Genital Estetik

 1. Anasayfa
 2. Genital Estetik

Genital Estetik kişilerin genital bölgesinde estetik görünümü sağlamak ve fonksiyonel kapasiteyi artırmak için uygulanan cerrahi ya da medikal işlemler bütünüdür. Bu alanda yapılan işlemler kişinin fiziksel rahatlığı, estetik memnuniyeti ve cinsel yaşam kalitesini artırma amacı taşır.

Genital Estetik uygulamaları kadın veya erkek bireylerin genital bölgelerindeki estetiksel ve fonksiyonel problemleri düzeltmeyi hedeflemektedir. Labioplasti, Vajinoplasti, Klitoral Hood, Himenoplasti, Penis Estetiği gibi çeşitli işlemler bu kapsamda gerçekleştirilen uygulamalardır.

Genital Estetik uygulamaları estetik ve işlevsel problemler göz önüne alınarak değerlendirilir. Bazı bireyler genital bölgelerinde doğuştan itibaren bulunan veya yaşam sürecinde meydana gelen deformasyonların giderilmesi için bu tür operasyonları tercih ederler.

Genital Estetik Tedavi Yöntemleri lokal veya genel anestezi altında gerçekleştirilir. Tedavi prosedürü uygulanacak işlemin türüne bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu kapsamda genelde cerrahi teknikler kullanılsa dahi bazı durumlarda lazer veya radyo frekans teknolojileri de tercih edilebilir.

Günümüzde Genital Estetik kapsamında gerçekleştirilen pek çok teknik mevcuttur. Genital Estetik dendiğinde akla ilk gelen operasyonlar;

 • Labioplasti : Vajinal bölgede iç dudakların (Labia Minora) ve dış dudakların (Labia Majora) boyutunu ve şeklini düzeltmeyi hedefler.
 • Vajinoplasti : Vajinal bölgeyi sıkılaştırma ve düzenlemeyi sağlar.
 • Klitoral Hood Redüksiyonu : Klitoris çevresindeki derinin azaltılmasını içerir.
 • Himenoplasti : Kızlık Zarı (Hymen) cerrahi olarak yeniden yapılandırılması (dikilmesi) işlemidir.
 • Penis Estetiği : Penis boyutunu artırmak veya estetik görünümünü iyileştirmek amacıyla yapılır.

şeklinde belirtilebilir.

Yukarıda sadece bir kısmını belirttiğimiz Genital Estetik kapsamında gerçekleştirilen tedavi yöntemleri kişilerin ihtiyaçları ve talepleri göz önünde bulundurularak uzman doktorlar tarafından steril klinik şartlarında gerçekleştirilmektedir. Bu uygulamalar bireyin arzu ettiği genital bölge görünümüne sahip olmasını sağlayan güvenli, konforlu ve başarılı işlemlerdir.

Genital Estetik uygulamaları tamamlandıktan sonra kişilerin özen göstermesi gereken bazı durumlar bulunmaktadır. Uzman doktor tarafından belirtilen bu hususlara dikkat edilmesi kişinin sağlığı ve tedavinin başarısı için çok değerlidir.

Genital Estetik Sonrası dikkat edilmesi gereken temel durumlar arasında cerrahi alanın temiz ve kuru tutulması, ilk birkaç gün ağır fiziksel aktivitelerden kaçınılması, herhangi olumsuz bir durum hissedildiği an hemen doktora başvurulması söylenebilir.

Genital Estetik tedavi yöntemleri uygulandıkları bireylere pek çok avantaj sunarlar. Genital Estetik işlemlerinin sunduğu faydalar arasında;

 • Kişinin arzu ettiği estetik genital bölgeye sahip olması,
 • Cinsel ilişki sırasında rahatsızlık veren durumların düzeltilmesi,
 • Kişinin özgüvenini ve cinsel yaşam kalitesini artırması,
 • Doğum sonrası oluşan deformasyonların düzeltilmesi,

gösterilebilir.

Sonuç olarak Genital Estetik bireylerin yaşam kalitesini artırmada etkili bir yöntemdir. Ancak her türlü cerrahi işlemde olduğu gibi bu alanda bir hekim tarafından steril klinik şartlarında gerçekleştirilmesi gerekir.

Estpoint Medikal Estetik ve Plastik Cerrahi alanında uzun yıllara dayanan tecrübesi, steril imkanlara sahip şubeleri ve uzman doktorları ile hastalarını dinleyerek onların en estetik, çekici ve diri gösterecek genital bölge yapısına sahip olmaları için Genital Estetik dahil tüm tedavi yöntemlerini büyük bir başarıyla gerçekleştirmektedir.

Sizde genital bölgenizde farklı nedenlerle yaşadığınız estetiksel problemlerin tedavi edilerek hayal ettiğiniz görünüme sahip olması için Hemen Bize Ulaşıp randevu alabilir, Genital Estetik alanında uzman doktorlarımız tarafından evinize en yakın kliniğimizde yapılacak muayene sonucunda size en uygun tedavi planını oluşturabilirsiniz.

Genital Estetik Nedir 

Genital Estetik insanların genital bölgesinde sonradan gelişen ya da doğuştan bulunan şekil bozukluklarının giderilmesinde kullanılan estetik yöntemlerine verilen isimdir. Genital bölge şekil bozuklukları kadın veya erkek fark etmeksizin her bireyin hem ruhsal hem de fiziksel açıdan kendisini kötü hissetmesine neden olur.

Bununla birlikte genital bölgede oluşan deformasyonlar veya farklı diğer problemler özellikle kadınların cinsel hayatını ve günlük yaşantısını olumsuz etkileyebilir. Zamanla cinsel ilişkiye karşı isteksizlik, akıntı veya ilişki sırasında anksiyete gibi ciddi sorunlar oluşmasına yol açar.

Genital Estetik daha çok kadınlar olmak üzere her cinsiyetten, her yaştan ve her kesimden kişinin tercih ettiği bir Plastik Cerrahi tedavisidir. Hastaların cinsel organlarında veya genital bölgelerinde değiştirmek istedikleri estetik veya fonksiyonel problemlerin iyileştirilmesini sağlar.

Genital Estetik Uygulamaları günümüzde en çok kadınların özgüvenini artırmak, cinsel ilişki esnasında daha fazla zevk almasını sağlamak ve genital bölgelerinin estetik görünümünü iyileştirmek amacıyla yapılmaktadır.

Genital Estetik Neden Yapılır 

Genital Estetik uygulamalarına başvuran bireylerin büyük bir çoğunluğu kadınlardan oluşmaktadır. Kadınların genital bölgesindeki sorunlar doğumsal, gelişimsel ve gebelik sonrası ortaya çıkabilmektedir.

Bazı genç kadınlarda genital bölgenin dış anatomik yapısı hiç gelişmemiş ya da az gelişmiş olabilmektedir. Bununla birlikte Genital Bölge asimetrik bir yapıya da sahip olabilmektedir. Bireyler kendi vücudunu tanımaya başladıkça genital bölgedeki farklılıklar rahatsızlıklara yol açabilmektedir.

Kadınlarda yaşın ilerlemesi ile birlikte vajinal bölgenin dış dudaklarında gerginleşme yani yağ dokusu azalmaları başlayabilir. İç dudakların büyük ya da sarkık olması halinde dudaklar eşit hale getirilmek istenebilir.

Ayrıca çok fazla doğum yapma sonucu vajina genişleyebilir ve esnekliğini kaybedebilir. Bu gibi durumlarda hem estetik hem de fonksiyonel açıdan fayda sağlayan Genital Estetik tedavi yöntemlerinin talep edilmesine neden olabilir.

Genital Estetik Kimlere Yapılabilir 

Genital Estetik genital bölgesinde şekil bozukluğu, sarkma, genişleme, asimetrik görünüm gibi problemler yaşayan ve bu durumlardan rahatsızlık duyan kadınlar başta olmak üzere her yaştaki bireye büyük bir güven ve konfor içerisinde yapılmaktadır.

Özellikle kadınların genital bölgelerinde yaşanan deformasyonlar cinsel ilişkide ağrı, zevk azalması gibi sorunlara neden olmaktadır. Genital Estetik Ameliyatları için belirli bir yaş sınırı yoktur. Ancak bu tedaviyi olmak isteyen kişinin fiziksel ve ruhsal olarak sağlıklı olması, gebelik veya emzirme döneminde olmaması ve beklentilerinin gerçekçi olması gerekir.

Genital Estetik Nasıl Yapılır 

Genital Estetik operasyonları genellikle lokal anestezi veya sedasyon altında yapılabilen cerrahi işlemlerdir. Uygulama yapılan bölgeye göre operasyon süresi değişebilir. Operasyon sonrasında hastalar genellikle aynı gün içinde taburcu edilebilir.

Genital Estetik uygulamaları sonrası 4 haftalık bir cinsel perhiz uygulanması önerilir. Ayrıca yaraların iyileşmesi sürecinde hassasiyet yaşayan hastalar için işlem yapılan bölgelere krem sürülmesi önerilir.

Genital Estetik Ameliyatları konusunda uzmanlık sahibi Plastik Cerrahlarımız ve Jinekologlar tarafından muayene edilerek sizin için en uygun tedavi tekniklerinin kliniğimizde uygulanması için İletişim kanallarımızı kullanarak Bize Ulaşabilirsiniz

Genital Estetik Kaç Saat Sürer 

Genital Estetik uygulamalarının süresi yapılan işlemin türüne ve kapsamına göre değişir. Genellikle lokal anestezi altında yapılır bu tedavi yöntemleri ortalama 1 ila 2 saat sürer. Birden fazla işlem bir arada yapılacaksa süre uzayabilir. Ameliyat sonrası hastanede yatış gerekmez ve aynı gün taburcu olunabilir.

Genital Estetik Ameliyatları 

Genital Estetik Ameliyatları kozmetik jinekolojinin özel bir alanını oluşturmaktadır. Özellikle kadınlara yapılan bu operasyonlarda vajina bölgesi işlemlerin yapıldığı temel alandır. Plastik Cerrahi ve Estetik Tedavi alanında uzman hekimler tarafından yapılan Vajina Estetiği tedavi yöntemleri kadınların fiziksel ve ruhsal açıdan kendilerini iyi hissetmelerini sağlamaktadır.

Hem estetiksel hem de fonksiyonel açıdan birçok fayda sağlayan Genital Estetik Ameliyatları esnasında gerçekleştirilen cerrahi işlemler genital bölgede uygulanacağı kısma göre farklılık göstermektedir. Genital Bölge Estetiği Ameliyatları dendiğinde;

 • İç Dudak Estetiği (Labioplasti)
 • Dış Dudak Estetiği
 • Vajinoplasti
 • Klitoroplasti
 • Perine Estetiği
 • Mens Bölgesi Estetiği (Mensplasti)
 • Vajina Gençleştirme
 • Lazerle Vulva Beyazlatma
 • Lazerle Vajina Daraltma
 • Büyük Dudak Yağ Dolgusu
 • Mezoterapi
 • Kızlık Zarı Onarımı

akla ilk gelen operasyonlar olarak gösterilebilir.

Genital Estetik ve Plastik Cerrahi alanında uzman doktorumuz tarafından kaleme alınan bu yazımızın devamında yukarıda belirttiğimiz Genital Estetik tedavi yöntemlerinden en fazla kullanılan teknikler olan bazı uygulamalar hakkında detaylı bilgiler vermeye çalışacağız.

Labioplasti (İç Dudak Estetiği)

Kadınlarda doğuştan genetik olarak ya da çok fazla doğum yapma sonucu oluşan genital bölgedeki iç dudak sarkmaları rahatsız edici bir hal alabilir. Cinsel organın küçük ve iç bölümündeki dudaklarındaki sarkıklar mayo gibi kıyafetlerden görünebilir. Estetik olarak hoş durmayan bu görüntüden kurtulmak için Labioplasti yani İç Dudak Küçültme Estetiği yapılır.

Günümüzde en fazla talep edilen Genital Estetik uygulaması olan Labioplasti ile ilgili daha fazla bilgi almak için https://www.estpoint.com.tr/labioplasti bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Vajinoplasti (Vajina Daraltma) 

Vajinoplasti yani vajinanın cerrahi olarak daraltılması ve sıkılaştırılması işlemi kadınlarda vajinanın doğum ya da yaşlanma gibi nedenlerle genişlemesi ve esnekliğini kaybetmesi durumunda daraltılması ve sıkılaştırılmasını sağlayan Genital Estetik tedavisi yöntemidir.

Vajina Daraltma olarak da ifade edilen Vajinoplasti uygulaması ile vajinanın çapını daraltmak ve yeniden şekillendirmek mümkündür. Böylece hem cinsel ilişki kalitesi artar hem de idrar kaçırma gibi problemler azalır.

Genital Estetik kapsamında en fazla gerçekleştirilen uygulamalardan birisi olan Vajinoplasti hakkında detaylı bilgi almak için https://www.estpoint.com.tr/vajinoplasti bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Klitoral Hudoplasti (Klitoroplasti) 

Klitoral Hudoplasti klitoris üzerindeki cilt katmanlarının alınmasını sağlayan Genital Estetik uygulamasıdır. Klitoris üzerinde bulunan cilt katmanlarının fazla olması durumunda klitoris uyarılmasını engelleyebilir. Bu durumda klitoris üzerindeki cilt katmanlarının alınması ile klitorisin daha duyarlı hale gelmesi sağlanabilir. Bu durum kadınların cinsel ilişki esnasında çok daha fazla haz duymasına imkan tanır.

Genital Estetik kapsamında en fazla gerçekleştirilen uygulamalardan birisi olan Klitoral Hudoplasti hakkında detaylı bilgi almak için https://www.estpoint.com.tr/klitoral-hudoplasti bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Himenoplasti (Kızlık Zarı Onarımı) 

Himenoplasti yani Kızlık Zarının Onarımı kızlık zarının geçici ya da kalıcı olarak dikilerek onarımını sağlayan operasyondur. Kızlık zarının yırtılması sonucu ortaya çıkan kanama sorunu bazı kültürlerde önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle bazı kadınlar kızlık zarının yeniden dikilmesini isteyebilir. Uzman hekimler tarafından gerçekleştirilen bu uygulama sonucu kişinin maruz kaldığı problem ortadan kaldırılır.

Günümüzde çok sık talep edilen Genital Estetik uygulamalarından birisi olan Kızlık Zarı Dikimi hakkında daha fazla bilgi alabileceğiniz yazımıza https://www.estpoint.com.tr/kızlık-zari-dikimi bağlantısına tıklayarak erişebilirsiniz.

Perineoplasti (Perine Estetiği) 

Perine Estetiği perine bölgesinin estetik ve fonksiyonel olarak iyileştirilmesi için yapılan bir operasyondur. Perine bölgesi vajinanın alttan girişi ile makat arasında kalan alandır. Bu bölge normal doğum sırasında bebeğin çıkışını kolaylaştırmak için kesilebilir veya yırtılabilir.

Bu gibi durumlar sonucu perine bölgesinde doku çökmesi, dikiş izleri, cilt katlantıları veya renk değişikliği gibi sorunlar oluşabilir. Perine Estetiği ile bu sorunlar giderilebilir ve perine bölgesi daha düzgün, pürüzsüz ve açık renkli bir görünüme kavuşturulabilir.

Genital Estetik kapsamında gerçekleştirilen uygulamalardan birisi olan Perine Estetiği ile ilgili daha fazla bilgi almak için https://www.estpoint.com.tr/perine-estetigi bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Vajina Beyazlatma (Koyulaşan Genital Bölgede Renk Açma İşlemi) 

Genital bölgede doğumsal ya da sonradan meydana gelen renk koyulaşması kadınların rahatsızlık duyduğu bir durumdur. Bu durumda genital bölgedeki renk farklılıklarının giderilmesi için Lazer ya da Kimyasal Peeling gibi yöntemler kullanılabilir.

Genital Estetik Sonrası 

Sağlık alanında gerçekleştirilen tüm uygulamalarda olduğu gibi Genital Estetik operasyonları sonrası da uzman hekim tarafından verilen tavsiyelere harfiyen uyulması kişinin sağlığı ve tedavinin başarısı için çok değerlidir.

Genital Estetik Sonrası iyileşme sürecini hızlandırmak ve komplikasyon riskini azaltmak için dikkat edilmesi gereken noktalar arasında;

 • Uygulama sonrası doktorunuzun verdiği ilaçları düzenli olarak kullanın.
 • İşlem yapılan bölgeyi temiz ve kuru tutun. Özellikle hekiminiz tarafından önerilen antiseptik solüsyonla yıkayın.
 • Pamuklu ve bol iç çamaşırı giyin. Sentetik veya dar iç çamaşırlarından kaçının.
 • Tedavi sonrası 4 ila 6 hafta cinsel ilişkiden uzak durun.
 • İlk ay ağır spor veya egzersiz yapmayın. Yürüyüş gibi hafif aktiviteler yapabilirsiniz.
 • Sigara ve alkol kullanmayın. Kan dolaşımını bozarak iyileşmeyi geciktirebilir.
 • Doktorunuz tarafından belirlenen kontrollere düzenli olarak gidin.

gösterilebilir.

Yukarıda belirtiğimiz durumlar Genital Estetik Sonrası dikkat edilmesi gereken ana hususlar arasında gösterilebilir. Bu durumlara özen göstererek iyileşme sürecini hızlandırabilir ve komplikasyon riskini azaltabilirsiniz. Ayrıca uzman doktor tarafından yapılacak kontrollere düzenli olarak gelerek tedavi sürecini güvenli ve başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Genital Estetik Faydaları

Genital Estetik uygulamaları kişilere pek çok fayda sağlayan ve günümüzde çok sık tercih edilen estetik tedavi yöntemleridir. Genital Estetik ameliyatlarının sağladığı avantajları;

 • Genital bölgenin görünümünü iyileştirir.
 • Cinsel ilişkide ağrıyı azaltır ve ortadan kaldırır.
 • Cinsel birliktelik esnasında alınan zevki artırır.
 • Kişilerin özgüvenini yükseltir.
 • Bireyin yaşam kalitesini artırır.

şeklinde belirtebiliriz.

Genital Estetik Fiyatları 

Genital Estetik Fiyatları ile ilgili bilgi almak için ulaştığınız kliniklerden farklı ücretler almanız doğaldır. Özellikle sağlık alanında gerçekleştirilen işlemlerde hasta muayene edilmeden net bir fiyat vermek mümkün değildir. Bu hususta en doğru fiyatlar uzman doktor tarafından yapılacak muayene sonucu tedavi planının oluşturulması ile birlikte belirlenmektedir.

Genital Estetik Fiyatları 8.000 TL - 12.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Genital Estetik Fiyat için bizimle iletişime geçiniz.

Genital Estetik Fiyatları 2024 yılında birçok farklı neden bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte bu nedenler arasında;

 • Kişinin genetik özellikleri ve yaşı,
 • Bireyin genital bölgesinde bulunan estetiksel problemler,
 • İşlem yapılacak bölgedeki deformasyonların seviyesi,
 • Kişiye uygulanacak Genital Estetik tedavi teknikleri,
 • Tedaviyi uygulayacak doktorun ve kliniğin tecrübesi,

gösterilebilir.

Genital Estetik kapsamında gerçekleştirilen uygulamalar ile ilgili daha detaylı bilgiler almak, Estetik Cerrahi alanında uzman olan doktorumuz tarafından muayene edilip tedavi planınızı oluşturmak için Hemen Bize Ulaşın...

ESTPOİNT KLİNİK

TEDAVİ BİLGİLENDİRME

Operasyon Sayısı

Operasyon Sayısı

Tek Seans

Operasyon Süresi

Operasyon Süresi

1 ila 2 Saat

Anestezi

Anestezi

Lokal

Hassasiyet Süreci

Hassasiyet Süreci

3 ila 7 Gün

İşe Dönme Süresi

İşe Dönme Süresi

1 Gün Sonra

Tam İyileşme

Tam İyileşme

1 ila 2 Hafta

Sonuçların Kalıcılığı

Sonuçların Kalıcılığı

Ömür Boyu

Hastanede Kalma Süresi

Hastanede Kalma Süresi

Aynı Gün Çıkış

Genital Estetik kişilerin genital bölgesinde estetik görünümü sağlamak ve fonksiyonel kapasiteyi artırmak için uygulanan cerrahi ya da medikal işlemler bütünüdür.

Genital Estetik kadınların genital bölgesindeki görünümü veya işlevi iyileştirmek için yapılan cerrahi işlemlerdir. Genital estetik Ameliyatları kişinin özgüvenini, cinsel hayatını ve yaşam kalitesini artırmak için tercih edilebilir. Genital Estetik uygulamaları arasında en fazla tercih edilen teknikleri Labioplasti, Vajinoplasti, Himenoplasti, Klitoroplasti ve Perineoplasti olarak ifade edebiliriz.

Genital Estetik uygulamaları kişilerin talepleri ve ihtiyaçlarına bağlı olarak farklı yöntemlerle gerçekleştirilir. Bu sebeple işlem süreleri farklı olabilir. Örnek vermek gerekirse; 30 dk. içinde tamamlanan teknikler olduğu gibi ortalama 2 saat süren uygulamalar da bu tedavi kapsamında gerçekleştirilmektedir.

Genital Estetik tedavi yöntemleri kadın veya erkek fark etmeksizin her yaşta genital bölge deformasyonlarına maruz kalan bireyin tercih ettiği uygulamalardır. Bireylerin genital bölge problemlerinden kurtulmasını sağlayan bu uygulamalar kişinin özgüveni artarır ve özel ilişkileri daha sağlıklı hale getirir.

Evet… Günümüzde Genital Estetik uygulamaları çok yaygın bir şekilde talep edilir hale gelmiştir. İnsanlar genital bölgelerinde oluşan rahatsızlıkların giderilmesi için uzman doktor kontrolünde uygulanan Genital Estetik tedavi yöntemlerine başvurmaktadır.

Evet… Genital Estetik uygulamaları kişilerin genital bölgelerinde farklı nedenlerle oluşan rahatsızlıkların tedavisi için uygulanan yöntemlerdir. Diğer sağlık uygulamalarında olduğu gibi Genital Estetik tedavi yöntemleri de yapılması gerekli ve önemli işlemlerdir.

Genital Estetik uygulamaları kadın veya erkek fark etmeksizin genital bölgelerinde estetiksel veya fonksiyonel rahatsızlıklar bulunan her bireye uzman doktor tarafından güvenli, konforlu ve başarılı bir şekilde yapılabilir. Ayrıca genç kızlarda kızlık zarına herhangi bir zarar vermeden Genital Estetik yapılabilmektedir.

Hayır… Genital Estetik operasyonları sırasında lokal anestezi uygulandığı için ağrı hissedilmez. Ameliyat sonrası ise hafif bir ağrı veya rahatsızlık olabilir. Bu durum hekim tarafından önerilen ağrı kesiciler ile kontrol altına alınır. Ayrıca soğuk kompres uygulamak şişlik ve morlukları azaltmaya yardımcı olur.

Evet… Genital Estetik uygulamaları sonrası normal doğum yapılmasına engel olacak herhangi bir durum oluşmamaktadır. Bununla birlikte Genital Estetik kapsamında uygulanan bazı işlemler sonrasında normal doğumun bir risk oluşturup oluşturmadığına dair net bir görüş bulunmamaktadır. Bu tür durumlarda bir doğum uzmanı veya Obstetrisyen ile görüşmek en iyi seçenek olabilir.

Hayır… Genital Estetik uygulamalarında kullanılan dikişler kendiliğinden eriyen türdendir. Bu nedenle dikiş alınmasına gerek yoktur ve ameliyat sonrası iz kalma riski çok düşüktür. Ancak iz kalması durumunda lazer tedavisi gibi yöntemlerle izlerin görünümü ortadan kaldırılabilir.

Hayır… Genital Estetik Sonrası cinsel ilişki olumsuz etkilenmez, aksine çoğu durumda cinsel yaşam kalitesi artar. Ancak iyileşme süreci tamamlanana kadar belirli bir süre cinsel ilişkiden kaçınılması gerekir.