HOLLYWOOD GÜLÜŞÜ NEDİR?

Hollywood gülüşü ile, ekranlarda hayranlıkla izlediğiniz Hollywood yıldızlarının ışığına sahip olabilirsiniz. “Hollywood Smile” olarak da bilinen Hollywood gülüşü, özellikle etrafına yaydığı enerjiyi artırmak ve ışıl ışıl parlamak isteyenler tarafından tercih ediliyor. Hollywood gülüşünde, ağız yapısı bir bütün olarak ele alınır. Dişlerin yanı sıra, diş etleri ve dudaklar da tedavinin bir parçasıdır. Hepsi, istediğiniz o mükemmel gülüşün tasarlanması için; uzman hekimler tarafından tek tek incelenir, uyumlu hale getirilir. Bunun için lamine kaplama, diş beyazlatma ve gerekli görülürse dudak dolgusu, implant, botoks gibi işlemler uygulanabilir. Hangi tedavi uygulamalarının yapılacağı, uzman hekimlerin incelemeleri sonucunda belirlenir. İşlem süresi 1 hafta kadardır.

Hollywood Gülüşü Nasıl Yapılır?

Hollywood gülüşünü, diğer gülüş tasarımlarından ayıran bazı noktalar vardır. Hollywood gülüşünde göze çarpan ilk şey, gülme hattının derin olmasıdır. Gülündüğünde dudağın köşelerinin, üst dudağın orta noktasından daha yukarı çıkması gerekir. Bu gülüş tasarımıyla, üst azı dişleriniz dahi görünür. Ancak, etrafınıza yaydığınız enerjiyi artıracak olan şey de bu derin gülüştür. Üst ön dişler belirgindir. Diş etiniz ise 1-2 mm’ye kadar görünebilir. Hollywood gülüşünde dudakların simetrik olması gerekir, yüz genişliğiyle orantılı olmalıdır.

Hollywood gülüşü ile elde edilmek istenen enerjik, sağlıklı, simetrik ve beyaz bir görüntü için bazı aşamalardan geçilmesi gerekir:

  • Beklentiler ve Tasarım: İlk aşamada, hastanın beklentileri uzman hekimler tarafından dinlenir. Sahip olmak istediği gülüş ifadesi öğrenilir. Hastanın mevcut diş ve ağız sağlığı incelenir. Gerekli tedavi yöntemleri tespit edilir ve hastayla paylaşılır. Hastanın beklentilerinin nasıl karşılanacağı anlatılır. Hastanın ek talepleri varsa dikkate alınır. Hastanın tedavi sürecini kabul etmesi halinde, ölçüleri alınarak bir diş tasarımı yapılır. Hasta tasarım sayesinde, tedavinin bitiminde nasıl bir gülüşe sahip olacağını tedavi başlamadan görmüş olur. Yapılan tasarım hasta tarafından onaylandığında, Hollywood gülüşü işlemlerine başlanır.

 

  • Porselen Vener: Dişleri saklamadan sergileyen Hollywood gülüşü için üst ön dişlerin çarpık, kırık ve lekeli olmaması gerekir. Ön dişlere porselen vener uygulaması yapılarak, kaplama işlemi gerçekleştirilir. Üst ön dişler, daha belirgin hale getirilir. Dişlere mümkün olan en az şekilde müdahale edilir. Işık geçirdiği için, sonrasında dişlerde renk kaybına yol açmaz.

 

  • Diş Eti Estetiği: Hollywood gülüşü tasarlanırken, diş eti ve dişler arasındaki uyumsuzluğun giderilmesi için; diş eti lazer yöntemleriyle şekillendirilir. Gülüş esnasında diş etinin maksimum 2 mm görünmesi gerekir.

 

  • Diş Beyazlatma: Bu işlemle, dişlerin olduğundan 2-3 ton daha beyaz hale getirilmesi sağlanır. Önce diş taşları temizlenir, diş etleri koruyucu jel ile kaplanır ve sonrasında diş beyazlatma işlemine geçilir. Uygulanacak beyazlatma yöntemi, uzman hekim tarafından belirlenir.

İlginizi Çekebilecek Ürünlerimiz 

  • İmplant: İmplant tedavisi, estetik görüntüyü bozan diş kayıplarını gidermek için uygulanır. Diş kaybınız yoksa, implant tedavisi uygulanmaz.

 

  • Dudak dolgusu: Hollywood gülüşüne sahip olmanız için, dudaklarınızın simetrik olması gerekir. Gerekli görülmesi halinde dudak dolgusu yaptırılabilir.

Hayalinizdeki gülüşe sahip olmak için, Estpoint’in uzman kadrosu hizmetinizde.