Göğüs estetiğinde hangi türdeki protezi tercih etmeliyim sorusu sıklıkla sorulmaktadır. Gummy bear meme implantları, meme büyütme için mevcut en iyi seçeneklerden biridir. “Sakızlı ayı” terimi aslında bu gözyaşı şeklindeki jel bazlı implantlar için bir takma addır. Salin ve silikondan yapılan diğer meme implantlarına göre şekillerini daha iyi korudukları biliniyor. 2000’lerin ortalarında tanıtıldı. Son derece kohezif jel olarak da bilinen sakızlı ayı meme implantları, teknik olarak bir yüzyıldan fazla süredir kullanılan gelişmiş bir ürünün sonucudur. Diğer implantların aşırı şekli olmadan göğüslerinizde daha fazla hacim istiyorsanız bu ameliyat için iyi bir aday olabilirsiniz. Bu prosedür hamile veya emziren kadınlar için onaylanmamıştır. Silikon implantlar da yalnızca 22 yaş ve üstü kişiler için onaylanmıştır.

Gummy Bear İmplantları Nelerden Yapılmıştır?

Göğüs estetiğinde hangi türdeki protezi tercih etmeliyim sorusu sıklıkla sorulsa da genel olarak güvenli maddelerden yapılmış türler tercih edilmelidir. Göğüs implantı, bir dış silikon kabuk ve bir dolgu malzemesi içerir. Çoğu göğüs implantında silikon jel veya salin solüsyonu bulunur. Gummy bear meme implantları hem silikon bir kabuğa hem de silikon jel dolgusuna sahiptir. Diğer silikon implantlarla karşılaştırıldığında avantajları, sakızlı ayı implantlarının şeklini korumasının yanı sıra göğüsleri doğal olarak dokunuşa yumuşak bırakmasıdır.

Geleneksel silikon bazlı meme implantlarının aksine, sakızlı ayı implantları, kabukları kırılsa bile şekillerini korurlar. Bunun nedeni jelin daha kalın olmasıdır. Diğer bir popüler meme implantı türü salin tabanlıdır. Kalın sakızlı ayı ve geleneksel silikon jel implantların aksine, salin meme implantı kabukları tuzlu solüsyon veya salin ile doldurulur.

Sakızlı Ayı İmplantları Güvenli Midir?

Göğüs estetiğinde hangi türdeki protezi tercih etmeliyim sorusunun yanıtı operasyondan beklediğiniz faydaya göre değişmektedir. Yıllar süren değerlendirmeden sonra göğüs implantları güvenli kabul edilir. Doktorunuz, implantlarınızın doğru yerde kaldığından ve yırtılmadığından emin olmak için düzenli taramalar isteyecektir. Geçmişte, göğüs implantları daha büyük bir yırtılma ve buna bağlı komplikasyon riski taşıyordu. Yırtıldığında, jel malzeme kabuktan dışarı ve çevresindeki dokuya sızabilir. Mukavemetleri nedeniyle, sakızlı ayı implantlarının diğer silikon jel ve salin formlarına kıyasla yırtılma ve sızma olasılığı daha düşüktür.

Bununla birlikte, risk, eğer sakızlı ayı implantları sızıntı yaparsa, sızıntıyı tespit etmenin salin implantlardan daha zor olmasıdır. Bu nedenle taramalar herhangi bir sorunu tespit etmek için önemlidir. Silikon implantlar için ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) sürveyans MRG’leri yerleştirildikten 3 yıl sonra ve sonrasında her 2 yılda bir önerir. Göğüs estetiğinde hangi türdeki protezi tercih etmeliyim oldukça sık sorulan bir husus olmakla birlikte en çok memnun kalınan ürünün tercih edilmesi mantıklı olacaktır.

Gummy Bear İmplantları Artıları Ve Eksileri

Göğüs estetiğinde hangi türdeki protezi tercih etmeliyim sorusunu sorararsanız artıları en ağır basan ürün Gummy Bear olmaktadır. Diğer meme implantları gibi, sakızlı ayı implantlarının genel amacı şekli ve boyutu iyileştirmektir. Bu tip meme büyütmenin bir dezavantajı, cerrahın daha uzun bir kesi yapmak zorunda kalabilmesidir, bu da görünür yara izi riskini artırabilir. Göğüs büyütme sarkıklığa değinmez. Bu birincil endişenizse, bunun yerine bir cerrahla göğüs dikleştirme hakkında konuşmak isteyebilirsiniz.

Gözyaşı Damlası Şeklindeki İmplantlara Karşı Yuvarlak

Göğüs estetiğinde hangi türdeki protezi tercih etmeliyim zamanla gelişen ve oldukça etkili olan protezler genel olarak güvenli kabul edilmektedir. Geleneksel salin ve silikon implantlar yuvarlak bir şekil verme eğilimindedir. Çoğu implantın yapma eğiliminde olduğu gibi, implantlar gelecekte bir noktada dönerse herhangi bir sorun olmayacaktır. Gummy bear implantları gözyaşı şeklindedir. Ayrıca diğer iki popüler implant türüne kıyasla daha kalın veya daha yoğundurlar.

Göğsünüzün üst kısmında daha az dolgunluk ve alt yarısına daha doğal bir sarkma arıyorsanız bu seçenek tercih edilebilir. Ancak her yönden aynı şekilde olmadıkları için implantların yerinden dönmesi daha belirgin olacaktır. Bu şekilli implantların dönmesini veya kaymasını önlemek için, sakızlı ayı implantının kabuğu tipik olarak tekstüre sahiptir, bu da çevresindeki dokunun, bir şekilde Velcro gibi büyümesine izin verir. Bu şekilli, dokulu implantların, kapsüler kontraktür adı verilen daha düşük bir komplikasyon oranına sahip olduğu gösterilmiştir.

Göğüs estetiğinde hangi türdeki protezi tercih etmeliyim sorusunu sorarsanız olabilecek en güvenli yöntemi tercih etmeniz tavsiye edilir. Bu, meme implantı çevresindeki doku anormal derecede sıkı veya kalın hale geldiğinde, asimetriye, ağrıya ve hoş olmayan bir görünüme neden olduğunda meydana gelir. Kapsüler kontraktür, meme büyütmeyle ilgili en yaygın cerrahi komplikasyonlardan biridir ve yeniden ameliyat için yaygın bir nedendir.

Önlemler

Göğüs estetiğinde hangi türdeki protezi tercih etmeliyim sorusu soranlar özellikle yan etki gösterme oranı en az olan ürünleri tercih etmelidir. Gummy bear implantları kayda değer sonuçlar verirken, herhangi bir prosedürle ilişkili riskler vardır. Tüm meme büyütme ameliyatları şu riskleri taşır: Kanama, enfeksiyon, meme ucu hissi değişiklikleri, ağrı, implantın yırtılması, yara izi, anesteziden mide bulantısı ve kusma, meme dokularının kırışması.

Şiddetli mide bulantısı, sırt ağrısı ve kilo kaybı gibi başka ciddi yan etkiler de bildirilmiştir. 2011’de FDA bir bağlantı buldu. meme implantları ve meme implantı ile ilişkili anaplastik büyük hücreli lenfoma olarak bilinen bir tür nadir kanser arasında. Bu kanserin kesin nedenleri anlaşılamamıştır, ancak dokulu implantlar, düz implantlardan daha fazla vakaya bağlanabilir. Göğüs implantlarının sonuçlarının kalıcı olmadığını bilmek de önemlidir. Gelecekte onları değiştirmek için muhtemelen ameliyata ihtiyacınız olacak. Ortalama olarak, kadınlar implantları daha sonra değiştirir veya çıkarır. Göğüs implantlarına ne kadar uzun süre sahip olursanız, gelecekte yan etkilerle karşılaşma olasılığınız o kadar artar. Bu tür bir ameliyata girmeden önce sabit bir vücut ağırlığı tercih edilir.

Kilonuzdaki herhangi bir önemli değişiklik, göğüslerinizin görünümünü değiştirebilir. Diğer implantların yuvarlaklığını istemiyorsanız, sakızlı ayı implantlarının gözyaşı damlası şekli bir seçenektir. Ancak, bunlar bir noktada rotasyon riski taşır. Böyle bir durumda, cerrahınız implantları düzelten veya değiştirene kadar göğüsleriniz düzensiz bir şekle sahip olabilir.