IPL lazer, istenmeyen tüylerden kurtulmak için kullanıcıların sıklıkla tercih ettikleri yöntemdir.

Kişiler vücutlarında oluşan istenmeyen tüyleri sağlıklı ve vücuda zararsız yollarla çözmek istemektedir. Bu nedenle geliştirilen pek çok yöntem vardır. İnsanların duyduğu bu ihtiyaca yönelik çözümlerden biri olan IPL lazer günden güne kullanımı artan yöntemlerden biri olmaktadır. Kişilerin kendileri evde rahatça uyguladıkları bu yöntem sayesinde istenmeyen tüyler giderilmektedir. Cildin pürüzsüz olması pek çok insanın arzu ettiği bir görünüm olduğu için gelişen teknoloji bu konuda da yeni yöntemler geliştirilmesini sağlamaktadır. IPL nedir sorusu bu yöntemi araştıran insanların merak ettikleri bir soru olmaktadır.

IPL Nedir?

Bu tedavi vücutta oluşan tüyleri azaltmayı ve düzenli kullanımla yok etmeyi amaçlayan bir epilasyon yöntemidir. IPL uygulaması lazer epilasyondan belli noktalarda farklılık göstermektedir. IPL lazer epilasyon yönteminde hassas ve yoğun gönderilen ışınlar yardımıyla kıl köklerine etki edilmektedir. Işın teknolojisinden yararlanarak istenmeyen tüylerin azaltılması ve düzenli kullanım sonrası tamamen yok edilerek cildin pürüzsüz olmasına yarayan bir yöntemdir.

Uygulama yaptıracak kişinin ihtiyacına göre ayarlanan dalga boyları sayesinde kişiye özel etkili uygulama belirlenmiş olmaktadır. IPL tedavisi gelişen teknolojinin vücuttaki istenmeyen tüyleri yok etmek için kullanılmasını sağlayan gelişmiş bir yöntem olma durumundadır. Doğru kullanıldığı takdirde gönül rahatlığı ile tercih edilebilmektedir.

Nasıl Uygulanır?

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için ışın teknolojisi kullanılarak uygulanan yöntemlerden biri IPL lazer epilasyondur. IPL lazer uygulaması uzmanlar tarafından uygulanabiliyor olsa da IPL lazer aleti sayesinde kolayca evde de uygulanabilmektedir. Cihazların kullanımı oldukça kolay olduğu için dileyen herkes tarafından kullanımı öğrenilip uygulanabilmektedir.

Bu aletler aracılığı ile lazer epilasyon uygulanacak bölgeye yönlendirilen çokça ışın kıl köklerine etki etmektedir. Bu ışınlar sayesinde kıl kökleri ısınmakta ve yanarak tahrip olmaktadır. Düzenli kullanım ve yeterli seanslar sonucunda kıl kökleri tamamen tahrip olmaktadır. BU nedenle IPL uygulaması kolay ve zahmetsiz bir şekilde uygulanan etkili bir yöntemdir. Bu nedenle günümüzde oldukça yayın bir yöntem olma özelliğine sahiptir.

IPL Lazer Aleti


İlginizi Çekebilecek ÜrünlerimizBu tedavi uygulamasında ışın teknolojisi kullanılır ve bu ışınlar bir cihaz tarafından gönderilmektedir. Bilgisayar kontrollü ışınlarla uygulama yapan bu cihazlar evde kullanılabilecek güvenli bir yöntemdir. IPL lazer başlıkları kullanılacak alana göre değişik boyut ve yapılarda tasarlanmaktadır. IPL uygulaması vücudun hangi bölümüne uygulanmak isteniyorsa o bölgeye uygun başlık IPL cihazına takılmaktadır. IPL lazer aleti değişebilen başlıkları sayesinde birden çok bölgeye aynı aletle uygulama yapılabilmektedir. Aynı zamanda bu IPL aletinin kolay ve konforlu bir uygulama sunması sebebiyle istenmeyen tüylerinden kurtulmak isteyen insanların sıklıkla kullandıkları bir ürün haline gelmektedir. Bu cihazların doğru kullanımı kısa sürede etkili bir sonuç getirmektedir.

IPL Lazer Ampul

IPL lazer uygulamasını gerçekleştirmek için bu lazer epilasyon işini gerçekleştirmek amacıyla teknolojik gelişmeler takip edilerek tasarlanmış cihazlar mevcuttur. Bu cihazlar başlıkları yani IPL lazer ampul modelleri sayesinde ışınları uygulama yapılacak yere yönlendirmektedir. Bu lambalar kullanım alanına göre farklı boyutlara ve özelliklere sahip olmaktadır.

Aynı zamanda kolayca değiştirilebilen parçalar oldukları için herhangi bir arıza ya da değişim talebi durumları rahatça çözüme kavuşturulmaktadır. IPL lazer geniş bir kullanıma sahip olduğu için birçok farklı IPL lazer aleti ve ampulleri bulunmaktadır. Kullanıcılar uygulama yapacakları alanlar için kendilerine en uygun alet ve ampul seçimini gerçekleştirmektedir.

Bu Uygulama Ne İşe Yarar?

IPL lazer uygulaması istenmeyen tüylerin azaltılması ve sonrasında tamamen yok edilmesi için sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Ancak kullanım alanı sadece istenmeyen tüylerin yok edilmesiyle sınırlı kalmamaktadır. Vücudun farklı noktalarındaki kılcal damarların tedavisi için de tercih edilen bir yöntem olmaktadır. IPL lazer sivilce izlerinin yok edilmesi, akne ve lekelerin yok edilmesi için de etkili bir yöntem olmaktadır.

Yaşlılıkla birlikte oluşan lekeler de bu yöntem sayesinde giderilebilmektedir. Bu nedenle ciltlerinin yenilenmesine katkı sağlamak isteyen insanlar da IPL teknolojisini kullanabilmektedir. Başta istenmeyen tüylerin yok edilmesi ve bunun haricinde pek çok dermatolojik problemin çözümü için kullanılan bu yöntem günümüzde pek çok insan tarafından sıklıkla tercih edilmekte ve farklı amaçlar için kullanılmaktadır. Hem birçok farklı işlevi olan hem de kolay uygulanabilir bu yöntem oldukça etkili olmaktadır.

IPL Lazerin Uygulaması Zararlı Mıdır?

Bu tedavi uygulaması doğru uygulandığı takdirde cilde zarar vermez. Uygulama sonrası hafif kızarıklıklar oluşsa da genelde birkaç saat içinde kaybolmaktadır. Daha hassas cilde sahip olan kişilerde daha uzun süre kızarıklıklar kalabilmektedir. Ancak bu geçici bir durum olmaktadır. Nadir olarak cilt renginde hafif açılma ya da koyulaşma olabilmekte ancak bu da kısa bir süre sonra tamamen kaybolmaktadır. Ancak cilt renginin uygun olmadığı durumlarda ve yanlış uygulamalar sonucu IPL yanığı gibi ciddi problemler oluşabilmektedir. Bu nedenle özellikle koyu cilt rengine sahip kişiler için çok dikkatli bir şekilde uygulama yapılması gerekmektedir.

Bu Uygulama Etkili Midir?

Bu tedavi vücudun her bölgesine uygulanabilen bir epilasyon yöntemidir. Düzenli ve yeterli seanslar şeklinde gerçekleştirildiğinde oldukça etkili bir yöntemdir. Gözle görülebilen etki cilt ve kıl rengine ve uygulama yapılan bölgeye göre değişiklik gösteren sürelerde ortaya çıkmaktadır.

Özellikle koyu kıl rengine ve açık tonlarda ten rengine sahip olan kişilerde daha etkili sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Koyu ten rengine ya da çok açık ten rengine sahip olan insanlarda daha az etkili bir yöntem olma durumdadır. Bu tedavi uygulaması doğru kullanım şeklinde ve yeterli sayıda seanslarla uygulanmalıdır. Bu şekilde uygulandığı takdirde arzu edilen sonuçlara ulaşmak mümkün olmaktadır.