Genital bölge estetiği nedir, genital bölgeye yönelik estetik işlemler lazer ve cerrahi tedavi yöntemleri kullanılarak uygulanabilmektedir. Bu bölgede yara iyileşmesi hızlı olduğu için diğer estetik operasyonlar ile birlikte uygulanabilir. Labioplasti ve vajinoplasti en sık uygulanan yöntemlerdir. Genital bölge estetiği nedir sorusunu kısaca bu şekilde yanıtlamamız mümkündür. Kadınların dış genital organları karın altında mons pubis denilen kemikli kısım, dış labia (labia majora), iç labia (labia minora), labia minoranın üst eklem bölgesi (klitoris) ve kızlık zarı adı verilen zardan oluşur. Genital bölge estetiği ile giderilebilen genital bölgedeki problemler doğum sırasında ve sonrasında gelişen ve gelişimsel olmak üzere üçe ayrılır.

Doğuştan sorunlar, dış veya iç genital organ anormallikleri, gelişmemiş veya anormal gelişme olabilir. Bu, doğum anında veya doğumda fark edilebilir veya ergenlik döneminde adet sorunları ile kendini gösterebilir. Gelişimsel sorunlar, başlangıçta normal bir yapıda olan ve hormonal etkiler sonucu ortaya çıkan genital anatominin fazla veya az gelişmesidir. Bu, ergenlik çağındaki kişinin psikolojisini doğrudan etkiler. Gebelikte artan hormonal etkiler, doğum sırasında ve sonrasında hormonal etkinin ortadan kalkması, doğum travması veya epizyotomi denilen cerrahi müdahale genital bölgede istenmeyen görüntülere yol açmaktadır. Ayrıca yaşlanmaya bağlı olarak o bölgede elastikiyet kaybı ve sarkmalar meydana gelir. Genital bölge estetiği neden yapılır sorusunu kısaca bu hoş olmayan görüntünün ortadan kaldırılması olarak yanıtlamamız mümkündür. Özel bölge estetiği ile hedeflenen düzeltmedir.

Genital Bölge Estetiği Nedir

Genital bölge estetiği gevşemiş vajina ve vajinanın elastikiyetini kaybetmesi, cinsel tatminsizliği, hassasiyet ve his kaybını beraberinde getirebilir. Duygu kaybı, orgazm olmama sorununa yol açar. Gevşemiş vajinayı tekrar sıkılaştırmak için yapılan operasyonlara vajinoplasti denir. Vajinoplasti ameliyatları kişilere hem fonksiyonel hem de estetik faydalar sağlamakta ve hasta memnuniyetini sağlamaktadır. Bu operasyonun temel sebebi hem kadınlarda hem de erkeklerde gevşemiş ve genişlemiş vajinayı sıkılaştırmak, vajinal darlığı sağlayarak vajinal gerginliği arttırmak ve cinsel ilişki sırasında zevki artırmaktır. Genital bölge estetiği olanlar sonuçlardan genellikle oldukça memnun kalmaktadır.

Genital Bölge Estetiği Nasıl Uygulanır?

Genital bölge estetiği, genel anestezi (bölgesel anestezi) veya sedasyon (hafif uyku) altında ortalama 45 dakika ile 1 saat arasında sürer. Dikişlerin çoğu alt bölgede olduğu için görünmezler ve oldukça ağrısız ve risksiz bir operasyondur. Operasyondan 2 gün sonra günlük rutininize dönebilirsiniz. Bu ameliyattan sonra hasta tarafından şiddetli ağrı yaşanmaz. Ağrı kesiciler ile ağrı giderilebilir.

Genital Bölge Estetiği Sonrası Operasyon İyileşme Süreci Nasıldır?

Genital bölge estetiği sonrası kişisel hijyene dikkat etmek çok önemlidir. Dikişler düzenli olarak pansuman yapılmalı ve reçeteli ilaçlar verilmelidir. Dikişler 15-20 gün sonra otomatik olarak alınır.

Genital Bölge Estetiği Nedir?

Genital bölge estetiği, iç veya dış dudakların küçültülmesi ve sarkmaların giderilmesi için yapılan operasyondur. İç dudaklar ter bezleri bakımından zengindir ve bazı durumlarda nem nedeniyle mikropların orada çoğalması daha kolaydır. Enfeksiyonlar ağrıya ve kötü kokuya neden olabilir ve bu da çiftlerin cinsel yaşamını olumsuz etkiler. Bu operasyon, dıştaki büyük ve içteki küçük dudağın normalden büyük olması durumunda yapılır.

Dış dudaklar, pubisin devamı şeklinde şekillendirilir ve dudakların 1 / 3’ü veya 1 / 4’ü ayakta dururken görünür ve saçlarla kaplıdır. İç (küçük) labiaların büyük bir kısmı, dış dudağın altına gizlenmiş klitorisi örten mukozal formlardır. Bu bölgeler vajinayı sarar ve saçsızdır. En sık karşılaşılan estetik problemler, sarkma ve ayağa kalktığında iç dudağın boşalması, önden toplu bakma veya dış dudaklar arasında çok belirgin iç dudaklardır. Bu sorunlar yaşlanma ile birlikte ve doğum sonrası dönemde ortaya çıksa da genç kadınlarda da görülebilmektedir. Genital bölge dudak estetiği uygulaması zor olsa da başarılı sonuçlanan bir cerrahidir.

Labioplasti Operasyonu Nasıl Gerçekleşir?

Genital bölge estetiği ameliyatı ortalama 30-40 dakika sürmekte olup, hasta ve hekimin karşılıklı kararına bağlı olarak sedasyon (sedatif) veya genel anestezi altında gerçekleştirilebilir. Labioplasti sonrası yaklaşık 15 gün antiseptikli oturma banyosu önerilir. Dikişler 3 hafta içinde otomatik olarak alınacaktır. Operasyondan sonra hafif kan sızıntıları yaklaşık 1 hafta sürebilir. Bundan 3 hafta sonra cinsel hayatına dönülebilir. Genital bölge iç dudak estetiği ile özel bölgelerde eski görünümüne kavuşabilirsiniz.

Pubisplasti Nedir?

Pubis göbeğin altında, kemikli, çıkıntılı ve dış dudaklarla devam eden, ayağa kalkıldığında tamamen dışarıdan görülebilen tek bölgedir. Bu bölge genç yaşlarda sert ve sıkı bir görünüme sahipken yaşlanmayla birlikte artan yağ kütlesine bağlı olarak sarkabilir, boşalabilir veya daha fazla çıkıntı yapabilir. Lazer ile genital bölge estetiği kolaylıkla uygulanabilir. Pubisplastide sarkıklık varsa kasık bölgesi yukarı doğru alınmalı ve fazla deri alınmalıdır. Bu operasyon karın germe ameliyatı ile kombine edilebileceği gibi kişinin karın germe ihtiyacı yoksa tek başına da uygulanabilir. Yara izi sezaryeninkine benzer ve iç çamaşırının altında kalır.

Pubis boş ise sıkılaştırma yapıldıktan sonra yağ enjeksiyonu yapılmasına karar verilebilir. Böyle bir operasyon genellikle genel anestezi altında yapılır ve sıkılaştırma operasyonuna yağ enjeksiyonu da eklenirse genel anestezi hastanın rahatı için daha uygundur. Kasık bölgesi çok belirgin ise (bu gençlerde görülebiliyor) hastanın en önemli sorunu pantolon giydiği zamanki görünümdür. Bu durumda kasık bölgesine uygulanacak liposuction sorunu büyük ölçüde çözecektir. Bu operasyon lokal anestezi ve sedasyon altında yapılabilir.

Damar girişine verilecek sakinleştiricilerin etkisi ile hasta işlemin zamanını hatırlamaz ve operasyon herhangi bir ağrı ve sızı olmadan tamamlanır. Pubisplastide en büyük problemi oluşturan unsur, bölgeyi gereğinden fazla yukarı çekerek büyük dudaklar alınmış bir görünüm oluşturur. Bu nedenle operasyonun uzman bir hekim tarafından yapılması gerekmektedir. Genital bölge beyazlatma estetiği kısa süren genel anestezi uygulanmayan bir yöntemdir.

Pubisplasti Nasıl Uygulanır?

Pubis pikinin küçültülmesi olan pubisplasti, o bölgenin aşırı yağlı ve kalın olması durumunda, sezaryen operasyonu için yapılan gibi cerrahi bir kesi yapılarak vajinal bölgedeki yağların alınmasıdır. Güncel teknolojide en çok kullanılan yöntemler ameliyatsız lazer lipoliz ve liposuctiondır. Pubisplasti ameliyatları genellikle liposuction yöntemi ile yağların alınmasıyla yapılır. Böylelikle bölgenin küçültülmesi ve daha güzel bir görünüme kavuşturulması hedeflenmektedir. Lazerle genital bölge estetiği geçen dönemlerde sıklıkla uygulanmaya başlanan bir yöntem haline gelmiştir.

Ameliyatsız Genital Estetik

Kadının zamanla veya doğum yapıp yaşlanmaya bağlı olarak meydana gelen hormonal değişiklikler gibi doğal süreçleri fizyolojik değişikliklerin yanı sıra idrar kaçırma, vajinal gevşeklik, vajinal kuruluk ve tekrarlayan enfeksiyonlar gibi çeşitli tıbbi sorunlara yol açabilir. Bu şekilde, hastalıkların etkileri kadınların yaşam kalitesini olumsuz etkileyebilir ve kaliteli bir yaşam tarzına sahip olmalarını engelleyebilir. Yaşam döngünüz hangi aşamada olursa olsun, Femirenew, özgüveninizi yeniden kazanmanızda, kişisel yaşamınızı iyileştirmenizde ve eski formunuzu geri kazanmanızda size destek olur. Femirenew genital bölge estetiği ile farklı olarak, kadın sağlığı ile ilgili birçok soruna hızlı, güvenli, etkili sonuçlar sunan, minimum cerrahi işlem gerektiren, ayakta tedaviye dayalı, hastaya vakit kaybettirmeyen ve anestezi gerektirmeyen bir uygulamadır.

Menopoz Sonrası

Menopoz ile birlikte hormonlardaki değişiklikler vajinal dokuda incelme, kurumaya, elastikiyetin azalmasına ve şişmesine neden olur. Vajina dokusunu gençleştiren, vajina duvarlarını kalınlaştıran ve vajinaya eski kayganlığını veren femirenew uygulamasıdır. Tedavinin amacı kaşıntı, yanma, sürtünme gibi rahatsız edici belirtileri azaltmak ve cinsel aktivitenin gelişmesine yardımcı olmaktır. Genital bölge estetiği fiyatları uzmanınızla görüşerek bilgi almanız gereken bir konudur.

Doğum Sonrası Rehabilitasyon

Yaşamın en önemli parçası olan doğum, kadının vücudunda birçok fizyolojik değişikliğe yol açar. Hamilelikten sonra vajinal bölgede gerginlik ve kuruluk hissedilebilir ve pelvik taban direnci zayıflayabilir. Femirenew uygulaması vajinal dokuyu güçlendirir, form verir, vajinal bölgeyi iyileştirir ve eski haline getirir. Genital bölge estetiği ile birlikte de uygulanabilir. Genital bölge estetiği yorumları genellikle oldukça olumlu olmaktadır.