Loading...

Kapalı Rinoplasti Fiyatı, Rinoplasti ameliyatında iki türlü operasyon vardır. Bunlardan ilki açık rinoplasti ameliyatı, ikincisi kapalı rinoplasti ameliyatıdır. Burun estetiği ameliyatları cerrahi operasyon olduğu için genel anestezi uygulanarak gerçekleştirilen ameliyatlardır. Kapalı rinoplasti aneztezi ile yapılır fakat bu durum hastanın burun bölgesindeki sorununa göre de değişebilir. Eğer çok burun bölgesine çok ufak bir müdahale gerekiyorsa lokal anestezi uygulanarak da burun estetiği ameliyatı yapılabilir. Burun estetiği ameliyatı yapılmadan önce cilt tipimiz, sorununuzun ne olduğunun tam olarak anlaşılması için muayene yapılır, uzman doktor izleyeceği yolu belirler. Burun estetiği ameliyatı ortalama iki saat sürer fakat ameliyat öncesi hazırlıklar, ameliyat sonrası hastanede bir günlük yatış olduğu için ameliyat süresi bir gününüzü alır.

Kapalı rinoplasti fiyatı ve güvencesi konusunda güvenilirdir, burun bölgesinde doğuştan gelen ya da daha sonradan oluşmuş şekil bozukluklarını düzeltmek amacıyla ya da sadece görüntüsünü değiştirmek için gerçekleştirilen cerrahi operasyonlara burun estetiği denir.

Kapalı rinoplasti ameliyatı, ameliyatı yapacak olan uzman doktor ameliyat kesiklerini burnun iç kısmından açtığı ameliyatlardır. Uzman doktorun ameliyat boyunca görüş imkanı daha kısıtlı olacaktır fakat eğer hastanın burun bölgesindeki sorun ufak dokunuşlarla çözülebilecek tarzda problemler ise kapalı rinoplasti ameliyatı tercih edilir. Kapalı rinoplasti fiyat konusunda da çözüm konusunda da size avantajlar sunar. Dikkat edilmesi gereken, uzmanlık gerektiren operasyonlardır çünkü burun bölgemiz insanlarla ilişkilerimizde odak noktalarımızdan birisidir. Kapalı rinoplasti ameliyatı yapılırken kesikler burnun iç tarafından atıldığı için ameliyat sonra ameliyat izleri dışarıdan gözükmez ve dikiş uygulaması olmaz. Kapalı rinoplasti ameliyatı sırasında kesikler iç kısımdan atıldığı için ve dikiş olmadığı için de iyileşme süresi açık rinoplasti ameliyatına göre daha kısadır.

Kapalı Rinoplasti Kaç Günde İyileşir?

Kapalı rinoplasti fiyatı konusunda da ameliyat sonrası konusunda da çok zorluk yaşatmaz. Ameliyattan çıkan hasta bir müddet su içemez ve yemek yiyemez. Açık rinoplasti ameliyatı yapıldıysa eğer burun bölgesinde sargı kullanılacağından bir süre bu sargılar ile günlük hayatına devam eder. Sargılar dolayısıyla burnunuzun tıkanmışlık hissi, hapşırma, bölgede ödem oluşumu ve morarma, hafif kan gelmesi ve ameliyatın yan etkisi olarak bir süre baş ağrıları çekebilirsiniz. Kapalı rinoplasti ameliyatı sonrası, ameliyat yapılırken kanama olduğundan ve bu kanamalar hasta tarafından yutulmak zorunda kalınacağından tuvaletiniz koyu renkli gelebilir ya da ameliyat sonrası koyu renkli istifra edebilirsiniz.

Bu etkiler olağan sonuçlar olduğu için korkmanıza sebep olacak bir durum değildir. Çok aşırı miktarda kusma oluyorsa doktorunuza danışabilirsiniz. Burun bölgeniz birkaç hafta sargılı kalacağı için ve dikiş olduğu için kahkaha atmak, aşırı mimik yapmaktan kaçınmalısınız. Kapalı rinoplasti sonrası diş fırçalaması sırasında yavaş davranarak dikkatli olmalısınız. Burun estetiği sonrası kalın kazak gibi giyip çıkartırken burnunuzun darbe alabileceği kıyafetlerden kaçınmalısınız.

Dışarı çıkmak zorundaysanız eğer burnunuzun üzerine güneş gözlüğü bırakmamalısınız. Burun sargılarınız alınınca bir süre burun tıkanıklığı hissi devam edecektir. Dikişler alındıktan sonra kesik atılan yerde, burnunuzun iç kısmında kabuk bağlaması olabilir. Kuru kalıp kanamaması için bu bölgeye nemlendirici uygulayabilirsiniz. Operasyondan sonra burnunuzdan sümkürmeniz için doktorunuz yapabilirsiniz dediği zamana kadar beklemelisiniz. Burnunuzdaki sargılar çıkarıldıktan sonra yine doktorunuzun istediği zamana kadar düzenli olarak kontrole gitmelisiniz.

Kapalı Burun Estetiği Ameliyatı Fiyatları Nasıldır?

Kapalı rinoplasti İstanbul özelinde veya Türkiye’de bilgi alabileceğiniz yerler rinoplasti operasyonu yapılan hastaneler ile işlemi gerçekleştirebilecek kliniklerdir. Sahip olduğunuz probleme göre rinoplasti ameliyatı fiyatları değişiklik gösterir. Kapalı rinoplasti fiyatları bilgisini dilerseniz çağrı merkezlerinden de alabilirsiniz.

Kapalı rinoplasti estetiği fiyatları 2020 özelinde de yine ameliyatın yapıldığı hastanelerden bilgi alabilirsiniz.

Kapalı Rinoplasti Açık Rinoplasti Farkı Nedir?

Kapalı rinoplasti ameliyatı olanlar, yüzlerinde herhangi bir ameliyat izi taşımaz. Açık rinoplasti ameliyatında ise burnun ön kısmına, burun deliklerinin arasındaki kısmın alt tarafına bir kesik atılır. Kapalı rinoplasti fiyatı açık rinoplasti fiyatından daha uygundur. Açık rinoplasti ameliyatında ameliyat kesiği olduğu için hastanın ameliyattan sonraki iyileşme süresi daha uzundur. Kapalı rinoplasti ameliyatında iyileşme zamanı daha kısadır. Açık rinoplasti ameliyatı sonrası hastanın yüzünden daha çok şişlik ve morarma gözükür, ağrı çekebilir. Kapalı rinoplasti sonrası hasta hafif ağrı çekebilir ve hafif şişlik gözükebilir. Kapalı rinoplasti ameliyatı eğer burun bölgesinde çok büyük bir sorun yok ise tercih edilen ameliyatlardır ve uzmanlık gerektirirler.

Kapalı Rinoplasti Avantajları Nelerdir?

Kapalı rinoplasti olanlar için en büyük avantaj operasyon sırasında ameliyat kesiği atılmadığı için herhangi bir iz kalmayacak olmasıdır. İçeriden müdahale olduğu için ve işlem yapılan alanda sinirlere az etki olduğu için ameliyat sonrası hissizlik daha az olur ve açık rinoplasti ameliyatından daha az sürede hasta iyileşir. Kapalı rinoplasti fiyatı uygundur ve burun ucu düşmelerini de minimuma indirir çünkü işlem sadece burnun iç kısmından yapılır, dış kısma bir etkisi görülmez.

Kapalı Rinoplasti Ameliyatı Acıtır Mı?

Kapalı rinoplasti ya da diğer rinoplasti operasyonları acıtır mı sorusu en çok merak edilen konulardan biridir. Özellikle açık rinoplasti ameliyatlarında operasyon sırasında anestezi uygulanacağından acı duyulmaz. Kapalı rinoplasti fiyatı ve sonrası sizi memnun eder.

Kapalı Rinoplasti Ne Kadar Sürer?

Kapalı rinoplasti ne kadar sürer; Burun estetiği ameliyatı yapılmadan önce cilt tipimiz, sorununuzun ne olduğunun tam olarak anlaşılması için muayene yapılır ve uzman doktor izleyeceği yolu belirler. Burun estetiği ameliyatı ortalama iki saat sürer fakat ameliyat öncesi hazırlıklar, ameliyat sonrası hastanede bir günlük yatış olduğu için ameliyat süresi bir gününüzü alır. Daha güzel görünüme kavuşmuş olursunuz.