Göğüs estetiği ameliyatı ücretleri göğüs büyütme ameliyatı olmayı seçmeniz için birçok nedenden biridir. Göğüs büyütme, kilo verdikten veya hamilelikten sonra kaybedilen meme hacmini geri kazandırabilir, ancak aynı zamanda göğüslerinizin boyutu ve şekli ile ilgili memnuniyetsizlik duygularını da giderebilir. Göğüs büyütme ameliyatı, göğüsleriniz arasındaki boyut farkını düzelterek daha yuvarlak bir göğüs şekli elde etmek veya doğal göğüs boyutu asimetrisini iyileştirmek için de kullanılabilir.

Bazı kadınların bir memesi diğerinden daha küçüktür ve bu da kadının özgüvenini etkileyebilir.  En popüler meme ameliyatlarından ikisi büyütme (büyütme) ve meme dikleştirme ameliyatıdır. Meme Büyütme Ameliyatından ne gibi sonuçlar bekleyebilirsiniz: Göğüs dolgunluğunu ve projeksiyonunu artırır. Göğüs ve kalça hatlarının dengesini iyileştirir. Öz imajı ve özgüveni geliştirir. Göğüs estetiği ücretleri bu faydaların yanında oldukça düşük kalmaktadır.

Göğüs Büyütme İmplant Cerrahisi: Temel Gerçekler

Daha büyük göğüsler istiyorsanız, önerilen cerrahi prosedür göğüs büyütme estetiği olur. Göğüs estetiği ücretleri işlem düşünülünce oldukça düşük gelmektedir. Göğüs büyütme düşünüldüğünde kesi yeri, implant tipi ve implantın boyutu ve şekli dahil olmak üzere düşünülmesi gereken çok sayıda ana faktör vardır. Kesi ve implantın yeri: Göğüs büyütme için en sık görülen üç kesi, göğüs kıvrımının altında, koltuk altında veya meme başı çevresidir. Göğüs implantı pektoralis majör kasının altına (kas altı) veya kasın üstüne ve göğüs bezinin altına (subglandüler) yerleştirilebilir. Danışman meme cerrahınız her seçeneğin avantajlarını ve dezavantajlarını tartışacak ve vücut tipiniz ve gereksinimleriniz için hangisinin en iyi olacağını belirlemeye yardımcı olacaktır. İmplant boyutu ve şekli: Birkaç çeşit meme implantı vardır. Hangi implantın en uygun olduğunu seçerken, danışmanınız göğüs ve vücut şeklinizi, yaşam tarzınızı ve hedeflerinizi dikkate alacaktır.

Göğüs büyütme konusunda uzmanlaşmış danışman plastik cerrahımız, hangi boyut ve şeklin en iyi görüneceğini ve sonuçta sizi mutlu edeceğini tartışabilecektir. Meme implantı çeşitleri: Sadece silikon dolgulu meme implantları kullanıyoruz . Silikon daha pahalı olma eğilimindeyken ve daha büyük bir kesi gerektirirken, silikon implantlar daha doğal gerçekçi bir his verme eğilimindedir ve çok az doğal göğüs dokusu olan bir hasta için mükemmel bir seçimdir.

Silikon dolgulu meme implantları, size ve cerrahınıza, size en uygun görünümü bulmanız için en geniş meme implantı seçeneklerini sunar. Gel implantları birden fazla boyut ve projeksiyon sunar ve tümü yumuşak bir his için tasarlanmıştır. Böylece, sizin ve vücudunuz için mükemmel olan dolgunluğu bulabilirsiniz. Göğüs implantı seçenekleri, tam yuvarlak bir görünüm ve yumuşak bir his ile daha fazla dolgunluk sunmak için tasarlananları içerir; Klasik yuvarlak bir görünüm sağlayanlar ve bir kadının göğsünün kıvrımını yansıtmak için tasarlanmış gözyaşı şeklindeki implantlar.

Göğüs Büyütme

Göğüs büyütme ameliyatı, memenin büyüklüğü ve şekli ile ilgilenir. Göğüs estetiği ücretleri ile düşünülünce karşılanabilir seviyelerdedir. Ancak göğüslerin sarkmasını düzeltmeyecektir. Oysa meme dikleştirme ameliyatı memenin pozisyonunu düzeltir ancak göğüs boyutunu büyütmez.

Göğüs estetiği ücretleri işlemler arasında farklılık göstermektedir. Örneğin dikleştirme genellikle göğüs büyütme ile birlikte gerçekleştirilir. Bu da göğüslerin daha genç bir konuma gelmesini sağlarken aynı zamanda implant kullanımı ile hacmi arttırır. Göğüs dikleştirme ile birlikte göğüs büyütme yaptırmak, sarkık göğüsleri ve meme başı bölgelerini yeniden konumlandırmanın yanı sıra size daha fazla göğüs dolgunluğu verecektir. Estetik meme ameliyatı olmaya karar vermek çok kişisel ve son derece kişiseldir. Güvenlik ve gönül rahatlığı nedeniyle, göğüs büyütme konusunda uzmanlaşmış kayıtlı ve deneyimli bir danışman plastik cerrah ile görüşmek her zaman en iyisidir. Bu size mümkün olan en iyi sonucu almanın güvencesini sağlayacaktır.

Göğüs İmplant Danışmanlığı

Mevcut seçenekleri değerlendirirken bir plastik cerrah ile kişisel görüşme en yararlı kaynak olabilir. Konsültasyon uzun sürmez ve bir uzmanın görüşü ile faydaları, riskleri daha iyi anlayabilir ve hangi implant seçeneklerinin sizin ve vücudunuz için en iyi olduğuna karar verebilirsiniz. Konsültasyonunuzda, danışman cerrahınız size en uygun meme implantlarının boyutunu, şeklini ve türünü tartışacaktır.

Göğüs implantları genellikle en az 10 yıl dayanır ancak bundan daha uzun süre sorunsuzca sürebilirler. Göğüs büyütme ameliyatından sonra emzirmeye devam edebilirsiniz. Anne sütünde silikon bulunmadığından herhangi bir risk yoktur. Göğüs büyütme, mamografi taramalarını engelleyebilir. Göğüs taramasına gidecekseniz, lütfen Röntgen uzmanınıza veya hemşirenize göğüs implantlarınız olduğunu söyleyin. Göğüs büyütme fiyat İstanbul merkezli olarak belirlenmektedir.

Göğüs Büyütmenin Maliyeti Nedir?

Tüm büyük sağlık sigortası şirketleriyle çalışıyoruz ve ayrıca nakit, kredi ve banka kartları dahil olmak üzere kendi kendine ödeme seçenekleri sunuyoruz. Göğüs büyütme maliyetleri, seçtiğiniz göğüs implantlarının türüne ve maliyetine göre değişebilir. Göğüs cerrahisi maliyetleri şunları içerebilir: Anestezi ücretleri, hastane veya cerrahi tesis maliyetleri, tıbbi testler, ameliyat sonrası giysiler, ilaç reçeteleri, cerrah ücretleri, göğüs estetiği ücretleri.

Göğüs İmplantları Nelerdir?

Göğüs implantları yapay (protez) implantlardır. Yaygın olarak iki tür meme implantı kullanılmaktadır: Silikon implantlar – Plastiğe benzer sıvı, jel veya katı formda mevcuttur. Salin implantlar – Steril tuzlu su kullanılır. Mevcut tedavi seçenekleri genellikle kişisel koşullarınıza ve ihtiyaçlarınıza bağlı olacaktır.  Göğüs büyütme estetiği ücretleri bu işlemlere göre değişir.

Göğüs Büyütme Ameliyatı İle İlgili İşbirliği

Göğüs büyütme estetiği içinde herhangi bir ameliyat şekli ile ilişkili komplikasyonlar, anesteziye beklenmedik bir reaksiyon, aşırı kanama veya genellikle bacaktaki bir damarda (derin ven trombozu) bir kan pıhtısı oluşmasını içerebilir. Göğüs Büyütme cerrahisiyle ilişkili olası komplikasyonlar: Bazen göğüslerin şekli ve boyutundaki küçük farklılıklar implant ameliyatı ile vurgulanabilir. Memede enfeksiyon riski olabilir. Bu olursa, tedaviye izin vermek için implantı çıkarmanız gerekebilir. İmplantın etrafında anormal yara dokusu oluşabilir ve bu da implantı sıkılaştırıp yuvarlak hale getirebilir. Buna kapsüler kontraktür denir ve ağrılı olabilir. Cerrahınız bunu tedavi etmek için başka bir ameliyat önerebilir.

Göğüs deriniz ve meme ucunuz ameliyattan sonra daha az veya daha hassas hissedebilir. Bu genellikle birkaç ay sonra düzelir. Göğüs büyütme sonrası his kaybederseniz kalıcı olabilir. Yara izleri kırmızı, kalın ve ağrılı hale gelebilir. Bunu düzeltmek için daha fazla ameliyata ihtiyacınız olabilir. İmplantlar bazen göğsünüzdeki cildi etkileyebilir ve cildinizde dalgalanmalar ve kırışıklıklar olduğunu fark edebilirsiniz. Bu genellikle çok zayıf kişilerde veya ameliyat sonrası ani kilo kaybından sonra olur. İmplantlar çok nadir durumlarda sızıntı yapabilir. Bu yavaş bir sızıntı veya ani bir bölünme olabilir. Bu olursa, implantınızın çıkarılması gerekebilir.  Göğüs estetiği fiyat ortalaması her merkezden ayrıca öğrenilmelidir.

Göğüs Büyütme Ameliyatından Önce Ne Olur?

İşleminizden önce danışman cerrah: Göğüslerinizi ölçür ve şeklini, cildinizi ve meme uçlarınızın konumunu değerlendirir. Ameliyat bölgesini işaretlemek için göğüslerinizi çizer. Gizli ‘öncesi ve sonrası’ görüntüler için göğüslerinizi fotoğraflar. Muhtemelen bir mamografi çektirmenizi ister. Bunların tümü, ameliyatınızdan mümkün olan en iyi sonuçları almanızı sağlamaya yardımcı olacaktır. Göğüs estetiği ameliyatı ücreti oldukça cüzi miktardadır.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Sırasında Ne Olur?

Göğüs estetiği yaptıranlar tarafından bildirilenlere göre genellikle 1-2 saat arasında sürer. Tipik meme implantı ameliyatı sırasında göğsünüzdeki deride kesikler yapılır. Kesilerin tam konumu, memenin şekline ve boyutuna ve elde etmeye çalıştığınız görünüme bağlı olarak değişebilir. Göğsünüzün altındaki kıvrımda, meme ucunuzun çevresinde veya koltuk altı bölgenize doğru olabilirler. Kesik yapıldıktan sonra, cerrahınız implantın yerleştirilmesi için bir yer açacaktır.

İmplant genellikle göğüs kasınızın üstünde göğüs dokunuzun altında bulunur, ancak bazen göğüs kasınızın altına yerleştirilir. Bu, implantın kenarlarının görünme olasılığını azaltır ve kapsül kontraktürü gibi komplikasyon riskini azaltmaya yardımcı olabilir. İmplant yerleştirildikten sonra kesikler dikişlerle kapatılacak ve destekleyici bir pansuman veya destek sütyeni kullanılarak göğüslerin etrafına destekleyici bir sargı konulacaktır. Göğüs estetiği ücretleri arasında olan kalemler için ayrıntılı bilgi istenmelidir.

Göğüs Büyütme Ameliyatından İyileşme

Operasyonunuzu takiben biraz ağrı hissedebilirsiniz. Cerrahınız ağrıya ve bunu almanız gereken sürenin uzunluğuna yardımcı olmak için ilaç önerecektir. Hem ilk randevunuzda hem de ayrılmadan önce, cerrahınız normal faaliyetlerinize ne zaman dönmeyi bekleyebileceğiniz konusunda size tavsiyede bulunacaktır. Göğüs estetiği ücretleri İstanbul başta olmak üzere birçok şehirde önceden bildirilmektedir.

Yaptığınız ameliyata ve işinizin gerektirdiğine bağlı olarak yaklaşık iki hafta işten ayrılmanız gerekebilir. İmplantın yerleştirildiği bölgedeki doku hasarını azaltmaya yardımcı olmak için yaklaşık bir ay sonra herhangi bir ağır kaldırma veya kol / göğüs egzersizinden kaçınmalısınız. Cerrahınız implantınızı göğüs kasınızın altına yerleştirdiyse, onarım süreleri uzayabileceğinden aktivitenizi daha uzun süre azaltmanız gerekebilir. Göğüs büyütme estetiği ücretleri ameliyat sonrası kontrolleri de içermelidir.

Göğüs Büyütme Ameliyatı

Yan etkiler, meme büyütme ameliyatı geçirdikten sonra karşılaşabileceğiniz istenmeyen ancak çoğunlukla geçici etkilerdir. Prosedürünüzün ardından göğüslerinizde bir miktar sertlik, rahatsızlık ve şişlik olacaktır. Bu, şişme azaldıkça azalacaktır. Göğüs büyütme ameliyatı geçirdikten sonra morarma ve ağrı birkaç hafta sürebilir. Yara izi kaybolur ancak gözle görülür bir fark görülmesi altı ayı bulabilir. Göğüs estetiği ücretleri 2019 yılında oldukça uygun seviyelerde olmuştur.