Göğüs büyütme yöntemleri kadınlar tarafından son yıllarda en çok tercih edilen estetik yöntemler arasındadır. Göğüs büyütme işlemleri yağ enjeksiyonu ya da implant yöntemleri ile yapılabilir. Bunlara ek olarak düzenli spor ve belirli egzersizler ile de göğüs büyütmek mümkündür. Ancak bu durumda büyüklük kalıcı olmayabilir. Bu yüzden de yağ enjeksiyonu ve implant yöntemi daha çok tercih edilir.

Yağ Enjeksiyonu Yöntemi

Yağ enjeksiyonu yöntemi kişiye uygulanmadan önce estetik cerrah kişi ile göğüs boyutunun büyüklüğüne karar verir ve daha sonra aşama aşama ilerlenir. Yağ enjeksiyonu yöntemi implant yöntemine göre biraz daha kolay bir yöntem olmak ile birlikte ani kilo değişimlerinden etkilenir ve kalıcılığı implant yöntemi kadar uzun süreli değildir. Ancak kilo korunduğu müddetçe uzun yıllar kullanılabilir. Yağ enjeksiyonu yöntemi ile basen, kalça ya da göbek bölgesinden belirli miktarda yağ alınır. Daha sonra alınan bu yağ laboratuar ortamında farklı teknikler ile ayrıştırılır. Laboratuar ortamında bu maddenin içine bir takım dolgu maddesi konulur. İçeriğin içine dolgu maddesinin konulması ile daha estetik bir görünümün ortaya çıkması amaçlanır. Sıvı hale getirilen bu madde genel anestezi altında kişiye enjekte edilir. Operasyon sonrası elde edilen büyüklük kalıcı bir büyüklük değildir. Dolgu maddesinin tüm vücuda yayılması ve oturması biraz zaman alır. 6 ay kadar bir süre içerisinde istenilen meme büyüklüğüne ulaşılmış olunur.

İmplant Yöntemi

İmplant yöntemi ile meme büyütme ameliyatı yapılmadan kişinin vücut tipine ve isteğine göre meme implantı seçilir. Yuvarlak ve damla şeklinde olan protezlerden istediğinizi seçebilirsiniz. İçerisinde salin ya da silikon bulunan maddelerden isteğe göre implant yerleştirilebilir. Dış kısmı aynı olan bu iki implantın iç kısmı farklılık gösterir. Salin ya da silikon maddesinin avantajları farklıdır ve her vücuda göre farklılık gösterebilir. Vücuda implant için atılan kesiler ve dikişler estetik cerrah tarafından yapılacağı için vücutta iz kalmayacaktır. Uzman bir doktor ile ayrıntılı konuşarak ve sürekli iletişim halinde olarak bu işlemi yaptırabilirsiniz. Genel anestezi altında yapılan göğüs büyütme ameliyatı ile göğüslerinizde istediğiniz büyüklüğü yakalamanız mümkündür.