Loading...

  Genital estetik ameliyatı, kadınların genital bölgesindeki vajinal bozuklukların cerrahi operasyon ile düzeltilmesidir. Genital estetik ameliyatı labioplasti yani küçük dudak ameliyatı, klitoral hudoplasti, labia majoraplasti yani büyük dudak ameliyatı, monsplasti ve vajinoplasti olmak üzere çeşitli yöntemlere ayrılır.

  Genital Estetik Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Genital Bölgede Küçük Dudak Estetiği, Genital bölgede küçük dudak estetiği, genital bölgenin iç dudaklarına yapılan ameliyattır. Genital bölge estetik ameliyatlarında en çok tercih edilenlerden biridir. Ameliyat sırasında genellikle iç dudaklar küçültülür. Bu küçültme işlemi sayesinde iç dudakların dış dudak bölgesi tarafında görünmesi, dış dudak bölgesine doğru sarkması engellenmiş olur. Ayrıca iç dudak bölgesinde bir dudağın diğer dudaktan küçük olması durumunda asimetrik duruş ameliyat ile düzeltilir. Estetik iç dudak ameliyatını birçok kadın iç dudak kısmı büyük olursa eğer sürtünmeye bağlı tahrişlerden şikayetçi olduğu için yaptırır ya da bazı kadınlar sadece iç dudak bölgesinin görünüşünü beğenmediği için genital bölge iç dudak estetiğini tercih ederler. İç dudak estetiği genel anestezi ile ya da ağızdan alınan sakinleştiricilerle birlikte gerçekleştirilir.

  Labioplasti Yöntemi

  Labioplasti yöntemi, genital bölgedeki fazla dokuların kesilerek alınması ve kalan derinin tekrar dikilmesi işlemidir.

  Klitoral Hudoplasti

  Klitoral hudoplasti, klitoral hud bölgesindeki fazlalıkları alma operasyonudur. İç dudak estetiği sonrası genellikle bu işlem de uygulanır.

  Genital Bölgede Büyük Dudak Estetiği

  Estetik operasyonlarından büyük dudak estetiği, genital bölgedeki büyük dudak kısmının cerrahi operasyonla küçültülmesi işlemidir. Dış bölgede bulunan büyük dudaklar örneğin bisiklete binerken size rahatsızlık verebilir ya da görüntü olarak hoşunuza gitmeyebilir ve rahat bir his vermez. Büyük dudak operasyonunda her dudağın kendisinin iç kısmından hilal şeklinde cilt alınır. Alınacak miktar, hastanın sorununun miktarına bağlıdır. Dikişler çoğunlukla eriyen dikişlerden yapılır. Ameliyat genel anesteziyle ya da lokal anesteziyle ağızdan alınan sakinleştiricilerle yapılabilir.

  Monsplasti Nedir?

  Kadınların bir kısmı genital bölgenin üst kısmında kasık bölgesinde yer alan tüylü bölgede fazla deri ve yağdan kaynaklanan çıkıntı sorunu yaşarlar. Özellikle pantolon giyerken bu çıkıntı sayesinde zorluk yaşarlar. Monsplasti kasık bölgesinde yer alan bu çıkıntının cerrahi operasyonla alınması işlemidir. Genital bölge estetik, genel anestezi ile ya da lokal anestezi ile ağızdan alınan sakinleştirici yoluyla gerçekleştirilebilir.

   Vajinoplasti Nedir?

   Vajinoplasti, vajina daraltma işlemidir. Kadınlar özellikle doğumdan sonra vajinal bölgedeki dokuların esnemesi ve kasların ayrılmasıyla genişlemeden şikayetçi olabilirler. Bu genişleme cinsel işlev bozuklukları olabilir. Vajina daraltma ameliyatında vajinanın iç kısmında oluşan fazlalık alınarak daralma sağlanır. Ne kadar fazlalığın alınacağı belirlendikten sonra vajinanın iç kısmında dilim şeklindeki bölge işaretlenir ve deri altındaki dokular kuvvetli dikişlerle sıkılaştırılır. Vajinal kanal daraltılır ve kanalın iç kısmı dikilir. Dışarıya doğru da fazlalık yapan deri varsa buraya da küçültme işlemi uygulanabilir.

  Genital Bölge Estetik, daha sağlıklı bir hayat sürmenize yardımcı olur.

  Vajinal Beyazlatma İşlemi Nedir?

  Yaş alımı, genetik durumlar, fazla kilolar, sentetik kullanılan iç çamaşırları, doğum, tüy dökücü kremler, epilasyon için lazer uygulamaları genital bölgede kararmalara sebep olabilir. Genital bölgedeki kararmanın giderilmesi, normal cilt rengine dönülmesi lazer yöntemiyle sağlanır. Genital  Lazer işlemi oldukça kolay ve pratiktir. Ortalama 2 seans sürer, operasyondan sonra hasta normal yaşantısına hemen dönüş yapabilir.

  Genital Estetik Fiyatları Nasıldır?

  Genital estetik ameliyatı fiyatları, kişiden kişiye değişen fiyatlardır. Kişilerin cilt tipleri ve boyun bölgesindeki sorunları birbirinden farklılık gösterir. 30 yaşındaki bir kadın ile 50 yaşındaki bir kadın arasında hem cilt tipi, hem yaşlılık belirtileri açısından mevcut olan farklılıklar tedavi yöntemi için çeşitliliği belirler. En güvenilir yol referans aldığınız uzman bir doktor ile görüşüp, doktora problemlerinizi ve isteklerinizi anlatmaktır. Kullanılacak olan medikal ekipmanlar ve hangi yöntemin uygulanacağı bu görüşme sonrası tetkikler sonucunda belirlenecektir. Yol belirlendikten sonra doktorunuz size özel olarak fiyat bilgisi verebilir ve tek güvenmeniz gereken kişi doktorunuzdur.

  Estetik fiyatları doktor harici üçüncü kişiler tarafından belirlenemez ve bilgi verilemez. Ayrıca internet sitelerinde de fiyatlar yayınlanamaz. Bu tür fiyat bilgilendirmeleri bakanlığı tarafından da yasaklanmıştır.

  Ayrıca bilgi almak isterseniz genital estetiği yapılan hastaneleri ya da polikliniklerin çağrı merkezlerini arayarak da bilgi elde edebilirsiniz. Sonrasında muayene olmaya gittiğinizde tek başına genital estetik ne demek veya bir ameliyat yeterli olacak mı yoksa ek operasyonlar gerekli olacak mı buna karar verilir.

  Genital Estetik Sonrası Nasıldır?

  Genital estetik operasyonları sonrası bir müddet işinizden izin almanız gerekebilir. İç çamaşırınızın arasına koyduğunuz buz torbalarıyla ağrı ve şişlikler için önlem alabilirsiniz. Uyurken bedeninizin alt kısmı yüksekte kalacak şekilde yatabilirsiniz bu da şişliklere etki edecektir. Şişliklerin çoğu 6 hafta içerisinde kendiliğinden iyileşecektir. Ameliyattan sonra tampon kullanma ya da cinsel ilişkiye girme ancak 6 hafta sonunda yapılabilir. Şişliklerin büyük bir bölümü de altı hafta sonunda geçer.

  Genital Estetik Faydaları Nelerdir?

  Estetik, kadınların ruhsal durumları için önemli operasyonlardır. Özellikle kadınların cinsel yaşamı düşünüldüğünde psikolojik olarak sağlıklı olmaları da çok derece mühimdir. Genital bölgedeki sorunların giderilip, güzelleştirilmesi kişilerin yaşamını büyük ölçüde etkiler. Doğumla beraber oluşan deformasyonlar, genişleme cinsel hayatımızı da olumsuz etkileyebilir. Genital estetik sayesinde tüm olumsuzlardan kurtulmuş oluruz. Nasıl ki yüz estetik ameliyatları bize kendimizi daha iyi hissettiriyor ve daha özgüvenli olmamızı sağlıyorsa genital estetik ameliyatları da kişinin yaşadığı stresten kurtulup daha özgüvenli bir yaşam sürmesini sağlar. Ayrıca genital bölgede oluşabilecek enfeksiyonel hastalıklara karşı da korunmuş olursunuz. Genital estetik ile kadınlar kendilerine daha güvenli.