Göğüs büyütme estetiği daha kadınsı görünüm isteyen hastalar tarafından sıklıkla başvurulan yöntemlerdendir. Kadın görünümünün en önemli estetik detaylarından biri de göğüslerdir. Göğüslerinin güzel olduğunu düşünmeyen kadınlar çok önemli psikolojik sorunlar yaşayabilir ve sosyal yaşamlarını ve özgüvenlerini ciddi şekilde bozabilecek durumlarla karşılaşabilirler. Göğüslerinizin aynadaki görünümünden memnun değilseniz ve göğüslerinizin istediğiniz kadar büyük olmadığını düşünüyorsanız ve bu sizi rahatsız ediyorsa kesin çözüm meme büyütme ameliyatıdır.

Meme Büyütme Ameliyatı Nedir?

Göğüs büyütme estetiği, implantlar veya yağ enjeksiyonu ile memelerin istenenden daha küçük hacimde büyütülerek orantılı vücut ölçüleri elde etmek için yapılan bir operasyondur.

Neden Yapılıyor?

Kadın güzelliği denilince akla gelen ilk maddelerden biri göğüslerdir. Göğüs büyütme estetiği asimetrik göğüsleri, küçük göğüsleri veya göğüs deformiteleri olan kişiler, kendilerini iyi hissetmek için belirli müdahaleler yapmayı seçebilirler.

Göğüsler Neden Sarkar?

Ağırlıklı olarak deri, yağ dokusu ve meme bezinden oluşan meme, deri ve asıcı bağların direnci ile göğüs kafesine sabitlenir. Eğer asıcı bağlar gevşekse ve cilt gerginliği düşükse, göğüs büyüklüğüne bakılmaksızın sarkabilir. Küçük hacimli göğüsler bile doğum ve emzirme nedeniyle cilt ve askı bağlarının gevşemesine bağlı olarak sarkabilir. Aynı zamanda iri olmasına rağmen güçlü cilt yapısı ve bağları olan bir meme sarkmayabilir. Sonuç olarak her memenin özellikleri ve yapısı birbirinden farklıdır. Bu durumlarda göğüs büyütme estetiği tercih edilebilir.

Doğru Meme Şekli ve Boyutu Nasıl Belirlenmelidir?

Cerrah ve hasta, memeleri taşıyacak kişinin yaşı, göğsü, kalçası, omurgası ve vücut yapısına, cildinin ve memesinin durumuna göre ideal büyüklük ve şeklini birlikte değerlendirmeli ve göğüs büyütme estetiği buna göre gerçekleştirilmelidir.

Göğüs Boyutu Nasıl Büyütülür?

Günümüzde meme büyütme, göğüslerinizin boyutunu büyütmek için meme implantları veya yağ transferini içerir.

Göğüs İmplantı Çeşitleri Nelerdir?


İlginizi Çekebilecek ÜrünlerimizMeme implantlarının tipleri şekil itibariyle yuvarlak ve gözyaşı damlası, dolgu malzemesi ile salin dolgulu ve silikon dolgulu, yüzeyi pürüzsüz ve pürüzlü olarak adlandırılır. Silikon dolgulu implantların iç ve dış malzemeleri silikondan yapılmıştır. İnsan dokuları ile son derece uyumludur ve dokunma duyusunda doğaldır.

Meme İmplantları Nereye Yerleştirilir?

Genel olarak 4 bölgeden cerrahi prosedürle bir meme implantı yerleştirilebilir. Göğüs kıvrımı (meme altı, IMF kesiği). Meme başı çevresinde (periareolar). Koltuk altı (transaksiller). Göbek deliği (transumblical).

Meme İmplantı Nereye Yerleştirilir?

Yakın zamanda ikili plan, tam veya kısmi submüsküler plan ve subfasiyal plan gibi varyasyonlar geliştirilmiş olsa da, implantlar geleneksel olarak submüsküler veya subglandüler düzlemlere yerleştirilir. Her birinin farklı dezavantajları veya avantajları vardır.

Meme Büyütme Operasyonu Ne Kadar Sürer?

Göğüs büyütme estetiği genellikle plastik cerrahlar tarafından ameliyathane şartlarında genel anestezi altında yapılır ve yaklaşık bir buçuk saat sürer.

Meme Büyütme Ağrılı Bir İşlem Midir?

Basit ağrı kesicilerle kolayca kontrol edilebilen hafif ağrınız olabilir. Kasınızın altına yerleştirilmiş bir implantınız varsa, kollarınızı hareket ettirdiğinizde hafif ağrınız olabilir. Göğüs büyütme için ameliyat yaptıranlar genelde oldukça memnun kalmaktadır.

Anestezi Tipi

Meme büyütme ameliyatında genellikle genel anestezi tercih edilir. Göğüs büyütme ameliyatsız yapılıyorsa lokal anestezi de uyulanabilir.

Meme Büyütme Ameliyatını Kimler Olabilir?

Meme hacmi istenilen hacimden küçük olan veya aşırı kilo verme, hamilelik veya emzirme sonrası meme hacmi azalan kadınlar, göğüsleri arasında belirgin asimetri olanlar, meme kanseri tedavisi sırasında memeleri alınmış olanlar (uygun hastalar) implantlarla meme onarımı yaptırmak. Göğüs büyütme fiyatları karşılanabilecek seviyelerdedir.

Doktor Seçimi

Meme büyütme ameliyatı durumunda mutlaka alanında deneyimli bir estetik ve plastik cerraha başvurmalısınız.

Ameliyattan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ameliyattan bir hafta önce kan sulandırıcı ilaçları, vitamin ve bitki çayları gibi tüm besin takviyelerini almayı bırakın. Düzenli reçeteli ilaçlarınız hakkında doktorunuza danışmalısınız. Adet dönemindeki hormonal değişiklikler meme yapısını etkileyebileceğinden, ameliyatınız adet döneminizin dışında gerçekleşecek şekilde planlanmıştır. Ameliyattan önce meme ultrasonu veya mamografi yaptırmanız gerekir. Kollarınızı kaldırmadan rahatlıkla giyebileceğiniz önden açılmış giysilerinizi yanınızda getirmelisiniz. Göğüs büyütme ameliyat fiyatları doktorunuzla konuşup anlaşmanız ve netleştirmeniz gereken bir konudur.

Ameliyat Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Göğüs büyütme ameliyatı işlemini takip eden 3 hafta boyunca tüm gün ve sonrasında 3 hafta boyunca gün boyunca spor sutyeni takmanız önerilir. İlk hafta sırt üstü yatmalı ve 6 hafta yüzüstü yatmaktan kaçınmalısınız. Kollarınızı çok fazla kaldırmaktan kaçının. 2 gün duş almaktan kaçının. Sorunsuz bir iyileşme dönemi için, başlangıçta dinlenin ve sonrasında yorucu aktivitelerden kaçının.

Kurtarma İşlemi

Meme ucunda hafif şişlik, his kaybı ve hafif morarma göğüs büyütme estetiği ardından olabilir, ancak hepsi kısa sürede kendiliğinden düzelecektir. Emilebilir sütürlerin çıkarılmasına gerek yoktur. 3. günden sonra bandajlar çıkarılır ve hasta normal aktivitelerine ve işine devam edebilir. 7 gün sonra kısa bir süre denizde veya havuzda yüzebilirsiniz. 3. haftadan itibaren hafif sporlar yapmaya da başlayabilirsiniz. 8. haftadan itibaren yüzme, tenis, fitness benzeri spor aktivitelerine başlayabilirsiniz.

Meme Büyütme Ameliyatının Fiyatı

Fiyat, müdahale planı, seçilecek implant tipi ve uygulanacak anestezi tipi gibi faktörlere göre değişiklik göstermektedir. Göğüs büyütme estetik fiyatı değişkenlik gösterir.

Meme Büyütme Ameliyatının Riskleri Nelerdir?

Her ameliyatta olduğu gibi, bu işlemin de bazı olası riskleri vardır, ancak bunlar çok nadirdir. Anestezi, implant veya operasyonun kendisiyle ilişkili olmaları muhtemeldir. Göğüs büyütme yöntemleri estetik ile oldukça başarılı sonuçlanmaktadır.

Silikon İmplantlar Nasıl Yapılır?

Silikon implant, birkaç milimetre kalınlığında silikon dış kılıflı torba şeklinde üretilir. Ayrıca silikon dolgulu. Teknolojinin gelişmesi ile implantlar çeşitlenmektedir. Yuvarlak implantlar daha akışkan bir jel ile doldurulduğundan genellikle daha yumuşaktır. Gözyaşı damlası implantları daha yoğun ve şekillerini korumada daha iyidir. Göğüs büyütme yöntemleri estetiksiz yapılabilmektedir.

Silikon İmplant Patlar Mı?

Silikon implant, yarıya kadar kesilse bile şeklini koruyarak son derece sağlamdır. Katmanlardan ve slikondan yapılan kılıf, fiziksel ve kimyasal etkilere karşı yüksek direnç gösterir.

Ameliyattan Sonra İz Kalacak Mı?

Tüm cerrahi prosedürler, büyük veya küçük yara izlerine neden olabilir. Önemli olan yaranın hastayı üzecek kadar belirgin olmamasıdır. İşlemi gerçekleştiren plastik cerrahın cilt yapısı, tecrübesi, titizliği ve iyileşme sırasında bölgenin tahriş ve enfeksiyondan korunması gibi faktörler ortaya çıkan skarın boyutunda rol oynar. Göğüs büyütme estetiği nispeten güvenlidir.

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası Emzirebilir Miyim?

Göğüs implantlarının emzirmeye olumsuz bir etkisi yoktur. İmplantlar anne sütünün miktarını, içeriğini veya akışını etkilemez. Ancak meme büyütme ameliyatında teknik nedenlerden dolayı emzirme etkilenebilir. İmplant meme başı (areola) etrafına yerleştirildiğinde alt yarısına karşılık gelen süt kanalları zarar görebilir. Alt meme kırışıklığı ve koltuk altından yapılan işlem böyle bir soruna neden olmaz. Ayrıca implant meme altına veya kas altına yerleştirildiği için meme bezine herhangi bir zarar vermez. Göğüs büyütme estetik fiyatları uygulamanın yapılacağı merkezlere göre farklılık gösterir.