Kadıköy genital estetik çok sık başvurulmasa da başarıyla uygulanan bir alandır. Genital estetik, öncelikle iç ve dış genital bölgeye estetik faydalar açısından yapılan cerrahi ve harici medikal operasyonları içerir. Estetik bir operasyon olarak görülmekle birlikte fonksiyonel açıdan da fayda sağlar. Genital estetik fiyatları uygulama amaçlarına göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Genital Estetik Nedir?

Kadıköy genital estetik çok çeşitli amaçlarla uygulanabilmektedir. Genital estetik, öncelikle dış genital bölgeye kozmetik faydalar sağlamak amacıyla yapılan cerrahi ve harici medikal uygulamaları ve ayrıca vajinanın yeniden yapılandırılması ve gençleştirilmesini içerir. Estetik bir operasyon olarak görülmekle birlikte fonksiyonel açıdan da fayda sağlar.  Genital estetik operasyonlarının kadınlarda psikolojik, hijyenik, tıbbi, cinsel ve sosyal faydaları vardır. ‘Vajina estetiği’, ‘Cinsel bölge estetiği’, ‘Genital güzelleştirme’ ve ‘Cinsel organ estetiği’ olarak da bilinir.

Vajina, labia majora, labia minora ve genital bölgede ergenlik ve yaşlanma ile doğuştan veya edinilmiş bozulmalar ortaya çıkar. Zamanla ortaya çıkan yapısal bozukluklar, estetik veya fonksiyonel bozuklukları oluşturur. Bu durum kadınlarda özgüven eksikliğine, psikolojik sorunlara ve cinsel tatminsizliğe neden olabilmektedir. Genital estetik operasyonlarının temel amacı, kadınlarda cinsel yönden özgüven sağlamak, psikolojik ve sosyal açıdan kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlamak, yaşlanma veya doğumlardan kaynaklanan deformasyonları düzeltmek, cinsel zevki arttırmak ve orgazm fonksiyonunu kazanmaktır. Genital estetik İstanbul ve çevresinde uygulanabilmektedir.

En Çok Talep Edilen Genital Estetik Operasyonları Nelerdir?

Kadıköy genital estetik merkezleri tercih edilen birçok estetiği yapabilmektedir. Dünyada en çok tercih edilen genital estetik ameliyatları: Labioplasti (küçük dudak estetiği) ve Vajinoplasti (vajina daraltma) ameliyatlarıdır. Labia minora normalden büyük, sarkık, buruşuk, koyu renkli veya asimetrik olduğunda tercih edilir. Uzun ve sarkık labium, idrar yapmada güçlük, cinsel ilişkide gerginliğe bağlı ağrı hissi, sürekli neme maruz kalmaya bağlı koku ve sık vajinal enfeksiyon gibi şikayetlere neden olur. Labioplasti ameliyatının psikolojik ve fonksiyonel faydaları vardır.

Klitoris derisinde yoğun şişkinlik, kırışıklıklar ve sarkmalar varsa Labioplasti ameliyatına klitoral hudoplasti de eklenmelidir. İdeal estetik görünüme ancak bu şekilde ulaşmak mümkün olacaktır. Vajinoplasti ameliyatları yaşlanma, doğum, sık cinsel ilişki ve düşüklere bağlı olarak vajinal genişleme ve esneme durumlarında yapılmaktadır. Vajina büyümesi cinsel hazzın azalmasına ve cinsel ilişki sırasında kadın ve erkeklerde uyuşma sorununa yol açabilir. Sistosel, rektosel ve tutarsızlık şikayetleri varsa bunlar da aynı seansta düzeltilir. Tüm bu koşullar hem kozmetik hem de fonksiyonel açıdan şikayet sebebidir.

Genital bölge şikayeti olan kişilere uygulanan genital estetik ve estetik operasyonları kadının özgüvenini ve cinsel doyumunu artırmaktadır. Türkiye’de ve tüm dünyada özellikle son yıllarda internet kullanımı ve sosyal medyanın yaygınlaşması, kadınların genital bölgelerine daha fazla dikkat etmesine ve dolayısıyla genital estetik operasyonlarının artmasına neden olmuştur.Genital estetik, estetik cerrahi altındaki en ilerici süreçlerden bazılarıdır. Yaşam, yaşlanma, genetik ve diğer değişikliklerin etkilerini değerlendirmek için tasarlanan genital estetik ameliyatı fiziksel görünümünüzü, rahatınızı ve cinsel memnuniyetinizi büyük ölçüde etkileyebilir. Genital estetik operasyonları kadınlar arasında erkeklerden daha popülerdir.  Şekil bozukluklarını düzeltmek için estetik operasyonlar, dudak küçültme, aşırı şişlik, yaşlanma ile ilgili sorunlar, vajina daraltma ameliyatı vb. Genital estetik yaptıranlar genelde sonuçlardan memnun kalmaktadır.

Genital Estetik Hangi Durumlarda Gereklidir?

Kadıköy genital estetik gerekli olan durumlarda operasyonu yapacak profesyonel ve kalifiye personele sahiptir. Doğumdan kaynaklanan vajinada oluşan şekil bozuklukları. Birden fazla doğum yaptıktan sonra şekil ve estetik kaybı gibi vajinada görülen anormallikler. Vulvadaki deformasyonlardan kaynaklanan vajina dudaklarının aşırı büyümesi. Ağrılı doğumlar sonrası oluşan deformasyonlar. Ağrılı doğum seanslarında vajinaya yapılan kesilerden kaynaklanan cinsel tatmini ve vajina estetiğini kaybetme. İdrar kesesindeki anormallikler nedeniyle rahimde sarkma ve idrar kaçırma. Kızlık zarı dikleştirme ameliyatı. Genital estetik ameliyatı birçok amaçla yapılabilmektedir.

Vajinoplasti

Kadıköy genital estetik birçok amaçla estetik hedefi yerşine getiren merkezlere sahiptir. Vücuda sertlik ve tonlama katmak için vajina boşluğunun daraltıldığı popüler bir cerrahi operasyondur. Birçok kadın yaşlanma, doğum, hormonal değişiklikler veya doğum kusurlarıyla ilgili vajinal gevşeklik ve ton kaybı ile karşı karşıyadır. Rekonstrüktif cerrahi bir operasyon olan vajinoplasti, vajina gençleştirme olarak da adlandırılır ve popülerlik kazanır. Zayıflamış vajinal kaslar, cinsel ilişki sırasında cinsel bozukluklara, duygusal güvensizliğe, hoşnutsuzluğa ve hatta ağrıya neden olabilir. Bu estetik operasyonu vajinoplasti yaptırmış kadınlara çekici kılan birçok faydası vardır. Duyarlılık ve cinsel zevk kaybı vajina duvarları zayıflarken kadınların karşılaştığı en büyük kayıplardan biridir. Ayrıca vajina duvarlarının gevşemesi bu deneyimin her iki taraf için de daha az zevkli olmasına neden olabileceğinden, kadınlar bilinçli hale gelebilir. Genital estetik ameliyatı olanlar değişimi kolaylıkla farkedebilmektedir.

Labioplasti

Kadıköy genital estetik her türlü genital estetik operasyonu yapacak merkezlere sahiptir. Vajinanın her iki yanında bulunan labia minora, deri fleplerinin boyutunu küçültmeyi amaçlayan estetik bir ameliyattır. Vajinal bir boşluk etrafında kıvrımlar olması normaldir. Çoğu durumda bu bir soruna neden olmaz. Ancak iç dudak büyümesinden sonra sıkıntılar artabilir ve labioplasti estetiği gerekebilir. Labioplasti genel anestezi, sedasyon veya lokal anestezi altında yapılabilir. Vajina dudakları kısaltılır veya yeniden şekillendirilir. İstenmeyen doku cerrahi veya lazer yöntemleriyle çıkarılır ve gevşeyen kenarlar ince, çözülebilir dikişlerle dikilir. Genital estetik beyazlatma oldukça sık tercih edilir.

Klitoral Hoodoplasti

Kadıköy genital estetik hedeflenen tüm estetik amaçları yerine getşirebilecek estetik operasyon deneyimine sahiptir. Klitoris estetiği olarak da bilinen klitoral hoodoplasti, klitoral sünnet derisini koruyarak vajinaya daha iyi bir görünüm kazandırmak için yapılan cerrahi bir müdahaledir. Klitoral sünnet derisi, klitoral başlık veya klitoral deri olarak da bilinen klitoris üzerinde örtüşen cilt eğrisidir. Klitoris estetiği, klitoris bölgesindeki fazla deri alınarak yapılır. Genital bölge estetik fiyatları değişkenlik göstermektedir.

Perinoplasti

Kadıköy genital estetik doğum nedeniyle meydana gelen deformasyonun giderilmesi amacıyla da uygulanabilmektedir. Doğum sırasında perine bölgesinde oluşan yırtılma, yırtılmaların tedavisidir. Zahmetli, aşırı veya ağrılı doğumlar perine bölgesinde ciddi deformasyonlara neden olabilir. Perinoplasti ameliyatının amacı deformasyonları düzeltmek ve estetik kazandırmaktır. Genital bölge estetik fazla tercih edilen bir alan değildir.

G-Noktası Büyütme

Cinsel olarak aktif kadınlarda grafenburg noktasını (G-Noktası) artırmak için bir doktor tarafından yönlendirilen cerrahi olmayan, kolay bir tedavidir. Amaç G noktasını büyütmektir.

Kızlık Zarı Estetiği Ameliyatı

Kızlık zarı dikleştirme ameliyatı, zarın düzeltilmesi için uygulanan estetik bir yöntemdir. vajina zarın düzeltilmesi çeşitli nedenlerle yapılabilir. Hymenoplasti, vajinal açılmayı kısmen engelleyen bir zarın cerrahi olarak düzeltilmesidir. Başak zarı, sert egzersizler veya tampon yerleştirilmesi nedeniyle zarar görebilir. Bu şartlar altında zarı yeniden yapılandırmak kızlık zarı dikimi ile mümkündür.