İstanbul en iyi burun estetik doktoru hastalarca merak edilen konuların başında gelmektedir.

Burun estetiği insanların eskiden bu yana en çok ilgi duyduğu estetiklerdendir. Yüz estetiğinin en önemlisi olan burun bölgesinin operasyonla değiştirilmesi büyük değişimler ortaya çıkarmaktadır. Bu sebeple insanlar bu estetik operasyonlarına ilgiyle yaklaşmaktadır. Uygulanan burun estetiği sonucunda yaşanılan büyük değişimler günümüzde de insanların burun estetiğine olan ilgilerini canlı tutmaktadır.

Estetik operasyonlar konusunda günümüzde İstanbul’da bulunan kliniklerin başarısı çok konuşulmaktadır. Hizmet kalitesi ile konforlu operasyonlar sağlayan bu klinikler adından hem ülkemizde hem de yurt dışında sıkça söz ettirmektedir. Bu sebeple hastaların hem yurt içinden hem de yurt dışından İstanbul’a geldikleri görülmektedir.

İstanbul estetik merkezlerinin bu başarısı hastaları İstanbul’un en iyi burun estetik doktoru araştırmasına da itmiştir. Ancak bu araştırmalar ile net bir sonuca ulaşmak oldukça zordur. Zira İstanbul’da burun estetiği konusunda birbirinden başarılı hekimler bulunmaktadır. Hastalar burun estetiğine karar aşamasında iken belirli araştırmalar yaparak alanında uzman kişilere ulaşmakta çaba sarf etmelidir. Ancak bu çaba ile birbirinden başarılı uzman hekimler arasında sırala yapmak mümkün olmamaktadır.

Hastalar en iyi burun estetiği doktorunu aramaktan ziyade kaliteli hizmet veren, alanında yeterli uzmanlığı sahip Estetik merkezlerine ulaşmayı hedeflemelidir.

Burun Estetiği Sebepleri

İstanbul en iyi burun estetik doktoru hastalar tarafından araştırılsa da bu konuda birbirinden başarılı hekimlerin varlığı bu çabayı boşa çıkarmaktadır. Bazı sebepler dolayısıyla burun estetiği yaptırmak isteyen hastalar alanında uzman hekimlerden yardım almak istemektedir.


İlginizi Çekebilecek ÜrünlerimizBurun estetiği, estetik kaygılar kaynaklı olabildiği gibi sağlık sebeplerinden kaynaklanarak da gerçekleştirilmektedir. Hastanın burun yapısının geniş, kemerli, uzun olması gibi sebeplerle gerçekleşen burun estetiği işlemleri estetik sebepler ile gerçekleştirilen operasyonlara örnek oluşturur. Bununla birlikte nefes alışverişinin zorluğu sebebine dayanan işlemler ise sağlık sebebine dayanan operasyonlardır. İstanbul burun estetik doktorları hangi sebeple olursa olsun tüm burun estetiği operasyonlarını başarılı bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Burun Estetiğinde Kemik Gelişimi

İstanbul en iyi burun estetik doktoru değerlendirmesi sonrasında burun estetiğinde kemik gelişimi ile ilgili değerlendirmelerde de bulunmak gerekmektedir. Burun estetiği operasyonlarının başarılı sonuçlanması ile operasyon sonrası durumun korunabilmesi de önemlidir. Bu sebeple operasyon ile oluşturulan burun yapısının kalıcılığı da önemlidir.

Estetiğin kalıcı olmasında hastaların kemik gelişimini tamamlamış olması önem arz eder. Kemik gelişimi tamamlanmada hastalara burun estetiği operasyonunun yapılması gelişimin devam etmesi ile bozulmalar meydana getirecektir. Bu sebeple belirli bir yaşa ulaşmamış ve dolayısıyla kemik gelişimi tamamlanmamış olan hastalara burun estetiği operasyonu uygulanamamaktadır. Bu konuda belirli bir yaş da olmamakta; yaşa bağlı olmadan hastaların kemik gelişimi ne zaman tamamlanırsa estetik o zaman gerçekleştirilebilmektedir.

İstanbul Avrupa Yakası burun estetiği doktorları başka bölgelerde olan uzmanlar da olduğu gibi kemik gelişimi tamamlanmamış olan hastalara burun estetiği operasyonu uygulamamaktadır. Genel uygulama bu yönde olsa da alanında uzman olmayan kişilerin uygulamaları farklılık gösterebilmektedir. Bu sebeple estetik operasyonların alanında uzman kişilerce gerçekleştirilmesi önem arz eder.

Açık Burun Estetiği

İstanbul en iyi burun estetik doktoru olarak değerlendirilmekte olan hekimler burun ameliyatı yöntemini ancak elzem olan durumlarda kullanır. Çünkü bu ameliyat sonrası iyileşme süresi kapalı burun estetiğine göre uzun olmakta ve burun delikleri arasında dikişler bulunmaktadır.

İstanbul burun estetik doktoru tavsiyelerinde de belirtildiği gibi açık burun estetiğinde burun deliklerinin arasından açılan kesinin kapatılma aşamasında dikişlerin izleri kalabilmektedir. Bununla beraber bu tür estetik operasyonların Avantajları da bulunabilmektedir. Kesiler sayesinde doktorlara geniş bir görüş açısı sağlayan açık burun estetiği çok daha rahat gerçekleştirilebilmektedir. Ancak buna rağmen bu operasyon sonrasında hastaların burun bölgesinde daha fazla ödem ve operasyona dayalı morarma olduğu gözlemlenmektedir.

Kapalı Burun Estetiği

İstanbul en iyi burun estetik doktoru olarak gösterilen hekimler daha çok bu yöntemi kullanmaktadır. Hastalar her ne kadar açık burun estetiği eğiliminde olsalar da hekimlerin ilk olarak kapalı burun estetiğinin yapılabilmesi imkanını değerlendirmesi gerekir. Zira kapalı burun estetiğinde kesiler burun deliklerinin içerisinde olduğundan herhangi bir iz kalma durumu yoktur. Bununla birlikte açık burun estetiğine göre bu yöntemle gerçekleşen operasyon sonucu hastalarda daha az morarma ve ödem oluşur. Bu sayede operasyon sonrası iyileşme de hızlı olmaktadır.

İstanbul burun estetiği doktor tavsiye konularında operasyon sonrası süreçler hastalar açısından en önemli ölçüttür. Zira operasyon sürecinin sonrasında çabuk iyileşmenin gerçekleşmesi hastaların operasyonu gerçekleştiren hekimi diğer hastalara tavsiye etmesini sağlamaktadır. Bu sebeplerle de hekimler genel olarak kapalı burun estetiğini tercih etmektedir. Bu yöntem ile operasyonu gerçekleştirerek diğer hastalara tavsiye edilen hekimler, estetik alanında ününü de artırabilmektedir. Ancak kapalı burun estetiği, açık burun estetiği gibi geniş görüş açısı sunamadığından hekimler için daha zorlu bir operasyon sürecine sebep olmaktadır.

Burun Estetiğinde Anestezi Uygulaması

İstanbul en iyi burun estetik doktoru değerlendirmelerinin yanında burun estetiğinde anestezi uygulamalarından da bahsetmek gerekmektedir. Burun estetiğinin hangi yöntemlerle gerçekleştiğine bakılmaksızın genel olarak hastalara genel anestezi uygulanmaktadır. Bununla birlikte burun estetiği operasyonlarının lokal anestezi uygulanarak gerçekleştirilmesi de mümkündür. Ancak uygulamada bu durumun faydalı sonuçlar meydana getireceği şüphelidir. Zira lokal anestezi ile kendinde olan hastaya burun estetiği uygulanması sırasında hasta huzursuz olabilecek bu da hekimlerin operasyona odaklanmasını etkileyecektir.

Huzursuzluğun yarattığı hareketlenmeler hekimleri zor durumda bırakabilecektir. Odaklanması güçleşen hekimlerin hata yapma oranı da yükselecektir. Sonuç olarak teknik anlamda lokal anestezi ile burun estetiği operasyonları gerçekleştirilebilse de sakıncaları sebebiyle uygulamada tercih edilmemektedir.