Labioplasti ameliyatı, labia minora ve / veya labia majoranın boyutunu küçültmeyi veya şeklini değiştirmeyi amaçlayan cerrahi bir işlemdir. Tasarımcı vajina ameliyatı veya dudak küçültme olarak da adlandırılan labioplasti düzeltme ameliyatı, en popüler vajinal ameliyattır ve yüksek talep görmektedir.

Neden Dudak Küçültme Ameliyatı Var?

Labia dahil herhangi bir genital bölge için standart bir şekil, boyut veya renk olmadığını unutmamak önemlidir. Dudakların tabandan kenara kadar olan ortalama uzunluğu yaklaşık bir inçtir ve bu ortalamadan daha büyük veya daha küçük olmaları normaldir. Asimetrik labia da yaygındır. Hormonal değişiklikler, doğum veya yaşa bağlı olarak labiaların yaşam boyunca boyut, şekil veya renk olarak değişmesi de doğaldır.

Herhangi bir standart olmasa bile, labianızın boyutu, rengi veya asimetrisinden dolayı kendinizi bilinçli veya rahatsız hissedebilirsiniz. Bu durumda labioplasti ameliyatı sizin için iyi bir seçenek olabilir. Labioplasti ameliyatı, labianızın boyutuyla ilgili duygusal veya fiziksel rahatsızlığı gidermeye yardımcı olabilir. Labial redüksiyon, hem daha ince iç labia minora hem de daha büyük dış labia majorada yapılabilir. Bununla birlikte, daha çok labia minoranın boyutunu küçültmek için yapılır. Labioplasti ameliyatı olanlar genellikle sonuçlardan oldukça memnun kalmaktadır.

Labioplasti Yaptırma Nedenleri

Labioplasti ameliyatı hastaları bu ameliyatı belirttiklerimiz dahil çeşitli nedenlerle yaptırır: Dudaklarının boyutu, rengi veya şekli hakkında bilinçli veya mutsuz hissetmek. Asimetriyi düzeltmek istemek. Labia minoranın labia majoradan daha uzun olması mutsuzluk. Dudaklarının dış kenarında daha koyu bir renge sahip olmasından hoşlanmamak. Doğumdan kaynaklanan çözülmemiş dudak yırtılması. Kasıklara çok yakışan kıyafetler giyerken çekilme veya sürtünme. Bisiklete binme, koşma veya seks gibi aktiviteler sırasında labiada rahatsızlık veya ağrı.

Dudak Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Lazerle labioplasti ameliyatı seçeneği son zamanlarda oldukça fazla konuşulmaktadır. Genellikle labioplasti ameliyatı 1 ila 2 saat sürer. Hastaların çoğunun labiyal redüksiyondan sonra hastanede bir gece kalması gerekmez, ancak buna cerrahınız anesteziden nasıl kurtulduğunuza bağlı olarak karar verecektir. Olgunun karmaşıklığına bağlı olarak genel anestezi veya sedasyon ile lokal anestezi altında olan bir hastaya ameliyat yapılabilir. Genel anestezi hastayı derin rüyasız bir uykuya soktuğu için daha uzun ameliyatlar için daha uygundur.

Sedasyonlu lokal anestezi, daha kısa ameliyatlar için iyi bir seçenektir. Ameliyatın yapıldığı vücut bölgesini uyuşturan bir ilaç ve hastaya ameliyat boyunca sakin ve rahat kalmasına yardımcı olmak için verilen bir sakinleştirici içerir. Labioplasti ameliyatı oldum diyen çoğu kişi aynı zamanda duyduğu memnuniyetten de bahsetmektedir.

Trim Tekniği Labioplasti


İlginizi Çekebilecek ÜrünlerimizStrip labioplasti ameliyatı olarak da adlandırılan bu en basit labiyal küçültme tekniğidir ve sadece iç labia minorada yapılır. Bu yöntem, labia minoranın uzunluğu boyunca bir kesi gerektirir. Bu, yeni kenarın hastanın isteklerine bağlı olarak labia majora ile aynı hizada veya ondan biraz daha kısa olmasını sağlamak için labianın kenarını etkili bir şekilde keser. Kesi, cerrahın tercihlerine ve eğitimine bağlı olarak standart bir metal neşter veya lazer ile yapılabilir. Kesi, çözülebilir dikişler veya cerrahi yapıştırıcı ile kapatılır.

Kesi ve ortaya çıkan yara, labia minoranın kenarındadır ve kama labial redüksiyon izlerinden daha belirgindir. Trim labioplastinin faydaları şunlardır: Kama labioplastiden daha hızlı ve daha az invaziv, kararmaya en yatkın olan labia minoranın kenarını kaldırır, fazla dokuyu klitoral başlıktan çıkarabilir. Trim labioplastinin potansiyel sakıncaları şunlardır: Kama labioplastiden daha görünür yara izi, küçük dudaklardan klitoral başlığa doğal görünümlü bir geçişe sahip olma olasılığı daha düşüktür, sadece labia minorada yapılabilir.

Kama Tekniği Labioplasti

Kama labioplasti ameliyatı yöntemi, strip labial redüksiyondan daha karmaşık bir ameliyattır. Daha fazla doku fazlalığı veya asimetrisi olan ve labia minora ve / veya labia majora boyutunu küçültmek isteyen hastalar için en iyisidir. Bu teknik, labiadan V şeklindeki bir doku kamasını çıkarır. Bu tip kesi, dış kenarları çıkarmadan labia uzunluğunu azaltır. V şeklindeki kesi daha sonra çözülebilir sütürler veya cerrahi yapıştırıcı ile kapatılır. Son kesi çizgisi ve ortaya çıkan yara, labiada dikey olarak uzanır ve bir şerit dudak redüksiyonundan kalan izlerden çok daha az görünürdür.

Kama labioplastinin faydaları şunlardır: Trim labioplasti sırasında olduğundan daha fazla doku alınabilir. Doku hem büyük dudaklardan hem de küçük dudaklardan çıkarılabilir. Labianın dış kenarı korunmuştur. Labia minoradan klitoral başlığa doğal geçişi korur. Yara izi daha gizlidir ve trim labioplasti ile karşılaştırıldığında sonuçlar daha doğal görünür. Kama labioplastinin olası dezavantajları şunlardır: Trim labioplastiden daha karmaşık cerrahi prosedürdür. Trim labioplastiden potansiyel olarak daha uzun iyileşme süresi sunar. Labianın dış kenarlarındaki koyu cilt bölgeleri tam olarak temizlenmez. Klitoral başlıktan fazla doku çıkarılamaz. Labioplasti ameliyatı ne kadar süre ile etkili olur sorusu sorulmakla birlikte genellikle yıllar boyunca şekil korunur.

Labioplastimin Sonuçlarını Ne zaman Göreceğim?

Labioplasti ameliyatı sonuçlarınız ameliyattan hemen sonra görünür olacaktır. Ancak, muhtemelen bir miktar şişlik olacaktır. Labial redüksiyondan elde ettiğiniz nihai sonuç ameliyattan yaklaşık 6 ay sonra görünür olacaktır. Bu, kesilerin iyileşmesi ve herhangi bir şişliğin aşağı inmesi için zaman tanır. Labioplasti ameliyatı sonrası bakım aksatmadan yapılması durumunda komplikasyon görülmeden sonuçlara ulaşma olasılığı artmaktadır.

Potansiyel Riskler Ve Komplikasyonlar

Herhangi bir cerrahi prosedürde olduğu gibi, labioplasti ameliyatı ile ilişkili riskler vardır. Labioplasti ameliyatı ile ilişkili riskler ve komplikasyonlar şunları içerir: Enfeksiyon, kanama, morarma, kan pıhtıları, anesteziye tepki, mide bulantısı ve kusma, kasık ve dudak ağrısı, doku nekrozu, yara izi veya keloid yara izi, labia veya cinsel organların azalmış veya değişmiş hissi, kesi yakınında labiada renk değişikliği. Labioplasti ameliyatı sonrası görülen yan etkiler genellikle kısa sürede ortadan kalkar. Labioplasti ameliyatı iyileşme süreci 4-6 hafta arasında değişmektedir.

Sigara, Uyuşturucu Ve Alkolün Labioplasti Ameliyatına Etkileri Nelerdir?

Sigara içmek labioplasti ameliyatı sırasında ve sonrasında ortaya çıkan komplikasyon riskini büyük ölçüde artırır. Yavaş yara iyileşmesine ve enfeksiyon oranının artmasına neden olur. Bu nedenle, neredeyse tüm cerrahlar, tüm hastaların ameliyattan önce ve sonra en az altı hafta sigara ve nikotin içmemesini önermektedir. Ayrıca alkol almak, fazla kilolu olmak ve tıbbi veya başka nedenlerle ilaç kullanmak da komplikasyon riskini artırmaktadır. Bu nedenle ameliyatı seçmeden önce mümkün olduğunca sağlıklı olduğunuzdan emin olmalısınız. Labioplasti ameliyatı fiyatları uygulamanın yapılacağı merkeze bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.