Lazer epilasyon nasıl yapılır, işlemleri uzman bir ekip tarafından özenle yapılmalıdır. Bu tedaviye katılacak hastanın özgüveni için bu çok önemlidir.

Lazer Epilasyon Nedir?

Elektroliz veya piroliz ile karşılaştırıldığında lazer epilasyon cerrahisi, daha az rahatsızlık ve komplikasyonla geniş istenmeyen tüy alanlarını tatmin edici bir şekilde tedavi edebilir. Doğru hasta seçimi, ameliyat öncesi hazırlık, lazer güvenliği ilkelerinin anlaşılması ve lazer ve ışık kaynaklarının seçimi, başarılı lazer tedavisinin anahtarlarıdır.

Epilasyon için lazer kullanmadan önce lazer epilasyon fiyatları araştırılmalı özellikle etkili LHR için en iyi lazer parametrelerini seçerken, kıl anatomisi, büyümesi ve fizyolojisinin yanı sıra lazer ile doku arasındaki etkileşimin kapsamlı bir şekilde anlaşılması gerekir.

Saç tipleri lazer epilasyon aleti Üç ana saç tipi vardır: lanugo, saç ve uç saç. Lanugo kılları, fetüsü kaplayan ve yenidoğan döneminde dökülen ince saçlardır. Lanugo kılları pigment içermez ve yaklaşık 30 mm çapındadır.

Terminal panosu şaftının kesit çapı 150 ile 300 mm arasındadır. Tek bir folikül tarafından üretilen saç türü değişebilir (örneğin ergenlik sonundan sonuna kadar gidebilirken androjenik alopesi sona gidebilir. Lazer epilasyon yorumları buna örnektir.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Kıl gövdesindeki pigment miktarı ile belirlenir. Melanositler iki tür melanin üretir: koyu kahverengi pigment, kahverengi-siyah bir pigment; melanin. Ve kırmızı bir pigment olan fenilalanin. Saç folikülü, saç döngüsünde üç aşamadan geçer

Lazer epilasyon nasıl yapılır, büyüme aşaması, aktif büyüme aşaması, saç büyüme aşaması, saç büyüme aşaması ve saç büyüme aşaması. Büyümenin durduğu ve folikülün dolaşımdaki kısmının hücre ölümüne uğradığı androjenler ve saç dökülmesinin meydana geldiği telojen.

Saçlı deride, tüm vücut lazer epilasyon erkek tipik saç büyüme folikülleri yaklaşık 2 ila 3 yıl boyunca saç şaftları üretmeye devam ederek daha uzun saçlara neden olur. Vücudun diğer bölgelerinde bulunan daha kısa tüylerin uzama süresi buna bağlı olarak daha kısadır.

Açlık döngüsünün (yalnızca birkaç hafta süren) katalitik aşaması sona erer ve katalitik aşamadaki saç, 3 ay süren “telojen” aşamasına girer. Saç büyümesinin yeni büyüme aşaması, kabarık bölgelerde bulunan hücreler tarafından tetiklenir.

Saçlı deride çoğu saç folikülü (%80-85) büyüme aşamasındadır ve geri kalanı büyüme aşamasında (%2) veya terminal büyüme aşamasındadır (%10-15). Bununla birlikte, vücudun diğer bölgelerinde saç uzaması, mevcut toplam saç sayısının yalnızca%20 ila%50’sini oluşturabilir. Telojen yüzde aylarca, üst kol ve bacaklarda aylarca sürebilir.

Herkes İçin Lazer Epilasyon

İnsan saçı büyüme modeli, cinsiyet, yaş ve etnik köken hakkında sosyal bilgileri aktarır. Anormal saç büyümesi olan hastalar, önemli duygusal stres ve sosyal reddedilme yaşayabilir. Hirsutizm veya hirsutizm olarak sınıflandırılır.

Hirsutizm, yüz ve göğüs gibi androjene bağımlı bölgelerde dişi periferik kılların anormal büyümesi olarak tanımlanır. Hipertrikoz, androjenlere bağlı olmayan herhangi bir bölgede aşırı kıllanma lazer epilasyon ihtiyacı anlamına gelir.

Yüksek dejenerasyon genellikle kozmetik bir problem olsa da lazer epilasyon altta yatan sistemik bir hastalığın deri belirtisini de temsil edebilir. Teşhis için önemli yardım sağlayabilir ve çeşitli nedenlere aşina olmak önemlidir.

Hipertrikozun iki ana mekanizmasından biri villusların terminal kıllara dönüşmesidir. Ergenlik döneminde androjen üretiminin dalgalanması, erkeklerin koltuk altı, kasık, sakal ve göğsündeki foliküllerin dermise doğru daha da büyümesine vajinal epilasyon ve terminal kıllara dönüşmesine neden olabilir.

Hipertrikoz, genellikle uç kılların üretilmediği vücut bölgelerinde benzer villuslardan uçlara geçişi içerir. Villinin sonuna geçiş mekanizması tam olarak anlaşılamamıştır. Androjenler söz konusu olduğunda bile, diğer alanlarda (kafa derisi gibi) saç büyümesinin neden azaldığı açık değildir, androjenler belirli bölgelerde (koltuk altı ve kasık kemiği gibi) saç büyümesini teşvik eder.

Lazer Epilasyon İhtiyacı

Hipertrikozun bir diğer önemli mekanizması, saç büyüme döngüsündeki değişiklikleri içerir. Daha uzun saç, saç büyümesindeki uzun vadeli artıştan kaynaklanırken, daha fazla saç yoğunluğu, saç büyümesindeki uzun süreli azalmaya bağlı olabilir ve bu da saç kaybının azalmasına neden olur. Tüm vücut lazer epilasyon fiyatları 2020 Uzun ve yoğun kıllara sahip vücut bölgelerinde (kafa derisi gibi), saç büyüme aşamasında saç köklerinin yüzdesi artmıştır.

Lazer epilasyon nasıl yapılır, Saçın ucuna geçiş gibi saç döngüsünün kontrolünü ve değişimini de anlamaya başladık. Her vücut bölgesindeki foliküllerin kendi iç büyüme modelleri vardır ve bu değişiklikler androjenler, tiroid hormonları ve büyüme hormonları gibi sistemik etkilerle değiştirilebilir. Folikül normalden daha uzun büyüme fazında kaldığında hipertrofi oluşur.

Çoklu hiperplazi hakkındaki lazer epilasyon öncesi birçok rapor “hirsutizm” e atıfta bulunur ve bu terim, aşırı androjene duyarlı saçın neden olduğu çoklu hiperplazi alt kategorisi için ayrılmalıdır. Hirsutizm teşhisi sadece birden fazla dişi veya çocuğu olan yetişkin erkeklerde yapılmalıdır. Bu tür hastalar diğer hiperandrojenemi belirtileri açısından değerlendirilmelidir.

hiperandrojenizmi olan hastaları değerlendirirken aşağıdaki laboratuvar testlerini önermektedir: toplam testosteron ve serbest testosteron, dehidroepiandrosteron sülfat (DHEAS) ve 17-hidroksiprogesteron. Polikistik over sendromunda (PCOS), serbest testosteron en önemlisidir. LH / Folikül Uyarıcı Hormon (FSH) oranı artabilse de PCOS hastalarının yaklaşık%50 lazer epilasyon sonrası sonuçlar

Lazer Epilasyon Sonucu

Folikül Uyarıcı Hormon (FSH) oranını göstermeyeceğinden, bu güvenilir bir test değildir. Hirsutizm ve klitoral genişleme gibi viral semptomların aniden ortaya çıkması durumunda, toplam testosteron seviyesi önemli ölçüde 200 ng / dl’nin üzerine çıkarsa, ameloblastoma gibi viral tümörler dışlanmalıdır. Lazer epilasyon istanbul merkezimizde bu bulgular rastlayabilirsiniz.

PKOS’lu hastaların yaklaşık yarısında yüksek DHEAS görülebildiğinden, 17-hidroksiprogesteron seviyesinin yükselmesi geç başlangıçlı konjenital adrenal hiperplazi tanısının doğrulanmasına yardımcı olacaktır. Prof Moawad, aşırı androjenlerinizi kontrol etmek ve saçınızı lazer epilasyon tedavisine daha duyarlı hale getirmek için Yasmin kontraseptif veya spironolakton veya Diane 35 gibi anti-androjen önerebilir.

Günümüzde istenmeyen vücut tüylerinin giderilmesi toplumumuzda giderek yaygınlaşan bir eğilimdir ve lazer epilasyon veya diğer ışık bazlı teknolojilerle fotoepilasyon kozmetik dermatolojide en hızlı büyüyen prosedürdür. İstenmeyen tüyleri gidermenin diğer yöntemleri arasında ağartma, yolma, tıraş, ağda ve kimyasal tüy dökücüler bulunur.