İple alın germe, yaşamın getirdiği stres ve yorgunluk sebebiyle, yaş aldıkça alnımızda görünürlüğü artan kırışıklık ve derin çizgilerin ameliyatsız bir biçimde alınması işlemidir. Günlük yaşantımızda ve diğer insanlarla iletişimimizde kendimizi iyi hissetmemiz ve özgüvenli bir tutum sergilememiz birçok bakımdan dış görünüşümüze de bağlıdır. Bizi olduğumuzdan daha mutsuz ve yorgun gösteren kırışıklıklarımız, çizgilerimiz ortadan kalktığında biz de hayatın akışına karşı daha hevesli ve istekli oluruz çünkü aynaya baktığımızda gördüğümüz insanı beğenmemiz bize güven kazandırır.

   İple Alın Germe Nasıl Yapılır?

   Öncelikle nasıl bir tedavi yolu izleneceğinin ortaya çıkması için doktorunuzla görüşüp bir yol haritası belirlemelisiniz. İple alın germe ameliyatı yapılırken en mühim mevzu alnınızda müdahale edilmesi gereken yerleri doğru bir şekilde belirlemek ve doğru yerlere tedaviyi uygulamaktır. Alnınızda kullanılacak olan medikal ipin çeşidinin belirlenmesi de çok mühimdir. Tedavi uygulanacak kısımlar belirlendikten sonra buralara minik iğneler koyulur. İğneler yardımıyla da ipler alnınız boyunca cilt altınıza yerleştirilir. İple gerdirme yöntemi acısız ve ağrısızdır bu sebeple bu iğneleri hissetmez sadece hafif bir yanma hissi duyarsınız. İpler yerleştirildikten sonra iğneler çıkarılır. Yerleştirilen ipler sayesinde alın kısmındaki deriniz tekrar esneme özelliği kazanacak ve yeniden yapılandırılacaktır. Böylece sizi rahatsız eden kırışıklık ve çizgilerden kurtulmuş olacak ve daha ışıltılı ve genç görünümünüze iple alın germe yöntemiyle kavuşmuş olacaksınız.

   İple germe estetik açıdan sizi tamamiyle tatmin edecektir çünkü bu işlemde amaç lifting etkisi sağlamaktır. Cildinizin yaşlanma dolayısıyla artık üretemediği kolajenin tekrar üretilmesini hedefler ve bunu yüzünüzde hiçbir iz bırakmadan gerçekleştirir. Bu işlem ağrısız, hızlı ve etkili olmasına rağmen uygulanırken çok dikkatli olunmalıdır ve muhakkak uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilmelidir. Çünkü alın germe ameliyatı, iple alın germe ameliyatı, bu tür operasyonlar çok zor ameliyatlardır. Yüzünüz insanlarla iletişimde odak noktanızdır ve alın germe günümüz teknolojisiyle basit gibi gözükse de önemli olan doktorunuzun tecrübesidir. Bu sebeple ameliyat olurken mutlaka yaptıran kişilerden referans almanızda sizin için fayda vardır. İple alın germe fiyatlarına bir göz atarsak eğer;

İple Alın Germe Fiyatları Nasıldır?

   Alın gerdirme ameliyatları için uzman doktorlar haricinde üçüncü kişilerden fiyat belirtilmesi ya da internet sitelerinde fiyat yayınlanması bakanlık tarafından yasaklanmıştır. Ayrıca bu tür ameliyatların fiyatı her insanın cilt tipi farklı olduğundan ve bu sebeple uygulanacak yöntemin de farklı olacağından dolayı kişiye göre değişmektedir. Ameliyat olmak istiyorsanız size özel fiyatı belirlemesi için uzman doktorunuzla görüşmeniz ve ona güvenmeniz sizin için en faydalı yöntem olacaktır. Veyahut ameliyatı yapan hastaneleri veya poliklinikleri arayarak da bilgi elde edebilirsiniz.

   Fiyat belirlendikten sonra işlem uygulaması için uygun zaman belirlenir ve kişinin problemine göre iple alın germe işleminin süresi farklılık gösterir. Ortalama 10 dakika ile 30 dakika arasında sürecek olan işlem genellikle tek seansta biter. Fakat yine kişinin sahip olduğu kırışıklık ve çizgilerin yoğunluğuna göre ilk seans bittikten sonra doktor sizi ufak dokunuşlar ve düzeltmeler için birkaç kere çağırabilir. Böylece tedaviden aldığınız sonuç da daha uzun kalıcı ve daha kesin olacaktır.

   İple Şakak Germe Yöntemi

   Bahsedebileceğimiz bir diğer konu da iple şakak germe yöntemidir. Kişi yaş aldıkça ve yer çekiminin vücudumuza olan etkisi sebebiyle bir süre sonra şakaklarımız hafif bir biçimde aşağı sarkmaya başlar. Bu sarkma göz çevremizi ve kaş çevremizi de baskıyla etkiler. İple alın germe yönteminin uygulanışı aynı şekilde şakaklarınız için de uygulanır ve tamamen acısızdır. Uygulanan bu ipler cildinizde ortalama 6 ay süreyle kalır ama cildinizin yapısına karşı etkisi en az iki yıl daha sürerek etkisini devam ettirir.


İlginizi Çekebilecek Ürünlerimiz  Eğer doktorunuzun olumsuz etki edebileceğini düşündüğü hiçbir rahatsızlığınız yoksa ameliyatsız alın germe yöntemlerinden biri olan iple alın germe yöntemini herkes yaptırabilir. Ameliyatsız bir işlem olduğundan genel anestezi değil lokal anestezi uygulanır ve uygulanan kişi doktorun tekrar çağırıp çağırmamasına göre normal yaşantısına hemen dönüş yapabilir. Dikkat edilmesi gereken en önemli husus işleme girmeden önce doktorunuzun söylediği ilaçları kullanmayı en az bir hafta önceden kesmenizdir.   

   İple Alın Germe Sonrası Neler Yaşarsınız?

   İple alın germe işleminden sonra hastanın yüzünde hafif şişme ve morlukların görülebilmesi çok normal bir süreçtir. Ancak bu şişlik ve morluklar kısa sürede kaybolacaktır. Alın gerdirme işlemi büyük kesikler ve ameliyat izleri olmadan çok ufak etkilerle atlatılabilmektedir. Yapılması gereken, işlemden sonraki 1 ay süresince çok sert kaşımalardan, alnınızı ovmaktan ve uyurken yüzünüzü yastığınıza dönmekten kaçınmanızdır. Sizi yoracak olan aktivitelerden de yine bu süre zarfında uzak durmanız sizin için faydalı olacaktır. Oluşabilecek ufak olumsuzluklardan biri hafif morluklar ve şişlikler bir diğeri de oluşabilecek hafif asimetrik duruştur. Bu duruş işlem sırasında görülürse doktorunuz hemen müdahale edebilir. İple alın germe işlemi sırasında bu asimetrik duruş fark edilmezse doktorunuz sonraki üç hafta içinde bu durumu düzeltebilir. Bazen ek iplikler kullanılabilir.

   İple Alın Germe Yönteminin Faydaları

   İple alın germe yönteminin en büyük avantajı sonrasında hiçbir ameliyat izinizin olmamasıdır. Görünümünüzden memnun değilseniz, bu memnuniyetsizliğin sizi ruhsal anlamda da etkilediğini düşünüyorsanız bu yöntem ile hem gençleşeceksiniz hem de yeni bir ışıltı kazanacaksınız. Kırışıklıklardan, çizgilerden arınmış gergin ve düz bir alına hiçbir acı hissetmeden ve hayatınızın olağan akışına hiçbir etkisi olmadan sahip olacaksınız. Tek bir yöntem ile alın germe kaş kaldırma ameliyatı yaptırabilirsiniz. Hızlı ve acısız bir şekilde daha genç görünüme kavuşabilirsiniz.