İyi bir saç ekimi nasıl olmalıdır, Saç ekimi birçok insanın hayatında büyük değişiklikler sağlamıştır. Özgüven artışı ve genel ruhsal mutluluk sağlayan saç ekimi sonrası ekim yapılan bölgede tamamen saç dökülmesi sonucu açık kel alanlar oluşmaz.

Saç dökülmesi, özellikle erkeklerde ailesel bir yatkınlığı varsa karşılaşılması en muhtemel bir sorundur. Saç dökülmesi endişe ve sıkıntıya neden olur. Güveni ve başarıyı olumsuz etkiler. Seyrek veya kel saçları olan kişiler alay konusu olabilir ve yaşam kalitelerini bozabilir.

Saçlar Neden Dökülür

Saçlar birçok nedenden dolayı düşebilir.

Saç köklerinin genetik programında kodlanmıştır. Son zamanlarda saçları seyrek veya kel olan kişiler için peruk ve suni saç önerilmektedir. Bu doğal olmayan yöntemler sorunu gizlemekten başka bir şey yapamaz. Günümüzün en ileri teknolojisi olan MicroFUE normale en yakın saç ekimi sonuçları vermektedir. Bu yönteme bir konsantrasyon ve kültür işlemi eklenerek verimler artırılabilir. Çok geniş bir açıklığın kapatılması ihtiyacına bağlı olarak ikinci bir seans yapılabilir.

Fue Tekniği Nedir?

Günümüz saç ekimi tekniklerinde kullanılan en son teknoloji olan Micro FUE, normal sonuçlara en yakın sonuçlar üretir. Bu yönteme bir konsantrasyon ve kültür işlemi eklenerek verimler artırılabilir.

Çok geniş bir açıklığın kapatılması ihtiyacına bağlı olarak ikinci bir saç ekimi seansı yapılabilir.

Saçta Doğal Bir Görünüm

İyi bir saç ekimi nasıl olmalıdır, Saç çizgisi doğal bir görünüm için önemlidir.

Saç, yüzün üst ve üst yanal çizgilerini tanımlayan doğal sınırdır. Saç dökülmesi olan kişilerde yüzün üst kısmında yer alan estetik birimlerin sınırları ortadan kalkar. Yüz, olduğundan daha büyük olarak kabul edilir. Yüzün doğal simetrisi bozulmuştur. Uzun yüzlü kişilerde bu daha belirgindir.

Ekimin amacı, bir kişinin kaybettiği doğal imajı geri kazanmaktır. Saç çizgileri yüzün estetik birimlerine göre oluşturulur.

Saç çizgisi uzman tarafından kalemle çizilir ve ameliyata başlamadan önce saç ekimi adayına aynada gösterilir. Onaylandıktan sonra saç ekimi başlayacaktır.

Yıl sonunda saç uzaması tamamlandığında ek bir seansa ihtiyacınız yoksa; Önden 1 metre mesafeden bakıldığında sizi tanımayan biri süreci anlamıyorsa, ekim oldukça başarılı geçmiş denilebilir.

Doğal Görünümle Ekilen Saçların Yönü

Ekilen saçların saç ekimi sonrası doğal görünmesi için epilasyon öncesinde kanalların doğal açıda açılması gerekir. Saç, üstte belirli bir açıyla öne doğru eğilir. Tepede bir yelpaze gibi dönüyor.

Doğaya en yakın sonuçlar lateral slit teknolojisi ile elde edilmektedir. Yanal yarık yöntemi, kanalın doğaya en yakın açı ve frekansta açılmasını sağlar. Ayrıca kanal, saç ekimi sırasında greft (kök) kanala yerleştirilirken derin ve yüzeysel riskleri ortadan kaldırarak saç kökleri için özel olarak tasarlanmıştır. Bu normale en yakın iyileşmeyi sağlar.

Doğal Saç Yoğunluğu Nasıl Elde Edilir

Saç yoğunluğu ve saç derisi genişliğinde bireysel farklılıklar vardır. Saç dökülmemiş bir insan saçı kursunun yaklaşık alanı 700 cm karedir ve 100.000 saç teli içerebilir.

Alın gneişliği 200-240 santimetrekare olan gruptaki insanlar ekim için iyi adaylardır. Bunların çoğu ilk seansta tatmin edici sonuçlar verir. Gerisi ikinci seansta yapılacaktır.

Kel alanları 300 cm kare veya daha fazla olan insanlar saç ekimi için uygun adaylar değildir. Sonuç olarak toplanabilecek greft sayısı azalır ve kel olan alanın kapatılmasını zorlaştırır.

Yine de, mükemmel olmasa da tüm nakillerin eskisinden daha iyi olduğu açıktır. 200 cm kareden küçük saçsız alanlar veya ince saçlar, sürü için iyi adaylardır. Bunlar ilk seansta bile çok iyi sonuçlar vermektedir. Ancak tamamen saç dökülmesi yaşayan kişilerde geriye kalan tehlikeli saçlar döküldüğünde bunların yerine yeni saç köklerine ihtiyaç duyulabilir.

Androgenetik alopesi genellikle 40 yaşında tamamlanır. Alopesi, birkaç yıl içinde tam alopesiye ulaşabilir. 18 yaşında başlar ve 40 yaşına kadar sürebilir. Yavaş saç dökülmesi yaşayan kişiler, saçlarının tamamen kelleşmesini beklemek yerine, inceltildiği için küçük bir yoğunlaştırma seansı ile bu süreci kolayca atlatabilirler.

Saç yoğunluğu doğallığın bir parçasıdır. Yeterli saç rezervine ve küçük kel bölgelere sahip sağlıklı ve sigara içmeyen bireylere cm kareye 40-60 greft (saç kökü) ekilebilir. Bu bile saç ekimi öncesi sonrası bireyde büyük değişim yaratacaktır.

Saç Ekimi ile İz Kapatma Tekniği

Kafa derisi, kaşlar, bıyık ve bıyık üzerindeki yanıkları ve izleri kapatmak için saç ekimi yapılabilir. Yıl sonunda saç uzama oranı yaklaşık% 50 civarındadır ve ek seanslarla artırılabilir.

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Kaşlar yüzün estetik birimidir ve yüz ifadelerini etkilemek için gözlerle bütünleşir. Kaş ekimi saç ekimi ile benzer. Yanıkları, yara izlerini ve kesi izlerini kapatmak için kaş ekimi yapılabilir.

Ancak kaş ekimi sürekli büyümedir ve sürekli kesi gerektirir. Bu nedenle iz bırakmayanlar için kalıcı veya geçici kaş dövmeleri daha iyi bir seçim olabilir.

Sakal Bıyık Ekimi Nasıl Yapılır?

Deri gibi testosteron eksikliği veya kalıtsal olabilir. Bıyık ve bıyık ekimi boynuzsuz veya seyrek olarak yapılabilir. Aile öyküsü kel olan kişilere bıyık ve bıyık ekimi önerilmez. Androgenetik alopesi durumunda yedek saç dökülmez.

Sakal veya bıyık ekimi saç ekimi ile benzer ve iyileşme süreci floklama ile aynıdır.

Saç Dökülmesine Ozon Etkisi ve Saç Ozon Tedavisi

Ozon, oksijenden türetilen kararsız bir moleküldür. Kan akışkanlığını artırır ve oksijenin dokulara salınmasını teşvik eder. Bu nedenle saç beslenmesine destek olur. Bu saç dökülmesini ve kırılmasını azaltır. Ozon tedavisinde saç ekimi nasıl yapılır?

Saç ozon tedavisi, çeşitli kafa derisi rahatsızlıklarını tedavi etmek için kullanılabilir. Saç Ozon Tedavisi; Yan etkisi olmadan ucuz bir şekilde uygulanması kolaydır

Saç derisinin yapışkanlığını, kepeklenmesini ve elektriklenmesini azaltır. Saçlı derinin mantar ve alerjik hastalıklarına olumlu etkisi vardır. Saç derisini ve saçı kimyasallardan ve bakterilerden temizler. Saç florasını düzenler.

Ozon tedavisi saç için yaklaşık 10 dakika gibi kısa bir sürede saçlı deri kemiklerine dahil edilerek yapılır. Seansların sıklığı ve süresi kişiye özel belirlenir ve günlük yaşamı etkilemez. Saç ekimi fiyatları kişiye göre değişiklik gösterir.