Göğüs estetiği yaptıran ünlüler eskiden olduğu gibi günümüzde de ilgi çekmeye devam etmektedir. Göğüslerin dolgun ve zinde olması kadınlar için en önemli konulardan biridir. Bu nedenle meme büyütme ve küçültme operasyonları en çok tercih edilen estetik operasyonlardır. Göğüs implantı, bu ameliyatlardan sonra veya tek başına dolgun göğüslere sahip olmak için kullanılan bir yöntemdir.

Uzun zamandır oldukça yaygın olan bu operasyona karar veren kadınlar için önemli hususlar olmuştur. İmplant sonrası tam beklentiniz ve istediğiniz meme büyüklüğü için doktorunuzla yakın temas halinde olmalısınız. Ayrıca implantın malzemesi ve kalitesi de önemli bir konudur. Bu nedenle klinik veya sağlık merkezi seçerken dikkatli olmalısınız. İmplantın ne kadar süre kullanılabileceği ve nasıl kontrol yapılacağı konusunda doktorunuzla da iletişime geçebilirsiniz. Ancak meme cerrahisi veya implant geçiren kadınların çoğunun sonuçlardan genel olarak memnun kaldığı da bir gerçektir. Sonuçlardan memnun kalan ve meme implantı yaptıran ünlüler de var.

Aynı zamanda uzun süredir kullanmış olmalarına rağmen implantı değiştirmek isteyen çok sayıda ünlü var. Her neyse, göğüs estetiği yaptıranlar arasında yer alan bazı Hollywood ünlüleri için bir avantaj haline geldi. Göğüs estetiği yaptıran ünlüler arasında ilk aklımıza gelenlerin bir kısmını sizler için derledik.

Pamela Anderson

Göğüs estetiği yaptıran ünlüler kervanına katılanlardan biri de Pamela Anderson. Büyük ve dolgun göğüsleri ile ünlü olan Pamela Andersen gibi göğüslere sahip olmak, uzun süredir birçok kadının hayalini süslemiştir. Amerika’daki en ünlü plastik cerrahlar, birçok kadının kendi göğüslerine sahip olmak için bıçak altına yattığını belirtmişlerdir. Anderson hem vücudu hem de göğüsleri ile çoğu kişinin en çok hatırladığı isimdir ve meme implantı yaptıran ünlüler arasında yer almaktadır. Anderson’ın zaman zaman göğüsleri için implant kullandığı da biliniyor. Büyük göğüsler denilince ilk akla gelen isimlerden biri olan Anderson, vücudunun diğer bölgeleri için tercih etmese de göğüslerinde cerrahi operasyonlara açık olduğunu defalarca ifade etmiştir. Uzun bir süre sonra implantlarını bırakmış olsa da Hollywood’da meme implantı denilince akla gelen ilk isimlerden biri olmaya devam ediyor.

Kim Kardashian

Kim Kardashian, yaptığı her şey ve özel hayatıyla her zaman gündemde olan ünlülerden biri. Fotoğraflarına bakan herkes göğüslerinin büyüdüğünü fark edecek. Kıvrımlı hatlarıyla ünlü Kardashian’ın, istediği göğüslere birden fazla kez implant yaptırdığı biliniyor. Böylece kalçasının yanı sıra vücudunun diğer bölgelerinde de ön plana çıkmıştır. Herkesin 34 beden gibi göründüğü ve kilo verdiği bir zamanda Kim Kardashian, kıvrımlı ve dolgun vücuduyla dikkat çekiyor.

Carmen Electra

Göğüs estetiği yaptıran ünlüler arasında belki de implantla en çok bilinenlerden biri olan Carmen Electra, büyük göğüsleri ile ünlü olan ve birçok kadının göğüslerine sahip olması için bıçak altına yatmasını sağlayan bir başka ünlü Hollywood ünlüsüdür. Electra’nın kaç kez meme implantı yaptırdığı bilinmemekle birlikte Hollywood ve meme implantları denilince akla gelen ilk isimlerden biridir. Hem Pamela Anderson hem de Carmen Electra, büyük göğüsleriyle Hollwood’da öne çıkıyor. Yıllar geçtikçe birçok kadın kendi göğüslerine sahip olmak için cerrahlara başvurur. Özellikle 2000’li yıllardan sonra Hollywood’da büyük göğüs modası başladı. Daha sonra meme implantı, göğüslerin sıkı ve fit olması için tercih edilen bir yöntem haline geldi.

Denise Richards

Göğüs estetiği yaptıran ünlüler arasında yer alan bir diğer ünlü Denise Richards ise, güzelliğini ve şöhretini göğüslerine borçlu olan Hollywood’un ünlülerinden biridir. Göğüslerinin büyüklüğünden memnun olmadığı ve istediği en iyisini alamadığı için birçok kez meme ameliyatı geçirdiği bilinmektedir. Bunun bazı doktorlar tarafından mağdur edildiği için olduğunu iddia ediyor. Aslında, onun hikayesi, “eğer bir implant alacaksanız, cerrahınızla yakın bir ilişkiniz olması gerekeceğinin” bir kanıtıdır. İşte bu noktada doğru kliniği seçmenin önemi ortaya çıkıyor.

Artık göğüslerinden memnun olan ünlünün göğüs implantı yaptırdığı spekülasyonlar arasında yer alıyor. Elbette cerrahınızla görüşmeniz konusunda önemli bir karar vermelisiniz. Göğüslerinizin yeni görünümü konusunda dikkatli karar vermelisiniz. Daha büyük boyutuyla doğal mı yoksa daha görünür mü görünecekleri sizin seçiminiz olacak. Göğüs estetiği yaptıran ünlüler de son zamanlarda abartılı estetiklerin kötü göründüğünü ve itici durduğunu belirtmeye başladı. Denise Richard’ın açıklamaları bunun önemli bir soru olduğunu kanıtlıyor.

Jane Fonda

Jane Fonda, daha sonra çıkarmasına rağmen meme implantı yaptıran ünlüler arasında da yer alıyor. İmplantlar sayesinde uzun süre dolgun göğüslere sahip olan Fonda, daha sonra kendisini rahat hissetmediğini ve eşinin de bu durumdan hoşlanmadığını söyleyerek onları çıkarmaya karar verdi.

Tara Reid

Tara Reid birçok röportajında ​​vücudunu sevdiğini ve önemsediğini belirtti. Ayrıca birden fazla göğüs estetiği yaptıran ünlüler arasında yer almaktadır. Bir süredir göğüsleriyle gündemde kalmayı başardı.

Sofia Vergara

Sofia Vergara gerçek şöhretini Modern Aileye borçludur. Zaten seksi ve kıvrımlı hatlarıyla dikkat çeken bu Latin güzelliği, güzel özgün görünümü ile dikkatleri üzerine çekiyor. Ancak bu durum kendisine yeterli gelmediği için kendisi de meme implantasyonu ameliyatı oldu. İmplant sonrası Vergara, dolgun görünen ve orjinalinden iki kat büyük göğüsleri ile dikkat çekti. Uzun süre yeni bakış açısıyla hafızalarda yer aldı. Vergara’nın bu kadar ünlü olması için göğüsleri de önemli kabul edilir.

Angelina Jolie

Göğüs estetiği yaptıran ünlüler arasında yer alan Angelina Jolie’nin göğüs implantı yaptırması uzun süredir tartışılıyor. Oyuncu, yakın zamanda meme kanseri teşhisi ile tedavi edildi. Tedavisi başarılı olmasına rağmen, Jolie kanserli hücre riskini tekrar almak istemedi ve her iki memesi de çıkarıldı ve implante edildi. Bu olaydan sonra özel hayatıyla zaten gündemde olan oyuncunun şöhreti daha da artarak göğüsleri dedikoduları aranan ünlülerden biri haline geldi. Bu çoğunlukla Jolie’nin annesinin yumurtalık kanserinden ölümünden kaynaklanmaktadır. İmplantlar, kanser korkusuyla da olsa Jolie’nin itibarını artırdı.

Jenny McCarthy

Jenny McCarthy, bu konuda en samimi olan ünlülerden biridir. Bazı röportajlarda kendisi de meme implantlarından komik bir şekilde bahsediyor. 19 yaşında meme implantı olan McCarthy, büyük göğüsleri nedeniyle kıyafet bulmakta zorlandığı için daha sonra çıkarmıştır. Yine de meme implantı denilince akla gelen ilk ünlülerden biridir ve uzun süredir dolu göğüsleri ile hafızalarda yer almaktadır.

Courtney Love

İri göğüsleri ve dalgalı önlükleriyle dikkat çeken Courtney Love, meme implantı yaptırdıktan sonraki pişmanlıkları ile daha da ünlü. Maalesef göğüs estetiği yaptıran ünlüler arasında yer alan Courtney’nin köpeği yanlışlıkla implantlarından birini yuttu ve öldü. Bu ciddi olay çok uzun zamandır tartışılıyor ve ilgi görüyor. Ancak bu ünlü, uzun süredir gündemde kalmasını ve bu tarihe kadar ünlü olmasını implantlarına borçludur.