Loading...

Göğüs estetiği fiyatları, estetik operasyonun en merak edilen konularından bir tanesidir. Estetik fiyatları, yapılacak operasyona göre değişiklik göstermektedir.

Meme estetiği fiyatları seçilen uzman doktor, hastane, şehir gibi faktörlerle belirlenir. Bunun yanı sıra yapılacak olan operasyonda kullanılacak olan silikonlar, verilecek olan anestezi türü de fiyatları etkilemektedir. Fiyat belirlenmeden önce ise, hastanın seçmiş olduğu doktor tarafından detaylı bir muayene yapılmaktadır. Muayeneden sonra hastanın da istekleri göz önünde bulundurularak, nasıl bir operasyon yapılacağına karar verilir. Karar verilen işlem sonrasında tüm faktörler göz önünde bulundurularak hastalara fiyat verilir. Ancak her hastane ve doktor ameliyatlar için farklı meme estetiği fiyatı verebilirler.

Meme Estetiği Nasıl Yapılır?

Göğüs estetiği kadınların ve erkeklerin göğüslerinde yeni bir görünüm için başvurdukları işlemlerdir. Meme estetiği içerisinde meme küçültme, dikleştirme, meme büyütme estetiği gibi işlemler yer almaktadır. Yapılacak operasyona göre ameliyat şekli belirlenir. Göğüs küçültme operasyonunda meme dokusu alınırken, göğüs büyütme estetiği olacak hastanın isteği ve doktorun önerisine uygun meme implantı yerleştirilir.

Meme estetiği öncesinde, operasyon yapılacak olan hasta için sağlık taraması yapılır. Sonrasında hasta muayene edilir ve uygun operasyona karar verilerek hasta ameliyata hazırlanır. Estetik operasyona bağlı olarak kesi atılır ve ameliyat gerçekleştirilir. Ameliyat sonunda kesilere dikiş atılır ve ameliyat bitirilir. Ameliyat sonrasında doktor talimatlarına göre kontrollere gidilerek, estetik operasyon tamamlanır. Göğüs estetiği fiyatları bu operasyon türlerine göre belirlenir

Meme Estetiği Yöntemleri Nelerdir?

İnsan vücudunda olan deformasyonlar gibi birçok nedenden dolayı günümüzde meme estetiği oldukça önemli bir operasyon arasında yer almaktadır. Meme estetiği için yapılacak operasyonlarsa hastaya göre değişim göstermektedir. Yapılacak olan operasyonlar sonucunda göğüs estetiği fiyatları belirlenir.

Meme estetiğinde hastalar şikayetlerine göre değerlendirilir ve operasyon için yöntemler belirlenir. Meme küçültme operasyonunda memeden yağ, deri ve doku alınır. Bu şekilde meme küçültme operasyonu gerçekleştirilir. Meme büyütme operasyonunda ise doktor önerisi ve hasta isteğine bağlı olarak, göğüs kasının altına ya da üstüne protezler yerleştirilir. Günümüzde ameliyatsız meme büyütme estetiği de yapılan estetik operasyonları arasında yer almaktadır. Bu operasyonda göğüslere jel enjekte edilir ve ortaya daha büyük ve dik memeler çıkar.

Kimler Meme Estetiği Yaptırabilir?

Meme estetiği yalnızca görünümü değiştirmek için değil, sağlık durumları için de yapılan ameliyatlardır. Göğüs küçültme ameliyatlarının en önemli nedenleri bel, boyun ve sırt ağrılarıdır. Yapılan ameliyat ardından meme estetiği olanlar hem boyun, sırt ağrılarından kurtulacak hem de güzel bir görünüme kavuşacaklardır. Meme büyütme ameliyatlarında ise hastaların rahatsız oldukları asimetrik duruşlar düzeltilir.

Erkeklerde meme estetiği de yaygın olarak yapılan estetik ameliyatlar arasında yer almaktadır. Meme dokusunun büyümesi sonucunda yaşanan rahatsızlıklar için de erkekler için ameliyatlar uygulanmaktadır. Bunun yanında göğüs kasları içinde meme estetiğine başvuran hastalar için, meme dokusuna silikon protezler yerleştirilir. Buna göre göğüs estetiği fiyatları belirlenir.

Meme Estetiği İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Öncelikle meme estetiği görüntüden önce sağlık açısından oldukça önemli bir durumdur. Büyük memelere sahip kadınların yaşadığı durumlar meme estetiği yorumları fazlaca merak edilmektedir. Büyük meme nedeniyle bel, sırt ağrıları yaşayan kadınları için meme küçültme ameliyatı yapılır. Bu ameliyat hasta isteği de dikkate alınarak, memenin alt tarafından deri ve doku alınır.

Küçük meme problemi yaşayan hastalar için meme büyütme ameliyatı oldukça önemli bir konu. Bu ameliyat için doktor seçimi, doğru silikon boyutu ve doğru silikon maddesi seçimi önemlidir. Seçilen materyallere göre göğüs estetiği fiyatları değişiklik gösterir. Ameliyat sonrasında hastalar doktorun belirlediği süreler içesinde kontrole giderek süreci tamamlarlar.

Meme Estetiği Çeşitleri

Göğüs estetiği ameliyatları, meme dokusunda meydana gelen değişiklerin ve istenmeyen durumların ortadan kaldırılması için uygulanan bir ameliyat türüdür. Meme estetiği ameliyatlarında göğüs büyütme, göğüs küçültme, dikleştirme gibi uygulamalar yapılmaktadır. Bu uygulamalar hastaların istekleri üzerine, uzman doktorlar tarafından belirlenerek genel anestezi altında yapılmaktadır. Aynı zamanda doğum sonrasında meme estetiği de bu ameliyatın nedenlerinden biridir.

Hormonal değişiklikler ve memede yaşanan deformasyonlar nedeniyle hastalar meme büyütme veya küçültme estetiği ameliyatlarına ihtiyaç duymaktadırlar. Tüm bunlar göz önünde bulundurulur ve her hastada göğüs estetiği fiyatları değişiklik gösterir. Doğum sonrası meme estetiğinde en merak edilen konu ise emzirmedir. Operasyon sonrasında süt kanallarına zarar gelmez ve sağlıklı bir emzirme dönemi geçirebilirsiniz.

Göğüs estetiği operasyonu her yaştaki hastaya, günümüz teknolojisiyle iz bırakmadan uygulanır. Meme estetiği operasyonlarında kısa sürede iyileşme sağlanarak, hasta memnuniyeti sağlanır.

Meme Estetiği Öncesi Ve Sonrasında Yaşanacak Durumlar

Ameliyat öncesinde hastaya detaylı bir sağlık taraması yapılarak, hastanın ameliyata uygun olup olmadığı araştırılır. Yapılacak olan tetkikler ve operasyona göre göğüs estetiği fiyatları belirlenir. Yapılan taramalar ve muayeneler sonrasında uzman doktor tarafından hastalara ameliyat tarihi verilir. Ameliyat gününüzden bir gün önce size söylenen saat aralıkları arasında ameliyata kadar tüketim yapmamalısınız.

Genel anestezi altında yapılan meme estetiği 1-1.5 saat arasında süren bir ameliyattır. Ameliyat sonrasında hastanın durumuna göre hastanede müşahede altında tutularak, doktorunuz tarafından takip edilirsiniz. Ameliyattan 4 gün sonra banyo yapabilirsiniz. Dört günün sonunda pansumanlarınız yenilenmeli ve bandajlarınız tazelenmelidir. Uygulanan ameliyat sonrasında doktorunuzun önerdiği süre içerisinde, tavsiye edilen masaj uygulamasını da göğsünüze uygulayarak ameliyat sürecini tamamlamış olacaksınız.

Meme Estetiği Kontrolleri Nasıl Olur?

Ameliyat sonrasında en önemli durum doktor kontrolleridir. Bu kontrolleri aksatmamalı ve verilen talimatlara harfiyen uymalısınız. Doktorunuz tarafından size önerilen korseyi üç ila dört hafta arasında giymelisiniz. Ayrıca ameliyat sonrası açılan bandajlardan sonra sporcu sütyeni kullanılmalıdır. Kullanılan sütyene ve korseye göre de göğüs estetiği fiyatları değişiklik gösterir. Sporcu sütyeninin kullanım amacı ameliyat sonrası memelerin daha kolay şekil alması olacaktır. Bu sütyenin de ne kadar kullanılacak olduğu doktorunuz tarafından sizlere söylenecektir.

Özellikle meme büyütme estetiği ameliyat sonrasında sertleşmeler yaşanabilir. Bu durum içinse doktorunuzun size önerdiği masajları uygulamalı ve belirli aralıklarla doktor kontrollerine gitmelisiniz.