Lazer epilasyon fiyatları 2020 aratılması kıl ve tüy sorunu yaşayan insanların sık yaptığı bir aramadır. Lazer epilasyonu sadece kadınlar değil, erkekler de sık sık yaptırmaktadırlar.

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer Epilasyon, istenmeyen tüyleri kalıcı olarak yok etmek için lazer ışınları kullanan bir prosedürdür. Yoğun ışık, cildi hedeflenen foliküle kadar nüfuz ederek ışığı emer, bu da saç folikülüne tamamen zarar verecek kadar ısı üretir ve bu alanda gelecekteki saç büyümesini önler.

Lazer Epilasyon Nasıl Çalışır?

Temel mekanizma ışığın genellikle koyu renkli nesneler tarafından açık renkli olanlardan daha hızlı emilmesidir. Saçın büyüme aşamasında, lazer koyu kaba saçları deriden ayırt edebilir veya sadece kılları hedefleyebilir. Her ışık darbesi saç foliküllerine yönlendirilir ve tamamen yok edilir.

Bununla birlikte, tüm saç kökleri büyüme aşamasında olmadığından, saçların çoğunu ortadan kaldırmak için birden çok seans gereklidir. Lazer epilasyon seans ücreti çoğu epilasyon merkezinde farklılık göstermektedir. Ancak, lazer epilasyon seans ücret araması yapanların öncelikle uzmanlarını seçmesi gerektiğini unutmaması gerekmektedir. Bir işlemden sonra saç kendi kendine dökülür ve hastanın saçın tekrar büyümesi için 1-2 ay beklemesi gerekir.

Lazer epilasyon yapılmadan önce, doktor cildiniz ve saç yapınız için uygun lazer dalga boyunu belirlemelidir. En önemlisi, erkeklerde saç büyümesi olan kadın hastalar hormonal bozukluklar açısından test edilmelidir. Kullanılan lazer teknolojisi, uygun dalga boyu ve hastanın cildi için diğer ayarlamaları için gerekli tüm parametreleri sağlayabilmelidir.

Bu sebepten dolayı olarak lazer epilasyon fiyatları 2020 yılı araması bu senenin başından beri en çok aramam yapılan konuların başındadır.

Lazer Epilasyon Kalıcı mıdır?

Sonunda, lazer epilasyon tüylerin kalıcı olarak azalmasına neden olur. Bu, mevcut tüm saçların ve kılların kalıcı olarak yol olması anlamına gelmez. Hasta en uygun sonuçları alana kadar her seans daha az saçla ve kıl sıkıntısı yaşamaktadır. Kalıcı olarak kılların yok olmasından dolayı lazer epilasyon fiyatları 2020 için çok yüksek olduğu çıkarımı yapılmamalıdır.

En İyi Sonuçlar İçin Kaç Seans İdealdir?

Prosedür sadece aktif olarak büyüyen kılları etkilediğinden, daha fazla saç ve kıl yakalamak için birçok seans gereklidir. Lazer epilasyon seans sayısı cildin rengine ve saç tipine bağlıdır. Lazer en iyi kaba koyu saçlarda ve kıllarda çalışır ve ince, sarışın, kırmızı, gri ve beyaz saçlarda ve kıllarda daha az etkilidir. Ortalama olarak birçok hasta 6-8 seanstan sonra tatmin edici sonuçlara sahiptir ve seanslar arasında yaklaşık 6 hafta vardır. Genel olarak lazer epilasyon seans fiyatları tek başına söylenmemektedir. Lazer epilasyon fiyatları 2020 yılında ne kadar diye uzmanınızla görüşmenizde sabit bir ücreti size çıkaracaklardır.

Erkekler Lazer Epilasyon Yapabilir mi?

Evet, erkekler lazer epilasyon tedavisi de alabilirler. Kollarda, bacaklarda, göğüste, omuzlarda ve sırtta çok fazla saçı olan erkekler lazer tedavisi ile tüyleri azaltabilir. Çoğu erkek daha az saç ve tamamen tüysüz bir cilde sahip olmayı tercih eder, bu nedenle 3-4 seans bunu başarmak için ideal olacaktır. Lazer ayrıca kaşlar ve yanaklar gibi fazla yüz tüylerini gidermek için de kullanılabilir. Erkeklerin lazer epilasyon fiyatları 2020 senesinde kadınlardan daha ucuzadır.

Kadınlar İçin Lazer Epilasyon

Ağda, özellikle tüm vücut için ağrılı ve rahatsız edicidir. Tıraş kremleri cilt üzerinde olumsuz etkilere neden olabilir. Bıçaklarla tıraş etmek daha kaba ve daha sert kıllara neden olur ve en az haftada bir kez yapılmalıdır bu yüzden lazer epilasyon en uygun tedavi yöntemi gibi görünmektedir, çünkü daha rahat ve estetiktir ve sonuç olarak istenmeyen tüylerin kalıcı olarak azaltılmasıdır.

Ellerde, bacaklarda, koltuk altlarında ve bikini bölgelerinde istenmeyen tüyler için en uygundur. Kadınların vücudunda genel itibarıyla hormonların etkisinden dolayı olarak kıllar daha hızlı çıktığı için lazer epilasyon fiyatları 2020 senesinde daha fazla olmaktadır.

Koyu Tenli İnsanların Lazer Epilasyonu Olabilir Mi?

Evet.  Lazer, siyah saçlı koyu tenli hastalar için son derece etkili olarak çalışır. Hastanın cildinin yanmasını önlemek için lazerin bir soğutma ucu olmalıdır.

Lazer Epilasyonun Maliyeti Nedir?

Türkiye’de lazer epilasyon maliyeti kliniğe göre değişmektedir. Bazı klinikler seansla ücretlendirilirken, diğerleri bir bütün olarak ücretlendirilir. Ekibin deneyimi, lazer ekipmanının kalitesi ve bir dermatoloğun varlığı, maliyetin belirlenmesi konusunda önemlidir.

Lazer Epilasyonun Yan Etkileri Nelerdir?

Lazer epilasyondan sonra, yaklaşık 2-3 gün süren cildin kaşıntı ve kızarıklığını hissedebilirsiniz. Prosedür yanlış yapılırsa, örneğin yanlış ayarlar veya deneyimsiz personel tarafından yapılırsa, hiper pigmentasyon, akne, şişlik ve cildin yanmasına neden olabilir. Bu yüzden daha kaliteli veya uzmanlığından emin olunan yerlere gidilmesi önerilir. Bu yerlerin lazer epilasyon fiyatları 2020 senesinde diğer yerlerden daha yüksektir.

Cildim ve Saç Tipim İçin Hangi Lazer İdealdir?

Lazer tanıtıldığından beri çeşitli dalga boyu lazerleri kullanılmıştır; Bununla birlikte, son yıllarda lazer mühendisliği teknolojisinin gelişmesiyle, aynı hasta için farklı vücut parçaları için farklı lazer dalga boylarını kullanmak artık mümkün. IPL sistemleri, hafif cilt hastalarında lazer epilasyon için klinik uygulamada doktorlar tarafından yaygın olarak kullanılmaz çünkü küçük kafa atışları yapılamaz. Lazer epilasyon fiyatları 2020 senesinde lazer tiplerine göre değişiklik göstermektedir. Bu lazer tipleri şu şekildedir:

  • Alexandrite Lazer

Bu genellikle tüm cilt tipleri için en yaygın kullanılan lazer dalga boyudur ancak açık ve ortalama cilt renkleri üzerinde en iyi sonucu verir, ancak ince kıllar, yüz kılları ve koyu renkli ciltler üzerinde sınırlı bir etkiye sahiptir. Bu sebeple, full lazer epilasyon için tercih edilmez.

  • Nd YAG Lazer

ND YAG en etkili dalga boylarından biridir. Bronz ve koyu tenlerde kullanılabilen tek lazer dalga boyu. Cildi yakmadan veya yaralamadan ince tüyleri gidermek için gerekli enerji seviyesine güvenle ayarlayabilirsiniz. Kadın için lazer epilasyon konusunda en çok tercih edilen yöntemlerin başında gelmektedir.

  • Diyot Lazeri

Açık ve soluk ila ortalama renkli ciltlerde ve nispeten koyu ciltlerde daha etkilidir. İnce kıllarda ve yüz kıllarında Nd YAG kadar etkili değildir.