Kaş Kaldırma

 1. Anasayfa
 2. Kaş Kaldırma

Kaş Kaldırma = Gençlik ve Canlılık İçin Bir Adım Önde Olun… Her gün aynaya baktığınızda kendinizi daha genç ve enerjik hissetmek istediğinizi biliyoruz. Kaşlarınızın sarkması veya göz kapaklarınızın düşmesi yaşlanmanın belirtilerinden biri olarak karşınıza çıktığında, ESTPOINT Medikal Estetik ve Plastik Cerrahi kliniği olarak size yardımcı olmak için buradayız.

Kaş Kaldırma Ameliyatı yaşlanmanın getirdiği etkileri geri çevirerek daha genç, taze ve canlı bir görünüm elde etmenize yardımcı olabilir. İstanbul da estetik alanında lider klinik olarak Kaş Kaldırma işlemi hakkında size ayrıntılı bilgi sunmak, bu yolculuğa nasıl başlayabileceğinizi anlatmak istiyoruz. Kaş Kaldırma Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Kaş Kaldırma Medikal Estetik ve Plastik Cerrahi alanında yaygın bir tedavidir. Bu uygulama kaşların düşmesi veya sarkması sonucu oluşan yaşlanma belirtilerini düzelten ve daha genç, taze bir görünüm elde etmeyi amaçlayan bir estetik prosedürdür. Kaş Kaldırma ile giderilen problemler arasında;

 • Kaşların sarkması,
 • Göz kapaklarının düşmesi,
 • Gözlerin daha genç ve canlı görünmesi,

gibi yaşlanma belirtileri gösterilebilir.

Kaş Kaldırma Ameliyatı Endoskopik Kaş Kaldırma ve Geleneksel Kaş Kaldırma olmak üzere iki farklı yöntemle gerçekleştirilir. Endoskopik yöntemde küçük kesiler yapılır ve bir endoskop kullanılarak kaşların altındaki dokuları düzelten bir cerrahi işlem yapılır. Geleneksel yöntem ise biraz daha büyük kesiler yapılır, fazla cilt ve kas dokusu çıkarılır. Hangi yöntemin sizin için daha uygun olduğunu belirlemek için uzman hekimle görüşmelisiniz.

Kaş Kaldırma Ameliyatı Süresi kullanılan yönteme bağlı olarak değişebilir. Endoskopik yöntem daha kısa bir sürede tamamlanırken (1 ila 2 saat) geleneksel yöntem daha uzun sürebilir (2 ila 3 saat) Kaş Kaldırma Ameliyatının Sonuçları Uzun Ömürlüdür… Lakin yaşlanma süreci devam ederken kaşlar tekrar sarkabilir. Bu tedavi yaşlanma belirtilerini belirgin bir şekilde geciktirir ve genç bir görünüm sağlar.

Kaş Kaldırma Ameliyatı Fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu faktörler kullanılan yöntem, klinik ve cerrahın deneyimi gibi etkenlerdir. İstanbul da ESTPOINT kliniği olarak uygun fiyatlar ve ödeme seçenekleri sunmaktayız. Tedavi süreci ve fiyatlar ile ilgili detaylı bilgi almak için İletişim kanallarımızı kullanarak Bize Ulaşabilirsiniz

İstanbul Türkiye'nin Medikal Estetik ve Plastik Cerrahi alanında önde gelen şehirlerinden biridir. Birçok kaliteli klinik ve uzman cerrahlar burada hizmet vermektedir. ESTPOINT olarak deneyimli ekibimizle ve modern tesislerimizle Kaş Kaldırma Ameliyatlarını gerçekleştiriyoruz. İstanbul da Kaş Kaldırma Ameliyatı yaptırmayı düşünüyorsanız size en iyi hizmeti sunmak için her daim hazır olduğumuzu bilmenizi isteriz.

Kaş Kaldırma Nasıl Yapılır 

Kaş Kaldırma Ameliyatı steril klinik şartlarında bu alanda uzman hekimler tarafından lokal anestezi altında yapılmaktadır. Tedavi yöntemi hastanın kaş yapısına, yüz anatomisine ve beklentilerine göre belirlenir. Bu uygulama kapsamında en fazla kullanılan teknikler;

 • Endoskopik Kaş Kaldırma : Bu yöntemde alın bölgesine küçük kesiler açılır. Endoskop adı verilen ince bir alet ile kaş kasları gevşetilir, yukarı doğru çekilir. Bu şekilde kaşlar istenen seviyeye getirilir ve sabitlenir. Kesi saçlı deri içinde kalacağı için iz belli olmaz.
 • Açık Kaş Kaldırma : Bu teknikte kaşın üstünden veya saçlı deriden bir şerit halinde cilt çıkarılır ve kaşlar yukarı doğru asılır. Bu şekilde kaşlar belirgin ve yüksek bir konuma getirilir. Kesilerin izleri saçlı deri içinde veya kaşın üstünde gizlenebilir.
 • İplikle Kaş Kaldırma : Bu uygulamada cilt altına özel iplikler yerleştirilir ve bu iplikler sayesinde kaşlar yukarı doğru çekilir. Bu şekilde kaşlar doğal ve minimal bir şekilde kaldırılır. Kesiler gerekmediği için iz kalmaz.

şeklinde belirtilebilir.

Kaş Kaldırma Ameliyatları herkesin benzersiz ihtiyaçları ve isteklerine cevap verecek şekilde tasarlanmıştır. İhtiyacınıza & hedeflerinize uygun bir Kaş Kaldırma seçeneği hakkında daha fazla bilgi almak ve ESTPOINT profesyonelleri ile görüşebilmek için İletişim kanallarımızı kullanarak Bize Ulaşabilirsiniz...

Kaş Kaldırma Yöntemleri 

Kaş Kaldırma Yöntemleri = Genç ve Canlı Görünüm Seçenekleri… Günümüzde Kaş Kaldırma işlemleri yaşlanma belirtileriyle mücadele eden birçok kişi için popüler seçenekler arasında yer alıyor. Kaşların sarkması veya düşmesiyle ortaya çıkan yaşlanma belirtilerini düzeltmek için farklı yöntemler sunuluyor. En yaygın kaş kaldırma yöntemleri arasında;

 • Kaş Kaldırma Botoksu
 • Kaş Kaldırma Estetiği
 • Kaş Kaldırma Operasyonu
 • Kaş Kaldırma Dolgusu
 • Ameliyatsız Kaş Kaldırma
 • Ulthera Kaş Kaldırma
 • Kaş Ucu Kaldırma
 • Lazerle Kaş Kaldırma

gösterilebilir.

Kaş Kaldırma Botoksu

Kaş Kaldırma Botoksu Botulinum Toksini kullanılarak yapılan ve minimal müdahale gerektiren prosedürdür. Bu işlemde Botoks Enjeksiyonları kaşların altına enjekte edilerek Kaş Kaldırma sağlanır. Botoksin maddesi kasları geçici olarak gevşetir ve bu sayede kaşların yükselmesine yardımcı olur. Sonuçlar hızlıdır ve uygulama sonrası hemen normal aktivitelere dönülebilir.

Botoks Uygulamaları ile ilgili daha fazla bilgi almak için estpoint.com.tr/botoks bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Kaş Kaldırma Estetiği 

Kaş Kaldırma Estetiği cerrahi olmayan bir yöntemdir. Kişilerin kaşlarının daha yüksek bir konuma getirilmesini amaçlar. Bu uygulamada iplikler veya dikişler kullanılarak kaşlar kaldırılır. Tedavi minimal ağrı ve morarma ile birlikte hızlı iyileşme süreci sunar.

Kaş Kaldırma Operasyonu

Kaş Kaldırma Operasyonu daha kalıcı sonuçlar arayanlar için bir seçenektir. Bu cerrahi işlem sırasında fazla cilt ve kas dokusu çıkarılır. Kaşlar istenilen yüksekliğe getirilir. Kaş Kaldırma Ameliyatı hem geleneksel hem de endoskopik yöntemlerle yapılabilir. Uygulama sonrası iyileşme süreci birkaç hafta sürebilir.

Kaş Kaldırma Dolgusu 

Kaş Kaldırma Dolgusu hyaluronik asit veya diğer Dolgu Maddeleri kullanılarak kaşların daha yüksek bir pozisyona getirilmesini sağlar. Bu tedavi Dolgu Maddelerinin cilt altına enjekte edilmesiyle gerçekleştirilir. Kaş Kaldırma Dolgusu minimal ağrı ve hızlı bir iyileşme süreci sunar. Lakin sonuçlar geçicidir ve belirli aralıklarla yeniden uygulanması gerekebilir.

Dolgu Uygulamaları ile ilgili daha fazla bilgi almak için estpoint.com.tr/dolgu bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Lazerle Kaş Kaldırma 

Lazerle Kaş Kaldırma işlemi lazer teknolojisinin kullanıldığı bir non-invaziv (cerrahi olmayan) seçenektir. Bu yöntemde lazer ısısı cilt altında kolajen üretimini artırarak kaşların yükselmesi sürecini destekler. Uygulama sonrası minimal rahatsızlık ve hızlı iyileşme sağlar.

Lazer Uygulamaları ile ilgili daha fazla bilgi almak için estpoint.com.tr/lazer-tedavisi linkine tıklayabilirsiniz.

Kaş Kaldırma Ameliyatı 

Kaş Kaldırma Ameliyatı = Genç ve Canlı Bir Görünüm İçin İleri Bir Adım… Kaş Kaldırma yaşlanma belirtileriyle başa çıkmak isteyen birçok kişi için etkili bir estetik prosedürdür. Kaşların sarkması veya düşmesi yaşlılık belirtilerinin en belirginlerinden biri olabilir. Bu ameliyat daha genç, taze ve canlı bir görünüm elde etmek isteyen kişiler için ideal bir seçenektir.

Kaş Kaldırma Ameliyatı Endoskopik ve Geleneksel olmak üzere 2 farklı yöntemle yapılır;

 1. Endoskopik Kaş Kaldırma : Bu yöntemde küçük kesiler yapılır. Endoskop kullanılarak kaşların altındaki dokuları düzelten bir cerrahi işlem yapılır. Bu teknik daha az invazif ve daha az iz bırakır.
 2. Geleneksel Kaş Kaldırma : Bu teknikte biraz daha büyük kesiler yapılır ve fazla cilt ve kas dokusu çıkarılır. Bu yöntem daha etkili olabilir. Lakin daha belirgin izler bırakabilir.

Hangi yöntemin sizin için en uygun olduğunu belirlemek için bir Plastik Cerrahla konsültasyon yapmanız önemlidir. Tedavi sonrası iyileşme süreci kişiden kişiye farklılık göstermekle birlikte birkaç hafta sürer ve sonuçlar uzun süre kalıcıdır. Kaş Kaldırma Ameliyatı daha genç ve canlı bir görünüm elde etmek isteyenler için etkili bir seçenektir.

Kaş Kaldırma Ameliyatı Ne İşe Yarar 

Kaş Kaldırma Ameliyatı kaşların düşük, sarkık veya asimetrik olması durumunda yüz ifadesini canlandırmak ve gençleştirmek için yapılan bir estetik operasyondur. Bu tedavi ile kaşların şekli, yüksekliği ve simetrisi iyileştirilir. Bu sayede yüz bölgesinde daha açık, dinamik ve çekici bir görünüm elde edilir. Kaş Kaldırma Ameliyatı aynı zamanda kaşların üzerindeki kırışıklıkları da azaltarak alın bölgesini de güzelleştirir.

Kaş Kaldırma Ameliyatı Ne Kadar Sürer 

Kaş Kaldırma Ameliyatı Süresi kullanılan yönteme ve hastanın durumuna göre değişmekle birlikte ortalama olarak 1 ila 2 saat arasında sürmektedir. Bununla birlikte bu hususta en net bilgiyi uzman hekim tarafından yapılacak muayene sonucu öğrenebilirsiniz.

Kaş Kaldırma Ameliyatı Kaç Yaşında Yapılır 

Kaş Kaldırma Ameliyatının Yaş Sınırı Yoktur... Bununla birlikte 40 yaşından sonra kaşlarda düşme ve sarkma görülmeye başlandığı için bu yaş grubunda daha çok tercih edilir. Kişi kendini rahatsız hissettiği zaman bu operasyonu yaptırabilir.

Kaş Kaldırma Ameliyatı Kalıcı Mı 

Kaş Kaldırma Ameliyatının Sonuçları Kalıcıdır... Bununla birlikte yaşlanma, yerçekimi, mimik kullanımı gibi faktörler kaşların zamanla tekrar düşmesine neden olabilir. Bu durumda Kaş Kaldırma Ameliyatı tekrarlanabilir.

Kaş Kaldırma Ameliyatı Sonrası 

Kaş Kaldırma Ameliyatı Sonrası hastaların büyük bir bölümü aynı gün taburcu olurlar. Lakin iyileşme süreci kişiden kişiye değişiklik gösterir. Ortalama olarak 1 ila 2 hafta içinde normal hayata dönülebilir. Kaş Kaldırma Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler arasında;

 • Ameliyat bölgesine soğuk kompres uygulamak şişlik ve morlukları azaltmaya yardımcı olur.
 • Başın yüksekte tutulması kanama ve ödem riskini azaltır.
 • Doktorun verdiği antibiyotik, ağrı kesici ve anti-inflamatuar ilaçlar düzenli olarak kullanılmalıdır.
 • Ameliyat bölgesine su değmemesi enfeksiyon riskini önler.
 • Güneşten korunmak izlerin daha iyi iyileşmesini sağlar.
 • Ağır egzersiz, spor, sauna, hamam gibi aktivitelerden 1 ay kadar uzak durulmalıdır.
 • Alkol ve sigara kullanımı iyileşmeyi geciktirir ve komplikasyon riskini artırır. Bu nedenle mümkün olduğunca azaltılmalı veya bırakılmalıdır.

gösterilebilir.

Kaş Kaldırma Sonrası dikkatli bir iyileşme süreci daha hızlı ve etkili sonuçlar elde etmenize yardımcı olacaktır. ESTPOINT olarak her aşamada size rehberlik etmek ve size özel bakım sunmak için buradayız. Uzman ekibimiz eşliğinde hayalinizdeki estetik ve çekici kaş ve göz yapısına sahip olmak için Hemen Bize Ulaşın

Kaş Kaldırma Ameliyatı Fiyat 

Kaş Kaldırma Ameliyatı Fiyatı ile ilgili bilgi aldığınız kliniklerden farklı ücretler duyabilirsiniz. Sağlık alanında yapılan işlemlerde hasta muayene edilmeden net bir fiyat vermek doğru değildir. Bu alanda en sağlıklı fiyatlar uzman doktor tarafından yapılacak muayene sonucu tedavi planının oluşturulması ile birlikte belirlenmektedir.

Kaş Kaldırma Ameliyatı Fiyatı 2024 yılında birçok sebebe bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte bu sebepleri;

 • Hastanın genetik yapısı ve yaşı,
 • Kişinin kaşlarında var olan estetiksel problemler,
 • Kaşta düzenleme gerektiren bozuklukların seviyesi,
 • Hastaya uygulanacak Kaş Kaldırma Yöntemi,
 • Uygulamayı gerçekleştirecek hekimin ve kliniğin tecrübesi,

olarak belirtebiliriz.

Kaş Kaldırma Ameliyatı kapsamında gerçekleştirilen uygulamalar ile ilgili daha detaylı bilgiler almak, Estetik Cerrahi alanında uzman olan hekimlerimiz tarafından muayene edilip tedavi planınızı oluşturmak için Hemen Bize Ulaşın...

Kaş Kaldırma İşlemi 

Kaş Kaldırma Ameliyatı steril klinik şartlarında Estetik Cerrahi alanında uzman doktorlar tarafından yapılması halinde güvenli, konforlu ve başarılı tedavi yöntemleridir. Bununla birlikte bu uygulamalar farklı teknikler ile desteklenerek sonuçlar daha kalıcı ve başarılı hale getirilebilir. Günümüzde Kaş Kaldırma Ameliyatını Destekleyen İşlemler arasında;

 • Kaş Kaldırma Bandı / Bantları
 • Kaş Kaldırma Aparatı
 • Kaş Kaldırma Egzersizleri
 • Kaş Kaldırma İp Askı

gösterilebilir.

Kaş Kaldırma İstanbul 

Günümüzde kadın veya erkek fark etmeksizin birçok birey farklı nedenlerle yüz bölgesinde deformasyonlar yaşamakta, bu durum kişinin fiziksel görünümü ve özgüvenini ciddi derecede olumsuz etkilemektedir.

Kaş Kaldırma bireylerin hayal ettikleri estetik yüz görünümüne kavuşmaları için en değerli yöntemlerden birisidir. Bu tedaviyi İstanbul’da başarılı şekilde uygulayan klinik olarak bilinen ESTPOINT uzman hekimleri ile kişilerin farklı nedenlerle maruz kaldıkları rahatsızlıklardan kurtularak hayal ettikleri estetik kaş ve göz yapısına sahip olmalarını sağlamaktadır.

ESTPOİNT KLİNİK

TEDAVİ BİLGİLENDİRME

Operasyon Sayısı

Operasyon Sayısı

Tek Seans

Operasyon Süresi

Operasyon Süresi

1 ila 2 Saat

Anestezi

Anestezi

Lokal

Hassasiyet Süreci

Hassasiyet Süreci

3 ila 5 Gün

İşe Dönme Süresi

İşe Dönme Süresi

7 ila 10 Gün

Tam İyileşme

Tam İyileşme

1 ila 2 Hafta

Sonuçların Kalıcılığı

Sonuçların Kalıcılığı

3 ila 5 Yıl

Hastanede Kalma Süresi

Hastanede Kalma Süresi

Aynı Gün Çıkış

İple Kaş Kaldırma sonuçları kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 1 ila 2 yıl sürebilmektedir.

Kaş Kaldırma Ameliyatı Fiyatı kullanılan yöntem, kliniğin yeri ve cerrahın deneyimine bağlı olarak değişebilir. Bu konuda bilgi almak için İletişim kanallarımızdan Bize Ulaşın...

Endoskopik Kaş Kaldırma küçük kesilerle endoskop kullanarak kaşların altındaki dokuların düzeltilmesini amaçlayan bir cerrahi yöntemdir.

Endoskopik Kaş Kaldırma sırasında endoskop kullanılarak kaşların altındaki dokular düzeltilir, daha az invazif bir yaklaşım sunar.

Kaş Kaldırma Ameliyatı Fiyatı kullanılan yöntem, kliniğin yeri ve cerrahın deneyimine bağlı olarak değişebilir. Bu konuda bilgi almak için İletişim kanallarımızdan Bize Ulaşın...

Kaş Kaldırma Ameliyatı Süresi kullanılan yönteme bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte ortalama 1 ila 3 saat sürmektedir.

Kaş Kaldırma Dolgusu hyaluronik asit veya diğer Dolgu maddeleri kullanılarak kaşların yüksekliğinin artırılması amacıyla cilt altına enjekte edilir.

Kalıcı Kaş Kaldırma kaşları yükseltmek ve daha genç bir görünüm elde etmek için kalıcı cerrahi prosedürler içerebilir.

Kaş Kaldırma Teknikleri doğal sonuçlar elde etmek için geliştirilmiştir ve genelde doğal bir görünüm sağlar.

Botoksla Kaş Kaldırma işlemi Botulinum Toksini (Botoks) enjeksiyonları kullanılarak kaşların altındaki kaslar geçici olarak gevşetilir.

Kaş Kaldırma kaşların sarkmasını veya düşmesini düzelten cerrahi ya da non-invaziv (cerrahi olmayan) yöntemlerle yapılır. Daha genç bir görünüm sağlar.