“Kimler altın iğne tedavisi yaptırabilir?” sorusu sıkça sorulmaya başladı. İnsanlar yaşlanma, hava kirliliği, beslenme, stres gibi etmenlere bağlı olarak ciltlerinde gelişen akne, sivilce, sarkma, kırışıklık ve lekelere çözüm arıyor. Altın iğne tedavisi ise cerrahi bir müdahaleye gerek kalmadan, cildi gençleştirmesi ile ön plana çıkıyor. Morluk, şişlik yaratmadığı için dışarıdan anlaşılmayan altın iğne tedavisi, cilt hücrelerini gençleşmek için harekete geçiriyor. Üstelik uygulanabilirliği kolay ve konforlu.

Altın İğne Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Altın iğne tedavisine adını veren ve radyo frekans cihazının ucunda bulunan altın kaplama iğneleri çok küçüktür. Altın iğneler cildin 0.5-3.5 mm derinliğine inerek, yüksek frekans enerjisi gönderir. İğnelerin deri altına ani giriş çıkışlarıyla, cilde zarar vermeden elastin ve kolajen üretimi sağlanır. İşlem öncesinde temizlenen ve anestetik krem sürülen bölgede ağrı, acı hissetmeden işlem tamamlanır. Seans bitiminde hafif kızarıklık oluşsa da birkaç saat sonra geçer. Tedavi süresi her seans için 40-45 dakikadır. Seans sayısı ise uzman muayenesi sonucunda belirlenir. Altın iğne tedavisi sonrasında 24 saat boyunca işlem uygulanan bölge su ile temas etmemeli, kaşınarak tahriş edilmemelidir. Özellikle güneş ışığına karşı korumak için, su bazlı güneş kremleri tercih edilmelidir. İğnelerin size özel, tek kullanımlık olması şarttır. Kalp pili kullananlar, epilepsi hastaları, hamileler, kanında pıhtılaşma sorunu yaşayanlar altın iğne tedavisini yaptıramaz.

Altın İğne Tedavisi Neden Yaptırılır?

Altın iğne tedavisi, sabah uyanıp aynaya baktığınızda kendinizi sağlıklı, huzurlu ve mutlu hissetmenin yollarından biridir. Özellikle sağlıklı ve mutlu olmanızı engelleyen şikâyetleriniz aşağıdakilerden biriyse:

  • Yaşlanmaya bağlı gelişen kırışıklıklarınız varsa
  • Ergenliğinizden miras sivilce ve akne izleri taşıyorsanız
  • Kaza sonucu oluşan yanık ve yara izleriniz varsa
  • Aynaya baktığınızda mor gözaltları görmek istemiyorsanız
  • Gıdı ve boyun bölgenizde sarkmalar gözlemliyorsanız
  • Ellerinizin daha genç görünmesini arzuluyorsanız
  • Cildinizdeki gözenekler gözünüze batıyorsa

Altın iğne tedavisi ile yaşam kalitenizi yükseltebilirsiniz. Her cilt tipine uygun, kalıcı, hasarları gideren, cildi yenileyen, yenilikçi bir yöntem olarak ortaya çıkan altın iğne tedavisi acısız, izsiz seans deneyimi yaşatır. Normal hayatınıza hemen dönebilirsiniz. Yüzünü gençleştirmek isteyen ve yukarıda bahsi geçen hastalıkları taşımayan herkes altın iğne tedavisi olabilir.