Loading...

Kılcal damar çatlaması lazer tedavisi fiyatları tedavinin başarısı dikkate alınınca tamamen karşılanabilir bir masraf olarak görülmelidir. 

Çatlak kılcal damarlar yüzde, kolda ve bacakta istenmeyen bir görüntüye neden olmaktadır. Bir kez ortaya çıktıklarında, bu zor, iplik benzeri rahatsızlıklar her zaman kendi başına gitmez. Aslında, zaman içinde sayıca artabilirler ve cildinizin kırmızı, lekeli bir görünüme sahip olmasına neden olabilirler.

Kılcal damarlarınız vücudunuzdaki arterleri damarlara bağlayan en küçük kan damarlarıdır. Kılcal damar çatlaması lazer tedavisi fiyatları aynı zamanda sağlıklı bir kılcal damar ağına sahip olmak isteyenler tarafından da merak edilmektedir. Bu kılcal damarlar hızla daraldığında veya genişlediğinde, ince kılcal duvarlar yırtılabilir ve kan sızabilir ve cildinize ince kırmızı veya mor çizgiler görünümü verir. Bu çizgiler genellikle ağrılı olmasa da, görünüşte hoşnutsuz olabilirler, bu nedenle bunları kaldırmak için kılcal damar çatlak tedavisi gibi tedaviler kullanılır.

Çatlak Kılcal Damarlar Nasıl Meydana Gelir

Uzun süre UV maruziyeti, genetik ve doğal yaşlanma süreci sağlıklı kan damarlarınızın duvarlarının atrofisine ve genişlemesine neden olur. Kılcal damar çatlaması lazer tedavi fiyatları dikkate alınırsa orta gelirli her bireyin bu etkiyi ortadan kaldırılabilmek için tedaviye ulaşabileceği anlaşılmaktadır.

Dilatasyon, kan damarlarınızı cilt altında görünür hale getiren ani bir genişleme ve daralmadır. Hamilelik sırasında artan östrojen hormonları, cilt durumu rosacea, morarmaya neden olan yaralanmalar, hava değişiklikleri veya egzersiz sırasında aşırı ısı ve kimyasal tahriş edici maddelere maruz kalma da kan damarlarını genişletebilir. Kılcal damar çatlaması lazer tedavisi fiyatları sıklıkla sorulmakla birlikte bu fiyatların tedavinin uygulanacağı bölgeye göre değiştiği unutulmamalıdır.

Alkol tüketimi, ılımlı olsa bile, çatlak kan damarlarına katkıda bulunabilir ve yoğun alkol tüketimi durumu kötüleştirebilir. Kusma veya şiddetli hapşırma bile yüzünüzde yoğun bir baskı oluşturarak kan damarlarının genişlemesine ve çatlamasına neden olabilir. Bir kılcalın “çatlaması” için olası nedenlerin uzun bir liste olması nedeniyle, altta yatan durumu belirlemek için dermatoloğunuzu ziyaret etmeniz ve en iyi tedavi şeklinizi kararlaştırmanız gerekmektedir. Kılcal damar tedavisi lazer uygulaması ile bu sorundan kurtulmak mümkün olmaktadır.

Sıcak hava, kuvvetli rüzgar, güneş yanığı, yüze basınç veya travma veya rosacea gibi diğer durumlar gibi olaylar çatlak kılcal damarlara neden olabilir. Kuru cilt de aynı şekilde çatlak kılcal damarların riskli olarak kabul edilir. Kılcal damar çatlaması lazer tedavisi fiyatları bu tür kuru cilde sahip olanlar veya sürekli çatlamaya neden olabilecek hava durumuna maruz kalanlar tarafından uygulanabilecek derecede olup güvenle kullanılabilmektedir.

Çatlak Kılcal Damar Nasıl Tedavi Edilir

Kılcal damar çatlaması vücudun hemen hemen her bölgesinde görülebilecek bir rahatsızlıktır. Özellikle bacakta kılcal damar çatlaması lazer tedavisi fiyatları oldukça sık sorulmaktadır. Büyük bir uygulama alanı olmasına rağmen oldukça uygun fiyata yapılmaktadır. Çatlak kılcal damarlarının tedavisi için çeşitli tedavi seçenekleri mevcuttur ve ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılamak için sıklıkla birlikte kullanılır. Burunda yer alan kılcal damarların çatlaması burunda kanama yapması nedeniyle oldukça rahatsız edicidir. Bu sebeple burun kılcal damar çatlaması lazer tedavisi fiyatları yaptırmak isteyen hemen hemen herkesin karşılayabileceği seviyelerdedir.

Vasküler lazer tedavisi kan damarları için tercih edilen bir tedavi planıdır, ancak seçim için farklı lazerler vardır. Darbeli boya lazeri, epidermisten geçen 595 nanometre dalga boyunda bir ışık enerjisi yayar. Daha spesifik olarak, kırmızı kan hücrelerinde bulunan hemoglobin bu lazerin dalga boyunu emer. Bu, çevresindeki dokuları rahatsız etmeden hedefini etkili bir şekilde belirlemesini sağlar. Yüzde uygulanması bu nedenle ciddi bir tehlike arz etmemektedir. Yüzdeki kılcal damar çatlaması lazer tedavisi fiyatları pürüzsüz bir yüz isteyenler için kolaylıkla karşılanabilecek seviyelerdedir. Bu ışık enerjisi, daha sonra rahatsız edici kan damarlarını ve çevresindeki damar duvarlarını “tahrip eden” ısı enerjisine dönüştürülür. Dermatoloğunuzun önerdiği tedavi, nabız süresine bağlı olarak, kan damarını bir seansta hızlı bir şekilde parçalar.

Diğer bir yaygın lazer KTP lazer katı halli bir lazerdir ve 532 nanometre dalga boyuna sahiptir. Vasküler lezyonların tedavi edilmesinde etkilidir. Güneş lekeleri ve diğer küçük pigmentli lezyonların çıkarılması için de popülerdir. Kılcal damar çatlaması lazer tedavisi fiyatları tarifeleri her kesim tarafından başvurulabilir bir seviyededir.

Excel V gibi diğer daha yeni karmaşık katı hal lazerleri, iki dalga boyu ışık sunar – bu yukarıda bahsettiğimiz KTP lazerinin ve Nd: Yag lazerin bir kombinasyonudur ve bir kırmızı ağlar ve mavimsi damar benzeri iplikler olarak ortaya çıkan daha büyük kan damarları da dahil olmak üzere geniş vasküler lezyonların tedavisinde kullanılır.

Uygulanan cihaz da lazerle kılcal damar tedavisi ücreti belirlenmesinde etkilidir. Tipik olarak, istenen sonuçları elde etmek için sadece bir ila iki seans gereklidir. Duruş süresi sıfırdır, cilt tedavi edildiği zaman birkaç saat pembemsi bırakılır. Lazerle kılcal damar tedavi fiyatları oldukça uygun seviyelerdedir.

Lazerlerin yanı sıra, lazer  gibi sadece bir dalga boyu yerine her bir ışık darbesinde çeşitli dalga boyları (500 ile 1200 nanometre arasında veren Yoğun Atımlı Işık (IPL) , kan damarı çıkarılması için de kullanılabilir. Bununla birlikte, enerji çıktıları dağıldığından, bir hedefe (kan damarları gibi) vurmada etkili değildirler, ancak kızarıklığı azaltmak, hiperpigmentasyon ve güneş hasarında sıfır almak isteyen hastalar için iyi bir seçenek olabilirler.

Kılcal damar çatlaması lazer tedavisi fiyatları sıklıkla araştırılsa da aynı zamanda tedavi uygulanacak uygun cihazın seçimine göre de değişkenlik gösterecektir. Bunlar rosacea veya Civatte poikiloderma gibi koşullar ile mücadele eden insanlar için idealdir. çatlak kılcal damarların şiddetine bağlı olarak, bir ay arayla aralıklarla üç ila altı tedaviye ihtiyacınız olabilir.

Kılcal damar çatlaması lazer tedavisi sonrası oldukça az yan etki gözlenmektedir ve oldukça güvenli bir yöntemdir. Hem IPL hem de lazer tedavileri cildinize yapışan bir lastik bant gibi hissedilir. Seanslar oldukça hızlı olduğu için (5 ila 20 dakika kadar az), bu sadece az miktarda rahatsızlık olarak hissedilir. Kılcal damar çatlaması tedavisi İstanbul başta olmak üzere birçok büyük şehirde uygulanmaktadır

Çatlak Kılcal Damarlar Hemen Yok Olur Mu

Kılcal damar çatlaması tedavisi lazer tedavisi fiyatları hızlı tedavi isteyen hastalar tarafından tercih edilen bir tedaviye göre oldukça uygundur. Ne yazık ki, lazerler ve IPL büyülü değil. Kılcal damarlarının solmasına neden olurlar, ancak kaybolmaları birkaç hafta, hatta ay sürebilir. Bu, tedavi türüne ve aldığınız tedavi miktarına bağlı olacaktır. Altta yatan nedene bağlı olarak, daha fazla çatlak kılcal damarların oluşabileceği bilinmelidir. Ancak kılcal damara lazer tedavisi oldukça etkili bir çözüm sunmaktadır ve uzun süre şikayetleri rahatlatmaktadır.

Herkeste Damar Çatlaması Olabilir Mi

Bazı akne ilaçlarını alıyorsanız, tedaviye yol açan bunları beklemeye almanız istenir. Ne yazık ki, koyu ten rengi bazı lazerlerle iyi sonuç vermez; kan damarlarını yok etmek için kullanılan ısı aslında pigmentasyona neden olabilir ve bölgeyi koyulaştırabilir. Bununla birlikte, dermatoloğunuzla mevcut seçenekleriniz ve ihtiyaçlarınızı en iyi karşılayan şey hakkında konuşmak her zaman akıllıcadır. Çok fazla seçenek olduğunda, lazer tedavisi çatlak kılcal damarlarınızı hedeflemenin kesinlikle güvenli ve etkili bir yoludur. Kılcal damar çatlaması lazer tedavisi fiyatları, bu tedavinin her bütçeden kişi tarafından ulaşılabilecek bir tedavi olmasını sağlamaktadır.