İstanbul lazer epilasyon bakımından ülkemizin en gelişmiş şehridir. Dünya arasında kullanılan en büyük teknolojilere sahiptir.

İstanbul Lazer Epilasyon ve Dünya

İstanbul lazer epilasyon Elektroliz, termal ayrışma ve ikisinin kombinasyonu, Amerika Birleşik Devletleri’nde dünyanın herhangi bir yerinden daha sık kullanılan, yaygın olarak kullanılan üç epilasyon veya kalıcı epilasyon yöntemidir.

Her üç yöntem de kıl folikülüne İstanbul lazer epilasyon küçük bir iğne veya prob yerleştirmeyi içerir, bu da kıl folikülünü çevreleyen ancak cilt yüzeyinde zar zor görünen bir tür mikro yara oluşturur. Lokalize eritem ve ödem genellikle tedaviden birkaç saat sonra kaybolur.

Elektrotun ucunda kimyasal reaksiyona neden olan, lazer epilasyon fiyatları doku hasarına ve kıl folikülünün tahrip olmasına neden olan iki elektrot arasındaki doku içinden düşük akım doğru akım veya akım geçirilerek elektroliz yapılır. Yerel hidroksit üretimi saç köklerini ve kapalı dermal papillaları yok eder.

İstanbul lazer epilasyon Mevcut elektroliz etkili olmasına rağmen, saç başına bir dakika veya daha fazlasını gerektiren yavaş bir işlemdir. Avantajı, kıvrılma veya kıl folikülü deformasyonunu etkili bir şekilde tedavi etme kabiliyetinde yatmaktadır, çünkü sıvı ortamda bulunan hidroksit iyonları saç folikülünün tüm kısımlarına akabilir.

İstanbul Lazer Epilasyon Aletleri

Kıl köklerini veya tüyleri termal olarak yok etmek için termal ayrışma (diyaliz) için lazer epilasyon aleti düşük voltajlı ve yüksek frekanslı alternatif akım kullanın- bu işleme elektrikli epilasyon denir. Modern elektrikli epilasyon cihazlarının, yara izi oluşumu riskini azaltabilen hassas otomatik zamanlayıcıları ve yalıtılmış probları olmasına rağmen, pirolizden kaynaklanan yara ve ağrı riski biraz daha yüksektir.

Bu süreç mevcut İstanbul lazer epilasyon elektrolizden çok daha hızlıdır (her folikül sadece birkaç saniye sürer). Bununla birlikte, yıkıcı sonuçlar, özellikle deforme olmuş veya eğri saç köklerini tedavi ederken tutarlı değildir. Her piroliz işleminden sonra tedavi edilen foliküllerdeki saçların%20-40’ı tekrar uzar.

Elektroliz ve termal ayrıştırma yönteminin bir arada kullanılması, lazer epilasyon aleti fiyatları saç köklerinin sırasıyla elektrik akımı ve düşük yoğunluklu yüksek frekanslı elektrik akımı kullanılarak kimyasal ve termal olarak zarar görmesine neden olur.

Kombinasyon tedavisi daha yavaş olmasına rağmen, lazer epilasyon yorumları her bir yöntemi tek başına kullanmaktan önemli ölçüde daha etkilidir ve daha az ağrılıdır. Çeşitli tedavi programlarında geliştirilmiş elektrolitik ağrı toleransı gösterilmiş olmasına rağmen, lokal anestetiklerin kullanımı tedavi ağrısını önemli ölçüde azaltabilir.

İğnenin doğru yerleştirilmesi nispeten ağrısızdır. lazer epilasyon zararları ancak yerleştirme veya çıkarma sırasında elektrotların erken veya gecikmiş aktivasyonu, yüzeysel cilde zarar vererek yara izlerine ve ağrıya neden olabilir.

İstanbul Lazer Epilasyon Tedavisi

Elektroliz, genital bölge epilasyon saç kaynağında daha etkilidir; bu nedenle, elektrolizden birkaç gün önce saçı tıraş etmek, verimini büyük ölçüde artırabilir çünkü yalnızca büyüyen saçlar uzayabilir. Bu özellikle bir bölgenin ilk tedavisi sırasında önemlidir, çünkü saçın%60’ına kadar

Telojenin kalıcı olarak çıkarılması zordur. İstanbul lazer epilasyon Tedaviden sonra tüylerin yeniden uzama oranı%15 ile%50 arasında büyük ölçüde değişir. Yaygın farklılıklar, kullanılan ekipman ve operatör becerilerindeki farklılıklara atfedilir.

Gereksiz cilt termal hasarını azaltmak için yüze lazer epilasyon bitişik kıl köklerinin (3-4 mm aralıklarla) aynı anda tedavisinden kaçınılması gerektiğinden, birden fazla tedavi gereklidir.

Elde taşınan kendi kendine fizyoterapi cihazı, saç şaftını termodinamik bir tel aracılığıyla ısıtmak için ısı transferi prensibini kullanır. Yüze lazer epilasyon Cihazın vücudun her yerinden (yüz, kulaklar, boyun ve cinsel organlar hariç) fazla kılları aldığı söyleniyor.

Elektroliz veya piroliz ile karşılaştırıldığında İstanbul lazer epilasyon lazer cerrahisi, daha az rahatsızlık ve komplikasyonla geniş istenmeyen tüy alanlarını tatmin edici bir şekilde tedavi edebilir. Doğru hasta seçimi, ameliyat öncesi hazırlık, bilgilendirilmiş onam, lazer güvenliği ilkelerinin anlaşılması ve lazer ve ışık kaynaklarının seçimi, başarılı lazer tedavisinin anahtarlarıdır.

İstanbul Lazer Epilasyon Öncesi

Epilasyon için lazeri kullanmadan önce, kılların anatomisini, büyümesini ve fizyolojisini anlamanız ve özellikle etkili LHR için en iyi lazer yüze lazer epilasyon fiyatları parametrelerini seçerken lazer ve doku arasındaki etkileşimi kapsamlı bir şekilde anlamanız gerekir.

Aminolevulinik asidin (ALA) topikal uygulamasının fotodinamik tedavisi ve ardından kırmızı ışığa maruz bırakılması da fazla veya fazla kılları gidermek için kullanılmıştır. ALA, etkili fotosensitizörlerin foliküler sentezini indükler yüze lazer epilasyon yaptıranlar deneyimlemişlerdir.

Tedaviden önce İstanbul lazer epilasyon saça tüy dökücü ağda sürün ve ardından cilt yüzeyine ALA içeren bir losyon sürün. Birkaç saat içinde ALA epidermise göre saç köklerinde daha iyi emilir.

İşlem gören alan daha sonra ışığa duyarlılaştırıcıyı etkinleştiren ve tek bir oksijen nesli nedeniyle hücre zarı hasarına neden olan kırmızı ışığa maruz bırakılır. Raporlara göre 6 aylık tek bir tedaviden sonra yüze lazer epilasyon jilet uygulaması ile yeniden saç uzaması%40 oranında azaldı.

PDT ile cilt veya saç rengine bakılmaksızın geniş bir alan tedavi edilebilir. Bu yöntem hala geliştirilme aşamasında olduğundan, uzun vadeli güvenliğini ve etkinliğini belirlemek için daha fazla araştırmaya ihtiyaç vardır.

İstanbul Lazer Epilasyon Yöntemleri

Elektro-Optik Sinerji (ELOS) veya kısaca E-ışık teknolojisi, elektrik enerjisini (iletilen radyo frekansı (RF)) ve ışık enerjisini (lazer / ışık) birleştirir. ELOS teorisi, kıl şaftının optik bileşenini (lazer veya IPL) ısıtmaya ve ardından bunu bipolar RF enerjisini çevreleyen saç köklerine yoğunlaştırmak olarak düşünmeye dayanır.

Bu yöntemin genel fikri İstanbul lazer epilasyon, bipolar radyo frekansı (RF) ile kombinasyon halinde kullanarak ışık enerjisinin yoğunluğunu azaltmak, böylece potansiyel yan etkileri azaltmaktır.

Bipolar radyo frekansında (RF), ışık seçici bir ısıtma hedefinde birleşir. durum. Bu kombinasyona bağlı olarak, optik bileşen daha düşük vajinal epilasyon gerektirir, bu nedenle tüm Fitzpatrick cilt fotoğrafçılığı türlerinde iyi tolere edilebileceğini ve beyaz ve zayıf pigmentli tüyleri etkili bir şekilde çıkarabileceğini gösterir.