Loading...

Kimyasal peeling fiyatları 2020 yılında doların etkisiyle geçen senelere göre yükselme göstermiştir.

Kimyasal peeeling; yüz, boyun veya ellerde cildin görünümünü iyileştirmek için kullanılan bir tekniktir. Cilde, pul pul dökülmesine ve sonunda soyulmasına neden olan kimyasal bir çözelti uygulanır. Yenilenmiş cilt eski ciltten daha pürüzsüz ve daha az kırışıklıklarla doludur. Yeni cilt geçici olarak güneşe karşı daha hassastır.

Kimyasal peeling fiyatları 2018 ile kimyasal peeling fiyatları 2019 arasında gözle görülür bir fark vardır. Ancak, kimyasal peeling fiyatları 2020 yılında pandeminin etkisiyle daha az artış göstermiştir.

Kimyasal Peeling Uygulaması

Kimyasal peeling fiyatları 2020 yılında uygulanan uygulamalara göre değişiklik göstermektedir.

Bugün kimyasal peeling için çok geniş bir organik asit yelpaze var ve bunlar kimyasal peelingin tamamlayıcı bir yöntem olduğu çeşitli cilt koşullarını tedavi etmek ve iyileştirmek için kullanılmaktadır. Kimyasal bir peeling için endikasyonlardan bazıları akne ve akne izleri, rosacea tedavisi, güneş keratozu, cilt, boyun ve göğüste kırışıklıklar ve güneş hasarıdır.

Kimyasal peeling cilt tipine, endikasyonuna ve seçilen kabuğun tipine bağlıdır ve genellikle 7-14 günlük aralıklarla çeşitli tedavilerle gerçekleştirilir. İyi bir terapötik etki, prosedür basitliğini ve yan etkileri en aza indirilir. Bu, tedaviyi hastalar ve uzman doktorlar tarafından tercih edilir hale getirir.

Kimyasal Peeling ve Güneş Kremi Kullanımı

Kimyasal peeling, güneş kremi kullanılarak tüm yıl boyunca yapılabilir. Mandelik asitli çok yüzeysel peeling yaz aylarında da yapılabilir. Bu kontrollü kemoeksfoliasyonda cilt tahrişi yoktur, böylece normal yaşam ritmine müdahale etmez, bu da diğer birçok tedavide olduğu gibi, özellikle hiperpigmentasyon ve skarlaşmanın giderilmesi söz konusu olduğunda kullanılmaktadır.

Cildin iyileşmesi yavaş yavaş sağlandığından, cildin tazelenmesi rahatça gözle görülebilir, ancak tamamen doğal görünmemektedir. Nihai sonuç, cildin soyulmasından birkaç hafta sonra görülebilir ancak günden güne düzenli bir ilerleme görülür. Ayrıca soyma etkisi uzun ömürlüdür, çünkü ciltte kolajen ve elastin yenilenmesini uyarır.

Kimyasal Peeling İçin Klinikler

Poliklinik ve hastanelerin kendi formülasyonu ile oluşturulan kremler ve peeling yöntemleri cildin fizyolojik özelliklerine saygıyı temel alan farklı kimyasal peeling yöntemlerini kullanmaktadır. Kimyasalın cildin daha derin katmanlarına eşit olarak nüfuz etmesine izin verir, böylece etkisi tedavi edilen alanın tüm katmanlarında maksimum olmaktadır. Bu sebeplerle kimyasal peeling fiyatları 2020 yılındaki markalarda olduğu gibi farklı dönem ve farklı markalarda da değişiklik gösterir.

Patentli formül olan ürünlerin kullanılması önemlidir. Patentli formülle yenilikçi peeling, daha az yan etki ile daha fazla etkinlik sağlar. Bu avantaj, farklı asit kombinasyonlarına sahip çok farklı ve çeşitli ürünün geliştirilmesi için kullanılır, böylece çeşitli cilt hastalıklarının ve cilt problemlerinin bireysel ihtiyaçlarına erişmek mümkündür.

Kimyasal Peeling İşlemi Sırasında Yapılanlar

Kimyasal peeling, bu prosedürün belirtildiği cilt durumunu iyileştirmek amacıyla seçilen kimyasalların cilde (glikolik, mendelik veya diğer organik asitler) uygulandığı tıbbi bir prosedürdür.

Cilt soyulmadan sonra epidermis yenilenir, kolajen ve hyaluronik asitin artan biyosentezi nedeniyle dermis mimarisi geliştirilir, böylece cilt yeniden şekillenir.

Kimyasal peelingin etkisi, peelingin hangi derinliğe ulaştığına bağlıdır. Bu nedenle soyulmanın sonucu cildin dokusu ve nemi, daha genç görünüm ve aynı zamanda küçük kırışıklıkların giderilmesi ve güneş ışığına maruz kalmanın neden olduğu pigmentasyon bozukluklarının iyileştirilmesi olabilir.

Kimyasal Peeling Aşamaları

Kimyasal peeling fiyatları 2020 döneminde krem, uygulamadaki farklılıklar ve uygulanan bölgeye göre değişmektedir. Kabuğun derinliğine göre; çok yüzeysel, yüzeysel, orta ve derin soyma olarak 4 bölüme ayrılmaktadır.

Bu bölümler:

  • Çok yüzey soyma: epidermisin en yüzeysel kısmını etkiler. Yani, genellikle soyulmuş ölü deri hücreleri tabakasını etkilemektedir.
  • Yüzey soyma: Epidermiste hareket eder ancak daha derin katmanlarına nüfuz etmez.
  • Güçlü merkez peeling: Dermoepidermal sınıra gitmektedir.
  • Derin soyma: Dermis içinde hareket etmektedir.

Cilt soymanın etkisine doktor karar verir ve bu etki hastaya özeldir. Bu şekilde, kabukların birtakım terapötik etkisinin bir kombinasyonu ile cildin gençleşmesi, tahriş olmadan ve günlük yaşamda kısıtlama olmaksızın mükemmel bir etki elde etmek mümkündür. Bu prosedürler kimyasal peeling fiyatları 2020 yılında değişimler gerçekleşmesine etki etmektedir.

Kimyasal Peeling İşlemi Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Seçilen tipe ve elde edilen peeling derinliğine bağlı olarak, işlemden hemen sonra kızarıklık ve hafif şişlik meydana gelir, bu hızla sakinleşir ve birkaç gün içinde cildin pul pul dökülmesi meydana gelir, dökülme birkaç gün içinde durur. Bu süre zarfında özel bir cilt bakımı reçete edilecektir.

Artık daha az tahrişe ve daha az kızarıklığa neden olan ve aynı zamanda cildin yeniden inşası ve modellenmesi açısından son derece verimli peelingler var.

İşlemden sonra doktorun önerilerini takip etmek, açık havadayken kesinlikle yüksek faktörlü krem güneş kremi uygulanması son derece önemlidir. Kimyasal peeling fiyatları 2020 söz konusu olduğunda süreci iyi yöneten hastaneler çok önemlidir. Bu yüzden kimyasal peeling fiyatları 2020 araştırması yaptığınızda uygulama yapan hastanenin yetkinliği denetlenmelidir.

Kimyasal Peeling Esnasında Kimyasal Kabukların Komplikasyonları

Kimyasal peeling fiyatları 2020 araması yapıp bu yazıyı okuyan kişilerin bilmesi gereken önemli bir konu da komplikasyonlardır.

Kabuk ne kadar derin olursa daha fazla komplikasyon ortaya çıkabilir. Profesyonel, dayanıklı, kimyasal kabuklar tipik olarak sertifikalı dermatologlar veya lisanslı estetisyenler tarafından uygulanır. Profesyonel soyma ve düşük konsantrasyonlu ev soyma kitleri, cildin yaralanması ve yara izi de dahil olmak üzere sağlık riskleri oluşturabilir.

Olası komplikasyonlar arasında ışığa duyarlılık, uzun süreli eritem, pigment değişiklikleri, milia, cilt atrofisi ve dokusal değişiklikler bulunmaktadır. Birçok kişi, profesyonel kimyasal kabukların kabuktaki retinol elementleri nedeniyle ciltlerinde küçük bir sarımsı renk tonu bıraktığını bildirmektedir. Bunun maksimum 2-3 saat sürmesi beklenir. Prosedürden sonra hafif ila orta derecede kızarıklık olması beklenir.