Karbon Peeling, karbon maskesi ve yüksek lazer çekimleri ile birçok cilt problemini giderebilen bir cilt tedavi yöntemidir. Lazerli karbon losyonu ile yapılmaktadır.

Karbon peeling prosedürünün uygulanması esas olarak, iltihaplanma ve aşırı yağ görünümüne eğilimli yüzler ve sorunlu ciltler için önerilir. Bu temizlik komedonlar, akne ve rosacea (gül hastalığı) ile kaplı dermiler için de uygundur. Modern teknoloji sayesinde, sadece sivilcelerden kurtulmakla kalmaz, aynı zamanda yaşlanmanın başlangıç belirtileriyle başa çıkmayı kolaylaştırır.

Ciltteki fazla yağı mükemmel bir şekilde temizlediği ve gözenekleri sıkılaştırdığı için çok önemlidir. Kollajen lifleri sıkılır, cilt rahatlaması düzleşir, epidermis ölü hücreler ve kirleri derinlemesine temizlenir.

Ek olarak, peeling tedavisinde sonra, lazer cildi mükemmel şekilde düzelteceğinden küçük kırışıklıklar kaybolacaktır. Daha derin kırışıklıklara gelince, algılanamaz hale gelecek, cildin parlatılması sayesinde düzgün bir görünüm ve mat bir gölge elde edilecektir.

Karbon peeling fiyatları, yapılan yere göre değişiklik göstermektedir. Peeling işlemi dolar üzerinden fiyatlandırıldığı için karbon peeling fiyatı 2018, 2019 ve 2020 yıllarında farklılık göstermektedir.

Karbon Peeling Neden Kullanılır?

Karbon peeling aşağıdaki şu sebepler için kullanılmaktadır:

 • Cilt yenileme
 • Akne skarı tedavisi
 • Benek, güneş lekeleri
 • Genişlemiş gözeneklerin tedavisi
 • Cilt lekelerinin azaltılması ve melanom
 • Cilt sebumunun düzenlenmesi
 • Yaşlanma karşıtı
 • Ten renginde soluk görünüm

Ayrıca, genç cildi ölü cilt kaplaması ve estetik görünümü bozması da karbon peeling ile tedavi edilebilir.

Karbon Peeling Düzgün Uygulandıktan Sonra Alınabilecek Sonuçlar

Karbon peeling yaptıran kişilerde işlem sonrası alınabilecek sonuçlar şöyledir:

 • Sebum üretiminin önemli ölçüde inaktivasyonu
 • Büyük gözeneklerin daralması
 • Enflamatuar süreçlerin azaltılması
 • Yüz pürüzsüz bir rahatlama sağlar ve rengi donuk, üniform ve sağlıklı olur
 • Melaninlerin ve pigment lekelerinin ortadan kaldırılması
 • Cildin alkalin-asit dengesinin restorasyonu. Bu işlemden sonra hücreleri yaralanmalarla çok daha iyi baş eder ve işlevlerini uzun süre korur
 • Aktivasyonu metabolizması ve hızlanma metabolizması
 • Makyaj, örtü boyunca eşit olarak dağıtıldığı ve gün sonunda akmadığı için daha kolay hale gelir.

Karbon Peeling Kontrendikasyonlar

Karbon peeling, birçok olumlu geri bildirime sahip olmasına rağmen dezavantajları vardır.

Benzer bir prosedüre karar vermeden önce doktorlara danışılması ve tüm kontrendikasyonları dikkate alınması gerekmektedir.

Karbon peeling kontrendikasyonları şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Yaş sınırı: Temizliğin zararı 20 yaşında fark edilir. Bu nedenle, genç hastalar yüz temizliği yapmak istiyorsa, bir uzmanla koordine edilmelidir.
 • Emzirme ve hamilelik: Peelingin etkisi henüz tam olarak bilinmediğinden, bebeğin sağlığını hayatının bu aşamalarında riske atmaya değmemektedir. Hamile kadınların dikkat etmesi doktorlar tarafından önerilmektedir.
 • Daha şiddetli kronik ve bulaşıcı hastalıkların varlığı: Peeling için daha uygun bir dönem seçerek tam bir iyileşmeyi beklemek en iyisidir.
 • Onkoloji. Vücutta kanser hücreleri varsa, bu türün temizlenmesi durumu daha da kötüleştirir. Bu sadece hasta hastalar için değil, aynı zamanda kanser şüphesi olanlar için de geçerlidir.
 • Dermatolojik hastalıklar ve herpes döküntüleri: Deride mekanik hasar görüldüğünde, önce onarılmalı ve ancak peelinge devam edilmelidir. Yüzün sivilce ile lazerle temizlenmesi kesinlikle yasaklanmıştır, ancak döküntü sıklığı ve derecesi küçükse, bir güzellik uzmanından tavsiye almalı ve benzersiz bir teknik kullanmalısınız.
 • Kolloidal yara izleri: Bunları ortadan kaldırmak için, ayrı ayrı seçilen diğer donanım kozmetolojisi türlerinin kullanılması önerilmektedir.
 • Cinsiyet: Bu işlem kadınlar için de erkekler için de yapılmaktadır.

Karbon Peeling Bakım

Karbon peeling, bir rehabilitasyon döneminin olmaması ile karakterizedir, çünkü küçük düzeltmeden sonra sadece küçük kızarıklıklar kalır. Bu nedenle, bunu bilerek, prosedür çalışma haftasının sonunda güvenli bir şekilde planlanmalıdır. Hafta sonu boyunca yan etkiler genellikle kaybolur. Ek olarak, yenilenme işlemi özel nemlendirici kremlerin yardımıyla hızlandırılabilir.

Cildi hızla geri yüklemek ve iltihaptan korumak için belirli bakım koşullarına uyulması önerilir.

İlk günlerde makyaj yapmak kesinlikle yasaktır. Ultraviyole ışınlarına gelince, en az 3 hafta boyunca kaçınılması gerekir, aksi takdirde pigment lekelerinin oluşumu mümkündür.

Peeling sonrası cilt birkaç saat içinde restore edilmesine rağmen, akşam hala yıkanamamalıdır. Seansın sonunda uzman yüze bir süre hareket etmesi gereken koruyucu ve antiseptik bir maske koyar.

Günlük bakım için doktorunuz tarafından önerilen kozmetik ürünler kullanmalıdır. Alkol bazlı ürünleri vücuttan uzak tutulmalıdır, bunun nedeni peeling sırasında epidermis hücrelerinin çoğunun çıkarılması ve alkolün onlar için sorunlu bir ortam yaratmasıdır vermesidir.

Karbon Peeling Ne Zaman Yapılır?

Peeling işleminin hala yaz aylarında yapılması durumunda, yüzün uzun süre güneşe maruz kalmaktan korunması gerekecektir. Dışarı çıkarken, cildin ultraviyole karşı koruma sağlayacak bir filtreli krem sürülmelidir.

Duş alırken, ovmaktan kaçınılması önerilir. Bu özellikle sırt, göğüs için geçerlidir

ve boyun, sert lifler ile yıkanamazlar.

Yukarıdakilerin tümüne düzgün bir şekilde yapılırsa, komplikasyon riski minimum olacaktır. Bazı durumlarda, elbette, yan etkiler mümkündür, ancak çoğunlukla basit önerilerin ihmalinden dolayı ortaya çıkarlar. Bu temizlik sağlıklı ciltler için güvenlidir ve zarar vermez.

Karbon Peeling İşlemine Nasıl Karar Verilir?

Buna ek olarak, iyi bir peelingin anahtarı doğru salon seçimi olacaktır. Profesyonel olmayan güzellik uzmanları ve düşük kaliteli jel, yüzünde siyah noktaların görünmesine ve iltihaplanmaya neden olacaktır. Bundan sonra, cilt bakımı değil, cilt tedavisi sağlamak gerekebilmektedir, ciddi soyulma nedeniyle yanıklar rahatsızlık yaratacaktır.

Bir peeling işlemine karar vermeden önce, tüm artıları ve eksileri tartılmalıdır. Kontrendikasyon yoksa ve dermatologunuzla görüşmenizin sonucu bu prosedürü gerçekleştirmenize izin veriyorsa, kanıtlanmış ve işini iyi yaptığını bildiğiniz bir kozmetik merkezi seçmek önemlidir.

Seçtiğiniz kozmetik merkezi veya dermatolog işini iyi yapmıyorsa yüzünüze sorunlar oluşabilmektedir. Bu sorunların oluşmaması için kesinlikle titizlikle davranılması gerekmektedir.

karbon peeling prosedürü için özel hazırlık gerektirmez ve rehabilitasyon için minimum zaman almaktadır.