hijyen sorunu yaşanmaz.

Diyot lazer

Sadece ince ve zayıf saçlarda etkilidir. Bu nedenle yüzdeki ince saçlar için etkilidir. Uygulama sırasında cilt ile temas ederek hijyen sorunlarına neden olabilir. Soğutma sistemi olmadığı için daha fazla acı hissedebilirsiniz.

Sınıfında en pahalı lazer epilasyon aleti fiyatları arasındadır.

Mavi ışık (IPL)

Bir lazer sistemi değil, geniş dalga boylu bir ışık enerjisi sistemidir. IPL sistemi olarak da bilinir. Modern bir ağda yöntemi olarak kullanılabilir, kalıcı bir çözüm değildir.

Lazer Epilasyon Güvenli mi?

Doğru uygulandığında lazer epilasyon yorum, hiçbir zararı olmadığını belirtmiştir.

Olması gerekenden daha düşük dozda uygulanırsa seans daha uzun sürecek, çok yüksek dozda lazer epilasyon yapılırsa ciltte yanık ve lekeler oluşabilir.

Lazer Epilasyonun Diğer Yöntemlere Göre Faydaları

Ağda, tüy alma ve cımbız gibi epilasyon yöntemleri kalıcı sonuçlara sahip olmayıp batık kıllara, ciltte iritasyona, cilt lekelerine ve kıl sayısında artışa neden olabilen geçici çözümlerdir. Bununla birlikte, lazer epilasyon yorum ve önerileri doğru uygulandığında etkili sonuçlara sahiptir ve insanların tüylerini kalıcı olarak almalarına olanak tanır.

Uygulamadan Önce

Lazer epilasyon nasıl yapılır öğrenmeden önce, saç köklerinin saç oluşumunu tamamlar ve saç köklerle yakın temas halindedir. Kıllar% 15 ila% 20 oranında etkilenir.

Uygulama Anı

Uygulama anında verilen lazer ışını saça renk veren melanine duyarlı olduğundan saç melanini yardımı ile enerji köklere aktarılır, ısıya dönüştürülür ve kökler zarar görür.

Uygulamadan Sonra

Deri yüzeyinde saç kalmaz. Kökten kesilen saçlar cilt yüzeyine ulaşır ve 3 ila 10 gün içinde dökülür.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanabilir?

Lazer epilasyon erkek, kadın farketmeksizin uygun saç ve cilt yapısına sahip 12 yaşın üzerindeki herkese uygulanabilir. Bu uygulamaların FDA onaylı cihazlar kullanılarak oluşturulması önemlidir.

Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Lazer epilasyon yorum, belirtildiği üzere uygun cilt yapısına ve saç durumuna sahip tüm alanlara güvenle uygulanabilir.

Kadınlar için uygulama alanları bacaklar, kollar, koltuk altları, genital bölge, bikini, karın, kalça, meme uçları, iyi eller, üst bacaklar, çene, dudak üstü ve boyundur.

Erkeklerde sırt, omuz, göğüs, kollar, bacaklar, koltuk altları, sakal, boyun, boyun, kulaklar, orta kaslar, kas üstü, el ve ayaklara uygulama yapılır.

Göz çukurları hariç (ince ve hassas cilt yapısı).

Tüm yüze güvenle uygulanabilir.

Kullanım sırasında koruyucu gözlük takılmalı ve lazer ışığından etkilenmemelidir. Lazer epilasyon fiyatları 2020 seans sayısına göre değişmektedir.

Lazer Epilasyonda Neden Birden Fazla Seans Yapılır

Seansları, tüyün büyüme hızına ve şekline göre değişir

Bu nedenle vücut kısmına göre farklı seanslarda uygulanır. Her seansta% 15-30’luk bir etki elde edilir.

Ana dönem (geliştirme ve olgunluk aşaması)

Saçın aktif uzama ve gelişme dönemidir. Bu dönemde kıl kökleri kendi kendini besleyen hücreler ile tam temas halindedir ve melanin adı verilen renkli bir maddede güçlüdür. Uzama uzunluğu tüy uzunluğunu belirler ve yapılan lazer epilasyon yorum, kılların alınmasında etkili olduğu yazılmıştır.

Katagen Dönemi (duraklama ve stres aşaması)

Kıl kökü gelişimi kısa bir süre durur. Tüy kurumaya başladıkça köklere daha az bağlanır ve lazer epilasyon yorum ve etkileri amaçlanandan daha az olur.

Dinlenme Süresi

Saç köklerinin hareketsiz hale geldiği ve döküldüğü dönem, dinlenme süresine giren saç kökleri bu süre zarfında birkaç ay kalır ki bu, bölgedeki aktif saç sayısına bağlıdır.

Lazer epilasyon yorum kısımlarında belirtilen bu öge, epilasyonda önemli bir prosestir.

Saçta Lazer Mekanizması

Melaninin (saça ve cilde renk veren bir madde) aktif fazı (anajen fazı) lazer ışığı ile seçilir ve bu ışığı emen saç iletken görevi görerek ısıya dönüşen ışık enerjisini saç köklerine iletir ( Seçici piroliz).

Amaç saçı ve onu besleyen hücreleri yok etmek, böylece saç üretimini en aza indirgemek veya tamamen yok etmektir. Lazer cihazları dalga boylarına bağlıdır. Işığın dalga boyu ne kadar kısaysa saç rengini veren melanin maddelerine o kadar duyarlıdır.

Bu nedenle düşük dalga boylu lazerler siyah saçlar için oldukça etkili sonuçlara sahiptir. Cilde zarar vermeyen ve saç üzerinde önemli etkisi olabilen lazerlerin kullanılması, tedavinin etkinliği ve kalıcılığı açısından oldukça önemlidir.

Bu nedenle en çok tercih edilen ve güvenilir cihaz alexandrite lazerdir ancak cilt rengi koyulaştıkça Ndyag lazer önceliklendirilmelidir.

Lazer epilasyon yorum ve değerlendirmeleri ne olursa olsun, her vücut farklıdır ve farklı prensiplerle çalışır. Ürün ve hizmetleri kullanan bireylerden yorum almak önemlidir ancak kendi vücudunuzda nasıl işleyeceğini bilmek, sizi bu konuda daha bilgili yapar.