Loading...

Göğüs estetiği ameliyatı İstanbul, Göğüs kadın fiziğinde görüntü itibariyle önemli detaylardan birini oluşturmaktadır. Bebeğin emzirildiği ve kadınlığın önemli simgelerinden biri olduğu için kadınlar göğüslerinin iyi görünmesini istemektedir. Göğsü küçük olan kadınlar genellikle estetik operasyonlara başvurmaktadır. Göğüs büyütme işlemi silikon implantla ya da yağ enjeksiyonuyla yapılmaktadır. Böylece küçük olan göğüs ölçüleri istenilen boyutlara getirilmektedir.

Göğüs estetiği ameliyatı İstanbul şehrinde nüfusa oranla daha çok tercih edilen operasyon çeşitlerinden biri olmaktadır. Bazen estetik kaygıların dışında tek veya çift taraflı göğüslerde gelişim eksikliğinden dolayı da uygulanmaktadır. Hamilelik sonrası vücuttaki kilo kaybı ile göğüs ölçülerinde küçülme olabilmektedir. Daha dolgun, iri ve güzel görünüm için göğüs estetiği ameliyatı gerekmektedir.

Göğüs Estetiği Hangi Durumlarda Yapılmaktadır?

Göğüs estetiği ameliyatı İstanbul şehrindeki kadınların göğüslerinin küçük olmasıyla beraber orantısız vücut hatlarının düzeltilmesi için tercih edilmektedir. Kalça göğüs orantısını dengelemek için yapılmaktadır. Göğüs hacmindeki kaybı önlemek ve sarkmalar için toplama ameliyatı uygulanmaktadır. Simetrik olarak eşit olmayan göğüsler içinde meme büyütme ameliyatı uygulanmaktadır. İşlem sonrası daha büyük bir görünüm sağlanmaktadır.

Kanser sonucu göğüslerin alınmasıyla ölçülerin küçülmesi hatta yok olması yeniden göğüs oluşturmak için ameliyat gerektirebilir. Bunun dışında yapılan göğüs estetiği ameliyatının üzerinde zaman geçmesiyle birlikte meme implantlarının değişmesi gerekebilmektedir. Özelliğini kaybeden ve görünüm açısından sorun oluşturduktan sonra bu işlem tekrarlanmaktadır. Bu başlıca işlemler göğüs estetiğinin yapılması için nedenlerdir.

Estetik ve Orantılı Vücuda Sahip Olmak

Yıllar önce güzellik algısı bugünkünden farklıdır. Güzellik algısı değişen zamana ve kişilerin kendi zevklerine göre değişiklik göstermektedir. Ancak geçmişten günümüze her dönem için göğüs bölgesi güzellik için önemli bir vücut bölgesi olmaktadır. Pek çok kadın orantılı bir vücuda sahip olmak istemektedir. Göğüslerin estetik yapısı dış görünümü etkili olduğu için çalışan kadınların estetik ameliyatı tercih etmesi yüksektir.

Göğüs estetiği ameliyatı İstanbul gibi büyük şehirlerde güzel bedene sahip olmak isteyen kadınların daha çok tercih ettiği bir ameliyat türüdür. Göğüs estetiği ameliyatı sonrası özellikle büyük şehirlerde çalışan kadınların çok daha dikkatli olması gerekmektedir.

Silikon İmplant için Yöntemler

Göğüs estetiği ameliyatı İstanbul, Göğsün istenilen ölçülere gelmesi için yapılan protezler içyapısı ve şekli ile farklılık göstermektedir. Şekli yönünden damla ve yuvarlak protez olarak ikiye ayrılmaktadır. Damla protezlerin dikey çapı yatay çapından biraz daha uzundur. Yuvarlak protezlerin ise dikey ve yatay çapları birbirine eşit olmaktadır.

Silikon içerikli ve serum fizyolojik içerikli yapısıyla da silikonun ömründe değişiklik olmaktadır. Kozmetik ürünlerde ve işlenmiş gıdaların içerisinde bulunan ve günlük hayatın her alanında olan göğüs silikonları insan vücudunda alerjik bir durum oluşturmamaktadır. Göğüs estetiği ameliyatı İstanbul şehrindeki Asya ve Avrupa yakasında bulunan özel hastaneler ve kliniklerde alerji durumuna karşı dış etkenlerin ortadan kalkmasını sağlamak için dikkat etmektedir.

Silikon İmplantlar Nasıl Yerleştirilir?

Göğüs estetiği ameliyatında protez olan silikonların uygulanması için 4 kesi bölgesi bulunmaktadır. Meme başı çevresi, meme altı, göbek ve koltuk altı kesileridir. Göğüs başı çevresinde uygulanan kesi kahverengi kısmın (areola) çevresinde küçük bir yara izi olup iyileşme sağlamaktadır.

Meme altından yapılan işlemle süt kanalları zarar görmeden iyileşme sağlanabilmektedir. Koltuk altı ve göbek kesilerinden yapılan operasyonlar küçük yara izlerini içeren diğer yöntemleri oluşturmaktadır. Hafif kızarıklarla iyileşme sağlanmaktadır. Araştırmalara göre en sağlıklı kesi yerinin meme altı olduğu karar verilmiş ve Göğüs estetiği ameliyatı İstanbul kentinde bulunan doktorların tercih ettiği operasyon tercihi olmaktadır.

Kullanılan Protezlerin Ömrü Ne Kadardır?

Göğüs estetiği ameliyatı İstanbul, Protez üreten birçok firma kullanılan protezlerin ömrünün çok uzun olduğunu söylemektedir. Fakat aradan 15 yıl gibi bir süre geçtikten sonra değişim gerekmektedir. İnsan ömründen uzun gibi görünen protezler vücudun değişimiyle değişiklik gösterir. Yaşlanma, hamilelik, kilo alıp verme, hastalıklar vb. nedenler ile dokularda gevşeme olmaktadır. Bu gevşeme ile göğüslerde sarkmalar meydana gelmektedir. En az yılda bir defa sarkma durumuna karşı doktora başvurulmalıdır. Ultrasonla kontrol edilmeli ve değişim süreci takibe alınmalıdır.

Göğüs estetiği ameliyatı İstanbul ile diğer şehirlerdeki bulunan doktorların becerisi protez ömrüne etki etmektedir. Göğüs estetiği ameliyatı izle ile internette yapılan aramalar doktorları ve şehir seçimini etkilemektedir.

Ameliyat Sonrası Oluşabilecek Sorunlar

Ameliyat olduktan sonra oluşabilecek başlıca sorunlar kanama ve enfeksiyondur. Göğüs estetiği ameliyatı video anlatımlarında net bir şeklide anlatılmaktadır. Büyük bir kanama olmasa da küçük çaplı kan birikmesi oluşmaktadır. Bu sorun her vücutta oluşmamaktadır. Bazen değişiklik göstermektedir. Kanama olunca tekrar ameliyata alınarak bu bölge temizlenmektedir.

Enfeksiyon başlangıcı da operasyondan sonraki 1 hafta içinde oluşan bir şişlik ile kendi belli etmektedir. Böyle bir durumda antibiyotik tedavisi uygulanmaktadır. Bu sorunlar dışında nadiren de olsa cilt kaybı sorunu oluşmaktadır. Göğüs estetiği ameliyatı İstanbul kliniklerinde cilt kaybı sorunun araştırılması yapılmış ve sigara içen kişilerde görüldüğü tespit edilmiştir.

Göğüs Estetiği Ameliyatı Bütçeyi Nasıl Etkiler?

Sadece göğüs ameliyatı değil diğer estetik ameliyatların yaygın olmasından sonra fiyatlarda değişmeler olmaktadır. İlk zamanlarda diğer estetik ameliyatlar gibi göğüs estetiği ameliyatı pahalı olsa da şimdi daha uygun fiyatlar ile yapılmaktadır. Toplumdaki her iş gurubundaki kişiler için fiyat seçenekleri sunulmaktadır. Teknoloji gelişmesi ve rekabetin artmasıyla fiyat değişiklikleri sağlanmaktadır.

Göğüs estetiği ameliyatı İstanbul şehrindeki klinikler ve özel hastaneler fiyatların değişmesinde etkili olmuştur. Gelirlere göre bankaların sağlamış olduğu kredi seçenekleri ve ödeme kolaylıkları kadınların göğüs ameliyatına daha sıcak bakmalarını sağlamaktadır. Bu operasyonları olmak isteyen kişilerin kaygıları bankaların sağladığı ödeme kolaylığı ve gelişen teknoloji sayesinde oldukça azalmaktadır.