Göğüs estetiği ameliyatı sonrası spor yapmak ya da diğer aktivitelere devam etmek isteyen kişiler bu uygulamanın bu aktivitelere engel olup olmayacağını merak etmektedir. Hafif bir ameliyat olsa da göğüs estetiği ameliyatı sonrasında bir süre dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Bunlara dikkat edildiği takdirde iyileşme süreci hızlı ve sorunsuz bir şekilde gerçekleşmektedir.

Göğüs estetiği ameliyatı hem kadınlar hem de erkekler tarafından yaygın olarak kullanılan bir estetik operasyon olmaktadır. Bu ameliyat meme büyütme, küçültme, dikleştirme ya da meme onarımı gibi farklı amaçlarla uygulama alanına sahip olmaktadır. Kişilerin ihtiyaçlarına ve vücut tiplerine göre uygulamanın ayrıntıları uzman hekim tarafından belirlenmektedir.

Göğüs Estetiği Ameliyatı

Göğüs estetiği ameliyatı kişilerin görünümlerine büyük bir yeri olan meme bölgesinin kişinin taleplerine göre şekillenmesini sağlayan estetik cerrahi operasyonları olmaktadır. Bu operasyonların uzman hekimlerce ve steril hastane koşullarında uygulanması kişinin sağlığı için büyük bir önem taşımaktadır. Gerekli koşullar oluşturulduğu takdirde istenilen sonucu elde etmek mümkün olmaktadır.

Ameliyat olduktan sonraki iyileşme süreci oldukça önemli olmaktadır. Hızlı ve sorunsuz bir iyileşme süreci yaşamak isteyen kişiler bu noktada uzmanın önerilerini dikkate almalı ve gereklilikleri uygulamalıdır. Özellikle spora düşkün kişiler göğüs estetiği ameliyatı sonrası spor yapıp yapamayacaklarını merak etmektedir. Vücudu zorlayacak hareketlerden kaçınılması gerektiği için ağır sporlardan da bir süre kaçınılması kişinin sağlığı açısından önem taşımaktadır.

Göğüs Estetiği Ameliyatı Ne İçin Yapılır?

Göğüs estetiği ameliyatının amacı uygulamanın yapılacağı kişinin ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir. Bazı kişiler göğüslerinin vücuduna oranla küçük olduğunu düşünürken bazı kişiler ise çok büyük olduğundan şikayet etmektedir. Bazı insanlar ise dikleştirme ve daha iyi bir görünüm kazandırma isteği ile bu uygulamayı yaptırmaya karar vermektedir. Genel amaç ise vücut bütünlüğünü bozmayacak ve estetik güzellik katacak göğüs bölgesi oluşturmaktır.

Hangi amaç için gerçekleştiriliyor olursa olsun işlemi yapan kişinin uzman bir estetik cerrah olması gerekmektedir. Ayrıca göğüs estetiği ameliyatı sonrası spor ve ağır egzersiz programlarına ara vermek, vücudu zorlayacak hareketler yapmamak ve yük kaldırmamak gerekmektedir. Aksi takdirde istenmeyen problemlere yol açılabilmektedir.

Göğüs Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Göğüs estetiği ameliyatının farklı uygulanma amaçları bulunduğundan uygulama yöntemi de değişiklik gösterebilmektedir. Bu yöntem uygulama yapacak uzman tarafından belirlenmektedir. Koltuk altı ya da memenin alt kısmından yapılacak kesilerle işlem gerçekleştirilmekte ve bu nedenle dikiş atılması söz konusu olmaktadır. Dikişler olacağı için göğüs estetiği ameliyatı sonrası spor ve ağır yük kaldırma gibi aktivitelere ara verilmesi gerekmektedir.

Göğüs büyütme ameliyatlarına meme içine dolgu malzemesi yerleştirilmektedir. Göğüs küçültme ameliyatlarında ise fazla dolu ve yağ alınarak küçültme sağlanmaktadır. Hangi yöntemin uygulanacağı kişinin ihtiyaçlarına göre değişiklik göstermektedir. Uygulama doğru bir şekilde gerçekleştiği takdirde kişilerin beklentileri tam anlamıyla gerçekleşmektedir.

Göğüs Estetiği Ameliyatı Ağrılı Mıdır?

Her insan için güzel vücut hatlarına sahip olmak önem taşımaktadır. Genetik faktörler ve yaşam biçimleri gereği vücut bölgelerinde belirli problemleri olan kişiler estetik operasyonlara başvurmaktadır. Ancak bu işlemlerin ağrılı süreçler yaratmasından çekinmektedir. Bu ameliyatlarda anestezi uygulandığı için kişinin herhangi bir acı hissetmesi mümkün olmamaktadır.

Ameliyat sonrası süreçte hissedilebilecek hafif ağrılar, ağrı kesicilerle kolaylıkla geçirilebilmektedir. Ancak göğüs estetiği ameliyatı sonrası spor ve dikişleri zorlayacak diğer her türlü aktiviteye ara vermek gerekmektedir. Yaklaşık 1 aylık kısa bir süre sonra kişiler eski yaşamlarına aynı şekilde devam edebilme imkanına sahip olmaktadır. İşlemden 1 gün sonra iş hayatlarına dönmeleri mümkün olmaktadır.

Göğüs Estetiği Ameliyatı İyileşme Süreci

Göğüs estetiği ameliyatı yaptırmaya karar verildikten sonra iyi bit hekim seçmek önemli olmaktadır. Bu sayede hem ameliyat hem de iyileşme sürecinin sorunsuz geçmesi için önemli bir adım atılmış olmaktadır. Ancak hastanın da kendisine son derece dikkat etmesi iyileşme süreci için gereklilik oluşturmaktadır. Göğüs estetiği ameliyatı sonrası spor ve diğer zorlayıcı faaliyetlere kısa bir süre ara verilmesi yararlı olmaktadır.

Göğüs estetiği ameliyatından sonra bir süre korse kullanılması gerekli olmaktadır. Korse sayesinde desteklenen göğüs bölgesi rahat etmekte ve dikişler de korunmaktadır. Bu uygulamalar yapıldığı takdirde sorunsuz bir iyileşme süreci yaşanması ve yaklaşık 1 ay sonra tamamen iyileşmek mümkün olmaktadır.

Göğüs Estetiği ve Spor Yaşamı

Spor yapmak hem profesyonel anlamda hem de hobi olarak yapıldığında sayısız fayda sağlamaktadır. Bu nedenle sağlıklı bir yaşam sürmek ve fit bir vücuda sahip olmak isteyen kişilerin pek çoğu hayatlarında spora da yer vermektedir. Ancak erkeklerde meme bölgesinde meydana gelen sarkma ve yağlanma problemleri için spor çözüm olmayabilmektedir. Bu noktada göğüs estetiği yaptırılması ilk tercih olmaktadır.

Kişiler göğüs estetiği ameliyatı sonrası spor yaşamlarının nasıl etkileneceğini merak etmektedir. Elbette bir süre bu ameliyat spor yaşamını aksatsa da kısa bir süreç olmaktadır. Yaklaşık 1 ay sonra eskisi gibi antrenman yapmaya devam edilmektedir. Bu bir aylık iyileşme sürecinde vücudu zorlamayacak hafif egzersizler yapılabilmektedir.

Göğüs Estetiği Kimlere Yapılmaktadır?

Tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi göğüs estetiği uygulamasında bir yaş sınırı bulunmaktadır. Memelerin tam olarak olgunluğa ulaşmış olması gerektiği için bu yaş sınırı 18 olmaktadır. 18 yaşını doldurmuş kadın ve erkekler bu uygulamayı gönül rahatlığı ile tercih edebilmekte ve diledikleri görünüme kavuşabilmektedir.

Göğüs estetiği ameliyatı sonrası spor ve beslenmeye dikkat etmek gerekmektedir. Böylece yapılan işlemin kalıcı olması ve istenilen vücut görünümüne sahip olması garantilenmektedir. Fit ve sağlıklı bir vücuda sahip olmak isteyen kişiler bu estetik operasyona ek olarak spor ve dengeli beslenmeye de önem vermelidir.