Göğüs büyütme yöntemleri göğüsleri küçük olduğu için rahatsızlık duyan kişiler tarafından sıklıkla araştırılmaktadır. Kişiler, göğüslerinin boyutundan rahatsızlık duydukları için sosyal yaşantılarında özgüven problemleri yaşayabilmektedir. Bu problemi gidermenin en kesin ve pratik yolu estetik cerrahiye başvurmaktır. Fakat daha dolgun göğüslere kavuşmak isteyen fakat anestezi ve operasyondan çekinen kişiler ise alternatif göğüs büyütme yöntemlerine yönelmektedir.

Göğüs Büyütme Fiyatları

Göğüs büyütme yöntemleri oldukça çeşitli olmakla birlikte kimi daha uzun vadede kalıcı sonuçlar verirken kimi hızlıca sonuç vermekte ancak daha maliyetli aşamalar gerektirmektedir. Kişiler, vücutlarında görünümünden oldukça rahatsızlık duydukları kısımları saklama eğilimi göstermektedirler. Her ne kadar bu şekilde kendilerini daha rahat hissetseler de sorunlu buldukları bölgeyi istedikleri gibi değiştirip dönüştüremedikleri sürece özgüvenleri düşük olmaktadır. Küçük göğüslerinden rahatsızlık duyan kişiler de bu sorunu dolgulu sutyen, bol kıyafetler veya türlü başka yöntemlerle geçiştirseler de kalıcı bir çözüm arayışına girmektedirler.

Göğüs büyütme egzersizleri bayan ve erkeklerin sıklıkla tercih ettiği etkili bir metottur. Sağlık açısından oldukça faydalı olan spor sayesinde daha dolgun göğüslere kavuşmak da mümkündür. Üst vücut ve göğüs hedefli egzersizler, bu bölgedeki kasların hacimsel olarak büyümesini sağlamaktadır. Dolayısıyla bu egzersizler daha iri ve dolgun bir göğüs dokusu yaratabilmektedir. Prayer pozu, duvar şınavı, ayakta göğüs presi, göğüs presi, kol presi ve kol çemberi gibi egzersiz hareketleri göğüs ve çevresi kasları güçlendirmek için uygulanmaktadır. Göğüs büyütme yöntemleri erkek kişiler tarafından da sıklıkla araştırılmaktadır ve erkekler için en uygun olan yöntem ise egzersizdir.

Göğüs büyütme yöntemleri spor ve egzersizin yanı sıra çeşitli ilaç, serum ve operasyonları da kapsamaktadır. Ancak göğüs büyütme yöntemleri arasında en sık tercih edilenlerden biri beslenmenin düzenlenmesi ile göğüs büyütme metodudur. Bu metot sayesinde kontrollü bir şekilde vücutta depolanan yağın göğüslerde toplanması sağlanmaktadır. Bu diyet, östrojen hormonu içeren veya östrojen hormonu salgılanmasını tetikleyen yiyeceklerden oluşmaktadır. Soya ve soya ürünleri, keten tohumu, kuruyemişler, bakliyatlar, zeytinyağı, kuru meyveler, şeftali, susam, çilek ve kırmızı şarap gibi besinler bu diyette bolca tüketilen besinlerdir.

Bu metotlar oldukça doğal olduğu için özünde en sağlıklı göğüs büyütme yöntemleridir. Ancak bu metotlarla daha iri bir göğüs görüntüsü elde etmek isteyen kişilerin sabırlı ve istikrarlı olması elzemdir. Çünkü spor ve beslenme düzenleme ile göğüs büyütme yöntemlerinin sonuç vermesi vakit almakta ve sonuç elde edildikten sonra alışkanlıkların terk edilmesi geriye dönüşe sebep olabilmektedir.

Göğüs Büyütme İlacı

Göğüs büyütme yöntemleri kalıcı olabildiği gibi geçici de olabilmektedir. Örneğin bazı kadınlar yaz aylarında daha dekolteli kıyafetler tercih etmek isteyebilmekte ve yalnızca bu süreçte göğüslerinin daha büyük görünmesini arzulamaktadır. Veya bir kişi normalde göğüslerinden memnun olmakla beraber belli bir kıyafet için göğüslerinin daha dolgun durmasını arzu edebilmektedir. Bu kişiler için en uygun çözümler meme kontörü veya doğru sutyen seçimidir. Bir operasyon, ilaç veya zamana gerek duymaksızın anında daha büyük görünen göğüslere sahip olmak bu yöntemlerle çok basittir.

Bilinen en yaygın geçici göğüs büyütme illüzyonu dolgulu sutyendir. Dolgulu sutyenler bazı kıyafetler içerisine giyildiğinde istenen göğüs büyüklüğünü anında sunabilirken, iç çamaşırı veya mayo seçiminde kendi bedeninden bir beden ufak kap tercih etmek de göğüslerin daha büyük görünmesini sağlayabilmektedir. Bu metotlar göğüs kontörü ile desteklendiğinde oldukça göz alıcı sonuçlar verebilmektedir. Göğüs kontörü, tıpkı yüz kontörü gibi, göğsün daha geride kaldığı koltuk altı ve göğüs çatalı bölümlerine koyu; göğsün daha öne çıktığı göğüs ortası ve elmacık kemiği kısımlarına açık renk fondöten sürülmesiyle uygulanabilmektedir.

Göğüs büyütme yöntemleri arasında dik duruş da sayılabilmektedir. Ancak bu sayılanlar aslında göğüsleri büyütmemekte, yalnızca göğüslerin daha büyük görünmesini sağlamaktadır. Göğüslerinin ufak görünmesinden rahatsız olan kimi kişiler bu geçici ve pratik metotları tercih etse de aslında pek çoğu sahiden daha büyük göğüslere kavuşmayı arzulamaktadır.

Göğüs Büyütme Serumu

Göğüs büyütme yöntemleri kalıcı sonuçlar da doğurabilmektedir. Bu yöntemler arasında östrojen bakımından zengin bir yeme planı ve sporun yanı sıra meme büyütme kremi gibi ürünlerin kullanımı da sayılabilmektedir. Meme büyütmek için kullanılabilecek bu ürünlerin temel yapıtaşı östrojen hormonunun üretimini teşvik edici bileşenlerdir.

Göğüs büyütme yöntemleri araştırılırken bu yöntemlerin maliyeti de tercih edilme oranlarında büyük rol oynamaktadır. Özellikle göğüs büyütme serum, yağ ve ilaçları arasında fiyat ve ürün yelpazesi oldukça geniştir. Meme büyütmek için eğer bu yönteme başvurulacaksa dikkat edilmesi gereken en büyük unsur bu ürünlerin merdiven altı diye tabir edilen denetimsiz koşullarda üretim yapan işletmelerden satın alınmamasıdır.

Sağlıksız ve hijyenik olarak yetersiz şartlarda üretilen ürünler hiçbir sonuç vermeyen para tuzaklardır. Ayrıca bu ürünler herhangi bir denetimden de geçmedikleri için kullanıcılarda egzama, alerji, döküntü gibi ciddi cilt problemlerine de neden olabilmektedir. Kişinin tercihi göğüs büyütme yağı gibi kozmetik ürünlerden yanaysa bu ürünlerin mutlaka sağlık bakanlığı onaylı orijinal ve kaliteli olduğuna dikkat etmesi gerekmektedir.

Göğüs büyütme yöntemleri arasında en kesin sonuç veren ise meme büyütme operasyonudur. Göğüs toparlama, deri altı silikon, kas altı silikon gibi çeşitleri bulunan bu ameliyatlar sonucunda kişiler diledikleri boyutlarda göğüslere sahip olabilmektedir. Ancak bu ameliyat sonrasında küçük de olsa mutlaka bir yara izi kaldığı unutulmamalıdır. Ayrıca bu yöntem tercih edilecekse de uygulamanın yapılacağı kliniğin ve uygulamayı yapacak uzman hekimin profesyonel olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Sağlıksız koşullarda uygulama yapan işletmeler oldukça düşük ücretler talep ederek bu operasyonu gerçekleştirebilmektedir. Fakat işlem esnasında veya sonrasında hastanın enfeksiyon, kanama, yanlış uygulama sonucu asimetrik görüntü gibi ciddi sağlık sorunları yaşama riski oldukça yüksektir.