Loading...

Göğüs estetiği riskleri tüm operasyonlarda olduğu gibi mevcuttur. Riskler pek olası olmasa da, ameliyatın potansiyel faydasına karşı bunları tartmak önemlidir. Potansiyel komplikasyonları ve sonuçlarını anladığınızdan emin olmak için her birini plastik cerrahınızla tartışın.

Ameliyatla İlişkili Komplikasyonlar

Göğüs estetiği riskleri arasından biri olan yara izleri: Ameliyattan sonra izler olacaktır. Bunlar genellikle önce kırmızı, sonra mor olacak ve daha sonra 12 ila 18 ay içinde daha soluk hale gelecektir. Göğüs estetiği ameliyat izi bazen yara daha geniş, kalın, kırmızı veya ağrılı hale gelebilir ve bunları düzeltmek için ameliyat olmanız gerekebilir. Kanama: Ağır kanama alışılmadık ancak mümkündür ve kanamayı durdurmak için kan nakline veya başka bir operasyona (veya her ikisine birden) ihtiyacınız olabilir. Herhangi bir kanama genellikle ameliyattan hemen sonra veya hemen sonra olur. Ameliyattan önce cerrahınız kanama riskinizi artıran tüm ilaçları tartışacaktır ve yüksek tansiyonu kontrol etmek önemlidir.

Enfeksiyon yarada enfeksiyon kaparsanız, antibiyotik veya başka bir ameliyat gerekebilir. Bu, ameliyatın nihai sonucunu etkileyebilir. Meme ucunuzdan akıntı varsa, cerrahınıza ameliyattan önce bunu söylemeniz önemlidir, çünkü bu enfeksiyon riskini artırabilir. Şişlik, morarma ve ağrı: Ameliyattan sonra memelerde bir miktar şişlik ve morarma olacaktır ve bunun geçmesi haftalar sürebilir. Uzun süreli ağrı olabilir, ancak bu nadirdir. Seroma: Burası sıvının memede toplandığı yerdir. Bu sıvının deriden bir iğne batırılarak veya başka bir ameliyatla boşaltılması gerekebilir. Bu, ameliyatın nihai sonucunu etkileyebilir. Göğüs estetiği fiyat ortalamasını risk durumları da etkileyebilir.

Göğüs estetiği riskleri arasındaki bir başka durum ekstrüzyon: Burası deriden derin dikişlerin çıktığı yerdir. Bunlar kolaylıkla çıkarılabilir. Deriye, yağa, göğüs dokusuna veya meme ucuna giden kan kaybı Ameliyat sırasında kan akışı kesilirse deri, yağ, göğüs dokusu veya meme ucunun bazı alanları ölebilir (nekroz olarak adlandırılır). Bu, ameliyatın nihai sonucunu etkileyebilecek başka bir ameliyata ihtiyacınız olduğu anlamına gelebilir. Nekrozdan etkilenen bir bölgede yumru veya pürüzlü bir yüzey olabilir. Zaman zaman yağ sertleşebilir ve bu da ileride mamogramları etkileyebilir. Duygu artışı veya azalması da göğüs estetiği rikleri arasında yer alır: Ameliyattan sonra, çoğu hasta göğüslerinde bir miktar değişiklik, en sık yara yakınında uyuşma ve meme uçlarında duyu artışı veya azalması yaşar. Nadir durumlarda, duyu değişikliği kalıcı olabilir. Nadiren azalmış his emzirme ile ilgili sorunlara neden olabilir.

Asimetri göğüs estetiği riskleri arasında olmakla birlikte oldukça sık karşılaşılır: Göğüslerin simetrik olmadığı yer burasıdır. Sonunda düzensizlikler olabilir. Bunlar zamanla iyileşebilir veya düzeltmek için küçük bir operasyona ihtiyacınız olabilir. Daha derin yapıların hasar görmesi: Ameliyat nadir de olsa sinirler, kan damarları, kaslar ve akciğerler gibi daha derin yapılara zarar verebilir. Bu hasar geçici veya kalıcı olabilir. Yetersiz sonuç: Bazen hastalar meme dikleştirme sonucundan memnun kalmazlar. Bu, göğüslerin görünümü veya hissi veya beklentileri karşılamayan göğüslerin şekli ile ilgili olabilir.

Cerrahınızla ameliyata girmeden önce istediğiniz büyüklük ve şekil ve bunun iyi bir sonuçla güvenli bir şekilde elde edilip edilemeyeceği hakkında konuşmanız çok önemlidir. Göğüslerinizin görünümü, yaşlanma, hamilelik veya kilo verme veya kilo verme gibi ameliyatınızla ilgili olmayan diğer durumların bir sonucu olarak değişecektir. Göğüs dikleştirme sonuçlarını sürdürmek için daha fazla ameliyat veya başka tedavilere ihtiyacınız olabilir. Alerjik reaksiyon nadiren bant, dikiş veya solüsyonlara karşı alerjik reaksiyonlar bildirilmiştir. Alerjik reaksiyonunuz varsa, ekstra tedaviye ihtiyacınız olabilir. Göğüs estetiği ameliyatı fiyatı oldukça karşılanabilir seviyelerdedir.

Güvenebileceğiniz Bir Cerrah Seçin

Göğüs estetiği riskleri karşısında cerrahınızı şunlara göre seçmeniz önemlidir: Eğitim, öğretim ve sertifika. Göğüs büyütme ameliyatı deneyimi. Onunla konfor seviyeniz Bölgenizde meme büyütme ameliyatı yapma konusunda deneyimli, kurul onaylı bir göğüs büyütme estetiği plastik cerrah bulduktan sonra, konsültasyonunuz için randevu almanız gerekecektir. Genel olarak, konsültasyonun derinlemesine doğası nedeniyle, ilk ziyaretle ilgili bir maliyet vardır. Şehir dışından hastalar için bazı durumlarda, sanal olarak teletıp teknolojileri kullanılarak başlangıç ​​konsültasyonları yapılabilir, ancak ameliyattan önce yüz yüze muayene yapılmalıdır. Göğüs estetiği İstanbul başta olmak üzere çoğu ilde gerçekleştirilmektedir.

Göğüs Büyütme İyileştirme Zaman Çerçevesi

Göğüs büyütme ameliyatından hemen sonra yardım almadan yürüyebilmelisiniz. Göğüs estetiği riskleri diğer cerrahi operasyon risklerini de taşır. Bacaklarınızda kan pıhtısı oluşma riskini azaltmak için birkaç saatte bir birkaç dakika yürümeniz çok önemlidir. Cerrahınız tarafından sağlanan tüm hasta bakım talimatlarına uymanız hayati derecede önemlidir. Bu, kompresyon giysilerinin giyilmesi, drenlerinizin bakımı, reçete edilirse antibiyotik alma ve güvenli aktivite seviyesi ve türü hakkında bilgileri içerecektir. Cerrahınız ayrıca yaşayacağınız normal semptomlar, kesi alanlarının bakımı ve olası komplikasyon belirtileri hakkında ayrıntılı talimatlar verecektir. Göğüs estetiği iyileşme süreci için geçen sürenin bireyler arasında büyük ölçüde değiştiğini anlamak önemlidir.

Anestezik Riskleri

Alerjik reaksiyonlar göğüs estetiği riskleri içinde en tehlikeli olanlardandır. Anestetik maddeye alerjik reaksiyonunuz olabilir. Göğüs enfeksiyonu: Küçük bir göğüs enfeksiyonu riski vardır. Sigara içiyorsanız risk daha yüksektir. Kan pıhtıları: Bacakta kan pıhtıları oluşabilir (derin ven trombozu veya ‘DVT’ olarak adlandırılır). Bunlar ağrıya ve şişmeye neden olur ve kan inceltici ilaçlarla tedavi edilmesi gerekir. Nadir durumlarda, pıhtının bir kısmı kopar ve akciğerlere gider (pulmoner emboli veya ‘PE’ olarak adlandırılır). Sigara içiyorsanız, aşırı kiloluysanız veya doğum kontrol hapı alıyorsanız, bunun riski daha yüksektir. Kalp krizi veya felç: Kalp krizi veya felç, kalbinize uygulanan zorlanma ameliyatından kaynaklanabilir. Ameliyattan önce bunun riski değerlendirileceksiniz. Ölüm: Tüm ameliyatlarda olduğu gibi ameliyat sonucunda ölmek mümkündür.

Operasyondan Sonra Neler Beklenmeli

Meme dikleştirme ameliyatı genellikle genel anestezi (yani uykuda olursunuz) veya bölgesel bir estetik (tüm bölgenin enjeksiyonlarla uyuşturulduğu) altında yapılır. Operasyon genellikle yaklaşık 90 dakika sürer. Yarayı temiz tutmak için antibiyotik verilebilir. Ayrıca, herhangi bir sıvıyı veya kanı boşaltmak için göğüste drenaj tüpleriniz olabilir. Bu tüpler, sıvı veya kan boşalmayı bıraktığında, genellikle eve gitmeden önce çıkarılacaktır. Aynı gün eve gidebilir veya bir gece hastanede kalabilirsiniz. Aynı gün eve giderseniz, sorumlu bir yetişkin gece sizinle kalmalıdır. Göğsünüz gergin hissedecek ve göğüsleriniz ve göğüsünüzün altındaki kaburgalar ağrıyacaktır. Rahat etmeniz için basit ağrı kesiciler yeterli olmalıdır. Göğüs estetiği fiyat tarifesi değişiklik göstermektedir.