Göğüs Estetiği İstanbul başta olmak üzere çoğu şehirde tedavi edilen göğüs sarkıklığı annelik, emzirme ve yerçekimi kuvvetinin bedelini ödeyen ortak mirasıdır. Daha sonra küçülme ile desteklenmeyen göğüsler gerilmiş deriye yerleşir ve yerçekimi onları aşağı çeker. Kilo alıp sonra kaybetmek de aynı etkiye sahip olabilir. Yaşlanma süreci de öyle, bu yüzden kadınlar sarkık göğüslerinin görünümünden hoşlanmazlar.

Göğüs Estetiği Ameliyatı Nedir

Genelde meme dikleştirme olarak bilinen mastopeksi ameliyatı, göğüslerden fazla gevşek olan derinin alınması, kaldırılıp yeniden şekillendirilmesi, daha genç görünmesi için yapılan bir operasyondur. Göğüs estetiği İstanbul ilinde de sıklıkla uygulanmaktadır.

Neden Göğüs Büyütme Var?

Göğüsler yaşla birlikte, hamilelik ve emzirmeden sonra ve kilo verdikten sonra doğal olarak sarkar. Bunun nedeni memedeki deri ve lifli bağların gerilmesi ve dolayısıyla meme dokusunun desteklenmemesidir. Göğüslerin lifli desteğini yeniden oluşturmak mümkün olmamakla birlikte fazladan deri alınarak, meme dokusunu yeniden şekillendirerek ve meme uçlarını yeni göğüslerde en iyi konuma getirerek yeniden şekillendirilebilir. Diğer seçenekler, areolanın boyutunu ( meme başı etrafındaki daha koyu cilt) küçültmek veya aynı zamanda göğüsleri büyütmektir.

Göğüs dikleştirme, göğüsleri daha sıkı ve daha yüksek hale getirebilir. Göğüs estetiğinden sonra sosyal ve kişisel olarak daha rahat olabilirsiniz. En iyi sonuçlar küçük, sarkık göğüsleri olan kadınlarda elde edilir, ancak her büyüklükte göğüs kaldırılabilir. Göğüslerin dikleştirilmesinin sonuçları ağır göğüslerde uzun sürmeyebilir. Göğüs estetiği İstanbul en başarılı estetik merkezlerinden bazılarına ev sahipliği yapmaktadır.

Operasyonumdan Önce Ne Olacak?

Cerrahınızla neden ameliyat istediğinizi ve ne istediğinizi konuşmak için buluşacaksınız. Cerrah, geçmişte sahip olduğunuz veya geçirmiş olduğunuz herhangi bir hastalığı not alacaktır. Doktorunuz tarafından reçete edilmeyen bitkisel ilaçlar ve ilaçlar da dahil olmak üzere kullandığınız her türlü ilacın kaydını da tutacaklardır. Cerrahınız göğüslerinizi inceleyecek ve tıbbi kayıtlarınız için bazı fotoğraflar çekebilir.

Muayene sırasında yanınızda birinin olmasını isteyip istemediğinizi soracaklar ve fotoğrafların çekilmesi, saklanması ve kullanılması için bir onay formu imzalamanızı isteyeceklerdir. Cerrah, ameliyat yapmanın güvenli olduğundan emin olmak için boyunuzu ve kilonuzu ölçecektir. Fazla kiloluysanız veya hamile kalmayı planlıyorsanız, cerrahınız ameliyatınızı ertelemenizi önerebilir. Göğüs estetiği İstanbul merkezleri sizleri bu konularda bilgilendirecektir.

Ameliyat Nasıl Yapılır?

Farklı yükselme türleri vardır. Sizin için en iyi iyileşme türü, göğüs büyüklüğünüze ve istediğiniz sonuca bağlıdır. Göğüs estetiği İstanbul merkezleri olarak bu sorunlar için de çözüm üretmektedir. Farklı tipte yükselme göğüslerde farklı izler oluşturur. Bazen çapa şeklini almak için memenin altındaki kıvrımda bir kesik olur. Memenin altından fazla deri alınır, meme daha sıkı bir koni şeklinde yeniden şekillendirilir ve meme uçları daha yüksek bir seviyeye çıkarılır.

Areolanın boyutu da küçültülebilir. Göğüsleriniz sarkık olduğu kadar küçükse büyütebilirsiniz. Silikon implantlar. Meme implantlarına sahip olmak meme uçlarının üzerindeki dolgunluğu önemli ölçüde artırmanın tek yoludur, ancak ağırlıkları memenin zamanla tekrar sarkmasına neden olabilir.

Bir Cerrah Seçmek

Göğüs estetiği İstanbul merkezlerinde göğüs büyütmeye karar verirseniz, yalnızca uygun şekilde eğitilmiş ve Genel Tıp Konseyi tarafından tutulan uzman sicilinde bulunan bir cerraha gidin. Sizin için neyin mümkün olduğu hakkında sizinle konuşacaklar veya en iyi sonuçları verecekler. Birkaç farklı kuruluşun üyeleri kozmetik cerrahi yaparlar, bu nedenle pratisyen hekiminiz (GP) size kimi göreceğiniz konusunda tavsiyede bulunabilecek en iyi kişidir. Ne zaman ve nasıl ödeme yapacağınız konusunda ameliyattan önce cerrahınızla konuşmalısınız. Hiç kimsenin acil bir göğüs büyütmeye ihtiyacı yoktur. Bunu düşünmeniz için zamanınız yoksa, başka bir yere bakmalısınız. Göğüs estetiği dikleştirme en çok başvurulan yöntemlerdendir.

Operasyonumun Başarılı Olmasına Nasıl Yardımcı Olabilirim?

Mümkün olduğunca sağlıklı olun. İyi bir diyet ve düzenli egzersiz ile kilonuzu sabit tutmanız önemlidir. Doktorunuz size bu konuda tavsiyede bulunabilir. Sigara içiyorsanız operasyondan en az altı hafta önce bırakmak komplikasyon riskini azaltmaya yardımcı olacaktır.

Kesiğin yapılacağı yerin yakınında tüy alma konusunda endişelenmeyin, ancak bölgenin olabildiğince temiz olduğundan emin olmak için ameliyattan önceki 24 saat içinde banyo yapın veya duş alın. Göğüs estetiği hakkında bilgi almak için mutlaka bir doktora danışmalısınız.

Alternatif Tedavi Nedir?

Göğüs dikleştirmenin basit bir alternatifi, yastıklı sütyen giymektir. Çok fazla gevşek cildiniz yoksa ve göğüsleriniz sarkmıyorsa silikon implant kullanarak meme büyütme sizin için iyi bir seçenek olabilir. Göğüsleriniz sarkık ve sizin için çok büyükse, meme küçültme ameliyatı size istediğiniz sonucu verebilir.

Birçok kadın, aileleri tamamlandığında meme dikleştirme ister, bu nedenle daha fazla çocuk sahibi olmayı planlıyorsanız, ameliyatınızı bundan sonrasına ertelemeyi düşünmelisiniz. Gelecekte hamile kalmanızı engelleyen bir meme dikleştirme riski bulunmasa ve meme büyütme genellikle emzirmeyi engellemese de, hamile olmak muhtemelen göğsü yeniden gerecek ve işlemin nihai sonucunu azaltacaktır. Çoğu cerrah, emzirme durduktan sonra ameliyatı altı ila 12 ay geciktirir, bu nedenle memenin eski şekline geri dönmesi için zamanı olmuştur. Göğüs estetiği riskleri çok nadir ortaya çıkar.

Pansumanlar

Göğüslerinizde biraz pansuman olacak. Ameliyattan sonra birkaç hafta boyunca balen içermeyen, tam oturan bir sütyen giymeniz gerekecektir. Göğüs estetiği bilgi almanın en kolay olduğu alanlardandır.

Kurtarma

Ameliyatınız ile aynı gün yataktan kalkacaksınız ve iki hafta sonra hafif aktiviteler yapacaksınız. Altı hafta içinde normal egzersize dönmelisiniz. Çoğu hasta, işine bağlı olarak ameliyattan sonra en az iki hafta işten çıkar. Operasyondan sonra birkaç hafta göğüsleriniz ağrır ve şişer. Birkaç hafta ağır şeyler kaldırmayın ve en az iki hafta seks yapmaktan kaçının. Tüm aktivitelere nazikçe başlayın. Kendinizi güvende hissedene ve emniyet kemeri takarak rahat olana kadar araba kullanmayın. Emin değilseniz sigorta belgelerinizi kontrol edin.  Göğüs estetiği yaptıran ünlüler İstanbul merkezlerini seçmektedir.

Sonuçları Görmek

İlk başta göğüsleriniz çok yüksek ve cildiniz çok sıkı görünebilir. Şişliğin geçmesi birkaç ay, nihai sonucun ortaya çıkması ise aylar alabilir. Çoğu hasta nihai sonuçtan memnun, ancak bazıları yeni şekillerine alışmakta zorlanıyor. Bu senin başına gelebilir. Meme ucunuzda az ya da çok his olabilir ve bu zamanla değişebilir. Zamanla, sütyen ölçünüz genellikle değişmese de, farklı boyutlarda veya şekillerde sütyen satın almanız gerekebileceğini fark edebilirsiniz.

Bakım sonrası bakımınız Vücudunuzu korumak ve en iyi sonucu almak için kendinize iyi bakın. Operasyonunuzdan sonra şiddetli aktivitelerden kaçının. Size söylendiği gibi yaralarınızı koruyun. Kilo almak veya hamile kalmak sonuçları etkileyecektir. Sağlıklı bir kilonuzu ve egzersiz seviyesini koruyun. Göğüs estetiği İstanbul güzel sonuçları genellikle hastalara sunar. Göğüs estetiği ücretleri İstanbul merkezlerinde değişkenlik gösterse de birbirine yakındır.

Nelere Dikkat Edilmeli

Göğüs estetiği fiyat belirlemesi önceden doktorunuzla anlaşmanız gereken hususlardandır. Ameliyat sonrası kanama, genellikle tek bir tarafta şişmeye, renk değişikliğine ve ağrıya neden olabilir. Bir enfeksiyonun belirtileri yarada ağrı, kızarıklık, şişlik ve cerahattir ve ayrıca ateşiniz de olabilir. Bacaktaki kan pıhtısı baldırda şişlik ve ağrıya neden olabilir. Pıhtı akciğere giderse nefessiz kalabilir veya göğsünüzde ağrı olabilir. Yara iyi iyileşmiyorsa ağrıyabilir ve ağlayabilir. Ameliyattan sonra herhangi bir endişeniz varsa, bir doktorla görüşün veya acile gidin. Göğüs estetiği İstanbul ameliyat sonrası da oldukça ilgilenilen alanlardandır. Göğüs estetiği ücretleri İstanbul merkezlerinde oldukça düşüktür.