Kapalı Rinoplasti

 1. Anasayfa
 2. Kapalı Rinoplasti

Kapalı Rinoplasti = Burnunuzu Yeniden Şekillendirmek İçin Modern Bir Yaklaşım...Her birimiz kendimize özgü güzellik anlayışımız ve özgün bir kimliğe sahibiz. Bazen burnumuzun boyutu, şekli veya işleviyle ilgili sorunlar yaşayarak özgüvenimizi sarsabiliriz. İşte bu noktada Kapalı Rinoplasti devreye girerek sizin ve burnunuzun sırrını paylaşır. Modern estetik cerrahinin en son tekniklerinden birisi olan Kapalı Rinoplasti sırlarını bu yazımızda keşfedeceksiniz.

Kapalı Rinoplasti Burun Estetiği ameliyatının bir çeşididir ve "Kapalı" olarak adlandırılır. Bu tedavide burun içinde herhangi bir dış kesik yapılmaz. Kapalı Rinoplasti tekniğinde cerrahlar burunun içindeki dokulara ve kıkırdaklara erişmek için burun deliklerinden giderler. Bu teknik dışarıdan hiçbir iz bırakmaz ve daha hızlı bir iyileşme süreci sunar.

Kapalı Rinoplasti çeşitli estetik ve fonksiyonel nedenlerle tercih edilmektedir. Bu ameliyatı yaptırmayı talep eden kişilerin maruz kaldığı durumlar arasında;

 • Burun şekli veya boyutundan memnun olmama,
 • Burun ucunun şekillendirilmesi,
 • Burun eğriliğinin düzeltilmesi,
 • Burun tıkanıklığı sorunlarının giderilmesi,

gösterilebilir.

Kapalı Rinoplasti öncelikle bir doktor muayenesi ve danışması ile başlar. Ameliyat sırasında burun deliklerinden girilir ve dokular hassas bir şekilde yeniden şekillendirilir. Bu uygulama sırasında burun kemiği veya kıkırdakları düzeltilir. Sonuç olarak daha estetik ve dengelemiş bir burun görünümü sağlanır.

Kapalı Rinoplasti Ameliyatı 1 ila 2 saat arasında sürer. Bununla birlikte tedavi süresi hastanın özel durumuna ve ameliyatın karmaşıklığına bağlı olarak değişebilir. Kapalı Rinoplasti Sonrası hastalar birkaç gün boyunca şişlik ve morluk yaşayabilirler. İyileşme süreçleri kişiden kişiye farklılık gösterir. Genelde 1 ila 2 hafta içinde sosyal aktivitelere dönülebilir.

İstanbul Estetik Cerrahi alanında dünyanın önde gelen merkezlerinden biridir. ESTPOINT Medikal Estetik ve Plastik Cerrahi kliniği olarak Kapalı Rinoplasti ameliyatlarını deneyimli bir cerrahi ekiple gerçekleştiriyoruz. İstanbul'da birçok klinik ve cerrah bu hizmeti sunmaktadır. Klinik seçiminde deneyimli bir uzmanla çalışmaya özen göstermeniz gerekmektedir.

Kapalı Rinoplasti ile ilgili daha fazla bilgi ve randevu almak için ESTPOINT Medikal Estetik ve Plastik Cerrahi kliniğimiz ile İletişime geçebilirsiniz. Kapalı Rinoplasti burnunuzun görünümü ve işlevselliğini iyileştirmek için modern ve etkili bir yöntemdir. Kendinizi daha özgüvenli hissetmek ve daha iyi nefes almak istiyorsanız bu ameliyat sizin için bir çözüm olabilir.

Kapalı Rinoplasti Nedir 

Kapalı Rinoplasti Burun Estetiği ameliyatlarında burun deliklerinin içinden girilerek yapılan bir yöntemdir. Bu sayede burun üzerinde herhangi bir iz kalmaz. Kapalı Rinoplasti ile burun kemeri, burun ucu, burun kanatları ve burun delikleri şekillendirilebilir. Ayrıca nefes alma problemlerine de çözüm getirebilir.

Kapalı Rinoplasti Hangi Durumlarda Yapılır 

Kapalı Rinoplasti burun şeklindeki istenmeyen görüntülerden kurtulmak isteyen veya nefes alma zorluğu çeken kişilere uygulanabilir. Özellikle;

 • Burun kemeri bulunan,
 • Burun ucu düşük veya geniş olan,
 • Burun kanatları asimetrik veya büyük görünen,
 • Burun delikleri farklı büyüklükte olan, 

kişiler Kapalı Rinoplasti ile daha estetik ve doğal bir buruna sahip olabilirler.

Kapalı Rinoplasti Nasıl Yapılır 

Kapalı Rinoplasti Plastik Cerrahi alanında uzman hekimler tarafından steril klinik şartlarında yapılması halinde güvenli, konforlu ve etkili bir estetik tedavi yöntemidir. Kapalı Rinoplasti Ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Ameliyat süresi ortalama 2 saat kadardır.

Kapalı Rinoplasti Ameliyatı esnasında burun deliklerinin içinden girilerek burun kıkırdağına ulaşılır. Burada gerekli şekillendirme işlemleri yapılır;

 • Burun kemeri alınır,
 • Burun ucu kaldırılır veya küçültülür,
 • Burun kanatları daraltılır veya simetrik hale getirilir,
 • Burun delikleri eşitlenir,
 • Eğer varsa septum deviasyonu gibi nefes alma problemlerine müdahale edilir,
 • Tedavi sonrasında buruna tampon ve alçı uygulanır.

ESTPOINT olarak her bir hasta için en uygun Rinoplasti çeşidini belirlemek ve kişiselleştirilmiş bir yaklaşım sunmak için deneyimli bir ekibe sahibiz. Hangi yöntemin sizin için en sağlıklı & uygun olduğunu belirlemek ve uzman hekimlerimiz tarafından muayene edilmek için İletişim kanallarımızı kullanarak Bize Ulaşabilirsiniz

Kapalı Rinoplasti Ameliyatı Kaç Saat Sürer

Kapalı Rinoplasti Ameliyatının Süresi kişinin burun yapısına ve isteklerine göre değişebilir. Bu operasyon ortalama olarak 2 saat civarında sürmektedir. Tedavinin süresini net olarak ifade edebilmek için uzman hekimin sizi muayene etmesi gerekmektedir.

Kapalı Rinoplasti İyileşme Süreci 

Kapalı Rinoplasti Ameliyatından Sonra hastalar aynı gün içinde taburcu olabilirler. Ancak ilk 24 saat boyunca dinlenmeleri ve başlarını yüksekte tutmaları önerilir. Operasyon sonrasında oluşabilecek şişlik ve morluklar için soğuk kompres yapılabilir. Ayrıca uzman hekimin verdiği ağrı kesici ve antibiyotik ilaçlar kullanılmalıdır.

Kapalı Rinoplasti Sonrası Burundaki Tamponlar 2 ila 3 gün sonra çıkartılır. Alçı ise 7 ila 10 gün sonra alınır. Hastalar bu süreçten sonra normal hayatlarına dönebilirler. Ancak spor yapmak, ağır kaldırmak, güneşe maruz kalmak gibi aktivitelerden 4 ila 6 hafta kadar uzak durmaları gerekmektedir.

Kapalı Rinoplasti Sonrası 

Sağlık alanında gerçekleştirilen her uygulama sonrası olduğu gibi Kapalı Rinoplasti Sonrası da kişinin sağlığı ve tedavinin başarısı için uzman hekim tarafından belirtilen hususlara dikkat etmek gerekmektedir. Kapalı Rinoplasti Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler arasında;

 • Burunu darbelere karşı korumak,
 • Burunu kuru tutmak ve burun içini temizlememek,
 • Buruna sert dokunmamak veya ovalamamak,
 • Burun deliklerine su kaçırmamak,
 • Burundan hapşırmamak veya üflememek,
 • Sigara içmemek ve alkol almamak,
 • Buruna makyaj yapmamak,
 • Gözlük takmamak veya buruna bant yapıştırmamak,
 • Doktorun önerdiği kontrolleri aksatmamak,

gösterilebilir.

Kapalı Rinoplasti Ameliyatı Sonrası dikkat ve özen, başarılı bir iyileşme sürecinin anahtarıdır. Hekim talimatlarına uymak, şişlikleri azaltmak ve rahat bir iyileşme süreci sağlamak için önemlidir. Herhangi bir sorunuz veya endişeniz olduğunda hekimlerimizle İletişime geçmek en doğru davranış olacaktır. İstanbul da ESTPOINT gibi deneyimli bir klinikte tedavi olmanız hayal ettiğiniz estetik burun yapısına ulaşmanızı sağlar.

Kapalı Rinoplasti Mi Açık Mı 

Kapalı Rinoplasti ve Açık Rinoplasti arasındaki en büyük fark Açık Rinoplasti'de burun ucunun altından bir kesi yapılarak burun kıkırdağına ulaşılmasıdır. Bu sayede burun kıkırdağı daha iyi görülebilir ve daha detaylı şekillendirme yapılabilir. Ancak bu yöntemde burun ucunda küçük bir iz kalabilir. Kapalı Rinoplasti de ise böyle bir iz oluşmaz. Hangi yöntemin daha iyi olduğu kişinin burun yapısına, isteklerine ve doktorun önerisine göre belirlenir.

Açık Rinoplasti ile ilgili detaylı bilgi almak için estpoint.com.tr/acik-rinoplasti bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

Kapalı Rinoplasti Fiyat 

Kapalı Rinoplasti Fiyatları ile ilgili bilgi aldığınız kliniklerden farklı ücretler duyabilirsiniz. Özellikle sağlık alanında yapılan uygulamalarda hasta muayene edilmeden net bir fiyat vermek doğru değildir. Bu alanda en sağlıklı fiyatlar uzman doktor tarafından yapılacak muayene sonucu tedavi planının oluşturulması ile birlikte belirlenmektedir.

Kapalı Rinoplasti Ameliyatı Fiyatları 2024 yılında birçok farklı duruma bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte bu sebepler arasında;

 • Hastanın genetik özellikleri ve yaşı,
 • Kişinin burnunda var olan estetiksel & fonksiyonel problemler,
 • Bireyin burnunda oluşan deformasyonların seviyesi,
 • Hastaya uygulanacak Kapalı Rinoplasti tekniği,
 • Operasyonu gerçekleştirecek hekimin ve kliniğin tecrübesi,

gösterilebilir.

Kapalı Rinoplasti kapsamında gerçekleştirilen işlemler ile ilgili daha detaylı bilgiler almak, Estetik Cerrahi alanında uzman olan doktorlarımız tarafından muayene edilerek tedavi planınızı oluşturmak için Hemen Bize Ulaşın...

İstanbul da Kapalı Rinoplasti Yapan Yerler 

Günümüzde kadın veya erkek fark etmeksizin birçok birey farklı nedenlerle burun bölgesinde deformasyonlar yaşamakta, bu durum kişinin fiziksel görünümü ve özgüvenini ciddi derecede olumsuz etkilemektedir.

Kapalı Rinoplasti kişilerin hayal ettikleri estetik ve çekici burun yapısına sahip olması için en değerli yöntemlerden birisidir. Bu tedaviyi İstanbul’da çok başarılı olarak uygulayan kliniğimiz ESTPOINT uzman hekimleri ile kişilerin farklı sebeplerle maruz kaldıkları rahatsızlıklardan kurtularak hayal ettikleri estetik buruna sahip olmalarını sağlamaktadır.

Rinoplasti dendiğinde akla gelen her detaya değindiğimiz yazımıza estpoint.com.tr/rinoplasti bağlantısından ulaşabilirsiniz.

ESTPOİNT KLİNİK

TEDAVİ BİLGİLENDİRME

Operasyon Sayısı

Operasyon Sayısı

Tek Seans

Operasyon Süresi

Operasyon Süresi

1 ila 2 Saat

Anestezi

Anestezi

Lokal

Hassasiyet Süreci

Hassasiyet Süreci

7 ila 10 Gün

İşe Dönme Süresi

İşe Dönme Süresi

3 ila 7 Gün

Tam İyileşme

Tam İyileşme

1 ila 2 Hafta

Sonuçların Kalıcılığı

Sonuçların Kalıcılığı

Ömür Boyu

Hastanede Kalma Süresi

Hastanede Kalma Süresi

Aynı Gün Çıkış

Kapalı Rinoplasti burun içinden yapılan bir ameliyat tekniğidir. Dışarıdan görünür iz bırakmaz. Açık Rinoplasti ise burun üzerinde ufak bir kesik gerektirir ve dokulara daha kolay erişim sağlar.

Kapalı Teknik Rinoplasti burun içinden yapılan ve dışarıda görünür bir iz bırakmayan bir Burun Estetiği ameliyatıdır.

Kapalı Rinoplasti Ameliyatının Fiyatı klinik, cerrah, işlem karmaşıklığı ve ülke piyasa koşullarına bağlı olarak farklılık gösterir. Bu konuda en doğru bilgileri almak ve ESTPOINT kalitesiyle tedavi olmak için İletişim kanallarımızı kullanarak Bize Ulaşabilirsiniz

Kapalı Koruyucu Rinoplasti Burun Estetiği ameliyatının bir çeşididir ve doğal burun anatomisini koruma odaklı bir yaklaşımı ifade eder.

Kapalı Rinoplasti burun içinden yapılan bir ameliyat tekniği olup dışarıdan herhangi bir iz bırakmayan Rinoplasti tekniğidir.

Kapalı Rinoplasti burun içinden yapılan bir ameliyat tekniğidir. Dışarıdan görünür iz bırakmaz. Açık Rinoplasti ise burun üzerinde ufak bir kesik gerektirir ve dokulara daha kolay erişim sağlar.

Kapalı Rinoplasti Burun Estetiği ameliyatının burun içinden ve dışarıdan görünür iz bırakmadan yapılan bir türüdür.

Kapalı Rinoplasti Sonrası İyileşme Süresi kişiden kişiye farklılık göstermekle birlikte ortalama 1 ila 2 hafta içinde sosyal aktivitelere dönülebilir.

Kapalı Karma Rinoplasti Açık ve Kapalı Rinoplasti tekniklerinin birleştirildiği bir tedavi yöntemidir. Bu teknik özellikle karmaşık vakalarda kullanılır.

Kapalı Rinoplasti burun görünümünü veya fonksiyonunu iyileştirmek isteyen herkes için bir seçenektir. Bununla birlikte kişinin uzman doktor tarafından değerlendirmesi gerekir.

Kapalı Rinoplasti Sonrası İyileşme Süresi kişiden kişiye farklılık göstermekle birlikte ortalama 1 ila 2 hafta içinde sosyal aktivitelere dönülebilir.