Kadınlarda DHI, tıraşsız ekim olarak ta bilindiğinden en çok terih edilen saç ekim yöntemimidir. İnsanlar ister ince ister dökülen saçlara sahip olsun, saç dökülmesi yaşamak istemezler.

Erkeklerde ve kadınlarda görülen saç dökülmesi, moral açısından insanları olumsuz etkileyebilir. Bu etkiler kadınlarda daha güçlü hissedilir. Erkeklere göre daha az saç kaybeden kadınlar, saç dökülmesinin olumsuz etkilerini daha çok yaşarlar.

Kadınlarda Saç Dökülmesinin Nedenleri

Kadınlarda saç dökülmesi kalıtsal olabileceği gibi hamilelik veya menopoz gibi özel dönemlerde mevsimsel veya çevresel etkilerden de kaynaklanabilir.

Hamilelik

Hamilelik ve doğum bir kadının vücudu üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Bu etkilerden biri saç dökülmesidir. Bu durum doğumdan sonra veya doğum sırasında ortaya çıkabilir, ancak çoğu durumda vücut bunu daha sonra tolere edebilir.

Hamilelik veya doğum nedeniyle saç dökülmesi yaşamamanız için vitamin eksikliği yaşamamanız ve doktor kontrolünde yemek yemeniz çok önemlidir.

Menopoz

Menopoz, kadınlar için başka bir zor süreçtir. Bu süre zarfında vücut çok yoğun hormonal değişiklikler yaşar, saç dökülmesinde artış olur ve bazı kadınlar ciddi ve geri dönüşü olmayan saç sorunlarına neden olabilir.


İlginizi Çekebilecek ÜrünlerimizDhi yöntemi menopoz sonrası dönemde yaptıracağınız muayenelerden sonra doktorunuzun izniyle sizin için uygulanabilir, menopoz dönemi çoğu kadın için zorlu bir dönem başlangıcı olsa da bu durumu tersine çevirmek yine de bireyin elindedir.

Stres

Stres, yaş, kullanılan ürünler, mevsimsel değişiklikler, beslenme ve çeşitli hastalıkların da saç dökülmesinde önemli etkileri vardır. Kadınlarda sık görülen vitamin eksikliği ve anemi (anemi) gibi sorunlar kadınlarda saç dökülmesine neden olan faktörlerden biridir.

Günümüzde kadınlarda ve erkeklerde neredeyse en büyük saç dökülmesi kaynaklarından biri de hayatımızın getirdiği strestir. Özellikle şuan yaşadığımız bu teknoloji çağında bilgi fazlalığı bir avantaj olmaktan çıkmış, yavaşça bir dezavantaja dönüşmektedir.

Bu hormonal veya metabolik nedenlerden kaynaklanan saç dökülmesi çoğu zaman nedenini ortadan kaldırmaya yönelik tedavilerle düzeltilebilir ancak hormonal ve metabolik sorunlardan kaynaklanmayan saç dökülmesi yaşayan kadınlarda DHI önerilmektedir.

Kadınlar Saç Ekebilir mi?

DHI ameliyatının başarısını etkileyen faktörler, cinsiyet değil, saç dökülmesinin türü ve sebebidir.

Kadınlarda Saç Ekimi Nedenleri

Kadınlarda bulunan androgenetik saç dökülmesi: Bu, genellikle saçların saç çizgisi ve başın üst kısmında başlayan genetik özelliklere sahip bir saç dökülmesidir. Ense kısmı güçlüdür ve düşmesi zordur.

Lokal saç dökülmesi: Akut durumlar ve saçkıran gibi çeşitli hastalıkların aniden başlaması, başın herhangi bir yerinde yuvarlak saç dökülmesidir. Bir yıl içinde yeni saç büyümesi görmezseniz kadınlarda DHI yapabilirsiniz.

Açık Ön Saç Çizgisi: Ön alın çizgisinin açık veya daha sonra açık olduğu durumlardır.

Yara izleri, yanıklardan dökülmeler: Çeşitli yaralanma ve kazalar sonrası oluşan bu vakalarda yaralı veya yanmış bölgedeki saçlar yenilenme kabiliyetini kaybetmiştir.

Kadınlarda saç ekimi, hormonal veya metabolik sorunlardan kaynaklanmayan durumlarda saç dökülmesinin olumsuz etkilerini ortadan kaldırmanın başarılı ve kalıcı bir yolu olabilir.

Yukarıdaki durumların dışında bir kadında dhi saç ekimi başarısı, hasta ile saç ve saç dökülmesi analizi tartışıldıktan sonra doktor tarafından karar verilmesi gereken bir durumdur.

Kadın tipi dediğimiz saç dökülmesi başın geniş bir bölgesine yayılırsa ve her yerde aynı ise kadınlarda DHI önerilmez.

Kadın Tipi Dökülmeler için Saç Ekimi Önerilmemesi Nedenleri

Kadınlarda ekim zordur çünkükadınlarda saç yüzeye eşit olarak dağılır. Donör alan sıkıntısı bölgesel olmayan saç dökülmelerinde de ortaya çıkar.

Herhangi bir problem çıkmaması için saç analizi ve programlama çok önemlidir.

Kadın saç ekiminde en önemli adım saç analizi ve kadınlarda DHI planlamasıdır.

Sonuç olarak

Saç dökülmesinin türüne göre kadınlar saç ekebilir ve başarılı sonuçlar alabilir. Psikolojinizi ve günlük yaşamınızı olumsuz etkileyen saç dökülmesi yaşıyorsanız, tedaviniz hakkında en doğru bilgi için saçınızı analiz etmek için dhi saç ekim merkezlerine başvurabilirsiniz.

Saç Ekimi Kadınlar Tarafından mı Yapılır?

Kadınlarda saç ekimi yapılıp yapılmadığını merak ediyorsanız cevabımız elbette evet olacaktır. Saç dökülmesi, kadınların bazen yaşadığı bir sorundur. Kadınlarda saç dökülmesi, özellikle apeks bölgede saçların incelmesi ve zayıflaması ile başlar. Bu durumu bir tapınak alanı izleyebilir.Estetik konusunda endişeli olan kadınlar sıklıkla kadınlarda DHI ameliyatı için başvurmaktadır.

Kadınlara Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Ense bölgesinden ve vücudun çeşitli yerlerinden güçlü köklere sahip kadınlara saç ekimi nasıl yapılır sorularını cevaplayabilirsiniz. Dökülmenin yerine karar verdikten sonra ekim miktarına karar verilir. Kadınlarda DHI ile ister genetik, hormonal, ister çevresel faktör olsun pek çok başarı elde edilmiştir.

Bir Kadının Saç Ekiminin Maliyeti Nedir?

Kadınlarda saç ekimi DHI ne kadar olduğu sorusuyla başlayabiliriz. Kadınlar saçlarını çoğunlukla yerel olarak kaybederler. Diğer bir deyişle, sadece ekilecek alan için ödeme yaparlar. Ancak kişinin özel durumuna göre fiyatı belirleyerek daha doğru sonuçlar elde edebilirsiniz.

Kadınlarda Saç Dökülmesine Ne Sebep Olur?

Kadınlarda saç dökülmesine neyin sebep olduğu sorusunun birçok cevabı vardır. Bunlar mevsimsel değişiklikler, bu değişikliklerin vücut üzerindeki etkileri, tiroid bozuklukları, cilt hastalıkları, aşırı stres, gebelik, doğum, emzirmenin neden olduğu durumlar, bazı ilaçların etkileri, vitaminler olarak sıralanabilir. Dengesiz beslenme, çok fazla saç boyama ve düzeltme işlemi ve genetik faktörlerde listenin içindedir.

Sonuç olarak, saç dökülmesi sebebiniz ne olursa olsun çözüm olarak kendinize en yakın yolu çizmek için güvendiğiniz ve işini iyi yapabileceğine inandığınız bir profesyonele danışmak en önemlisidir. DHİ yöntemi sizin için geçerli olup olmadığını ancak bir uzmanın size yapacağı muayene ve testler belirleyebilir. Burada önemli olan, sizin bu değişime hazır olup olmadığınızdır.