Loading...

Göğüs estetiği sonrası doktor kontrolü ne zaman yapılır? Sorusu sıklıkla sorulmakta olan sorular arasında yer almaktadır. Bu soru göğüs estetiği yaptırmış ya da yaptıracak olan bireyler tarafından merak edilmektedir. Diğer bir deyim ile meme estetiği günümüzde özellikle kadınların çokça tercih ettiği bir estetik operasyon türüdür.

Operasyonun sonrası erken dönem olarak adlandırılan 6 saatlik süre hastanede doktor kontrolünde geçmektedir. Bu 6 saatin sonunda komplikasyon oluşup oluşmadığına bakılarak kişi aynı gün taburcu edilebilmektedir. Bazı durumlarda doktorun gerek görmesi halinde ise 1 gün hastanede kalınabilmektedir. Operasyon sonrası oluşabilecek ağrı doktorunuzun tavsiye edeceği bir ağrı kesici ile hafifletilebilir. İlk kontrol genelde 3 gün sonra yapılmaktadır. Dikişler ise 7-10 gün içinde alınmaktadır.

Göğüs Estetiği Operasyon Süreci

Göğüs estetiği sonrası doktor kontrolü ne zaman yapılır? Bu soru işlemi yaptıran kişiler için merak konusu olmaktadır. Kontrole giden ve pansuman açıldıktan sonra meme çevresinde morluk, şişlik, sertlik kişiyi rahatsız etse de normal bir durumdur. Bu şişlik, morluk, sertlik 2-3 gün içinde hafiflemeye başlayıp,1 hafta sonra kaybolmaktadır. 6 gün sonunda ise normal hayatına devam etmek mümkün olmaktadır.

Doktorun tavsiye edeceği ağrı kesici ve iz kreminin kullanılması çok önemlidir. Ayrıca en az üç ay süresince ve gün içinde belli aralıklar ile göğüslere yapılacak olan masaj, iyileşme süresini kısaltmaktadır. Bu süreçte dikkat edilmesi gereken, tam iyileşme süresine kadar yapılan tüm işlemlerin doktor kontrolünde olması gerektiğidir.

Göğüs Estetiği Hangi Kriterlerde ve Kimlere Uygulanır? 

Göğüs estetiğinde amaç kişinin fiziksel güzelliğe ulaşması, vücudunun diğer bölgeleri ile memenin uyumu ile fiziksel ve ruhsal olarak mutlu olması olmaktadır. Plastik cerrahi kapsamındaki bu operasyon yapılırken boy, kilo, yaş ve vücudun gelişiminin tamamlanması gibi ölçütler dikkate alınmaktadır. Memelerin şekil ve büyüklüğünün nasıl olması gerektiğine işlemi gerçekleştirecek doktor ve kişi birlikte karar vermektedir. Karar aşamasında teknoloji yardımı ile 2 ve 3 boyutlu incelemeler yapılmaktadır.

Göğüs estetiği operasyonunda kişinin istek ve arzuları mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Amaç sadece vücutta güzel bir görünüm kazanılması değil bunun yanında kişinin göğüs estetiği sonrası yaşayacağı, uyum sorunun engellenmesi veya en kısa zamanda atlatmasını sağlamaktır. Göğüs estetiği sonrası doktor kontrolü ne zaman yapılır? sorusunun cevabı da işlemden sonraki ilk haftayı kapsamaktadır.

Göğüs Estetiği Operasyonunun Riskleri 

Göğüs estetiği yaptırırken herhangi bir sağlık sorununun yaşanmaması beklenmektedir. Bunun için öncelikli olarak plastik cerrahi dalında uzman bir doktorun seçimi gerekmektedir. Unutulmamalıdır ki her operasyonun kendine göre riski bulunmaktadır. Göğüs estetiği operasyonu oldukça kolay olmakla birlikte kendine göre riskler taşımaktadır. Bazı durumlarda göğüste ödem oluşabilmektedir. Operasyon öncesi ultrasyon ve mamografi gibi radyolojik inceleme doktor tarafından istenmektedir.

Göğüs estetiği sonrası doktor kontrolü ne zaman yapılır? sorusunun cevabı ilk hafta içerisinde olmaktadır. Olası bir problem bu kontrol sırasında anlaşılmakta ve çözülebilmektedir.

Göğüs Estetiği Yan Etkileri

Göğüs estetiği operasyonu geçiren kişiler göğüs estetiği sonrası doktor kontrolü ne zaman yapılır? sorusu gibi bu işlemin yan etkilerini de merak etmektedir. Bu etkiler oldukça hafif olmakla birlikte kısa süre içerisinde kaybolmaktadır. Bu yönleri ile bu uygulamalarda kişilerin çekinmesi gereken bir durum bulunmamaktadır.

Operasyon sonrası şişlik, karıncalanma, yanma hissi 4-6 hafta arasında kaybolmaktadır. Göğüs estetiği sonrası protez uygulamalarında iyileşme süreci 3-4 haftayı bulmaktadır. Dikleştirme ve küçültme işleminde ise süreç 6 haftayı bulmaktadır. 3. gün duş alınabilmektedir. Yine denize, havuza girebilmek için ise yaranın tamamen iyileşmesi beklenmektedir. Doktor tarafından bazen medikal sütyen veya sporcu sütyeni kullanılması tavsiye edilebilmektir.

Göğüs Estetiği Operasyonun Fiyatı Neye Göre Belirlenir? 

Göğüs estetiği sonrası doktor kontrolü ne zaman yapılır? sorusu ve ne sıklıkla kontrol yapıldığı fiyatlar üzerinde etkili olmaktadır. Doktorun operasyon sonrası verdiği fiziksel ve ruhsal desteğin niteliği fiyatı arttırabilmektedir. Ayrıca fiyatlar yapılacak operasyonun türüne göre de değişim göstermektedir. Bunun yanında kullanılacak malzemenin çeşidi ve markası da önemli olmaktadır.

Estetiğin uzun ömürlü olması ve daha sağlıklı sonuçlar elde edilmesi için kullanılacak protezler kaliteli olmalıdır.1. sınıf diye tanımlanacak bu protezler ömür boyu garantili, yüksek yoğunluğa sahip ve patlama ve sızıntıya karşı dirençli malzemeler olmaktadır. Seçilen malzeme operasyonun maliyetini de etkilemektedir.

Göğüs Estetiği Operasyonunda Hastane ve Doktor Seçiminin Önemi

Doktorun plastik cerrahide uzman olması bireyin iyileşme süresinin hızlanması için önem taşımaktadır. Göğüs estetiği kanser ve hormonal bozukluk gibi bazı sağlık problemleri dışında estetik görünme ihtiyacına karşılık uygulanan bir plastik cerrahi operasyonu olarak tanımlanmaktadır. Operasyonun kişi fiziksel güzelliğinin ötesinde ruhsal sağlığını da iyi etkileyecek bir işlem olmaktadır. Bu nedenle hastane ve doktor seçimi çok önemlidir.

Operasyon kararı alırken, fiyattan çok öncesi ve sonrası hastanenin ve doktorun sunduğu hizmetleri göz önünde bulundurmak yararlı olacaktır. Operasyon öncesi konforlu ve rahat bir ortamda hazırlanmak ve göğüs estetiği sonrası doktor kontrolü ne zaman yapılır? sorusunun cevabı bu aşamada yararlı olmaktadır.

Göğüs Estetiğinde Yaş Sınırı

Estetik cerrahi işlemlerinin pek çoğunda olduğu gibi bu işlem için de yaş kısıtlamasının olduğu söylenebilmektedir. Kişilerin meme gelişimini tam anlamıyla tamamlamaları 18 yaşını işaret ettiğinden söz konusu uygulamanın yaş sınırı da 18 olmaktadır.

18 yaşını geçen ve belirli sebeplerden göğüs estetiği yaptırmak isteyen kişiler Göğüs estetiği sonrası doktor kontrolü ne zaman yapılır? gibi sorulara yanıt aramaktadır. Bu gibi pek çok sorularına ayrıntılı şekilde yanıt almak isteyen kişiler bu işlemi gerçekleştiren hekimlerle iletişime geçebilmektedir.