Loading...

Genital bölge lazer epilasyon ülkemizde çok sık tercih edilmese bile yine de böyle bir imkânın var olduğunu sizlere aktarmak istedik.

Genital Bölge Lazer Epilasyon Nedir?

Tıpta, toplumda ve kültürde fazla saç ve / veya fazla saç önemlidir, bu nedenle cinsiyet veya ırktan bağımsız olarak çok dikkat, manipülasyon ve saygı konusudur. Geleneksel olarak, hirsutizm, hirsutizm ve güzellik toleransı gibi durumlar, elektroliz / piroliz, cımbız, tıraş, ağda ve şekerleme, yolma, iplik geçirme, tüy alma ve X-ışını tedavisi ile tedavi edilmiştir.

Bununla birlikte, Genital bölge lazer epilasyon bu yöntemin daha az yorucu, ağrılı, büyük dişleri tedavi ederken pratik olmadığı ve çoğu durumda geçicidir. Sonuçlar, Uzun vadeli, non-invaziv, hızlı, güvenilir ve güvenli yöntemlere duyulan ihtiyaç, toplumumuz için gerekli bir koşul haline geldi.

Yaklaşık 7 yıl önce ilk tarif edildiğinde lazer epilasyon tartışmalara neden oldu. 2 Teknik olarak konuşursak, lazer epilasyon yalnızca güvenli, non-invaziv ve ağrısız bir prosedür değil, aynı zamanda etkili, hızlı, kullanımı kolay ve makul fiyatlı bir tekniktir.

Günümüzde lazerler ve diğer ışık temelli teknikler kullanılarak yapılan optik epilasyon, lazer epilasyon fiyatları modern estetik dermatolojide en hızlı büyüyen işlemdir. Lazer epilasyon alanında daha fazla klinik araştırma ve kazanılan deneyim ile, üreticiler ve pratisyenlerin daha güvenli ve daha etkili sonuçlar aramaları gerekiyor.

Genital Bölge Lazer Epilasyon Teknolojisi

Bu teknoloji nispeten yeni bir teknoloji olmasına rağmen, klinik olarak etkilenmiştir çünkü saç büyümesini geciktirir ve Genital bölge lazer epilasyon rahatsızlığı en aza indirgemek için geniş bir saç alanını invazif olmayan bir şekilde giderir ve düşük komplikasyon insidansına sahiptir. Doktorlardan ve hastalardan büyük ilgi.

Hastanede yatan hastaların deri ve saçlarının biyolojik özellikleri, elektro-optik parametrelerin optimizasyonu ve klinik protokollerdeki farklılıklar nedeniyle, üreticiler arasında lazer ve ışık tabanlı teknolojilerde lazer epilasyon aleti önemli farklılıklar bulunmaktadır. Son on yılda geliştirildi.

Tartışmamızla ilgili konular şu şekildedir: saç biyolojisi, biyomedikal optik ve lazer fiziği; seçilmiş tekniklerle klinik deneyim ve optik tüy almanın temel sorunları. 

Genital bölge lazer epilasyon Kıl kökü üç alandan oluşur: huni, isthmus ve kıl kökü. Saç köklerinin genel anatomisi gösterilmektedir. Kıl folikülünün alt kısmı özofagus kılcal kasının girişinin altında bulunur ve kıl folikülü ve dermal papillayı içerir. Daha sonra tartışılacağı gibi bu alan hafif epilasyonda çok önemlidir.

Ortalama olarak, ampul cilt yüzeyinden yaklaşık 4 milimetre derinliğindedir ve bu, lazer tabanlı sistemler için gerekli olan önemli penetrasyon derinliğidir. lazer epilasyon yorumları   4 Ampul, doğal embriyonik stromal hücrelerden ve serpiştirilmiş melanositlerden oluşur.

Ampulün altındaki dermal papilla, Yeni saçları beslemek için kan dolaşımına sahiptir. Çıkıntı, cilt yüzeyinden kıl folikülü ampulüne olan mesafenin yaklaşık üçte biri kadar aşağıda yer almaktadır. Saç folikülü ampulü, genital bölge epilasyon deri kılıfı hücreleri ve epidermal harici kök hücreler içerir. Bu hücre tipleri saç köklerine kadar uzanır ve saç büyümesinde önemli rol oynar.

Genital Bölge Lazer Epilasyon Kıl Kökü

İnsan saçı periyodik olarak uzar. Bu döngü, saç foliküllerinin bir kısmının büyüme periyodu veya büyüme periyodundan (büyüme periyodu olarak adlandırılır) sonra ara bozunmasını ve ardından büyümenin olmadığı dinlenme periyodunu içerir – lazer epilasyonun zararları görülmez.

terminal büyüme periyodu, Genital bölge lazer epilasyon saç büyüme periyodunun üç fazını tanımlar. Görünüşe göre daha kısa büyüme süresine ek olarak, vücudun farklı bölgelerinin aslında büyüme döneminde farklı saç yüzdelerine sahip olduğu görülmektedir. Kadın), vücut bölgesinin altında, hormon ve genetik duyarlılık.

Dejeneratif dönem genellikle 3 hafta, dinlenme süresi ise genellikle 3 ay sürer. Herhangi bir zamanda, çoğu saç folikülü (%80-85) büyüme aşamasındadır ve geri kalanı büyüme aşamasında (%2) veya terminal büyüme aşamasındadır (%10-15). Saç döngüsünün süresini ve yüzdesini vücut kısmına göre gösteriyorum

Etkili tüy alma için lazer / ışık kaynağı bir veya daha fazla kıl büyüme merkezine zarar vermeli ve kıl matriksi, dermal papilla ve pluripotent hücrelerin çıkıntısı kıl büyüme döngüsü sırasında tedavi edilmelidir. Büyüme aşamasında melanin üretimi gerçekleşir ve saç kökü büyümesinin bir parçası haline gelir.

. Ayrıca bu evre sırasında oluşan hasar, kuramsal olarak saç oluşumundan sorumlu olan yapıyı etkiler. İlaçlama aşamasında, dermal papilla kabarık alana doğru hareket eder ve erken saç büyümesinin başlamasını uyarır.

Genital Bölge Lazer Epilasyon Aletleri

Bu aktif büyüme evresinde meme başı şişkin kütleyi terk eder ve saç stromal hücreleri anajen fazda geriler. Dolayısıyla, saç döngüsünün aşamasına bağlı olarak, kabarık bölge ile dermal papilla arasındaki mesafe, dermisteki dermal papilla derinliğine göre değişir. Bu yapılar, saç köklerine verilen hasarın hedefini temsil eder ve cilt yapısına göre göreceli hareketleri, fototermal duyarlılığını sabit bir dalga boylu lazer ışınına düşürür. Genital bölge lazer epilasyon fiyatları   Bu nedenle uzun süreli epilasyon elde etmek için saç büyümesine neden olan yapıları, çıkıntıları ve ampulleri yok etmek esastır.

Vajinal lazer epilasyon yaptıranlar Lazer kaynağı sürekli modda veya darbeli modda olabilir. Çevre uyarıldığı sürece, sürekli mod lazeri, hedef dokunun ısınmasına ve buharlaşmasına neden olan sürekli bir ışık akışı yayar.

İsteğe bağlı olarak, darbeli lazer, nanosaniyeden uzun saniyeye kadar değişebilen çok az miktarda ışık yayar. Sürekli ışık, el feneri, radyo frekansı, yüksek voltaj boşalması, diyot vb. Dahil olmak üzere birçok lazer / ışık teknolojisi kaynağı vardır.

Lazer ortamı uyarıldığında, moleküller daha yüksek bir enerji seviyesine heyecanlanır. Bu uyarılmış moleküller, fotonları oluşturan düşük başlangıç ​​enerji seviyelerine kendiliğinden bozunma eğilimindedir. Tümünü yayınla Fotonlar, zaman ve faz tutarlılığı açısından sabit bir faz ilişkisine sahiptir.

Buna karşılık, Genital bölge lazer epilasyon tamamen güçlü fotonlar, düşük ayrışma-paralel koşullar altında aynı yönde hareket eder. Son olarak, lazerin parlaklığı yüksektir, çünkü tüm ışık dar bir uzaysal bantta yoğunlaşır ve bu da yüksek bir ışıma gücü birimi alanı ile sonuçlanır.