İstanbul estetik cerrahi hastanesi birçok plastik, estetik ve rekonstrüktif cerrahi alanlarında hizmet vermektedir.

Plastik cerrahi alanında estetik cerrahi işlemler yapılırken, rekonstrüktif alanda hem estetik hem de onarıcı cerrahi sağlık hizmetleri verilmektedir. Onarıcı cerrahide doğumdan kaynaklı kusurlar, kaza sonrası sorunlar, yanıklar tedavi edilmektedir.

Estetik amaçlı cerrahi operasyonlarda vücudun istenilen bölümleri kişilerin özgüven kayıplarını engellemek amacıyla yeniden şekillendirilmektedir. Rekonstrüktif cerrahi operasyonlarda ise kanser, travma, enfeksiyon ve doğumdan kaynaklı yapı bozuklukları gibi sebeplerle anormal olan doku veya organların tekrardan yapılandırılması ve işlevsel özelliklerinin geri kazandırılması amaçlanmaktadır.

Bazı operasyonlar hem onarıcı hem estetik amaçlı olarak yapılabilmektedir. Kanser sebebiyle alınan bir göğsün yeniden yapılması işleminden sonra, uyum sağlamaları için diğer göğsün dikleştirilmesi veya küçültülmesi bu olayın en açıklayıcı örneğidir.

İstanbul estetik cerrahi hastanesi bölümlerinden plastik ve rekonstrüktif cerrahide kullanılan yöntemler, uygulanan teknikler dünya genelinde geçen her gün gelişmektedir. Plastik ve rekonstrüktif cerrahide tedavi olacak her hastanın sorunu, beklentileri, seçenekleri, riskleri ve ameliyat sonuçları farklı olacaktır. Bu sebeple cerrahların rehberliklerinde hastaların arzuları yönünde bireylere özel tedavi planı ve işlemleri yapılmaktadır.

Estetik ve rekonstrüktif cerrahi uygulamalarından bazıları şunlardır;

Burun Estetiği Operasyonları


İlginizi Çekebilecek Ürünlerimiz



İstanbul estetik cerrahi merkezleri tarafından yoğun olarak yapılan işlemlerden biri de burun estetiği operasyonlarıdır. Yüz şekline en karakteristik özelliği veren uzuvlardan biri burundur. Kimi zaman fazlasıyla geniş, büyük ya da kemerli olan burun insanlarda estetik açılardan sorunlara yol açarak özgüven kaybına neden olur. Bu sebeple insanların en çok sorun ettiği ve bu sorunu çözmek için en sık operasyona başvurduğu organdır.

İstanbul estetik cerrahi hastanesi burun estetiklerini açık ya da kapalı metot uygulayarak yapmaktadır. Uygulanacak yöntemi hastanın yapısal özelliklerini dikkate alarak cerrahlar belirlemektedir. Bu ameliyat yine hastanın gereksinimlerine uygun sedasyon yöntemiyle yapılır.

Meme Estetiği Operasyonları

Memenin biçimi ve ebatları, kadınların sosyal hayatlarını büyük oranda etkilemektedir. Meme estetiği ameliyatları meme küçültme, dikleştirme ve büyütme olarak üçe ayrılmaktadır. Fazlasıyla büyük olan memeler estetik sorunların yanı sıra duruş anormallikleri, sırt ve boyun ağrıları gibi sağlık sorunlarına neden olmaktadır. Çeşitli sebepler dolayısıyla sarkmış veya küçük olan göğüsler ise estetik açıdan kişiyi rahatsız ederek, psikolojik olarak etkiler. Vücuda oranla normal olmayan memeler aynı zamanda bireylerde özgüven kaybı yaşanmasına sebep olur. İstanbul estetik cerrahi hastaneleri tecrübeli doktorları sayesinde kişileri yaşadıkları bu sorunlardan başarılı yöntemlerle kurtarmaktadır.

Yağ Alma Operasyonları

Vücudun belirli alanlarında bulunan ve bölgesel yağlanma olarak isimlendirilen yağ fazlaları, estetik açıdan sorun oluşturur. Bu fazlalıkların liposuction işlemiyle vücuttan uzaklaştırılması mümkündür. Liposuction birçok farklı metotla daha akışkan duruma getirilen yağ dokularının kanüller yardımıyla vakum yapılarak uzaklaştırılması şeklinde yapılmaktadır. Liposuction bir zayıflama metodu değildir. Bu sebeple uygulama öncesinde kişilerin ideal kilosunda olmaları önemlidir. İstanbul amerikan hastanesi estetik cerrahi alanında liposuction ile yağ aldırma uygulamaları uzman hekimler tarafından özenle yapılmaktadır. Bu sebeple hastaların işlem sonucundan memnuniyet oranı bir hayli yüksektir.

Göz Kapağı Operasyonları

İnsanlar tarafından göz kapakları, bakışlarla beraber yüz estetiği açısından önemli bulunmaktadır. Bu sebeple bireyler bakışları daha etkili hale getirmek için çeşitli işlemlere yönelirler. İstanbul estetik cerrahi hastanesi blefaroplasti işlemlerini yapan uzmanları da bünyesinde barındırmaktadır. Bu operasyonlar göz kapaklarında meydana gelen sarkma, şişlik, kırışıklıkları gidermek amacıyla yapılmaktadır. Üst göz kapağında oluşan kırışıklıklar, göz kapağı düşüklüğü, yağ bezeleri genellikle yaşlanmayla bağlantılıdır. Yaşa, genetik faktörlere bağlı olarak meydana gelen alt veya üst göz kapağı sorunlarının çözümü amacıyla hastalar göz kapağı operasyonlarına başvurmaktadır.

Kaş Kaldırma Operasyonları

İstanbul estetik cerrahi hastanesi bünyesinde yüzün karakterini etkileyen en önemli bileşenlerinden biri olan kaşların düşüklüğü problemleri de giderilmektedir. Kaş kaldırma operasyonlarında olması gereken konumdan daha aşağıda ve sarkık olan kaşların düzeltilmesi söz konusudur. Kaşların düşüklüğü insan ifadesinin yorgun ve yaşlı görünmesine sebep olur.

Bu ameliyat esnasında hem kaşların yüz bölgesindeki genel durumları düzeltilir hem de kaş çevresi ve ortasında bulunan kırışıklıklar giderilir. Kaş kaldırma işlemleri bazı durumlarda yüz germe veya göz kapağı işlemleriyle kombine şekilde yapılarak hastalara olduklarından çok daha genç ve güzel bir görünüm kazandırılır.

Yağ Enjeksiyonları

İstanbul acıbadem hastanesi estetik cerrahi alanında deneyimli bir kadroya sahiptir ve tecrübeli cerrahlar elleriyle birçok başarılı operasyona katkıda bulunmuştur.

Yüzün veya vücudun belirli alanlarına daha dolgun bir form kazandırmak için başta karın olmak üzere vücudun farklı bölgelerinden alınan yağ greftlerinin enjekte edilmesiyle uygulanan metoda yağ enjeksiyonu denilmektedir. İstanbul estetik cerrahi hastanesi bünyesinde deneyimli hekimlerin düşünceleri zayıf insanların bu uygulamadan yararlanamayacakları yönündedir.

Hekimler sebep olarak bu hastalardan yeterli yağ grefinin toplanamayacağı olduğunu belirtmektedir. Bu uygulama en fazla yüz bölgesine yapılmaktadır. Genellikle bu yöntem dudaklara, ağız kenarlarına, çene ucuna, elmacık kemiklerine uygulanmaktadır. Bunlar dışında kalçalara, bacaklara ve memelere de yağ enjeksiyonu uygulamaları yapılarak daha dolgun, estetik bir vücut görünümü elde edilebilir.

Çene ve Elmacık Kemiği Ameliyatları

Çene ve elmacık kemiği ameliyatları bugünlerde en fazla ilgi gören estetik işlemler arasında yer almaktadır. İstanbul estetik cerrahi hastanesi bu operasyonu son yılda geçtiğimiz yıllara nazaran daha fazla gerçekleştirmiştir.  Dolgun elmacık kemikleri ve çene uçları bireylere çok daha keskin çekici yüz şekilleri sağlar, kişiyi olduğundan daha genç ve zinde kılar.

Çene ve elmacık kemiğinin belirginleştirilmesi için farklı metotlar kullanılır. Bunlar genel olarak cerrahi işlemlerle yerleştirilen yüz bölgesi için uygun protez ve implantlar, vücudun farklı alanlarından elde edilen yağların enjekte edildiği yağlar, geçici dolgulardır. Hasta için en uygun tekniğin seçilmesine ihtiyaçlara göre cerrah tarafından karar verilir. İstanbul estetik cerrahi hastanesi steril ameliyathaneleriyle bu operasyon içinde uygun ekipman ve hizmet sağlamaktadır.