Göz çevresi botoks uygulamaları göz altındaki kırışıklıkların aynı zamanda yaşlılık belirtilerini ertelemek için yapılan işlemlerin tedavi sürecidir.

Göz Çevresi Botoks Hakkında

Botulinum toksininin periorbital kasa enjekte edilmesi periorbital ritimlerin tedavisinde, kaşların seviyesinin ayarlanmasında ve göz kapağı çatlaklarının tedavisinde değerlidir.

Göz çevresi botoks öncesi Botulinum toksin enjeksiyonunun göz çevresindeki bölgeye etkisi estetik görünümü iyileştirebilir. Periorbital bölge. Kaşların sarkması, göz kapaklarının sarkması, alt göz kapaklarının şişmesi, ektropiyon, kuruluk, göz ve morluklar gibi istenmeyen yan etkiler ortaya çıkabilir.

Botulinum toksini Nöromüsküler iletimi engelleyerek Asetilkolinin hücre dışı salınımı Nöromüsküler verici Kasları uyarmak için nöromüsküler bağlantı Çalışma, yörünge bölgesindeki kırışıklıkları tedavi etmek için botulinum toksin enjeksiyonu için başvuran yüzünde kırışıklıkları olan 177 hasta ile başladı. Tıbbi nedenlerle (kuru göz gibi) veya takipsizlik nedeniyle 27 hasta çalışmadan çıkarıldı. 

Göz Çevresi Botoks Araştırmalar

Çalışmaya Ekim 2007’den Ekim 2009’a kadar olan hastalar dahil edildi göz çevresi botoks araştırmaları yapıldı ve değerlendirildi. Klinikte, 131 (%87,3) kadın ve 19 (%12,6) erkekte botulinum toksini enjeksiyonu için büyük epitel (alın ve göz çevresi) kırışıklıkları gelişti. Hastaların yaşları 31 ile 72 arasında değişmekte olup, ortalama yaş 48’dir.

Botulinum toksini enjeksiyonundan önce, göz çevresi botoks fiyatları araştırılmalı bir hafta ve üç hafta sonra kontrol edin ve değerlendirin. Tüm hastaların standart fotoğrafları tedaviden önce, enjeksiyondan 1 hafta ve 3 hafta sonra çekildi. Kapsamlı bir göz muayenesi yapıldı.

Kaşların hizasını ölçün ve kaşların ucundan gözün dış köşesine kadar olan yatay çizginin seviyesini işaretleyin. Göz nemini gözyaşı süresiyle ölçmek için Schirmertest’i kullanın (AMA). Anında bir test yapıldı. Herhangi bir derecede valgus veya göz kapaklarının şişmesine dikkat edin.

Göz Çevresi Botoks Deneyleri

Görsel netliği ve göz içi basıncını göz çevresi botoks için kaydedin. Marjinal yansıma mesafesi 1 (MRD1), enjeksiyondan sonra üst göz kapağı oluşumunu değerlendirir. Marjinal yansıma mesafesi 2 (MRD2), enjeksiyondan sonra alt göz kapağı sarkmasının oluşumunu değerlendirir.

Göz kapakları arasındaki mesafenin ölçülmesi. Herhangi bir göz ameliyatı ve ilaç öyküsü olduğu bildirildi. Muayene sırasında kuru gözleri olan hastalar çalışma dışı bırakıldı. Schirmer testi, 5 mm genişliğinde ve 35 mm uzunluğunda özel bir filtre kağıdının ıslatma miktarı ölçülerek, test önceden lokal anestezi altında yapılır. 5 dakika sonra şeridin nemi 5-6 mm’den az ise anormal kabul edilir. 

Gözyaşı kırılma süresi (AMA), tam bir göz kırpma ile korneaya rastgele dağılan ilk kuru noktaların gelişmesi arasındaki aralık olarak tanımlanır. Floreseini alt kubbeye bırakın, hastadan birkaç kez göz kırpmasını isteyin ve ardından gözyaşı filmini geniş bir ışın ve kobalt mavisi filtre ile inceleyin. Bir süre sonra, kuru alanların oluştuğunu gösteren siyah noktalar veya çizgiler belirir. Bununla birlikte, 10 saniyeden az olması anormal kabul edilir.

Kenar yansıma mesafesi 1 (MRD-1), göz bebeğinin ışık yansımasının merkezi ile ana gözün üst göz kapağının kenarı arasındaki mesafedir. Daha büyük boyut 3,5 mm’den fazla, limbusun biraz altında durması normal kabul edilir.

Işık Kırılması Göz Çevresi Botoks

Marjinal refleks mesafesi-2 (MRD-2), pupiller ışık refleksinin merkezi ile birincil bakışta gözün alt göz kapağı sınırı arasındaki mesafedir. Botoks esnasında göz kapağı alt limbus üzerinde dururken yaklaşık 5 mm. olmalıdır. 9 mm’lik inter palpebral mesafe normal kabul edilir.
Yanal alın yüksekliği, milimetre derecelendirmeli bir kumpas kullanılarak ölçüldü. Uzaklık, yan kantustan en alt sıra kaş kıllarına kadar ölçülür ve hasta gözleri uzayda sabit bir noktaya odaklanır.

Hızlı test göz çevresi botoks esnasında dikkat dağılmasının hemen ardından göz küresi kapağının göze kaçma mesafesini ölçmektir. Mesafe küreden 7 mm’yi geçmemelidir. Tüm hastalar tarafından kullanılan botulinum toksini tip A’yı 2,5 ml salin içinde 4 ünite / 0,1 ml nihai konsantrasyona kadar seyreltin.

Tüm hastaların kullanımı da kaydedildi. Enjeksiyon noktasını işaretleyin ve kaydedin. Botoks enjeksiyonları 1 ml küçük insülin şırıngası ve 30 gauge iğne ile yapılır. Botoks zararları yaşamamak için dikkatli olunması gerekir.

Ön kas lifleri ve oculi kas lifleri cilde tutturulur, kaslar kasıldığında estetik açıdan hoş olmayan bir yüz konturuna neden olur ve bu sayede cildi kaplar. Birden fazla alın çizgisi olan hastalarda alın çizgileri tamamen ortadan kalkarsa örtü gevşeyebilir ve göz çevresi botoks sonrası kaşlar düşebilir.

Göz Çevresi Botoks Göz Kapakları

Alnına enjekte edildi Özellikle kaşların iç kısmında sarkık Sözde belfarokalasis, aynı zamanda Manafisto’nun bakışı ya da şeytanın bakışları yüzünden birkaç ünite enjekte etmeyi kaçırdığımızda Alnın orta göz bölgesinin dışında göz çevresi botoks uygulanır.

Ayrıca kırışıklıkları tamamen giderebilir. Makula bölgesinin zayıflamasına neden olur, Gözyaşı çukuru iyileşir. Yüksek ver Alt göz kapağı kırışıklıkları için botulinum toksin dozu Özellikle alt kapağın şişmesine neden olabilir Önceden tıbbi geçmişi olan hastalar Alt göz kapağı lomber replasman ameliyatı, aşırı Botoks yapıp yapmama konusundaki tartışma Ameliyat olmak üzere olan hastalar Yüz ve göz kapakları cerrahı nasıl kandırır? Çıkarılacak cilt miktarını ve ne kaldığını değerlendirin.

Hastamızda oluklu liflerin göz bebeğinin orta hattına kadar kuvvetli bir çekmeye neden olduğu görüldüğünde, orbital kesiğin 1 cm yukarısına 2-5 ünite botulinum toksini verilebilir. Bu işlemlerden geçmek istemeyenler botoks kremi kullanabilir.

Göz çevresi botoks kremi yüzde yüz bir sonuç oluşturmayabilir. Yanal kaş sarkmasını düzeltme dozu kadınlarda 4-6 birimden erkeklerde 6-10 birim arasında değişmektedir.

Deniz testeresi etkisi genellikle frontal kasın dış frontal kasa enjekte edilmesi yerine iç ön kas liflerinin alına enjekte edilmesinin bir sonucudur. Bu da bu liflerin dış kaşları çekerken daha güçlü olmasını, daha yüksek kaş kaldırma ve şeytani bir görünüme sahip olmasını sağlar. Yine de botoks fiyatları pahalı bulan kişiler botoks kremlerini deneyebilirler.