İstanbul genital estetik, İstanbul bölgesinde doktorların uzmanlaştığı bir konudur.

Kadınların genital bölgelerinde doğuştan veya sonradan oluşan sorunları gidermek için yapılan operasyonlardır. Bu sorunlar vajen kanalında genişleme, dış görüntüde bozuklukların olması, şekil bozuklukları, idrar kaçırma gibi sıralanabilmektedir. Estetik kaygılar dolayısıyla gerçekleştirilen bu operasyonlar sayesinde kadınların cinsel ve sosyal hayatlarında özgüvenleri artmakta, daha mutlu olmaktadırlar.

Bahsi geçen şekil veya fonksiyonel bozuklukların giderilmesi için oldukça sık yapılan genital estetik ameliyatları, klitoropeksi (klitoris küçültülme), vajinal gençleştirme, vajina daraltma, vajina beyazlatma ve yapılan kızlık zarının tekrar dikilmesiyle bekaretin kazandırılması operasyonlarıdır. Bu estetik kadınların sadece fiziksel açıdan değil psikolojik açıdan da kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlayan operasyonlar içermektedir.

Genital Estetiği Nerede Yaptırmak Gerekir?

Genital estetik İstanbul başta olmak üzere Türkiye’de oldukça sık yapılan ve yaygınlaşmaya devam eden operasyonlar haline gelmiştir. Genellikle Türkiye’de yapılan operasyonların büyük kısmı İstanbul da yapıldığı için İstanbul genital estetik merkezi olarak görülmektedir. Gerçekten de uzman doktorlar ve donanımlı hastaneler göz önünde bulundurulduğunda hastaların da bu konuda İstanbul’u tercih ettiği gözlenmektedir.

Estetik kaygı ile yapılan bu operasyonlarda ameliyat sonrası memnuniyet oranı oldukça yüksektir. Her ne kadar estetik bir operasyon da olsa yapılacak operasyonun risklerine göre tecrübeli doktor ve ekipmana sahip hastaneyi tercih etmek gerekmektedir.

Genital Estetik İstanbul Fiyatları

Genital estetik İstanbul fiyatları estetik ameliyatın yapılacağı hastanenin segmenti, ameliyat öncesi ve sonrası olmak üzere hastanede kalış süresi, doktorun tecrübesi gibi durumlarla farklılık gösterebilmektedir. Kullanılan teknolojiler ve malzeme kalitesi gibi hastane segmentini belirleyen unsurlar estetik operasyonlarda daha da öne çıkmaktadır. Çünkü estetik operasyonlarda yüksek teknolojiler tercih edildiğinde iz kalması gibi durumlar daha aza inmektedir. Her ameliyatta olduğu gibi tecrübeli doktorlar tercih edilmekte bu talep doğrultusunda ücret beklentisi de artmaktadır.

Kimler Genital Estetik Olabilir?

Genital estetik İstanbulda mı yapılmalı sorusunun yanı sıra kimlerin bu ameliyatı yaptırabileceği en çok karşılaşılan konulardan biridir. 18 yaşını dolduran kadınların  bu operasyonları olmasında bir sakın olmamakla birlikte ve istekleri doğrultusunda tercih ettikleri bir genital estetiği yaptırabilmektedirler. Doğuştan bir anatomik bozukluk sebebiyle sağlık sorunu yaşayan 18 yaş altı kişiler de genital estetik olabilmektedir. Tabi doktor onayı ve ebeveyn onayı zorunlu kılınmıştır.

Hamile kadınlar ya da yakın zamanda böyle bir planı olan kişilerde normal doğum düşünüyorsa general estetik operasyonları yaptırmak için doğum sonrasını beklemesi tavsiye edilmektedir. Çünkü: özellikle normal doğum sonrası vajinal genişleme olması ve genital bölgenin tahrip olması söz konusudur.

Genital Estetik Riskleri

Genital estetik İstanbul başta olmak üzere oldukça sık yapılan estetik operasyon çeşididir. Her ameliyatta olduğu gibi riskleri olan bir operasyondur. Kanama, enfeksiyon, cinsel ilişkide ağrı gibi sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Risklerin en aza indirgenmesi için genital estetik en iyi doktor tercih edilmelidir.

Ameliyat öncesi ve sonrası antibiyotik tedavileriyle risklerin önüne geçilmeye çalışılmaktadır. Estetik sonrası yapılması gerekenlere uyulması sayesinde riskler ortadan kaldırılmaya çalışılmaktadır. Bu nedenle ilgili doktorun ameliyat öncesi ve sonrası için dikkat edilmesini istediği konular hayati önem taşınmaktadır.

Genital Estetik Türleri (Labioplasti)

En çok tercih edilen genital estetik İstanbul ve diğer bölgelerde labioplastidir. İç dudak estetiği olarak da isimlendirilmektedir.  Genital bölge iç dudaklarının küçültülerek dış dudakların dışına sarkmasının önüne geçilmesi amaçlanır. Kırp ve kama olmak üzere iki yöntemle yapılabilmektedir.

Ameliyatın hangi yöntemle yapılacağına hastanın durumunu göz önünde bulundurarak doktor karar vermektedir. Görüntü bozukluğu yaratmasının yanında tahrişe ve sürtmeye sebep olabileceğinden medikal sebeplerle de yapılmaktadır. Labioplasti en çok karşılaşılan komplikasyon gereğinden fazla doku alınmasıdır. Bu yüzden vajinanın aşırı küçültülmesi konusundaki istek konusunda doktorun tavsiyesine uyulması önerilmektedir.

Genital Estetik Türleri (Klitoral Hudoplasti)

Genital estetik İstanbul da ve Türkiye’nin birçok yerinde klitoral hudoplasti estetiği sıkça uygulanmaktadır. Klitoris üzerindeki çıkıntıların, fazla derilerin kesi yoluyla alınması amaçlanmaktadır. Sıklıkla yapılan bu estetik operasyon sayesinde kadınların özgüveni artmakta cinsel hayatları daha iyi bir hal almaktadır.

Genel anestezi altında gerçekleştirilen ameliyat için iki farklı yöntem uygulanmaktadır. Hangi yöntemin kullanılması gerektiğine jinekolojik muayeneden sonra hastanın durumuna göre kar verilmektedir. Her hastadan klitoristen atılacak deri miktarı farklılık göstermektedir. Güzel ve estetik görüntü elde etmek adına bu duruma hastalar özelinde karar verilmektedir. Bu operasyondan sonra klitoriste herhangi bir iz kalmamaktadır ve hastaların bu konuda endişe etmesine gerek yoktur.

Genital Estetik Türleri (Labia Majoraplasti)

İstanbul genital estetik büyük dudakların küçültülmesini amaçlayan yöntem labia majoraplastidir. Büyük dudakların her ikisinin iç kısmından belirli miktarda cilt alınmaktadır. Yağ dokusu atrofisi var olan hastalarda, liposuction yöntemiyle ile vücudun yağ verici bölgelerinden alınan yağ bu kısma aktarılmaktadır. Dikişler genellikle eriyen dikişlerle yapılır. İstanbul genital bölge estetiği İstanbul genel anestezi veya lokal anestezi şeklinde yapılabilmektedir.

Her ameliyatta olduğu gibi düşük de olsa komplikasyon gerçekleşme riski vardır. Yine de ameliyat sonra görünüşte estetik bir görüntü sağladığı için memnuniyetin yüksek olduğu operasyonlardan biridir.

Genital Estetik Türleri (Vajinoplasti)

İstanbul genital estetik türlerinden biri de vajinoplastidir. Genel anestezi altında uygulanan yöntemde vajina 3-4 cm daraltılmaktadır. Böylelikle doğuştan ya da doğum sonrası gibi çeşitli sebeplerle geniş olan vajinanın daraltılması sağlanmaktadır. Vücutta eriyen ipli dikişlerin kullanılması sayesinde dikiş alınmasına gerek kalmamaktadır. İstirahat gerektirmeyen bir ameliyattır fakat bu durum hastadan hastaya değişiklik gösterebilmektedir.

Ameliyat için öngörülen süre 30-60 dakika arasıdır. Bazı durumlarda labioplasti ve vajinoplasti operasyonlarının birlikte yapılması gerekebilmektedir. Böyle durumlar var olduğunda iki farklı ameliyata gerek kalmadan iki işlem birlikte yapılabilmektedir.