Loading...

  Koronal İnsizyon Yöntemi Nedir? Koronal insizyon yöntemi bildiğimiz klasik yöntem alın germe ameliyatıdır. Koronal insizyon yöntemi, alnın saç kısmına paralel çizgisinden ya da derinin saç olan kısmından kesik atılarak yapılır.

  Koronal İnsizyon Yöntemi Nasıl Yapılır?

  Koronal insizyon yöntemi hastanın alın ve kaş bölgesindeki sorunlara göre bu kesikler kulak arkasına kadar devam ettirilebilir ya da uzman doktorun belirlediği yol haritasına göre daha kısa ve küçük kesikler atılarak koronal insizyon yöntemi ile alın germe ameliyatı gerçekleştirilir. Serbest kalan alın bölgesi gerilip, kırışıklık ve çizgilere sebep olan fazla kas dokusu alınır. Kaş bölgesi de eski yerine getirildikten sonra dikişler ile sabitlenir. Klasik yöntem olduğu için çoğu kişinin korkarak baktığı koronal insizyon yöntemi özellikle alın bölgesindeki kırışıklıklar ve çizgilerin çok yoğun olduğu hastalarda yüzde yüz olumlu ve kesin sonuç veren yöntemdir.

  Alın germe ameliyatı sonrası bir süre dikkatli olmanız gerekiyor olsa da süreç sona erdiğinde ameliyatın alnınızın her santimine etki ettiğini görecek ve gençlik ışıltınızı geri kazanacaksınız.

  Koronal sütür, yüzümüzde kulağımızdan başlayan ve kafamızın tepesine kadar giden kısımdır. Alın germe estetiği ameliyatlarında koronal sütür bölgesindeki sorunlu kısımlar tespit edilerek hangi alana ne tarz cerrahi operasyon yapılacağı belirlenir. Koronal pulpa, yüzümüzde sahip olduğumuz ve dezenformasyon oluşursa problem yaratacak olan sinirlerdir.

  Koronal Delik Nasıl Yok Edilir?

  Özellikle sivilce problemi yaşayan ciltlerde yüzde oluşan delikler ve çukurlar görüntümüzü olumsuz yönde etkiler. Makyaj yaptığımızda bile yüzümüzde oluşan bu görüntüden kurtulamayabiliriz. Yüzümüzde oluşan bu delik ve çukurlardan kurtulmanın bazı yolları vardır.

  İlk olarak kullanılan yöntem lazer tedavisidir. Cilt tipiniz belirlendikten sonra uygulanacak olan lazer tedavisiyle kısa sürece çukurlardan ve lekelerden kurtulabilirsiniz. Hastanın probleminin büyüklüğüne göre soyan ya da soymayan lazer tedavisi uygulanabilir. Yüzünüzün soyulmadığı lazer tedavisinde cildinizin üst kısmındaki deri yakılarak yüzünüzün alt kısımdan yeni ve pürüzsüz teninizin ortaya çıkması sağlanır. Soyularak yapılan lazer tedavisi cilt tipine ve yoğunluğa göre haftalarca devam edebilir ve zorlu bir süreçtir.

  Koronal insizyon yöntemi haricinde alın germe operasyonu olarak kullanılan farklı yöntemler vardır.

  Sütürasyon Teknikleri

  Klasik koronal insizyon yönteminden başka en çok kullanılan tekniklerden biri de endoskopik alın germe yöntemidir. Endoskopik alın germe yönteminde alnınıza saç olan kısımdan minik delikler açılır ve bu deliklerden içeri sokulan minik kamera sayesinde alın germe işlemi ve kaş kaldırma işlemi aynı anda tek seferde gerçekleştirilir. Kaş kaldırma estetiği, endoskopik yöntem sayesinde hem daha kolay hem de kesin sonuçlar verir. Alındaki fazla kas alındıktan sonra kaşlar da yukarı doğru kaldırılarak minik dikişlerle alnımızın saç olan kısmında tutturulur. Ameliyat kesiği olmadığı için endoskopik alın germe yönteminde iz kalmaz.

  Koronal İnsizyon Ameliyatı Sonrası Nasıldır?

  Koronal insizyon ameliyatı sonrası eğer sargı kullanıldıysa bu sargılar bir iki gün süresince yüzünüzde kalır ve sonra çıkarılır. Yüzünüzden sargılar çıkarıldıktan sonra özellikle dikiş yerlerinde şişlikler ve morarmalar olabillir. Gece yatarken başınızı yüksek tutmanız ve alın bölgenize uygulayacağınız soğuk presler bu şişlik ve morlukların geçme sürecine yardımcı olacaktır. Alın bölgenizi kaşıma, ovma, yüzüstü yatma gibi yanlışlardan uzak durmalısınız. Alnınızda dikişlerin olduğu kısımlarda bir süre hissizlik olabilir. Ameliyattan sonraki iki hafta sonunda dikişleriniz alındığında hissizlik yerini hafif bir kaşıntıya bırakır. Sizi yoracak işlerden, stresli görüşmelerden, ağır ev işlerinden ve cinsel aktiviteden birkaç hafta uzak durmalısınız.

  Koronal insizyon ameliyatı sonrası dikişlerin atıldığı saç olan kısımlarda bir miktar saç dökülmesi gerçekleşebilir. Saç dökülmesi yaşanan bölgelerden yeni saçlarınız geldiğinde dökülmeler de kaybolacaktır. Koronal insizyon ameliyatı kalıcı saç dökülmelerine sebebiyet vermez.

  Koronal insizyon ameliyatından sonraki üç hafta sonunda şişlikler, morluklar ve diğer gözle görülebilir sonuçlarda azalma olacaktır. Kendinizi biraz yorgun hissetmeniz devam etse bile görüntünüzde oluşacak iyileşmeyle beraber moralinizin yükselip daha enerjik olduğunuzu fark edeceksiniz.

  Koronal İnsizyon Fiyatları Nasıldır?

  Koronal insizyon ameliyatı fiyatları her insanın cilt tipi farklı olduğundan dolayı kişiden kişiye değişiklik gösterir. Sağlıklı bir fiyat almanız için öncelikle uzman doktorunuza danışmalı, cilt tipinizin belirleneceği muayeneden sonra koronal insizyon ameliyatı olacağına karar verilirse, kullanılacak medikal materyaller ve ameliyatta izlenecek yol belirlendikten sonra uzman doktorunuzdan almalısınız.

  Koronal insizyon ameliyatı gibi estetik cerrahi operasyonları için fiyat bilgisi uzman doktorlar haricinde üçüncü kişiler tarafından belirtilemez. İnternet sayfalarında ameliyat fiyat bilgisi verilmesi bakanlık tarafından yasaklanmıştır. Fiyat bilgisi almak istiyorsanız eğer ameliyatın yapıldığı hastaneleri ya da işlemi gerçekleştiren polikliniklerin çağrı merkezlerini arayarak fiyat bilgisi alabilirsiniz.

  Koronal İnsizyon Ameliyatının Faydaları Nelerdir?

  Yüzümüz insan ilişkilerimizde odak noktasıdır. Kendi görünüşümüzden memnun olmadığımızda insanlarla olan ilişkilerimiz de olumsuz etkilenecektir. Yaş almayla beraber yaşadığımız stresli günler, yorucu işler ve olumsuz duygular da cildimiz üzerinde dezenformasyonlara sebep olur. Koronal insizyon ameliyatı sayesinde yüzümüzdeki sarkmalar ve çizgiler sebebiyle oluşan daha mutsuz ve daha yorgun ifadeden kurtulmuş oluruz.

  Koronal insizyon ameliyatı asla görünüşünüzde farklılıklara sebep olmaz. Aksine size doğal ve genç görünümünüzü yeniden kazandırır. Aynaya baktığınızda kendinizin 5 ila 10 yıl önceki halinizi görmüş olursunuz, ngençlik ışıltısını yeniden kazanırsınız. Koronal insizyon ameliyatı yaşlılığı engelleyememiş olsa da yüzünüzdeki fazla deriden ve sarkıklardan kurtulmanızı sağlayarak yıllar boyunca yaşlılık izlerinden kurtulmanızı sağlayabilir. Koronal insizyon ameliyatı tek seferlik bir operasyon olmak zorunda değildir. Dilerseniz yıllar içerisinde koronal insizyon ameliyatını ve daha başka estetik yöntemlerini tekrarlayabilirsiniz. Koronal insizyon ameliyatı ile daha genç bir görünüm imkansız değil.