Lazer epilasyon cihazı fiyatları ve önemini açıklamadan önce, lazer epilasyonun ne olduğunu ve çeşitleri hakkında kendimizi bilgilendirmeliyiz.

Kadınlar için en önemli sorunlardan biri de cildi kaplayan ve istenilen görünümü bozan istenmeyen tüylerdir. Kadınlar özellikle sıcağın başladığı ilkbahar ve yaz aylarında bu istenmeyen tüylerden kurtulmak için birçok yöntem kullanır.

Kısa süreli çözümlerle vakit geçirmek istemeyen kadınların ortak kararı, epilasyon cihazı ile uzun vadeli sonuçlar almaktır. Lazer epilasyon cihazı fiyatları cihaza göre değişiklik gösterir.

Epilasyon Aracı

Evde sunduğu pratik çözümler sayesinde popüler olan epilasyon cihazları her kadının çekmecesinde yer bulabilir. Kullanım açısından birçok yenilik ve teknolojik gelişme kazanmış olan epilasyon cihazları genel olarak ikiye ayrılır. Bu tür epilatörlere ve lazer epilatörlere daha yakından bakalım. Normal ya da lazer epilasyon cihazı fiyatları nasıl bir cihaz almak istediğinize göre değişir.

Epilatör / Tüy Alma Aracı

İstenmeyen tüyleri hızlı bir şekilde alma imkânı sunan hem elektrikli hem de şarj edilebilir modeller olan epilatör cihazları uzun yıllardır oldukça popüler olmuştur.

Dönen kafaya çok sayıda cımbız yerleştirerek tüyleri alabilen bir epilatör, en az 2-3 hafta temiz bir cilt sağlayacaktır. Bu tip epilasyon cihazı satın alırken cımbız sayısı, farklı genişlikteki başlıkların bölgelere göre dahil edilip edilmediği, şarj edilebilir olup olmadığı, garanti süresi gibi dikkat edilmesi gereken detayları listeleyebilirsiniz. Hatta lazer epilasyon cihazı fiyatları ile karşılaştırıp, hangisinin sizin için daha iyi bir yatırım olacağını kontrol edebilirsiniz.

Lazer IPL Tüy Alma Aracı

Bir zamanlar klinik ve güzellik salonu profesyonelleri tarafından kullanılan lazer epilasyon cihazları artık kadınlara evde kullanılabilecek bir biçimde yardımcı oluyor. İleri teknoloji kullanılarak tasarlanan IPL lazer epilasyon cihazı, kılları incelterek ve azaltarak kıl kökleri için çok etkilidir. Düzenli olarak kullanıldığında lazer epilasyon cihazı fiyatları yüksek indirim oranları sunan markalardan şiddetle arzu edilmektedir.

Epilasyon Fiyatı

Yazın gelişiyle birlikte epilasyon aletleri, istenmeyen tüy problemlerini hızlı, acısız ve uzun süreli bir şekilde çözmek isteyen kadınların gözdesi oluyor.  Lazer epilasyon cihazı fiyatları, farklı özelliklere sahip birçok markanın farklı modelleri tüketicilere fiyat açısından daha geniş bir seçenek sunuyor. Epilatör olarak tanımlanan cımbız epilatörün fiyatı, lazer epilatörden biraz daha ekonomiktir ancak kullanıcının ana tercihi kullanıcının beklentileridir.

En iyi tüy alma araçlarının incelemelerine göz atarsanız, çoğu lazer epilasyon cihazı büyük markaların ve modellerin kullanıcılar tarafından çok yüksek puan aldığını göreceksiniz. Tabii ki, incelemede en iyisi olarak işaretlenmiş çok pahalı bir ürün satın alan bazı kullanıcılar aynı memnuniyeti yaşamayabilir.

En İyi 5 Tüy Alma Aracı Önerisi

Epilasyon aletleri, kişisel bakımı olan ancak istenmeyen tüylerden kurtulmak için evde rahatlıkla hazırlanmayı tercih eden kadınların favorisidir. Ayrıca bir epilatör satın almak istiyorsanız, birçok marka ve model epilatör ve IPL lazer epilasyon cihazı arasından seçim yapmanız gerekebilir.

Bu noktada, aşağıdaki en iyi tüy alma araçları için öneriler listesi sizin için iyi bir kılavuzdur. En iyi epilasyon araçlarının önerileri ve yorumlarını dikkate alarak sizler için hazırladığımız öneriler listesine göz atabilir ve sağlıklı fikirlere hemen ulaşabilirsiniz.

Ağda, tıraş ve tüy dökücü kremler de tüy dökücü yöntemlerdir, ancak bunlar geçici çözümlerdir. Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerle mücadelede kalıcı çözüm sağlayan tek uygulamadır. Bu alanda birçok lazer epilasyon cihazı fiyatları çeşitlenmiştir.

Ipl Cihazları Evde Epilasyon Cihazlarından Farklıdır

Philips ve Braun gibi markalı ev tipi tüy alma cihazları da IPl teknolojisini kullanır. Bazı ev tipi tüy alma cihazları koyu tenliler için uygun olmayabilir.

Bu nedenle, bu araçları kullanmadan önce kullanım kılavuzlarını ve lazer epilasyon cihazı yorumları dikkatlice okumalı ve uygulamalısınız.

Lazer Epilasyon Cihazları

Lazer epilasyon için kişinin saç ve cilt tipine göre doğru cihazı seçmek çok önemlidir. Tabi ki lazer epilasyon cihazı fiyatları da seçiminize göre değişiklik gösterecektir.

Alexandrite Lazer Cihazı

Alexandrite lazerler açık tenli veya koyu saçlı kişilerde etkilidir. Ancak koyu veya bronz ten için uygun değildir.

Yaz aylarında alexandrite lazeri ışınlamayın çünkü güneşten yanmış cildin renginin açılmasını beklemeniz gerekir. Aksi takdirde cildiniz yanabilir ve kirlenebilir. Aynısı yazın ve kışın koyu tenli insanlar için de geçerlidir. Diode cihazından önce lazer epilasyon cihazı en iyisi olarak tanımlanırdı. Ancak daha fazla kişiye hitab eden diode tarafından gölgelenmiştir.

Alexandrite lazerler ayva kıllarına neden olabilir ve yüze yayabilir. Bu nedenle yüz üzerinde kullanılmaması tavsiye edilir. Aleksandrit lazerler etkili lazer epilasyon sağlasa da tüm cilt tipleri için uygun değildir ve farklı bir lazer cihazı kullanmanız gerekecektir.

Bu nedenle şirket, alexandrite + Nd: YAG kompozit lazer üretimine başladı. Bu cihazlar ile Nd: YAG karanlık insanlarda ve yaz aylarında kullanılmaktadır.

Diode Lazer Cihazı

Ayva kanatlarını tetiklemez bu nedenle yüze güvenle uygulanabilir. Ancak diyot lazer epilasyon cihazı çok acı vericidir. Nd: YAG kadar acı verici değil ama en büyük dezavantajı bu. Diyot lazerlerden yararlanmak ve eksikliklerini gidermek için üretilen buz lazerleri ve diyot lazerler o altın çağında yaşarlar.

Nd: YAG Lazer

Nd: YAG Lazer ağrılıdır, bu nedenle tek başına lazer epilasyon cihazı önerileri arasında değildir. Yukarıda bahsedildiği gibi, alexandrite + Nd: YAG, kompozit lazer cihazı olarak daha yaygın olarak kullanılmaktadır. Nd: YAG lazer yazın tabaklanmış ciltler için kullanılır.

Cynosure gibi firmaların Nd.YAG lazerleri çok küçük noktalarda tutuşur, bu sadece ağrılı değil, aynı zamanda uygulanması da çok uzun sürer. Bu, Nd: YAG lazerin bir başka dezavantajıdır. Ancak eğer yüzünüze bir işlem yaptırmak istiyorsanız yag lazer epilasyon cihazı tavsiye edilir.