Labioplasti

 1. Anasayfa
 2. Labioplasti

Labioplasti genital bölgenin estetik ve fonksiyonel olarak yeniden şekillendirilmesi amacıyla yapılan bir cerrahi prosedürdür. Daha spesifik olarak Labioplasti vajinal bölgeyi kapsayan Dış Dudaklar (Labia Majora) veya İç Dudaklar (Labia Minora) üzerinde gerçekleştirilir. Bu işlemin amacı genital bölgenin estetik görünümü iyileştirmek ve farklı nedenlerle yaşanan fiziksel rahatsızlıkları gidermektir.

Labioplasti uygulamalarının yapılma nedenleri kişinin özel durumuna ve ihtiyaçlarına bağlı olarak farklılık göstermektedir. Örneğin; bir kadın genital bölgesinin görünümünden memnun olmayabilir. Bu durum günlük yaşamını, cinsel hayatını veya özgüvenini olumsuz etkileyebilir.

Vajina bölgesindeki geniş veya sarkan dudaklar fiziksel rahatsızlığa veya ağrıya neden olabilir. Kişi egzersiz yaparken veya dar giysiler giydiğinde sorun yaşatabilir. Labioplasti yaşanabilecek bu tür sorunları gidermeyi amaçlamaktadır.

Labioplasti genellikle yetişkin kadınlara uygulanır. Lakin bazı durumlarda genç kızlar da bu tedaviyi olmak isteyebilir. Bu konuda en önemli husus kişinin Genital Estetik kapsamında yapılan bu tedaviyi istemesi, sağlık durumunun genel anestezi ve cerrahi müdahale için uygun olmasıdır.

Labioplasti Ameliyatı genellikle lokal anestezi altında yapılır ancak bazen genel anestezi de kullanılabilir. Tedavi esnasında kullanılan cerrahi teknikler değişebilir. Uygulamada ana hedef fazla dokunun çıkarılması ve ardından dudakların yeniden şekillendirilmesidir.

Labioplasti Ameliyatı ortalama 1 ila 2 saat sürer. Hastanın genel sağlık durumuna bağlı olarak hastanede kısa bir kalış gerektirebilir. Tedaviyi gerçekleştiren hekimin deneyimi ve uyguladığı teknik operasyonun süresini ve sonucunu büyük ölçüde etkiler.

Labioplasti Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci oldukça hızlıdır. Hastaların büyük bir kısmı hafta içinde normal aktivitelere dönebilir. Bununla birlikte tam iyileşme için birkaç hafta süre gerekebilir. İyileşme sürecinde genital bölgede ağrı, şişme ve morarma yaşanabilir. Geçici olan bu durum doktor tarafından reçete edilen ağrı kesicilerle kolayca atlatılabilir.

Sonuç olarak Labioplasti kadın genital bölgesinde farklı nedenlerle oluşan deformasyonları gidererek estetik bir görünüm oluşturmak, yaşanan fiziksel rahatsızlıkları hafifletmek için tercih edilen bir prosedürdür. Bu tedavi alanında uzman bir doktor tarafından steril klinik şartlarında yapılması halinde güvenli, konforlu ve başarılı bir uygulamadır.

Estpoint Medikal Estetik ve Plastik Cerrahi alanında uzun yıllara dayanan tecrübesi, steril imkanlara sahip şubeleri ve uzman doktorları ile hastalarını dinleyerek onların en estetik, çekici ve diri gösterecek genital bölge yapısına sahip olmaları için Labioplasti dahil tüm tedavi yöntemlerini büyük bir başarıyla gerçekleştirmektedir.

Sizde genital bölgenizde farklı nedenlerle yaşadığınız estetiksel problemlerin tedavi edilerek hayal ettiğiniz görünüme sahip olması için Hemen Bize Ulaşıp randevu alabilir, Labioplasti alanında uzman doktorlarımız tarafından evinize en yakın kliniğimizde yapılacak muayene sonucunda size en uygun tedavi planını oluşturabilirsiniz.

Labioplasti Nedir 

Labioplasti vajinanın iç ve dış dudaklarının (Labiumların) estetik olarak şekillendirilmesi ve düzenlenmesi işlemidir. Labioplasti ile vajinal bölgeyi kapsayan iç ve dış dudakların normal yapısından daha büyük, sarkık veya asimetrik olması gibi durumlar düzeltilerek daha estetik bir görünüm sağlanır. Labioplasti aynı zamanda iç ve dış dudaklardaki anormal büyüklüğün neden olduğu sağlık sorunlarına da çözüm olabilir.

Labioplasti Neden Olur 

Labioplasti kadınların genital bölgelerinde meydana gelen özellikle iç ve dış dudak büyümesi, deformasyonu veya şekil bozuklukları gibi olumsuz durumların giderilmesi için uygulanan estetik tedavi yöntemidir. Labioplasti günümüzde en fazla talep edilen Genital Estetik tedavi tekniği olarak bilinmektedir.

Labioplasti uygulamalarının en sık kullanıldığı durumlar arasında;

 • Estetik Kaygılar : Vajina bölgesindeki iç ve dış dudakların görünümünden memnun olmayan, kendini rahatsız hisseden, cinsel ilişkiden veya partnerinden kaçınan kadınlar Labioplasti yaptırabilirler. Labioplasti ile labiumların boyutu, şekli ve simetrisi iyileştirilerek kadının özgüveni ve cinsel doyumu arttırılabilir.
 • Sağlık Sorunları : Labiumların aşırı büyük veya sarkık olması enfeksiyonlara, tahrişe, ağrıya, kaşıntıya veya kötü kokuya neden olabilir. Ayrıca iç ve dış dudaklar dar kıyafet giyerken, bisiklete binerken veya spor yaparken rahatsızlık verebilir. Labioplasti ile bu sorunlar giderilebilir.
 • Doğum Sonrası Deformasyon : Doğum yapmak genital bölgede özellikle iç ve dış dudaklarda kalıcı değişikliklere neden olabilir. Bu durumda Labioplasti Ameliyatı tekrar estetik bir görünüm oluşmasını sağlayabilir.
 • Asimetrik Görünüm : Bir labia diğerinden çok daha büyükse Labioplasti Ameliyatı asimetriyi düzeltebilir.
 • Kaza veya Yaralanma : Genital bölgede bir yaralanma veya kaza sonucu labiaların şekli veya boyutu değişmiş olabilir. Labioplasti bu durumu düzeltebilir.
 • Yaşlanma : Yaşlandıkça vücudun birçok bölgesinde olduğu gibi labialar da değişebilir. Labioplasti yaşlanmanın neden olduğu bu değişiklikleri düzeltmeye yardımcı olabilir.
 • Doğumsal Anomaliler : Bazı kadınlarda doğuştan labiumlarda şekil bozukluğu veya gelişim geriliği olabilir. Bu durumda Labioplasti ile labiumlar normal boyut ve şekline getirilebilir.

gösterilebilir.

Yukarıda belirttiğimiz tüm hususlar kadınların Labioplasti Ameliyatı olmayı talep etmesine yol açan durumlardan bazılarıdır. Klinik şartlarında yapılacak ön muayene sonrası doğru tedavi planı ile kadınlar tüm bu problemlerden kolay ve hızlı şekilde kurtulabilmektedir.

Labioplasti Kimlere Uygulanır 

Labioplasti evli veya bekar, doğum yapmış veya yapmamış, hatta bakire olan kadınlara dahi uygulanabilen estetik operasyonlardır. Ameliyatın ileride çocuk sahibi olmaya veya cinsel fonksiyonlara engel teşkil eden bir riski yoktur. Labioplasti Ameliyatı olmayı düşünenlerin öncelikle bir uzman hekime danışmaları ve beklentilerini net olarak ifade etmeleri gerekir.

Labioplasti Ameliyatı 

Labioplasti Ameliyatı kadınların genital bölgesindeki iç & dış dudakların şeklini ve boyutunu değiştiren bir cerrahi işlemdir. Labioplasti Ameliyatı Labia Minora adı verilen iç dudakların uzunluğunu veya asimetrisini düzeltmek için yapılır.

İç dudaklarda meydana gelen sarkma, genişleme veya yıpranma gibi sorunlar kadınların hem estetik hem de fonksiyonel açıdan rahatsızlık duymasına neden olabilir. Bu sorunlar doğum, yaşlanma, hormonal değişimler, kilo alıp verme veya genetik faktörlerden kaynaklanabilir.

Labioplasti Ameliyatı olarak ifade edilen, vajinanın eski sağlıklı görünümüne sahip olması için gerçekleştirilen bu cerrahi işlem uzman estetik cerrahi doktorları tarafından klinik ortamında yapılmalıdır. Uzman hekimlerimiz tarafından kaleme alınan yazımızın devamında Labioplasti Ameliyatı ile ilgili tüm detaylara değinmeye çalışacağız.

Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır 

Labioplasti Ameliyatı genellikle lokal anestezi altında yapılır. Operasyon süresi ortalama 30 ila 60 dakika arasındadır. Ameliyat sırasında fazla olan Labium dokusu kesilerek alınır ve dikişler atılır. Dikişler kendiliğinden eriyen türdendir ve iz bırakmaz. Ameliyat sonrasında hastanede yatış gerekmez ve hasta aynı gün evine dönebilir.

Labioplasti Ameliyatının Nasıl Yapılacağı kişinin anatomisine ve ihtiyaçlarına göre belirlenir. Genel olarak Labioplasti Ameliyatı yapılış sürecinde aşağıdaki prosedür izlenmektedir;

 • Labioplasti Ameliyatı öncesi hastanın ön muayenesi yapılarak beklentileri dinlenir. Gerekli tetkikler istenerek ameliyata engel bir durum olup olmadığı kontrol edilir.
 • Operasyona girmeden önce hastanın vajinal bölgesine lokal anestezi uygulanır. Bazı durumlarda sedasyon veya genel anestezi de tercih edilebilir.
 • Labia Minora adı verilen iç dudaklarda fazlalık olan kısımlar cerrahi makas veya lazer ile kesilerek çıkartılır. Kesilen yerlere emilebilir dikişler atılır.
 • Labia Majora adı verilen dış dudaklarda ise sarkma veya hacim kaybı yağ enjeksiyonu ya da dolgu maddesi ile giderilir. Fazla derisi olan dış dudaklarda derinin çıkartılması ile problem ortadan kaldırılır.
 • Labia Minora ve Labia Majora arasındaki koyu renkli bölge olan Klitoral Hudu gerekli durumlarda küçültülür.
 • Labioplasti Ameliyatının ortalama süresi 1 saat civarındadır. Hastanın durumuna göre ayakta veya yatışlı olarak operasyon gerçekleştirilebilir.

Labioplasti Ameliyatı konusunda uzman Plastik Cerrahları ve Genital Estetik Hekimleri eliyle muayene edilerek sizin için en uygun tedavi tekniklerinin kliniğimizde uygulanabilmesi için İletişim kanallarımızı kullanarak Bize Ulaşabilirsiniz

Labioplasti Ameliyatı Kaç Saat Sürer

Labioplasti Ameliyatı Süresi ortalama 1 saat olarak belirtilebilir. Bu süre kişinin anatomisine ve ihtiyaçlarına göre değişebilir. Bazı durumlarda Labia Minora ve Labia Majora arasındaki koyu renkli bölge olan Klitoral Hudu küçültülmesi işlemine ihtiyaç duyulabilir. Bu durumda ameliyat süresi biraz daha uzayabilir.

Labioplasti Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Labioplasti Ameliyatı Sonrası İyileşme Sürecinin operasyonu gerçekleştiren uzman doktor kontrolünde ve hastanın kendisine verilen tavsiyelere harfiyen uyduğu bir prosedür takip edilerek gerçekleştirilmesi halinde kısa süren ve başarıyla tamamlanan bir durumdur.

Labioplasti Ameliyatı Sonrası İyileşme sürecinde hastanın aşağıdaki belirtilen noktalara dikkat etmesi halinde süreç çok daha sağlıklı ve kolay geçecektir;

 • Operasyon sonrası ilk 24 saat içinde işlem yapılan bölgeye buz uygulaması yapılması önerilir. Bu sayede şişlik ve morarma azaltılabilir.
 • Ameliyat sonrası ilk 3 gün içinde ağrı kesici ilaçlar kullanılabilir. Tedavi sonrası oluşan ağrının şiddeti kişiden kişiye değişebilir.
 • Labioplasti Sonrası ilk hafta içinde vajinal bölgeye antiseptik solüsyon ile pansuman yapılması gerekir. Bu sayede enfeksiyon riski azaltılabilir.
 • Tedavi sonrası ilk 10 gün içinde cinsel ilişki, tampon kullanımı, bisiklet sürme, yüzme gibi aktivitelerden kaçınılması gerekir. Bu sayede yaranın iyileşme sürecini olumsuz etkileyecek travmaların önüne geçilebilir.
 • Labioplasti Sonrası ilk 4 hafta içinde dar pantolon, tayt gibi giysiler giyilmemesi gerekir. Bu sayede vajinal bölgedeki kan akışını engelleyecek basınçtan kaçınılabilir.

Labioplasti Ameliyatı Sonrası iyileşme sürecinin tamamlanması yaklaşık 6 hafta sürer. Ancak bu süre kişinin metabolizmasına ve yaralara karşı direncine göre değişiklik gösterebilir. Size en doğru süreyi muayene sonrası hekimimiz iletecektir.

Labioplasti Ameliyatı Sonrası Dikişler Ne Zaman Düşer 

Labioplasti Ameliyatı sırasında atılan dikişler vücut tarafından kendiliğinden emilebilir yapıda olmaktadır. Bu dikişler vücut içerisinde zamanla eriyerek yok olur. Dikişlerin düşme süresi kişiden kişiye farklılık göstermekle birlikte yaklaşık 2 ila 3 hafta olarak belirtilebilir. Bu süre kişinin metabolik yapısı ve cilt özelliklerine göre farklılık gösterir.

Labioplasti Ameliyatı Sonrası Elde Edilen Estetik Görünüm Kalıcı Mı 

Labioplasti Ameliyatı ile elde edilen sonuçlar kalıcıdır. Ancak yaşlanma, kilo alıp verme, doğum gibi faktörler vajinal bölgede yeniden deformasyona neden olabilir. Bu nedenle Labioplasti Sonrası sağlıklı bir yaşam tarzını benimsemek ve doktorun önerilerine uymak önemlidir.

Labioplasti Ameliyatlarının Sunduğu Avantajlar Nelerdir 

Labioplasti Ameliyatı uygulandığı bireylere pek çok avantajı beraberinde getirmektedir. Bu operasyonun kişilere sağladığı faydalar arasında;

 • İç ve dış dudakların estetik görünümünü iyileştirir.
 • Labiumlara simetrik bir görünüm kazandırır.
 • İç ve dış dudaklardaki sağlık sorunlarını ortadan kaldırır.
 • Kadınların özgüveni ve cinsel ilişki anındaki hazzını arttırır.
 • Operasyon sonrasında herhangi bir iz kalmaz.
 • Ameliyat kısa sürer ve hastanede yatış gerektirmez.

gösterilebilir.

Labioplasti Sonrası 

Labioplasti vajina bölgesindeki iç dudakların (Labium Minus) çok büyük, sarkık veya asimetrik olması durumunda yapılan bir estetik operasyondur. Bu tedavi hem görünüm hem de sağlık açısından kadınlar için önemli faydalar sağlar. Labioplasti sonrası kişinin sağlığı ve tedavinin başarısı için özen gösterilmesi gereken belirli hususlar bulunmaktadır.

Labioplasti Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler arasında;

 • Operasyon sonrası iyileşme sürecinde rahat iç çamaşırları giyilmelidir. Dar veya sıkı iç çamaşırları bölgede tahrişe ve enfeksiyona neden olabilir.
 • Tedavi sonrası iyileşme süreci boyunca ağır sportif faaliyetler yapılmamalıdır. Özellikle genital bölgeye yönelik açma germe hareketleri, at, motor ve bisiklet gibi sportif aktivitelerinden kaçınılmalıdır.
 • Ameliyat sonrası tam iyileşme gerçekleşene kadar havuza veya denize girilmemelidir. Nemli ortamlar bölgede mikrop üremesine ve iltihaplanmaya yol açabilir.
 • Labioplasti Sonrası birkaç gün boyunca banyo yapılmamalı, daha sonra ise ayakta duş alınmalıdır. Banyo yaparken genital bölgeye sabun veya dezenfektan gibi kimyasal maddeler sürülmemelidir.
 • Operasyon sonrası doktor kontrolleri aksatılmamalıdır. Uzman hekim size uygun antibiyotik, ağrı kesici ve yara iyileştirici kremler reçete edecektir. Bu ilaçları düzenli olarak kullanmalısınız.
 • Ameliyat sonrası ağır ve yorucu işler yapılmamalıdır. Bölgedeki dikişlerin açılmasını veya kanamasını önlemek için dinlenmeye özen gösterilmelidir.
 • Labioplasti Sonrası cinsel ilişkiye girmekten kaçınılmalıdır. Operasyon sonrası 4 ila 6 hafta tamamlandığında doktorunuz tarafından tekrar değerlendirme yapılana kadar ilişki sakıncalıdır.

Yukarıda belirtiğimiz durumlar Labioplasti Sonrası dikkat edilmesi gereken ana hususlar arasında gösterilebilir. Bu durumlara özen göstererek iyileşme sürecini hızlandırabilir ve komplikasyon riskini azaltabilirsiniz. Ayrıca uzman doktor tarafından yapılacak kontrollere düzenli olarak gelerek tedavi sürecini güvenli ve başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Labioplasti Sonrası Cinsellik 

Labioplasti operasyonlarını gerçekleştiren hekimler ameliyattan sonra tam iyileşme süresi olan yaklaşık 4 ila 6 hafta boyunca cinsel ilişkiden kaçınılmasını önermektedir. Bu süre içinde herhangi bir cinsel birliktelik yaşanmaması dikişlerin tamamen iyileşmesi ve enfeksiyon riskinin minimize edilmesi için oldukça önemlidir.

Labioplasti Sonrası Kaşıntı 

Labioplasti Ameliyatı Sonrası işlem bölgesinde kaşıntı olması normaldir ve bu durum iyileşme sürecinin bir parçası olarak görülmektedir. Ancak şiddetli kaşıntı, ağrı veya kızarıklık varsa; bu bir enfeksiyonun belirtisi olabilir. Bu gibi durumlarda tedaviyi gerçekleştiren uzman hekimle İletişime geçmeniz doğru olacaktır.

Labioplasti Ameliyatı Sonrası Şişlik 

Labioplasti Sonrası tedavi bölgesinde şişlik oluşması normal bir durumdur. Bu sorun birkaç gün veya hafta içinde azalarak kendiliğinde yok olmaktadır. İşlem bölgesinde şişliği azaltmak için soğuk kompresler kullanabilir ve ağır fiziksel aktivitelerden kaçınılabilir. Şişlik birkaç hafta sonra bile devam ederse doktorunuzla İletişime geçmeniz en uygun hareket olacaktır.

Labioplasti Sonrası Bakım

Labioplasti Sonrası Bakım sürecinde operasyon bölgesinin temiz ve kuru tutulması gerekir. İşlem bölgesi yumuşak bir sabun ve ılık su kullanarak nazikçe temizlenmeli ve her zaman tamamen kuru olacak şekilde tutulmalıdır.

Labioplasti Ameliyatı Sonrası ilk birkaç hafta boyunca egzersiz gibi ağır fiziksel aktivitelerden kaçınılması gerekmektedir. Ayrıca uzun süreli oturmaktan uzak durulmalı, sürtünmeye neden olan kıyafetlerden giyilmemelidir.

Labioplasti Ameliyatı Sonrası İyileşme 

Labioplasti Ameliyatı Sonrası tam iyileşme genellikle 4 ila 6 hafta sürer. Ancak bu süre kişiye bağlı olarak değişebilir. Bu süre zarfında belirtilen bakım hususlarına uymak ve olası sorunlar için belirtileri izlemek çok değerlidir.

Labioplasti Sonrası doğru şekilde bakım yapılması yaşanan rahatsızlığı en aza indirmek ve iyileşme sürecini hızlandırmak için önemlidir. Herhangi bir sorunuz veya endişeniz varsa doktorunuzla iletişime geçmeniz en doğru davranış olacaktır.

Labioplasti Sonrası His Kaybı 

Labioplasti Sonrası nadiren de olsa yaşanabilen his kaybı geçici bir durumdur ve ameliyat sonrası şişlik ve lokal anestezinin etkisinden kaynaklanır. Ancak Labioplasti Ameliyatından Sonra kalıcı his kaybı oldukça nadir görülen bir husustur.

Bu durum bölgedeki sinirler ameliyat sırasında zarar görürse oluşabilir. Ancak deneyimli bir uzman doktor tarafından gerçekleştirilen operasyonlarda önemli sinirlerin etrafında dikkatli bir şekilde çalışır ve bu yüzden böyle bir durum oluşmaz.

Labioplasti Ameliyatı Sonrası ilk haftalarda normal olan duyarlılık değişiklikleri vardır. Bazı kadınlar ameliyat bölgesinde geçici bir duyarlılık artışı yaşayabilirler. Bu durum genellikle birkaç hafta içinde normale döner.

Eğer ameliyat sonrasında uzun süreli veya kalıcı his kaybı yaşanırsa doktorunuzla konuşmak önemlidir. Her ne kadar nadir olsa da bu bir sinir hasarının işareti olabilir. Ancak genel olarak Labioplasti Ameliyatının düzgün bir şekilde gerçekleştirilmesi halinde kalıcı his kaybı olasılığı yok denecek kadar az bir hale indirilmiş olur.

Labioplasti Ameliyatı Fiyatları 

Labioplasti Ameliyatı Fiyatları ile ilgili bilgi almak için ulaştığınız kliniklerden farklı ücretler almanız doğaldır. Özellikle sağlık alanında gerçekleştirilen uygulamalarda hasta muayene edilmeden net bir fiyat vermek mümkün değildir. Bu durumda en doğru fiyatlar uzman doktor tarafından yapılacak muayene sonucu belirlenmektedir.

Labioplasti Fiyatları 30.000 TL - 40.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Labioplasti Fiyat için bizimle iletişime geçiniz.

Labioplasti Fiyatları 2024 yılında birçok faktöre bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte bu faktörler arasında;

 • Hastanın genetik yapısı ve yaşı,
 • Kişinin genital bölgesinde var olan estetiksel problemler,
 • İşlem yapılacak iç ve dış dudakların deformasyon durumu,
 • Hastaya uygulanacak Labioplasti Ameliyatı teknikleri,
 • Tedaviyi gerçekleştirecek hekimin ve kliniğin tecrübesi,

gösterilebilir.

Labioplasti kapsamında gerçekleştirilecek uygulamalar ile ilgili daha detaylı bilgiler almak, Estetik Cerrahi alanında uzman olan doktorumuz tarafından muayene edilip tedavi planınızı oluşturmak için Hemen Bize Ulaşın...

ESTPOİNT KLİNİK

TEDAVİ BİLGİLENDİRME

Operasyon Sayısı

Operasyon Sayısı

Tek Seans

Operasyon Süresi

Operasyon Süresi

1 ila 2 Saat

Anestezi

Anestezi

Lokal

Hassasiyet Süreci

Hassasiyet Süreci

3 ila 7 Gün

İşe Dönme Süresi

İşe Dönme Süresi

1 Gün Sonra

Tam İyileşme

Tam İyileşme

7 ila 10 Gün

Sonuçların Kalıcılığı

Sonuçların Kalıcılığı

Ömür Boyu

Hastanede Kalma Süresi

Hastanede Kalma Süresi

Aynı Gün Çıkış

Labioplasti genital bölgenin estetik ve fonksiyonel olarak yeniden şekillendirilmesi amacıyla yapılan bir cerrahi prosedürdür. Daha spesifik olarak Labioplasti vajinal bölgeyi kapsayan Dış Dudaklar (Labia Majora) veya İç Dudaklar (Labia Minora) üzerinde gerçekleştirilir. Bu işlemin amacı genital bölgenin estetik görünümü iyileştirmek ve farklı nedenlerle yaşanan fiziksel rahatsızlıkları gidermektir.

Labioplasti Ameliyatı kadınların genital bölgesindeki iç & dış dudakların şeklini ve boyutunu değiştiren bir cerrahi işlemdir. Labioplasti Ameliyatı Labia Minora adı verilen iç dudakların uzunluğunu veya asimetrisini düzeltmek için yapılır.

Labioplasti Ameliyatını Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanları (Jinekologlar) veya Plastik Cerrahi alanında uzman hekimler gerçekleştirilebilir.

Cevap : Labioplasti Ameliyatının Maliyeti birçok faktöre bağlıdır. Bu faktörler arasında coğrafi konum, cerrahın deneyimi ve operasyonun karmaşıklığı gösterilebilir. Ayrıca bu işlem estetik bir tedavi olarak kabul edildiği için birçok sigorta şirketi bu operasyonu kapsam altına almaz. Bu nedenle ameliyatın maliyetini öğrenmek için uzman doktorumuz tarafından kliniğimizde muayene edilmeniz en doğru davranış olacaktır.

Labioplasti ameliyatında eriyen dikişler kullanılır. Bu durum dikişlerin kendi kendine çözülmesi ve düşmesine imkan tanır. Bu durum genellikle 1 ila 2 hafta içinde gerçekleşir.

Labioplasti Jinekoloji veya Plastik Cerrahi bölümünün sorumluluğundadır.

Labioplasti sonrası şişlik normaldir ve genellikle birkaç gün veya hafta içinde azalır. İşlem bölgesinde oluşan şişliği azaltmak için soğuk kompresler kullanılabilir ve ağır fiziksel aktivitelerden kaçınılabilir. Şişlik birkaç hafta sonra bile devam ederse doktorunuzla İletişime geçmeniz önerilir.

Labioplasti Ameliyatının Maliyeti birçok faktöre bağlıdır. Bu faktörler arasında coğrafi konum, cerrahın deneyimi ve operasyonun karmaşıklığı gösterilebilir. Ayrıca bu işlem estetik bir tedavi olarak kabul edildiği için birçok sigorta şirketi bu operasyonu kapsam altına almaz. Bu nedenle ameliyatın maliyetini öğrenmek için uzman doktorumuz tarafından kliniğimizde muayene edilmeniz en doğru davranış olacaktır.

Labioplasti Ameliyatı kadınların genital bölgesindeki iç & dış dudakların şeklini ve boyutunu değiştiren bir cerrahi işlemdir. Labioplasti Ameliyatı Labia Minora adı verilen iç dudakların uzunluğunu veya asimetrisini düzeltmek için yapılır.

Labioplasti sonrasında bir miktar ağrı ve rahatsızlık normaldir. Bu genellikle birkaç gün içinde hafifler ve doktorunuz tarafından reçete edilen ağrı kesicilerle yönetilebilir. Ağrı şiddetli olursa veya iyileşme süreci boyunca sürekli kalırsa doktorunuzla iletişime geçmeniz en doğru davranış olacaktır.