Kılcal damar lazer fiyatları 2020 yılı için standart bir değere sahip değildir. Bu fiyatlar her cerrahi işlemde olduğu gibi seçilen kliniğe göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Kişilerin genellikle yüz kısmında veya diğer bölgelerinde de görünen bu rahatsızlık kılcal damarların büyüyüp artmasıyla ciltte kırmızı lekeler ortaya çıkarabilmektedir. Lazerli kılcal damar tedavisi bu kızarıklıkların giderilmesi amacıyla yapılmaktadır.

Bu yöntem, belirgin kılcal damarların tedavi edilmesinde en etkili yoldur. Lazerle yapılan tedavi sonrası kılcal damarlar azaltılır ve cildin durumu iyileştirilir. Bunun yanı sıra bu yöntem cerrahi bir operasyon değildir. Kişinin herhangi bir bıçak darbesine maruz kalmasına gerek duyulmayan bir yöntemdir. Bu sayede kişi seans sonrası gündelik yaşantısına anında dönebilmektedir.

Kılcal Damar İçin Lazer İşlemi Nedir?

Vücut veya yüzdeki kırmızı veya mavi kılcal damarların görünümü, cildin yüzey bölgelerindeki genişlemiş kan damarlarından kaynaklanmaktadır. Kılcal damarları temizlemenin en etkili yolu ise lazer tedavisidir. Lazer ışığı enerjisi seçici olarak kan damarı üzerine odaklanmaktadır.

Daha sonra enerji lazerden damara aktarılır, bu da kanın buharlaşmasını sağlar ve damar küçülür ve dokuya emilir. Tedaviden sonra kılcal damarlar koyulaşabilir, ancak 1-4 hafta içinde tedavi sonucunu göreceksiniz. Burun, çene, yanaklarda, ayrıca bacaklarda ve vücutta tek küçük kılcal damarlar, örümcek damarları ve hemanjiyomlardan kalıcı olarak kurtuluş sağlanabilmektedir. Kılcal damar lazer fiyatları 2020 yılı için yapılacak olan araştırmalarla siz de bu işlem için kendinize en uygun kliniği seçebilirsiniz.

Kılcal Damar Lazer Tedavisi Yapan Klinikler

Kılcal damar lazer tedavisi yapan hastaneler veya kliniklerde Kılcal damar lazer fiyatları 2020 yılı için belirlenen net bir rakam yoktur. Bu tedavi yönteminde gereksiz ve potansiyel zararlı dalga boyları ortadan kaldırılarak, yalnızca tedaviye faydalı olanlara izin verilmektedir. Tedavinin çevredeki dokuya zarar vermeden, aktif cilt soğutmasına gerek kalmadan yapılmasını sağlamaktadır.

Tedavi hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa ya da hangi tedavi türünün sizin için en uygun olduğundan emin değilseniz bir uzmana danışarak bu süreci rahat bir şekilde yönetebilirsiniz. Kılcal damar lazer tedavi fiyatları bu yöntemin güvenilirliği sebebiyle en çok aratılanlar listesindeki yerini almıştır.

Kılcal Damar Lazer Tedavisinde Hangi Tip Lazer Kullanılır?

Bu tedavi yönteminde YAG lazer ışınları kullanılmaktadır. Lazer ışınları direkt olarak hemoglobin kısmına odaklı olarak gerçekleştirilen bir işlemdir. Kılcal damarların yapısına zarar vermeden tedavi uygulamaktadır.

En Sık Görülen Kılcal Damar Rahatsızlıkları Hangileridir?

  • Burun ve elmacık kemiği etrafında ortaya çıkan kızarıklık
  • Rozase / Gül rahatsızlığı (Rozacea)
  • Şarap kiri (portwine stain)

Rozase Tedavisi için lazer yöntemi: Rozase rahatsızlığı yüz bölgesindeki kılcal damarların giderek çoğalıp genişlemesi sonucu cildin üst bölgesinde koyu bir şekilde kızarıklar halinde kendisini gösteren bir rahatsızlıktır. Rozase hastalığı yüz üzerinde yarattığı tahribat nedeniyle ve şiddetine bağlı olarak kişilerde özgüven azalmasına neden olmaktadır.

Bireyin yaşam standartlarını doğrudan olumsuz etkileyen bir rahatsızlıktır. Lazer ile yapılan uygulamada sıkıntı yaratan kılcal damarlara ışın tedavisi uygulanmaktadır. Diğer tedavilerle kıyaslandığında lazerli tedavi yönteminden daha etken bir tedavi şekli olarak öne çıkmaktadır.

Kılcal Damar Rahatsızlıklarının Nedenleri Nelerdir?

Günümüzde bu rahatsızlığa çeşitli olaylar etki edebilmektedir. Bu tedavi yöntemi genel olarak başarılı bulunmaktadır.

Kılcal damar rahatsızlıklarının nedenleri şu şekilde sıralanabilmektedir:

  • Genetik faktörler
  • Güneş ışınları
  • Gebelik ve sonrası,
  • Alkol ve sigara kullanımı
  • Östrojen fazlalığı

Bütün bu sebeplerin ciltte yarattığı kılcal damar rahatsızlıkları için Kılcal damar lazer fiyatları 2020 araştırması yaparak etkili bir tedavi uygulatabilirsiniz.

Kılcal Damar Lazer Fiyatları

Kılcal damar lazer tedavisi ücreti genel olarak belli bir aralıktadır. Ancak seçilecek olan kliniğin teknolojik donanımı bu fiyat belirlemede etken bir rol almaktadır. Kişinin seçeceği klinik kesinlikle merdiven altı olmamalıdır. Cilt hassas bir bölge olduğu için bu işlem kesinlikle uzmanları tarafından yapılmalıdır. Kılcal damar lazer fiyatları 2020 yılında da kişileri memnun edebilecek bir durumdadır.

Kılcal Damar Lazer Tedavisi Önemi

Günümüz dünyasında kılcal damar rahatsızlıklarının artmış olduğunu gözlemlenmiştir. Teknolojinin gelişmesi hem olumlu hem de olumsuz bir etki yaratmaktadır. Bunun nedenleri arasında şehirleşme ve sanayileşme gibi insan sağlığı açısından olumsuz dezavantajlara sahip olan faktörler belirlenmiştir.

Sanayileşme kılcal damar rahatsızlıklarına zemin hazırlamaktadır. Bunun başlıca nedenleri arasında ozon tabakasının delinmesidir. İnsanlar, bu tabakanın delinmesi sonucunda güneşin yaydığı zararlı ışınlara daha fazla maruz kalınabilmektedir. Bu zararlı güneş ışınları kansere dahi neden olabilmektedir.

Kılcal damar rahatsızlıkları aynı zamanda aileden dolayı da olabilmektedir. Bu rahatsızlığın gelişmesinde genetik faktörler de önem teşkil etmektedir. Genetik olarak gelişen hastalıklar diğer hastalıklara göre daha zor bir tedavi süreci gerektirebilmektedir.

Kılcal Damar Rahatsızlıklarında Alkol Tüketiminin Azaltılmasının Önemi

Alkol genel olarak insan sağlığına zararlıdır. Alkol kullanımı kılcal damarları açısından da sorun teşkil etmektedir. Yüksek oranda alınan alkol kılcal damarları olağan durumundan farklı bir boyuta taşıyarak genişletmektedir. Bu genişleme tehlikelidir.

Kılcal Damar Lazer Tedavisi Risk Faktörleri

Kılcal damar uygulamaları günümüzde standart olarak lazer ışınları ile tedavi edilmektedir. Bu durum daha risksiz bir ameliyat seçeneği sunmaktadır. Lazer tedavisi sayesinde kişilerin bütün kılcal damar problemlerinin üstesinden gelebilmesi mümkündür.

Kişiler mutlaka ameliyat öncesi ve sonrasında olmak üzere uzman tavsiyelerini koşulsuz olarak yerine getirmelidir. Bu sayede uygulanan lazer tedavisi başarıya ulaşabilmektedir.

Lazerle Kılcal Damar Tedavisi Sonrası Lazer Epilasyon ve Solaryuma Gidilebilir mi?

Lazerle kılcal damar tedavisi sonrasında lazer epilasyon işlemi için herhangi bir engel teşkil etmemektedir. Lazer epilasyon seansı için kişinin birkaç gün beklemesi yeterlidir. Ancak solaryum için durum daha farklıdır. Lazer tedavisi alan hiçbir hastaya önerilmemektedir..