Karın Germe Ameliyatı

 1. Anasayfa
 2. Karın Germe Ameliyatı

Hayatın süratli temposu zamanla karın bölgesinde istenmeyen değişikliklere yol açabilir. Doğum, yaşlanma, kilo kaybı gibi faktörler sıkı ve düz bir karın görünümünü engelleyebilir. İşte tam da bu noktada ESTPOINT Medikal Estetik ve Plastik Cerrahi Kliniği olarak devreye girerek arzu ettiğiniz fit ve çekici vücuda sahip olmanıza yardımcı oluyoruz.

Karın Estetiği ve Karın Germe Ameliyatı gibi yenilikçi prosedürlerimizle, hayalinizdeki karın görünümünü yeniden kazanmanıza yardımcı oluyoruz. Uzman hekim arkadaşımız tarafından kaleme alınan bu yazımızda Karın Estetiği ve Karın Germe Ameliyatı'nın ne olduğunu, kimlere uygun olduğunu ve nasıl gerçekleştirildiğini keşfedeceksiniz.

Karın Estetiği karın bölgesindeki fazla yağı ve sarkmış deriyi düzeltmek için yapılan cerrahi bir işlemdir. Bu tedavi yöntemleri doğum, kilo kaybı veya yaşlanma sonucu oluşan birçok sorunu çözmek için tercih edilmektedir.

Karın Germe (Ameliyatı) karın bölgesindeki fazla deriyi ve yağı çıkartarak karın kaslarını sıkılaştıran bir cerrahi prosedürdür. Bu uygulama daha sıkı ve düz bir karın görünümü elde etmek isteyen kişiler için uygundur.

Günümüzde Karın Germe Ameliyatı kadın veya erkek fark etmeksizin birçok birey tarafından farklı nedenlerle tercih edilmektedir. Karın Germe Ameliyatı Olma Nedenleri arasında;

 • Gebelik sonrası karın sarkması,
 • Hızlı kilo kaybının neden olduğu sarkmış karın derisi,
 • Karın bölgesindeki inatçı yağ birikimleri,
 • Karın kaslarının ayrılması (Diastasis Recti),

belirtilebilir.

Yine kliniğimize ulaşan bireylerden en sık duyduğumuz sorulardan birisi “Ben Karın Germe Ameliyatı Olmaya Uygun Muyum” şeklinde olmaktadır. Bu durum yapılacak muayene sonucu ortaya çıkmakla birlikte;

 • Sağlıklı bir yaşam tarzına sahip ve istikrarlı kilosu olan bireyler,
 • Doğum yapma planlarını tamamlamış olanlar,
 • İdeal kilosuna yakın olanlar,

bireyler Karın Germe Ameliyatı olabilir şeklinde yanıt verebiliriz.

Karın Estetiği kapsamında en fazla talep edilen uygulama olan Karın Germe Ameliyatı steril klinik şartlarında Plastik Cerrahi alanında uzman hekimler tarafından yapılması halinde güvenli, konforlu ve etkili bir tedavi yöntemidir. Bu uygulama esnasında takip edilen süreci;

Anestezi Uygulama  Kesiler Yapma  Fazla Yağı Çıkartma  Karın Kaslarını Sıkılaştırma  Cilt Yeniden Konumlandırma  Dikiş Atma

şeklinde özetleyebiliriz.

Karın Germe Ameliyatı Süresi hastanın durumuna ve uygulanan tekniklere bağlı olarak değişmekle birlikte ortalama 2 ila 4 saat sürmektedir. Operasyon süresi ve prosedürü kullanılan tekniğe göre farklılaşmaktadır. Karın Germe Ameliyatı Çeşitleri arasında;

 • Tam Karın Germe Ameliyatı
 • Mini Karın Germe Ameliyatı
 • Ters Karın Germe Ameliyatı
 • Karın Germe ile Liposuction Kombinasyonu

belirtilebilir.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası hafif ağrı yaşanması normaldir. Bu ağrı doktorunuz size reçete ettiği ağrı kesiciler ile kolayca yönetilebilir. Tedavinin sonuçları kalıcı olmakla birlikte genetik, yaşlanma, kilo değişiklikleri ve diğer faktörler işlemin etki süresini değiştirebilir.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Tedavinin maliyeti klinik, cerrahın deneyimi, ameliyatın karmaşıklığı ve bölgenin coğrafi konumuna göre farklılık gösterebilir. Bu hususta en doğru fiyatlar hekimin gerçekleştireceği muayene sonucu belirlenebilmektedir.

Yazımızın bu kısmına kadar Karın Estetiği hakkında genel bir bilgilendirme yapmak istedik. Her bireyin durumu ve ihtiyaçları farklı olduğu için Karın Germe ile ilgili daha detaylı bilgi edinmek için yazımızı okumaya devam etmeniz, tedavi olmak için İletişim kanallarımızı kullanıp Bize Ulaşmanız gerekmektedir.  

Estpoint Medikal Estetik ve Plastik Cerrahi alanında uzun yıllara dayanan tecrübesi, steril imkanlara sahip şubeleri ve uzman doktorları ile hastalarını dinleyerek onların en estetik, çekici ve güzel gösterecek karın görünümüne sahip olmaları için Karın Estetiği dahil tüm tedavi yöntemlerini büyük bir başarıyla gerçekleştirmektedir.

Sizde farklı nedenlerle maruz kaldığınız pek çok estetiksel problemden hızla kurtularak hayal ettiğiniz genç, parlak ve çekici vücut hatlarına güvenli, konforlu, etkili bir tedavi süreciyle sahip olabilmek için Hemen Bize Ulaşıp randevu alabilir; kliniğimizde uzman hekimlerimiz tarafından yapılacak Karın Germe uygulamaları ile arzu ettiğiniz çekici görünüme sahip olabilirsiniz.

Karın Estetiği Nedir 

Karın Estetiği karın bölgesinin şeklini ve görünümünü iyileştirmeyi amaçlayan bir tedavidir. Bu uygulama çeşitli yöntemlerle yapılabilir. Bunlar arasında Liposuction, Mini Karın Germe, Tam Karın Germe, Ters Karın Germe gibi seçenekler vardır. Karın Estetiği yaptırmak isteyen kişilerin beklentilerine, karın bölgesinin durumuna ve sağlık durumuna göre kendileri için en uygun yöntem belirlenir.

Karın Estetiği Çeşitleri Nelerdir 

Karın Estetiği kadın veya erkek fark etmeksizin birçok bireyin farklı nedenlerle yaptırmayı talep ettikleri yaygın kullanımlı bir uygulamadır. Bu tedavi kişilerin ihtiyaçları göz önüne alınarak farklı tekniklerle yapılabilmektedir. Karın Estetiği Yöntemleri arasında;

 • Tam Karın Germe : Karın bölgesinin üst ve alt kısmındaki fazla deri ve yağ dokusunu almak için kullanılan bir yöntemdir. Göbek deliğinin üstünden başlayan kesik pubis bölgesine kadar uzanır ve deri yukarıya doğru çekilerek gerginleştirilir. Göbek deliği yeni bir yerden açılır. Karın kasları da sıkılaştırılır. Liposuction ile birlikte yapılabilir. Genel anestezi altında yapılır ve iyileşme süresi 4 ila 6 haftadır.
 • Mini Karın Germe : Karın bölgesinin alt kısmındaki fazla deri ve yağ dokusunu almak için kullanılan bir yöntemdir. Göbek deliğinin altındaki kısımda kesik atılır ve deri aşağıya doğru çekilerek gerginleştirilir. Göbek deliği yer değiştirmez. Liposuction ile birlikte yapılabilir. Genel anestezi altında yapılır ve iyileşme süresi 2 ila 3 haftadır.
 • Ters Karın Germe : Karın bölgesinin üst kısmındaki fazla deri ve yağ dokusunu almak için kullanılan bir yöntemdir. Meme altından başlayan kesik göğüs kafesine kadar uzanır ve deri aşağıya doğru çekilerek gerginleştirilir. Göbek deliği yer değiştirmez. Meme Büyütme veya Meme Dikleştirme ile birlikte yapılabilir. Genel anestezi altında yapılır ve iyileşme süresi 3 ila 4 haftadır.
 • Liposuction : Karın bölgesindeki fazla yağ dokusunu vakumla emerek almak için tercih edilen bir yöntemdir. Deride fazla sarkma olmayan, sadece yağlanmadan şikayet eden kişiler için uygundur. Lokal anestezi altında yapılabilir ve iyileşme süresi kısadır.

gösterilebilir.

Karın Germe Nedir 

Karın Germe karın estetiği çeşitlerinden biridir. Karın bölgesindeki fazla deri ve yağ dokusunu alarak daha düzgün ve sıkı bir karın görünümü sağlayan bir estetik cerrahi işlemidir. Karın Germe Operasyonu hamilelik, kilo alıp verme, yaşlanma gibi nedenlerle karın bölgesinde sarkma, gevşeme ve çatlaklar oluşan kişilere uygulanır. Bu tedavi karın bölgesinin şeklini değiştirmekle kalmaz, aynı zamanda karın kaslarını da sıkılaştırarak daha fit ve sağlıklı bir görünüm sağlar.

Karın Germe Hangi Durumlarda Yapılır 

Karın Estetiği kapsamında gerçekleştirilen Karın Germe (Ameliyatı) farklı durumlar göz önüne alınarak uygulanmaktadır. Günümüzde Karın Germe Ameliyatı yaptırmayı gerektiren hususlar arasında;

 • Karın bölgesinde fazla deri ve yağ dokusu olanlar,
 • Karın civarında sarkma, gevşeme ve çatlaklar bulunanlar,
 • Karın kaslarında zayıflık veya ayrılma yaşananlar,
 • Kilo alıp verme veya hamilelik sonrası karın bölgesinin şeklini beğenmeyenler,
 • Karın bölgesindeki görünümden rahatsızlık duyanlar,
 • Karın bölgesindeki kıyafetleri rahat giyemeyenler,

belirtilebilir.

Karın Germe Kimlere Yapılır

Karın Germe Operasyonu sağlıklı ve kilosunda olan yetişkin kişilere yapılabilir. Karın Germe Ameliyatı yaptırmak isteyen kişilerin aşağıdaki kriterlere uygun olması gerekir;

 • Sigara içmemek veya operasyondan en az 4 hafta önce bırakmak,
 • Kanama bozukluğu, diyabet, kalp hastalığı gibi kronik bir hastalığı olmamak,
 • Gebe olmamak veya emzirmemek,
 • Tedavi sonrası iyileşmeye yardımcı olacak bir bakıcıya sahip olmak,
 • Operasyon sonrası doktorun talimatlarına uymak,

Karın Germe Ameliyatı hakkında daha fazla bilgi almak için İletişim kanallarımızı kullanarak Bize Ulaşabilirsiniz. Sizin için en uygun yöntemi belirleyerek hayalinizdeki karın görünümüne kavuşmanızı sağlamak için elimizden gelen tüm çabayı göstereceğimize emin olabilirsiniz.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır 

Karın Germe Ameliyatı karın bölgesindeki fazla deri ve yağ dokusunu alarak, karın kaslarını sıkılaştıran ve karın görünümünü düzelten bir estetik cerrahi operasyondur. Bu uygulama hamilelik, kilo alıp verme, yaşlanma gibi nedenlerle karın bölgesinde sarkma, çatlak ve deformasyon oluşan kişilere yapılabilir.

Karın Germe Ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Tam Karın Germe Ameliyatında cerrah pubik bölgenin hemen üzerinden başlayarak kalça kemikleri arasında yatay bir kesi yapar. Bu kesi sezeryan izinden daha uzundur. Daha sonra göbek deliği etrafından da bir kesi yaparak deriyi kaslardan ayırır. Karın kaslarını dikerek sıkılaştırır ve fazla deri & yağ dokusunu çıkarır. Göbek deliğini yeni yerine yerleştirir ve kesileri dikerek kapatır.

Mini Karın Germe Ameliyatında ise pubik bölgenin üzerinden daha kısa bir kesi yapılır ve göbek deliği etrafından kesi yapılmaz. Deri kaslardan ayırılır ancak üst karına kadar değil, göbek deliğinin altına kadar gelir. Fazla deri ve yağ dokusu çıkarılır ve kesiler dikilir.

Karın Germe Ameliyatının Faydaları arasında daha düz ve estetik bir karına sahip olmak, kıyafet seçiminde daha rahat olmak, vücut duruşunu iyileştirmek ve psikolojik olarak kendine güven duymak sayılabilir.

Karın Germe Ameliyatı Kaç Saat Sürer 

Karın Germe Ameliyatının Süresi kişiden kişiye değişkenlik gösterir. Total Abdominoplasti olarak adlandırılan Tam Karın Germe Ameliyatı yaklaşık olarak 3 ila 3,5 saat sürmekle birlikte karın bölgesinin geniş olduğu kişilerde ameliyat süresi 4 saate kadar çıkabilmektedir. Mini Abdominoplasti olarak adlandırılan Mini Karın Germe Ameliyatı ise yaklaşık olarak 1 ila 2 saat sürmektedir.

Karın Germe Ameliyatı Çeşitleri 

Karın Germe karın bölgesindeki fazla deri ve yağ dokusunu alarak daha düzgün ve sıkı bir karın görünümü sağlayan estetik cerrahi işlemidir. Karın Germe ameliyatının 2 ana çeşidi vardır; Tam Karın Germe (Total Abdominoplasti) ve Mini Karın Germe (Mini Abdominoplasti)

Tam Karın Germe Ameliyatı hem üst hem de alt karın bölgesindeki fazla deri & yağ dokusunu alır. Göbek deliğinin yerini değiştirir ve karın kaslarını sıkılaştırır. Mini Karın Germe Ameliyatı sadece alt karın bölgesindeki fazla deri & yağ dokusunu alır. Göbek deliğinin yeri değişmez ve daha az kesi gerektirir.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası 

Karın Germe Ameliyatından Sonra hastalar 1 ila 2 gün hastanede kalır. Operasyondan sonra ağrı, şişlik, morarma gibi şikayetler olabilir. Bu şikayetleri azaltmak için doktorunuzun verdiği ilaçları kullanmalısınız. Ayrıca ameliyat bölgesine pansuman yapılmalı ve enfeksiyon riskini önlemek için hijyene dikkat edilmelidir.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası 4 ila 6 hafta boyunca korse giymeniz gerekebilir. Bu korse karın bölgesine destek sağlar, ödem ve kanama oluşumunu engeller ve iyileşmeyi hızlandırır. Operasyondan sonra 2 ila 3 hafta ağır kaldırmamalı, egzersiz yapmamalı, sigara ve alkol kullanmamalısınız. Ameliyat izleri ise zamanla solacak ve belirginliğini kaybedecektir.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Cinsel İlişki 

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Cinsel İlişkiye ne zaman başlanabileceği hastadan hastaya değişir. Ancak genel olarak doktorunuzun onayını almadan en az 4 ila 6 hafta cinsel ilişkiden uzak durmanız gerekir. Çünkü cinsel ilişki sırasında karın kaslarınız gerilir. Bu da iyileşmeyi geciktirebilir veya komplikasyonlara yol açabilir. Cinsel ilişkiye başladığınızda ise nazik ve yavaş olmalısınız, karın bölgenize baskı uygulamamalısınız.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Korse Kullanımı 

Karın Germe Ameliyatından Sonra Korse Kullanmak hem iyileşmeyi hızlandırır hem de karın bölgenizin şeklini korur. Korse karın bölgenize destek verir, şişliği azaltır, kan dolaşımını artırır ve ameliyat izlerinin düzgün iyileşmesini sağlar.

Uzman hekimin önerisine göre operasyondan sonra 6 ila 8 hafta boyunca korse kullanmanız gerekir. Korseyi günde ortalama 20 ila 22 saat takmalı, sadece banyo yaparken çıkarmalısınız. Korseyi çok sıkı veya çok gevşek bağlamamalısınız. Korseyi temiz tutmak için yıkayabilir veya değiştirebilirsiniz.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Şişlik 

Karın Germe Ameliyatı Sonrası karın bölgenizde şişlik olması normaldir. Şişlik operasyonun travmatik etkisinden ve vücudunuzun iyileşme sürecinden kaynaklanır. Bu şişlik 3 ila 6 ay içerisinde tamamen geçer. Ancak bazı durumlarda şişlik bir yıla kadar devam edebilir. Şişliği azaltmak yapılabilecekler arasında;

 • Bol su içmek,
 • Tuzlu ve baharatlı gıdalardan kaçınmak,
 • Alkol ve sigara kullanmamak,
 • Düzenli olarak yürüyüş yapmak,
 • Bacaklarınızı yüksekte tutmak,
 • Masaj yapmak veya yaptırmak,
 • Doktorunuzun verdiği ilaçları kullanmak,

gösterilebilir.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Beslenme 

Karın Germe Ameliyatı Sonra Beslenme oldukça dikkat edilmesi gereken bir husustur. Çünkü beslenme hem iyileşmeyi hem de karın bölgenizin şeklini etkiler. Karın Germe Ameliyatından sonra uyulması gereken beslenme önerileri arasında;

 • Protein açısından zengin gıdalar tüketmek (et, yumurta, peynir, yoğurt, baklagiller, kuruyemiş vb.)
 • Lifli gıdalar tüketmek (sebze, meyve, tam tahıllar, kuru meyveler vb.)
 • Vitamin ve mineral almak (C vitamini, A vitamini, E vitamini, çinko, demir vb.)
 • Bol su içmek (günde en az 2 litre)
 • Tuzlu, şekerli, yağlı ve işlenmiş gıdalardan kaçınmak
 • Alkol ve sigara kullanmamak
 • Küçük ve sık öğünler yemek
 • Yemekten sonra en az 2 saat bekleyip yatmak

belirtilebilir.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Ödem

Karın Germe Ameliyatından Sonra Ödem olması da normaldir. Ödem vücutta fazla sıvının birikmesi anlamına gelir. Ödem 3 ila 6 ay içinde tamamen geçer. Ancak bazı durumlarda bir yıla kadar devam edebilir. Ödemi azaltmak için şişlik bölümünde belirttiğimiz önerilere ek olarak yapılması gerekenler arasında;

 • Doktorunuzun verdiği ödem giderici ilaçları kullanmak,
 • Sıcak veya soğuk kompres uygulamak,
 • Drenaj tüpü takılıysa düzenli olarak boşaltmak,

gösterilebilir.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Hamilelik 

Karın Germe Ameliyatından Sonra Hamile Kalmak Mümkündür. Ancak hamile kalmadan önce en az 1 yıl beklemeniz gerekir. Çünkü hamilelik sırasında karın bölgenizdeki deri ve kaslar tekrar gerilir. Bu durum Karın Germe Ameliyatının etkisini azaltabilir veya bozabilir. Hamile kalmadan önce doktorunuza danışmalısınız. Hamile kaldığınızda ise doktorunuzun önerilerine özen göstermelisiniz.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Spor 

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Spor yapmaya ne zaman başlayabileceğiniz iyileşme süreci ile direkt olarak ilişkilidir. Doktorunuz ne zaman ve hangi tür sporlara başlayabileceğinizi sizlere bildirecektir. Yavaşça ve kontrollü bir şekilde spor yapmaya başlamak önemlidir.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları 

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları ile ilgili bilgi aldığınız kliniklerden farklı ücretler duyabilirsiniz. Özellikle sağlık alanında yapılan uygulamalarda hasta muayene edilmeden net bir fiyat vermek doğru değildir. Bu alanda en sağlıklı fiyatlar uzman doktor tarafından yapılacak muayene sonucu tedavi planının oluşturulması ile birlikte belirlenmektedir.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları 2024 yılında birçok farklı duruma bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte bu sebepler arasında;

 • Hastanın genetik yapısı ve yaşı,
 • Kişinin karnında oluşan estetiksel problemler,
 • Bireyin karnındaki şekilde bozukluklarının seviyesi,
 • Hastaya uygulanacak Karın Germe Ameliyatı yöntemi,
 • Operasyonu gerçekleştirecek hekimin tecrübesi ve kliniğin tedavi geçmişi,

gösterilebilir.

Karın Estetiği kapsamında gerçekleştirilen uygulamalar ile ilgili daha detaylı bilgiler almak, Estetik Cerrahi alanında uzman olan doktorumuz tarafından muayene edilip tedavi planınızı oluşturmak için Hemen Bize Ulaşın...

Karın Germe İstanbul 

Günümüzde kadın veya erkek fark etmeksizin pek çok birey farklı nedenlerle karın bölgesinde deformasyonlar yaşamakta, bu durum kişinin fiziksel görünümü ve özgüvenini ciddi derecede olumsuz etkilemektedir.

Karın Estetiği kişilerin hayal ettikleri estetik ve vücut hatlarıyla uyumlu karın bölgesine sahip olması için en değerli yöntemlerden birisidir. Bu tedaviyi İstanbul’da başarılı olarak uygulayan kliniğimiz ESTPOINT uzman hekimleri ile kişilerin farklı nedenlerle maruz kaldıkları problemlerden kurtularak hayal ettikleri estetik karına sahip olmalarını sağlamaktadır.

ESTPOİNT KLİNİK

TEDAVİ BİLGİLENDİRME

Operasyon Sayısı

Operasyon Sayısı

Tek Seans

Operasyon Süresi

Operasyon Süresi

1 ila 3 Saat

Anestezi

Anestezi

Lokal

Hassasiyet Süreci

Hassasiyet Süreci

3 ila 7 Gün

İşe Dönme Süresi

İşe Dönme Süresi

1 ila 2 Hafta

Tam İyileşme

Tam İyileşme

1 ila 2 Ay

Sonuçların Kalıcılığı

Sonuçların Kalıcılığı

Ömür Boyu

Hastanede Kalma Süresi

Hastanede Kalma Süresi

1 Gün Yatış

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Şişlik kişinin iyileşme hızına bağlı olarak birkaç hafta içinde azalmaya başlar.

Karın Germe Ameliyatı fazla yağı çıkartıp karın kaslarını sıkılaştırarak karın bölgesinin daha sıkı ve düz görünmesini sağlayan bir Plastik Cerrahi işlemidir.

Karın Germe Ameliyatı Tam İyileşme Süresi kişinin sağlık durumuna ve ameliyatın karmaşıklığına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu tedavi birkaç hafta ila birkaç ay sürebilir.

Karın Germe Ameliyatı kilo verme amacı taşımaz. Bu tedavide hedef sıkılaştırma ve vücut şeklini düzeltmektir.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Tam İyileşme Süresi kişinin sağlık durumuna bağlıdır. Bu tedavi sonrası %100 iyileşme için birkaç hafta ila birkaç ay gerekebilir.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Ödem dinlenme, sıkı bir şekilde hekiminizin önerdiği korse kullanımı ve doktor tavsiyelerine uygun beslenme ile azaltılabilir.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları klinik, cerrahın deneyimi ve ameliyatın karmaşıklığına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Kesin bir fiyat almak için kliniğimizle İletişime geçmelisiniz.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası hafif ağrı normaldir. Bu durum ağrı kesicilerle kontrol altına alınarak kolayca geçmektedir.

Karın Germe Ameliyatı Plastik Cerrahi Uzmanları tarafından gerçekleştirilir.

Karın Germe Ameliyatı Süresi uygulanan tekniklere ve hastanın durumuna bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte ortalama 2 ila 4 saat sürmektedir.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Ödem birkaç hafta ila birkaç ay içinde yavaşça azalır.

Hayır… Karın Germe Ameliyatı çok düşük riskli bir cerrahi prosedürdür.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları klinik, cerrahın deneyimi ve ameliyatın karmaşıklığına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Kesin bir fiyat almak için kliniğimizle İletişime geçmelisiniz.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası doktorunuzun önerdiği sağlıklı ve dengeli bir diyeti takip etmek önemlidir.

Hayır… Karın Germe Ameliyatı cerrahi bir prosedürdür. Ancak deneyimli bir cerrah tarafından yapılırsa sorunsuz geçer.

Karın Germe Ameliyatı ile kilo verme amaçlanmaz. Lakin karın bölgesinin daha sıkı ve düz görünmesine yardımcı olabilir.

Hayır… Karın Germe Ameliyatı Sonrası dikiş izleri zamanla belirsizleşir ve görünmez hale gelir.

Evet… Karın Germe Ameliyatı yaz aylarında yapılabilir. Bununla birlikte operasyon sonrası güneşten korunma önemlidir.

Karın Germe Ameliyatı karın bölgesindeki fazla yağı çıkartıp karın kasları sıkılaştırarak daha sıkı ve düz bir görünüm elde etmeyi amaçlar.