Loading...

Göğüs estetiği ameliyatı acı verir mi? sorusu pek çok kadının merak ettiği ve yakından araştırdığı sağlık konularından birini oluşturmaktadır. Genel anestezi koşullarında yapılan her ameliyatta olduğu gibi bu ameliyat sonrasında hasta belirli ölçüde acı hissedebilmektedir. Hastanın fizyolojik özellikleri ve ameliyat koşullarının genel özellikleri gibi durumlar ameliyat sonrası hissedilen acının oluşumunu etkilemektedir. Genel olarak ameliyat koşullarının geçmesi dahilinde hastaların çok kısa bir zamanda günlük yaşantılarına döndüğü bilinmektedir. Bu durumda göğüs estetiği ameliyatı acı verir mi? sorusunun cevabı ortaya çıkmış bulunmaktadır.

Farklı şekillerde yapılan bu ameliyatlarda açılan kesitlerin küçük olması hastanın iyileşme sürecinin kısa bir zamanda olmasında, en önemli etkeni oluşturmaktadır. Hastanın sağlık koşullarının kısa zamanda iyileşmesi yapılan çalışmaların eksiksiz şekilde olmasına bağlı olmaktadır.

Göğüs Estetiği Ameliyatı Nedir?

Genel anestezi ile hastane veya sağlık kuruluşu koşullarında ameliyathanelerde yapılan operasyonlara göğüs estetiği ameliyatı denilmektedir. Bu tür ameliyatlar pek çok kadın için merak edilmekte ve araştırılmaktadır. Yaklaşık olarak 1-2 saat süren bu operasyonların temel nedeni hastaların meme dokusunun değişmesi olmaktadır.

Memelerin iç kısımlarına implant desteği oluşturulması için yapılan bu ameliyatlarda hastanın memelerine yaklaşık 4-5 cm genişliğinde kesitler açılmaktadır. Meme altı kıvrımı, meme baş altı ve koltukaltı olmak üzere üç ayrı bölge içinden olmak üzere implantın yerleştirilmesi sağlanmaktadır. Göğüs estetiği ameliyatı acı verir mi? sorusuna göre ameliyat sonrasında acı hissi düşük değerde olmaktadır.

Göğüs Estetiği Ameliyatı Neden Yapılır?

Kadınların bazıları zaman içinde memelerinde birtakım doku bozulmaları yaşayabilmektedir. Memelerde asimetrik görünüm, sarkma, gevşeme gibi farklı durumlar yaşanması ile görünümleri değişmektedir. Bu durumlarda vücudun görünümü ve duruşu da değişmekte ve sağlık açısından daha farklı sorunlar yaşanabilmektedir.

Yaşın ilerlemesi, yanlış beslenme, spor yapılmaması, kilo alıp verme süreci, doğum sonrası yaşananlar gibi farklı nedenlerde bu durumlar yaşanabilmektedir. Göğüslere yapılan implant uygulamaları ile hastaların göğüslerinin eski formuna kavuşması sağlanmaktadır. Böylece göğüs estetiği ameliyatı acı verir mi? sorusunun yanıtı alınmış olmaktadır. Profesyonel bir ekip ile en uygun koşullarda yapılması gereken bu ameliyatları pek çok kadın yaptırmaktadır.

Göğüs Estetiği Ameliyatı Süreci Öncesi

Göğüs estetiği ameliyatı yaptırmak isteyen kadınların bu sürecin aşamalarının nasıl olduğunu tüm ayrıntıları ile bilmeleri gerekmektedir. Hastanın yaşı 40 ve üzerinde ise ameliyattan önce mamografi ve gerek görüldüğünde ultrasonografi gibi radyolojik tetkikler yapılmaktadır. Vücudun ameliyat koşullarına uygun olup olmadığı ameliyat öncesindeki tahliller ile net belirlenmesi gerekmektedir.

Göğüs estetik ameliyatı acı verir mi? diye düşünen pek çok kadın için bu sürecin doğru şekilde yaşanması gerekmektedir. Ameliyat sonrasında yaşanabilecek durumlara yönelik hastanın bilgilendirilmesi ve bu tür durumlara hazırlıklı olunması gerekmektedir. Memeler için yapılan bu ameliyatın sağlıklı koşullarda ve uzman bir ekip ile doğru zamanda yapılması gerekmektedir.

Göğüs Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Göğüs estetiği ameliyatı yaptıran pek çok kadın için merak edilen en önemli kısımlardan biri bu ameliyatların nasıl yapıldığı olmaktadır. Ortalama 1-2 saat süren bu operasyonların sonrasında yoğun acı hissi oluşmamaktadır. Hastaların ameliyat sonrasında iyileşme sürecini kısa bir zamanda yaşayarak normal yaşantılarına dönmeleri beklenmektedir.

Göğüs estetiği ameliyatı acı verir mi? diye düşünenler için verilen cevap, bu işlem acısız ve ağrısız şekilde oluşturulmaktadır. Meme altı kıvrımı, meme başı alt kısmı, koltukaltı ve son zamanlarda göbek çevresinden giriş yapılarak göğüslere implant uygulamaları yapılmaktadır. Hastanın vücut yapısına oranlı olacak şekilde memelere protezlerin aktarılması ile uygulama kısa sürede sonlandırılmaktadır.

Göğüs Estetiği Ameliyatı Sonrası

Göğüs estetiği ameliyatı yaptıran kadınların ameliyat sürecinin olumlu geçmesi sonrası için önem taşımaktadır. Başarılı bir operasyon ile hasta ameliyat sonrasında iyileşme sürecini kısa zamanda atlatabilmektedir. Ameliyatta açılan kesitlerin oluşturduğu şişlik ve acının çok az değerde olup kısa bir zamanda iyileşmenin sağlanması beklenmektedir.

Ameliyat sonrasında hastanın fiziksel olarak acı hissetmesi minimal düzeyde olmaktadır. Ameliyat ile yerleştirilen implantlarını konulduğu alana göre hastanın belirli hareketleri birkaç gün kısıtlı olarak yapması gerekmektedir. Uygulama sonrasında ödem, şişlik, kızarıklık durumları kısa bir zamanda geçmesi beklenmektedir. Göğüs estetiği ameliyatı acı verir mi? diye merak edildiğinde alınan cevap bu durumda hayır olmaktadır. Hastanın ameliyat sonrası kontrollerini tam olarak yaptırması beklenmektedir.

Göğüs Estetiği Ameliyatı İzi Kalır Mı?

Kadınların pek çoğunun memelerinde yaşadıkları doku bozulmaları sonrası yapılan ameliyat ile bu soruna çözüm sağlanmaktadır. Göğüs estetiği ameliyatı olarak da bilinen bu operasyonlarda memelerin yeniden eski dokusuna kavuşması sağlanmaktadır. Ameliyat sürecinde hastanın göğüslerine 5-6 cm. çapında kesitler atılmaktadır. Bu kesitler ameliyat sonrasında hastanın iyileşme sürecine bağlı olarak zamanla geçmektedir.

Memelerde hangi alanda yapılırsa yapılsın açılan kesitlerin düşük seviyede bir acı ile kısa zamanda iyileşmesi operasyonun başarılı bir şekilde geçmesine bağlı olmaktadır. Göğüs estetiği ameliyatı acı verir mi? sorusunun cevabı olarak ortaya çıkan durum bu şekilde olmaktadır. Hastanın bu süreci en sağlıklı koşullarda atlatması için uygun koşulların oluşturulması gerekmektedir.

Göğüs Estetiği Ameliyatı Sonrası Emzirme İşlemi Yapılabilir Mi?

Doğum sonrasında memelerde oluşabilen doku bozulmaları pek çok kadın için sorun oluşturmaktadır. Bu sorunun çözümünde yapılan göğüs estetiği ameliyatı ile memeler emzirme sürecinde bile olsa eski dokusuna dönmektedir. Ameliyat sonrasında memelerde yaşanan şişkinlik, ödem gibi durumlara karşı tedbirlerin alınması gerekmektedir.

Ameliyat sırasında süt bezlerine zarar oluşturmadan yapılan uygulama ile ameliyat sonrasında acısız bir şekilde emzirme işlemi yapılmaktadır. Sağlıklı bir ameliyat süreci yaşayan hastanın iyileşme sürecinin de kısa bir zamanda yaşandığı bilinmektedir. Göğüs estetiği ameliyatı acı verir mi diye düşünen pek çok kadın için bu durumların bilinmesi fayda sağlamaktadır.