Loading...

Göğüs silikon fiyatları göğüslerinin boyutundan memnun olmayan ve daha büyük göğüslere kavuşmak isteyen kişilerce sıklıkla araştırılan bir konudur.

Her yıl daha da yaygınlaşan göğüs büyütme operasyonları fiziksel görünümüyle barışık olmayan ve bu sebepten özgüveni düşük olan kadınların başvurduğu bir yöntemdir. Geçtiğimiz yıllarda oldukça pahalı olduğu için her isteyen kişinin ulaşamadığı göğüs silikon cerrahisi teknolojinin de gelişmesi ile birlikte günümüzde oldukça uygun fiyatlarda hizmet verebilmektedir.

Göğüs Silikon Fiyatları 2020

Göğüs silikon fiyatları bu operasyonun yaygınlaşması ve kullanılan malzemelerin daha fazla üretilip satıldığı için ucuzlaması sebebiyle günden güne daha da uygun fiyatlara düşmektedir. Bu sayede göğüslerine silikon taktırarak kendini daha iyi hissetmek isteyen kişilerin cebini yakmayan göğüs silikon ameliyatı pek çok özel klinikte uygulanmaktadır. Orta gelir grubuna mensup kişilerin de günümüzde artık rahatlıkla erişebildiği göğüs silikonu operasyonu emin ellerde uygulandığında oldukça risksiz bir işlemdir.

Göğüs silikon fiyatları hakkındaki şehir efsaneleri arasında bu ameliyatın yalnızca çok ünlü ve zengin kişiler tarafından karşılanabilecek pahalı bir işlem olduğu yer almaktadır. Günümüzde doğruluğu bulunmayan bu yaygın söylentinin aksine göğüs silikon ameliyatı fiyatları 2020 yılında oldukça uygundur. Bu sayede hemen her isteyen bu hizmetten faydalanabilmektedir.

Göğüs silikon fiyatları Avrupa ülkelerinde halihazırda oldukça yüksek olduğundan ülkemize bu ülkelerden her sene göğüs büyütme operasyonu olmak için çok sayıda hasta gelmektedir. Çeşitli ülkelerden gelerek ülkemizde göğüs silikon ameliyatı olanlar işlemden oldukça memnun da kalıyor olacaklar ki her sene ülkemizde bu operasyonu yaptıran yabancı turist sayısı artmaktadır. Dişiliğin ayrılmaz bir parçası olan göğüslerinin görünümünden memnun olan kadınların özgüvenleri de oldukça yükselmektedir.

Göğüs silikon fiyatları her yıl pek çok kadının araştırdığı bir konudur. Bu ameliyat esnasında göğüs içine silikondan üretilmiş protezler yerleştirilmekte ve bu sayede göğüs boyutu büyümektedir. Bu işlem kişinin isteğine göre çeşitli boyutlarda silikonlar kullanılarak yapılabilmektedir. Sadece göğüslerinin küçük olmasından şikayetçi olan kadınlar değil göğüsleri asimetrik olan kişiler de silikon cerrahisinden faydalanabilmektedir.

Göğüs Silikon Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

Göğüs silikonu ameliyatı yaptırmayı düşünen kişiler için önemli bir kriterdir. Göğüsleri büyütmek için kullanılan yöntemler arasında en kesin sonuç vereni silikon operasyonudur. Bu işlemin deri altı silikon ve kas altı silikon gibi çeşitleri bulunmaktadır. Bu cerrahi işlem sonucunda kadınlar diledikleri ölçülerde göğüslere sahip olabilmektedir. Ancak bu ameliyat sonrasında göğüs altında oldukça ufak de olsa bir yara izi kaldığı unutulmamalıdır.

Göğüs silikon fiyatları araştırılırken işlemin yapılacağı kliniğin ve uygulamayı yapacak uzman hekimin profesyonel olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Sağlıksız koşullarda uygulama yapan klinikler piyasayla kıyaslandığında hayali denilebilecek kadar düşük ücretler karşılığında bu işlemi gerçekleştirebilmektedir. Ancak bu tarz sağlıksız işlemlerde yapılan uygulama esnasında veya sonrasında kişinin yanlış uygulama sonucu asimetrik görüntü veya enfeksiyon, kanama gibi ciddi sağlık sorunları ile karşılaşma riski oldukça yüksektir.

Göğüs silikon ameliyatı ne kadar sürer sorusunun cevabı kişiden kişiye değişse de ortalama 2 saattir. Bu ameliyat genel anestezi ile gerçekleştirilmektedir. Göğüs silikon fiyatları kullanılan materyalin kalitesine göre değişiklik gösterebilmektedir. Hiç göğsü olmayan veya oldukça ufak göğüslere sahip olan kadınların kendilerine olan özgüvenlerinin yükselmesi için silikonla göğüs büyütme operasyonunu sıklıkla tercih ettikleri bilinmektedir. Ayrıca doğum ve emzirme dönemi sonrasında hacmini kaybeden ve sarkan göğüslerin dikleştirilmesi için de silikon göğüs büyütme ameliyatı yapılabilmektedir.

Göğüs silikon ameliyatı kanser gibi sebeplerle göğüsleri alınan kişilere de uygulanabilmektedir. Ayrıca cinsiyet uyum ameliyatı olarak da göğüslere silikon takılabilmektedir. Göğüs silikon fiyatları incelenirken bu operasyonun derinin durumu, kullanılan silikon materyalinin kalitesi ve operasyonu gerçekleştiren hekimin profesyonelliği ile ilintili olarak değişiklik gösterebileceği bilinmelidir.

Göğüs Silikon Ameliyatı Sonrası

Göğüs silikon fiyatları 90-60-90 şeklinde kodlanan kum saati görünümüne kavuşmak isteyen kadınlar tarafından da tercih edilmektedir. Halihazırda göğüsleri dolgun olan bazı kadınlar kadın altın vücut oranı olarak bilinen 90 santimetre göğüs çapı, 60 santimetre bel çapı ve90 santimetre kalça çapı ölçülerine erişmek istemektedirler. Bu arzuda olan kadınlar silikon göğüs ameliyatı yaptırabilmektedirler.

Göğüs büyütme ameliyatları genel anestezi etkisinde gerçekleştirilmekte olan cerrahi bir işlemdir. Buna bağlı olarak anesteziye karşı olumsuz tepki geliştirme, kanama ve enfeksiyon gibi her açık operasyonda var olan riskleri barındırmaktadır. Göğüs silikon fiyatları incelenmeden önce bu operasyonun risklerinin de öğrenilmesi gerekmektedir. Her ne kadar oldukça kolay, pratik ve etkili bir yöntem olsa da silikon göğüs ameliyatından sonraki sürecin titizlikle yürütülmesi hastanın sağlığı açısından oldukça önemlidir.

Operasyondan önce doktor tarafından hastanın göğüs cildinin durumu, meme dokusu, göğüslerin simetrisi ve mesafesi, göğüslerin sarkık olup olmadığı, göğüslerin boyutu, göğüs tabanının genişliği, göğüs kafesi yapısı ve boy, kilo bel ve kalça ölçüsü gibi etmenler değerlendirilmektedir. Bu değerlendirme sonucunda hastaya en uygun boyutlarda protez silikon seçilmektedir. Göğüs silikon fiyatları araştırılırken bu işlemin kişiye özel olduğu unutulmamalıdır. Göğüs silikon fiyatları yorumları incelendiğinde aynı klinikte işlem yaptıran kişilerin bile birbirinden farklı ödemeler yaptığı gözlemlenebilmektedir.

Göğüs büyütme ameliyatından sonra yaklaşık 6 saat yemek yenmemekte ve su içilememektedir. Ameliyat sonrasında kesi yerlerine pansuman yapılmakta ve medikal sutyen takılmaktadır. Hasta bu pansumanı kendi kendine değiştirmeye çalışmamalı, doktor bilgisi ve onayı olmadan açmamalıdır. Operasyon sonrasındaki bir hafta boyunca kolların yukarı kaldırılmaması, göğüs üzerine veya yan yatılmaması ve banyo yapılmaması gerekmektedir. Ayrıca bazen bu operasyondan sonra doktorlar hastaları enfeksiyondan korumak amacıyla antibiyotik reçete edebilmektedirler. Bu gibi bir durumda ilacınızı doktorunuzun tavsiye ettiği şekilde düzenli olarak kullanmanız gerekmektedir.