G noktası büyütme, FDA onaylı dolgu ürünleri olan Juvederm veya Restylane gibi enjekte edilebilir dermal dolgu maddelerinin kullanımını içerir. G noktası klinik olarak Grafenberg noktası olarak bilinir ve adını Berlin merkezli jinekolog Ernst Grafenberg’den alır. Üretrayı çevreleyen, sinir ucu kümelerini içeren lima fasulyesi şeklindeki bir alandır. Ön duvarda vajinanın üç inç içinde bulunur. G-Spot büyütme prosedürü kadın vücudunun için daha yeni işlemlerden biridir. G noktası güçlendirme prosedürü, vajinal stimülasyon yoluyla orgazma ulaşma yeteneklerini artırmak isteyen kadınlar için tasarlanmıştır. Bu hassas prosedür sadece cinsel estetik teknikler konusunda tecrübeli bir kozmetik cerrah tarafından yapılmalıdır.

G Noktasının İşlevi

G noktası uyarıldığında yoğun bir orgazm oluşturabilir ve bazı kadınlarda daha fazla boşalmaya neden olabilir. Ancak vajina içinde gerçekleşen G-Spot uyarımı, vajinanın dışında gerçekleşen klitoral uyarım ile karıştırılmamalıdır. G noktası, ulaşılması zor konumunda, orgazm oluşturmak için genellikle parmaklardan veya erkek organdan doğrudan baskı gerektirir. Özel bölge estetiği uygulamaları arasında en etkili sonuçlar yaratanlardan biridir.

Dolgu Tabanlı Büyütme

Diğer bazı kozmetik dolgular da bu amaç için işe yarayabilir. Dermal dolgu enjeksiyonu, hacim ekleyerek G noktası büyütme işlevini yerine getirerek G noktası orgazmını uyarmayı ve elde etmeyi kolaylaştırır. Bu tedavinin etkileri, kozmetik cerrahın veya başka bir enjeksiyon sağlayıcısının becerisine bağlı olarak altı ila 12 aya kadar sürebilir.

 Bu prosedür, kesik, kesi veya ağrılı ameliyat içermediği için en iyi G Noktası büyütme tekniklerinden biri olarak kabul edilir. Restylane ve Juvederm genellikle G noktası büyütme için ideal dolgu enjeksiyonları olarak kabul edilir. G noktası büyütme nedir sorusunun bu şekilde yanıtlamamız mümkündür.

Prosedür

Hasta, pap smear yaptırdığı zamanki gibi sırt üstü konumlandırılacaktır. G noktasını bulabilirse, cerrah onu bir cerrahi işaretleyici ile işaretleyecektir. Daha sonra, hyaluronik asit bazlı dolgu jelini hedeflenen noktaya vermek için hassas bir şekilde ince bir iğne yerleştireceklerdir.

Dolgu jeli genellikle kendi lokal anestezisine sahiptir ve hasta ağrı hissetmez. Hayvan bazlı kollajen enjeksiyonlarının aksine, enjekte edilen dolgu maddesi tedavisi önceden alerji testi gerektirmeyecektir. Tam enjeksiyon prosedürü yaklaşık 15 ila 20 dakika içinde bitecektir. Sonuçlar genellikle kolajen enjeksiyonları ile elde edilebilecek olandan önemli ölçüde daha uzun sürecektir. Cinsel bölge estetiği alanında fazla uygulanmayan önemli bir alandır.

Kurtarma

Dermal dolgu maddeleri ile G noktası büyütme, işlemden sonra belirli bir kesinti gerektirmez. Hastalar normal rutinlerine dönebilir ve hatta aynı gün veya ertesi gün cinsel aktiviteye bile girebilirler. Bazı durumlarda G noktası büyütme, labioplasti veya vajina daraltma gibi kozmetik vajinal ameliyatlarla birleştirilebilir. Bu tür durumlarda iyileşme daha fazla zaman gerektirecektir.

G Noktası Amplifikasyonu

G noktası büyütme, vajinanın ön tarafında bulunan ve sinir dokusuyla bol miktarda bulunan fasulye şeklindeki G noktasını güçlendiren ve genişleten devrim niteliğinde bir bilimsel buluş. Pek çok kadın, bunun oldukça erojen bir bölge olduğunu ve uyarıldığında cinsel uyarılmayı yoğunlaştırdığını ve neredeyse anında orgazma yol açtığını bildiriyor.  G noktası büyütme lokal anestezi altında gerçekleştirilen basit, ağrısız bir ofis prosedürüdür.

Normal cinsel işlevi olan cinsel olarak aktif kadınlarda Grafenburg noktasını (G noktası) artıran, cerrahi olmayan, doktor tarafından uygulanan bir tedavidir.  Prosedür ofiste 30 dakikadan az sürer ve etkileri dört ila altı ay sürer. İşlemden sonra iyileşme süresine gerek yoktur. Gününüze başlamaya hazırsınız! Sonuçlar. Ertesi gün cinsel aktiviteye devam edebilirsiniz! Klitoris estetiği uygulamasından farklı olarak 6 ay gibi bir sürede etkisini yitirmektedir.

G Noktası Büyütme

Daha yoğun ve doyurucu bir orgazm yoluyla cinsel doyumunuzu artırmaya mı çalışıyorsunuz? G noktanız olup olmadığından emin değil misiniz? Graivier Center’ın en yeni prosedürü olan G noktası iyileştirme, cinsel yaşamınızı dönüştürmenize yardımcı olabilir. Vajina estetiği alanında fazla uygulanmamasına rağmen etkili olan yöntemlerden biridir.

G-Noktası

Bir Alman jinekolog Ernst Grafenberg, kadın orgazmında rol oynayabileceğini teorileştirdiği kadınlarda vajina ve üretra (idrar yolu) arasında artan bir hassasiyet alanı tespit etti. Yazarlar ve akademisyenler bu bölgeden G- (Grafenberg) noktası olarak bahsetmeye başladılar.

G noktası, vajinanın önünün (önünün) yaklaşık iki inç içeride olan bir alanıdır. Doku burada biraz daha kalın olabilir ve dokunmaya daha duyarlıdır. Vajinanızın hemen içinde iki parmağınızı kıvırırsanız ve vajinal dokunuzu cildinize doğru bastırırsanız ve diğer elinizle kasık kemiğinizin hemen üzerindeki cildi aşağı doğru bastırırsanız, muhtemelen artan bir hassasiyet alanı bulacaksınız (yapmasa bile) uyarılmaya neden olur). Bu, G noktasının alanıdır. G noktası büyütme operasyonu oldukça etkili sonuçlar vermektedir.

G Noktası Terimi

“G Noktası” terimi, günümüzde bilinen G noktası kavramını tanımlayan saygın bir Alman doktor olan Alman tıp doktoru Dr. Gräfenberg’in adını almıştır. Bilimsel açıdan G noktası, anatomik olarak kadın vajinasının ön iç duvarına giriş noktasından 4-5 cm uzaklıkta yerleştirilen ve pubik simfizinin alt iç duvarı ile eşleşen noktayı ifade eder. G noktası büyütme ameliyatı kolay uygulanabilen bir operasyondur.

G Noktası Geliştirme

Vajinal orgazm klitoral orgazm ile kompresyonda çok daha zor ve ulaşılabilir görünmektedir. Sıradan insanların endo vajinal kanalın anatomik yapısına aşina olmaması, tespit edilmesini daha da zorlaştırmaktadır. G noktasının varlığı hakkındaki teori yıllar önce başladı. Bu noktanın / noktanın araştırılmasına birçok hekim ve seksolog dahil olmuştur. Vajinanın üst kısmında, üretral açıklığın birkaç cm ötesinde, vajinal orgazm sırasında anatomik olarak klitoral gövdeye bağlı bir sinir kompleksinin rol oynadığı görülmektedir.

 Tahriş olduğu bu nokta / nokta, potansiyel olarak güçlü vajinal orgazm ve boşalmaya yol açacaktır. G noktası büyütme tekniği, dolgu malzemesini belirli bir yolla ve belirli bir hacimle enjekte ederek bu spesifik alanı geliştirmeyi amaçlamaktadır. Prosedür, lokal anestezi ile yapılan ve tamamlanması 8 dakika süren ofis küçük bir prosedürdür. Hastalar, uygulamadan birkaç saat sonra G noktası büyütme sonuçlarının keyfini çıkarabilir ve 6 ay sonra tedaviyi tekrar edebilir. G noktası büyütme fiyatı uygulamanın yapılacağı merkezlere göre değişkenlik göstermektedir.